Şimdi Ara

Alt kattan gelen yemek kokusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
2
Favori
79.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baca cekişinde bir problem var. ya baca yüksekliğiniz mahya yüksekliğinde min. 1 metre yüksek değil yada tıkanıklık var yada baca dar. yada en kötü ihtimal baca derzlerinde catlak var. bence yapabileceginiz en güzel sey apartmanın bacasına emiş fanı yerleştirin, sorunlarınızı büyük ölçüde çözersiz. apartman yönetmine teklifte bulunun, yapmazlarsa bulundugunuz il belediyesi cevre koruma müdürlüğüne yazılı dilekçe verin. sonuc alamassanız sulh hukuk mahkemelerine tespit davası acın.
    umarm yardımcı olmusumdur
  • baca cekişinde bir problem var. ya baca yüksekliğiniz mahya yüksekliğinde min. 1 metre yüksek değil yada tıkanıklık var yada baca dar. yada en kötü ihtimal baca derzlerinde catlak var. bence yapabileceginiz en güzel sey apartmanın bacasına emiş fanı yerleştirin, sorunlarınızı büyük ölçüde çözersiz. apartman yönetmine teklifte bulunun, yapmazlarsa bulundugunuz il belediyesi cevre koruma müdürlüğüne yazılı dilekçe verin. sonuc alamassanız sulh hukuk mahkemelerine tespit davası acın.
    umarm yardımcı olmusumdur
  • iyi ki varsın donanımhaber. bütün arkadaşlara da teşekkürler. bugün bacavalf i alıp takıcam. evime giren sigara kokusundan her sabah saat 7 de uyanmaktan bıkmıştım. o sigarayıda kim içiyorsa artık ...
  • apartmanların ortak sorunu bu bazı anlayışsızlar kapıları açıp kokunun evlerinden çıkmasına yardımcı oluyorlar bu arada koku etrafa yayılmış durumda ama umurlarında bile olmuyor,bizde var balkonda mangal yakıyorlar mecburen camları kapatıyoruz mangal keyifleri bitene kadar.Cem Yılmaz"ın kulakları çınlasın önce eğitim derdi hep.
  • www.Bacamatik.com Mutkafta istenmeyen kokuları kesiyor, aynı zamanda çok şık bir görüntüsü var Asipratör borusu da cihazın ağzına tam oturuyor. fiyatı da çok uygun 15TL. Bacamatik, arkadaşlar bu ürünü tavsiye ederim
  • Nereye yazacagımı bılemedım buraya yazıyorum.
    10 katlı bır apt manın 4. katında oturuyorum. alt katlardan kım yemek yaparsa benım asprıtorun ıcınden mutfaga koku yayılıyor. salon mutfak bırlesık oldugu ıcın tam bır kabus. aksam tv ızlıyorum bırden evı kızartma kokusu sarıyor hemen asprıtorun havalandırmasını acıyorum en azından bana gırmesını engellıyorum. insaat sahıbıne sordum aktarmalı bır sekılde yukarı cıkıyormus.
    neyse sımdı bunun bır cozumu yokmudur arkadaslar?
    nasıl bır sıstem yapmalıyımkı bu kokuya manı olayım?

• baca girişine alaturka tuvaletlere takılan vetek yönlü geçiçe izin veren valfler mevcut.böylece sadece sen aspiratörü çalıştırdığında hava bacadab çıkış yapacak. aspiratör çalışmadığı zaman baca menfezinde bulunan kokunun daireye girişini önlerseniz..
  • Bu mütahitler işini biliyor hocam...Aynısı bizim apartmandada var 2 Çeşit baca var biri mutfak için biride soba yakmak için.Normalde bizim apartman doğalgazlı.Yalnız 1. Kattaki birisi yanlışlıkla soba felan kurar yakarsa bütün apartman meftaaaa...
  • mutfak ve sofben bacaları aynı olamaz, yanlış biliyor olmalısınız, yanyana 200 yada 250 mm lik bacalardır ( şönt baca yada sifon baca olarak geçer ) eger mutfaktaki koku odadan cıkıyorsa ilk mesajımdaki sorunlar sizde de olabilir ve tabi cözüm yolları da aynı. yapılması gereken ve aslında dogru olan olan her daire için müstakil baca yapmaktır, ama müteahhitlerimiz yer israfı olması diye ( ki max. 2 metrekare kaybederler ) şönt bacayı tercih ediyorlar.

en güzeli bacanıza fırfır ( emiş fanı ) taktırın :D
  • Orijinalden alıntı: cantuğ-20

Malesef bacalar aynı.Hatta fenerle bile kontrol ettim.Böyle olduğuna inanamadım.İki baca yan yana fakat şofben için olan içerden bir delikle aspiratör bacasına açılıyor.Bacanın alt kısmında da uzun bir küllük vardı.Tüm bina öyle.Aslında site yönetimine bacalar çekmiyor dedik hiç bir girişimde bulunulmadı.İşin en ilginç yanı müteahhit dayım
    Orijinalden alıntı: cenkozgen

mutfak ve sofben bacaları aynı olamaz, yanlış biliyor olmalısınız, yanyana 200 yada 250 mm lik bacalardır ( şönt baca yada sifon baca olarak geçer ) eger mutfaktaki koku odadan cıkıyorsa ilk mesajımdaki sorunlar sizde de olabilir ve tabi cözüm yolları da aynı. yapılması gereken ve aslında dogru olan olan her daire için müstakil baca yapmaktır, ama müteahhitlerimiz yer israfı olması diye ( ki max. 2 metrekare kaybederler ) şönt bacayı tercih ediyorlar.

en güzeli bacanıza fırfır ( emiş fanı ) taktırın :D

Orijinalden alıntı: onderdemirel
    apartmanların ortak sorunu bu bazı anlayışsızlar kapıları açıp kokunun evlerinden çıkmasına yardımcı oluyorlar bu arada koku etrafa yayılmış durumda ama umurlarında bile olmuyor,bizde var balkonda mangal yakıyorlar mecburen camları kapatıyoruz mangal keyifleri bitene kadar.Cem Y ılmaz"ın kulakları çınlasın önce eğitim derdi hep.

ikiniz için de yapılabilecek en güzel sey ikamet ettiğiniz il ve ilçede çevre müdürlüğü yada çevre koruma ve kontrol müdürlüğü varsa oraya şikayet dilekçesi yazın, yoksa kaymakamlığa yazın. gelip çözümö bulurlar, gerekirse bütün binanın baca hattını yıktırıp yaparlar.
  • ben size en kolay en masrafsız çözümü tarif edeyim, aspiratörünüze karbon filtre alın b dairenizdeki baca deliğini bacayı tıkamayacak şekilde kapatıverin
  • karbon filtreyi takın yada bacalara emiş fanı taktırın ( apartmanın elektrik maliyetini yükseltecektir ama sorunsuz bir çözüm olur ) ki geri tepme gibi sorunlar yaşamayın.
  • Arkadaslar bende aynı dertten rahatsızdım lakin bir tanıdık vasıtasıyla bulduğum bir ürün bütün sorunumu çözdü sizlede paylasmak istedim .Broşürde yazan web adresi :www.cagdasbaca.com site biraz dandik ama ürünleri %100 işe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

ben size en kolay en masrafsız çözümü tarif edeyim, aspiratörünüze karbon filtre alın b dairenizdeki baca deliğini bacayı tıkamayacak şekilde kapatıverin

Kirpi bu çözümü tuttum, Felix Inox Aspiratör alacağım bu bahsettiğin karbon filitre her aspiratöre uyuyor mu?
  • her aspiratör belli standartlarda üretiliyor, zaten baca çıkışları belli büyüklükte o nedenle hepsine uyması lazım ama yinede almadan önce karbon filtre çözümü olup olmadığını öğrenirsen iyi olur, satıcı bilmiyorsa bile kullanma kılavuzunda yazar zaten rica edip bakabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckertis

Arkadaslar bende aynı dertten rahatsızdım lakin bir tanıdık vasıtasıyla bulduğum bir ürün bütün sorunumu çözdü sizlede paylasmak istedim .Broşürde yazan web adresi :www.cagdasbaca.com site biraz dandik ama ürünleri %100 işe yarıyor.

bu çözüm aspiratörün kendinde de olabiliyor mesela benim simtel aspiratörümde var ve adı NRV (non-return valv) olarak geçiyor ama hiç bir zaman tam olarak geri dönüşü engelleyemiyor gerçi benim koku derdim zaten yok ben şanlılar arasındayım her dairenin bacası ayrı gerçi mutfakta yarım metrekarelik alanı bu yüzden baca işgal ediyor ama olsun başkalarının kokusunu çekmekten iyidir.
  • Kirpi verdiğin bilgiler için sağol,

Bu bahsettiğini sitedeki BacaValf denilen ürünün fiyatı internette 46TL+Kargo, siteyi arayınca ise 40+Kargo...

Şimdi kendi adıma 80-100TL arası aspiratöre verip bu ürünede 50TL vermek bana saçma geldi. Yoksa ihtiyacı olan arkadaşların kullanımına sunulmuş, tercih edenler güle güle kullanır umarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Kirpi verdiğin bilgiler için sağol,

Bu bahsettiğini sitedeki BacaValf denilen ürünün fiyatı internette 46TL+Kargo, siteyi arayınca ise 40+Kargo...

Şimdi kendi adıma 80-100TL arası aspiratöre verip bu ürünede 50TL vermek bana saçma geldi. Yoksa ihtiyacı olan arkadaşların kullanımına sunulmuş, tercih edenler güle güle kullanır umarım...

yalnız karbon filtreninde kullanıma göre 6 ay -1 yıl ömrü olduğunu ve fiyatının 20 tl civarında olduğunu bilmen lazım, diğer yandan geri dönüş valfinin geri dönüşü ne kadar engelleyebileceğini bilmekte imkansız, çok hafif bir sızdırma bile koku gelmesi için yeterde artar bile, mesela benim aletin NRV i maalesef rüzgarlı havalarda dışarıdan içeriye hava basmasını engelleyemiyor aynı durum bu cihazda da olursa boşuna para verilmiş olur
  • Haklısın biz kullanamayıp tecrübe edemeden kalınan bu ikileme halk arasında "iki ucu lu değnek diyoruz..." Bu yüzden bu forumu seviyorum umarım bir arkadaş bu ürünüde deneyip bize anlatabilir...
  • Arkadaşlar forumdaki bu yazıları daha önceden de okumuştum, çözüme ulaşınca sizlerle de paylaşmak istedim..
    Komşulardan gelen yemek kokuları sebebiyle olmasa da 3 ev değiştirdik, ve hepsinde de aynı sorun mevcuttu: diğer dairelerden gelen yemek kokuları.
    gitti gidiyorda yukarıda bahsedilen üründen bulduk hem de kdv dahil 43TLye.http://urun.gittigidiyor.com/Mutfak-Kokulari-icin-BacaValf_W0QQidZZ23745963
    Resimler ve ürün açıklaması cagdasbaca.com ile aynı, patentli ürün olduğuna göre göndericisi de aynı..

Ürün gerçekten de %100 çözüm sağladı. hatta kendi evimizde pişen yemek-kızartma kokularını bile eve yayılmadan bacadan dışarı veriyor. apartman sakinlerimiz de teker teker ilgileniyorlar bu ürünle ve bizden sonraki gün 1 daire daha aldı. Kargoyla gelen ürünün montajını babam yaptı, baca deliğine sıkıca oturtuluyor sadece, bi zorluğu yok..
    Gitti gidiyoru biliyorsunuz güvenilir bir site, aynı gün kargo gönderiliyor. Kendi sitesinden almaktansa gitti gidiyordan alın derim.
  • Merhaba,

hafta sonu evime bacavalfi taktırdım, gelen arkadaş çok yardımcı oldu, aspiratörden gelen koku tamamen kesildi, tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.