- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Master ve Visa arasındaki fark?
56 Cevap86365 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

205 Mesaj
3 Mayıs 2009; 11:02:10 

arkadaşlar hani oluyoya master card visa kard aralarındaki fark nedir daha doğrusu bunlar nedir kart markası mı :D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14961 Mesaj
3 Mayıs 2009; 11:07:01 

visa karta paypal'dan direkt kredi kartına para atabiliyorsun

mastercard a atamıyorsun.

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

205 Mesaj
3 Mayıs 2009; 11:08:12 

tek fark bumu yani bu arada ne olduğunu da sölermisniz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

711 Mesaj
3 Mayıs 2009; 11:27:09 

kredi kartı şirketleridir pepsi ile kola gibi
ameriakan expres diners vs... diğerleri

1490 Mesaj
3 Mayıs 2009; 16:52:11 

visa daha çok bankamatik kartı üzerine çalışır.Yani visa'nın faturası olmaz.Ne kadar para koyarsan o kadar harcarsın.Maaşlar genellikle Bu visa'ya yatar.Ayrıca visa bir banka hesabı demektir.Koyduğun para bellidir.

Master card'da ise Faturalı olur.Ve bir limiti olur.O limitin üzerinde para harcayamazsın.Örneğin; Bonus Kart gibi
Ve faturayı ay sonunda ödemek zorunda kalırsın.Visa'da olduğu gibi bu kartla koyduğun para belli olmaz.Sadece limit gözükür.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Mayıs 2009; 17:53:27 

Valla farklarını bilmem ama ortak bir yönleri var, ikisi de tuttuğunu öpüyor...

136 Mesaj
3 Mayıs 2009; 18:07:09 

ikiside insanı batırır.kredi kartı borcu dolu milletin

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2009; 18:13:07 

quote:

Orjinalden alıntı: FeToBaSkaN

visa daha çok bankamatik kartı üzerine çalışır.Yani visa'nın faturası olmaz.Ne kadar para koyarsan o kadar harcarsın.Maaşlar genellikle Bu visa'ya yatar.Ayrıca visa bir banka hesabı demektir.Koyduğun para bellidir.

Master card'da ise Faturalı olur.Ve bir limiti olur.O limitin üzerinde para harcayamazsın.Örneğin; Bonus Kart gibi
Ve faturayı ay sonunda ödemek zorunda kalırsın.Visa'da olduğu gibi bu kartla koyduğun para belli olmaz.Sadece limit gözükür.

Sen Bankamatik Kartları ile K.Kartını anlatmışsın kardeş.

1490 Mesaj
3 Mayıs 2009; 18:16:49 

quote:

Orjinalden alıntı: ..: Hafız :..

Sen Bankamatik Kartları ile K.Kartını anlatmışsın kardeş.

Yurt dışını iyi bilemem ama ülkemizdeki hiçbir banka bankamatik kartı olarak Master cardı vermez.visa verir.Ayrıca ülkemizdeki tüm kradi kartları Master card'tır.

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2009; 18:20:45 

Varsa cebinden çıkar bak arkadaşım bazı K.Kartları Visa dır bazılarıda Master card. Bankamatik kartı olarak emin değilim ama dediğin olabilir ben K.Kartını diyorum.

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2009; 18:21:25 

Mastercard'ı bilmiyorum ama visa iyidir.Visa özellikli bir bankamatik kartı olduğunda ücretleri pos makinasında ödeyebilirsiniz.ne komisyon nede başka bir ücret alınır.

FeToBaSkaN ,kredi kartım visa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 3 Mayıs 2009; 18:22:57 >

205 Mesaj
3 Mayıs 2009; 18:35:57 

peki bunların haricinde kredi kartı çıkarılamazmı yani bunlar marka anladım ama garanti bankası visa yada master card olmadan tek başına k.k yapabilirmi?

12366 Mesaj
3 Mayıs 2009; 18:36:35 

visa kredi kartlarında kullanıyor genelde iki kredi kartımda visa. Master kart hiç geçmedi elime. İş bankası bankamatik kartları genelde visa electron oluyor. Benim ing bankamatik kartımla anneminki farlı niye acaba. şimdi fark ettim. İng ve işbankasında istemeidğimiz halde ek hesap var bankada paran biterse ordan harcıyorsun ve bankaa ödüyorsun o parayı. SAnırım o yüzden visa electron deniyor. Birde electronic use only diye bir ibare var , internet üzerinden alışverişe olanak sağlıyor herlade kredi kartı gbi kullanabliyoruz.

0

ek olarka şunu söyliyeyim, bütün bankamatik kartları ile visa electron olsun, maestro olsun peşin ödeme yapılabilir ama kredi kartı gibi taksit yapılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 3 Mayıs 2009; 18:40:58 >

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

1490 Mesaj
3 Mayıs 2009; 18:44:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

visa kredi kartlarında kullanıyor genelde iki kredi kartımda visa. Master kart hiç geçmedi elime. İş bankası bankamatik kartları genelde visa electron oluyor. Benim ing bankamatik kartımla anneminki farlı niye acaba. şimdi fark ettim. İng ve işbankasında istemeidğimiz halde ek hesap var bankada paran biterse ordan harcıyorsun ve bankaa ödüyorsun o parayı. SAnırım o yüzden visa electron deniyor. Birde electronic use only diye bir ibare var , internet üzerinden alışverişe olanak sağlıyor herlade kredi kartı gbi kullanabliyoruz.

0

ek olarka şunu söyliyeyim, bütün bankamatik kartları ile visa electron olsun, maestro olsun peşin ödeme yapılabilir ama kredi kartı gibi taksit yapılamaz.

Yukarıdaki kartların 4'ü bankamatik zaten..

en sol alttaki iki bankanın ortak ürünü(ing ve bonus)

Sadece en soldaki ilk resimdeki iş bankası maximum Kredi kartı

EKLEME=

Yukarıdakilerin en sondaki vakıf bankların nakit kart olduğunu görmemişim..Bu nakit kartlar daha farklı bişey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FeToBaSkaN -- 3 Mayıs 2009; 18:45:35 >

12366 Mesaj
3 Mayıs 2009; 18:49:21 

ing bonus da ayrıca bir kredi kartı. Biri bankamatik diğeri kredi kartım bonus özellikleri taşıyan. Oyak'ken maximumdu şimdi bonus oldu yeni kartlar geldi 2 ay önce.

O maximum ise hem bankamatik hemde kredi kartı olarak çıktı. Yani asıl görevi kredi kartı ama bankamatiğe soktum mu vadeli hesap mı kredi kartı hesabı mı diye soru soruyor. Kart kalabalığı olmasın diye öyle istedim.

Visa electron özellikli bankamatik kartları dediğim gibi sanırım internet ortamında kredi kartı olark kullanılabiliyor ama sadece tek çekim oluyor herhalde. Çünkü üstlerinde kredi kartı gibi 16 haneli numara ve altında ayrıca birde hesap numaraları var.

Önceden hiç incelememiştim.

ayrıca yukarda sağdaki kredi kartları dışında kalan 4 tane bankamatik kartı ile pos makinelerinden alışveriş yapılabiliyor.

Şimdi ziraat kartıma baktım oda visa electron özellikli bankamatik kartı ve üstte 16 haneli bir numara ve altında hesapo no: yazan bir numara daha var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 3 Mayıs 2009; 18:51:14 >

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

4222 Mesaj
3 Mayıs 2009; 19:35:15 

quote:

Orjinalden alıntı: James Hetfield

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

824 Mesaj
3 Mayıs 2009; 20:18:44 

bunlar finansor'dur.. banka parayi sizden alamadigi durumda, bu 2 finansorden alir...

Geçmiş günü beyhude yere yad etme, Bir gelmemiş an için feryat etme, Geçmiş gelecek masal bunlar hep Eğlenmene bak ömrünü berbat etme. Niceleri geldi, neler istediler, Sonunda dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de hep senin gibiydiler. Dünyada ne var kendine dert eyleyecek, Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek. Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ... Zira seninde üstün de otlar bitecek ...

efexor xr - prozac - valdoxan - xanax - abilify - norodol

55 Mesaj
12 Haziran 2009; 10:59:59 

arkadaşlar benim visa electron iş bankasından almıştım normal hesap kartı yani para yatırıp çekiyorsun birde alış verişlerde kullanılıyor tabi içinde para varsa.. benim sorunum bu kartımı paypal hesabında kullanabilirmiyim ? .. birde ön ödemeli kartla kredi kartı arasındaki fark nedir arkdaşlar.. paypal hesabına kredi kartı dışında başka nasıl üye olabilirim... teşekkürler..

1116 Mesaj
12 Haziran 2009; 11:11:01 

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

CardFinans nakitle alışveriş yapıldığını bilmemek için deli olmak lazım. Dünyanın hem taksit yapan hemde faiz kazandıran ilk banka kartı.

12 Mesaj
18 Ağustos 2009; 22:54:16 

Bu konuyla ilgili öncelikli olarak şunu söyleyebilirim. Bankalar genellikle müşterilerine 2 tür kart verir. Bunlardan 1ncisi Debit Card, 2ncisi ise Credit Card'tır. Debit Card, Türkçe'deki karşılığı ile borç kartı(bankanın size olan borcu anlamına) bizim ülkemizde genellikle Banka/Nakit/ATM Kartı olarak geçer. Credit Card, Türkçe'deki karşılığı ile alacak kartı(bankanın sizden alacakları anlamına) ise bizim bildiğimiz Kredi Kartı dır.

Debit Card'lar kullanılırken kullandığınız yer(atm, btm, pos makinaları vs.), size kartı veren bankada bulunan hesap(lar)ınıza ulaşır. Hesabınızdaki sıcak parayı kullanarak, yeri geldiğinde bankamatikte size bu hesaptan para verir, yeri geldiğinde ise pos makinalarından alışverişinize aracılığıyla size hesabınızdan para sağlamış olur. Bu nedenle nakit para işlevi görür.

Credit Card'larda sistem biraz daha farklıdır. Alacak kartı olarak niteleyebileceğimizden, banka ve kullanıcı tarafından belirlenen bir dönem içerisinde, bankanın kullanıcı yerinize ödeme yapmasını(gerek alışveriş, gerekse nakit avans sistemi ile) sağlar. Bu ödemeyi belirlenen dönem sonunda size faturalandırarak alacaklarını size bildirmiş olur. Bu sayede taksit imkanı bulunur. Debit Card'ların aksine Credit Card'larda, kartlar belli bir hesaba bağlı olmadığından dolayı banka ve kullanıcı limit belirler.

Kısacası Debit Card'lar parayı veren düdüğü çalar mantığıyla, Credit Card'lar ise düdüğü çalan parayı verir mantığıyla çalışır.

Gelelim MasterCard ve Visa arasındaki farklara. MasterCard ve Visa, başlı başına 2 adet şirkettir. Sizin bankaya veya bankanın size olan borçlarında ödeme yaparken bir ödeme sistemi görevi görür. Temel olarak aslında aynı işi yapar, para transferi teknolojisinde bir otoyol işlevi görür. Intel ve AMD işlemcileri veya Internet Explorer&Firefox gibi düşünebilirsiniz. Aradaki farkları tipik kullanıcı tam olarak anlayamaz, çünkü ortalama kullanıcı için genellikle aynı işi yapar. [İşi hız, overclock kapasitesi, dayanıklılık olarak düşünmeyin :)].

MasterCard ve Visa şirketleri, Debit ve Credit kartlarda farklı şekillerde bulunur. Credit Card'larda MasterCard ve Visa kullanırken, Debit Cardlarda ise Maestro ve Visa Electron kullanılır. Yani temel olarak bizim bildiğimiz kredi kartlarında görünen Mastercard ve Visa logosu aynı işi yaparken, banka/nakit/atm/debit/bankamatik kartlarında gözüken maestro ve VisaElectron logosu da aynı işi yapar.

Visa ve MasterCard şirketleri dışında Diners, American Express vs. gibi ödeme sistemleri de bulunur. Ancak günümüzde Türkiye'de en yaygın olarak Visa ve MasterCard ürünleri bankalar tarafnından tercih edilir.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir, sorularınız varsa elimden geldiğince açıklamaya çalışırım yine.

Asus M51VA : T9400 - 4GB Ram - ATI HD 3650 HM 1.5 gb
Masaüstü: E6600 @ 2,8 Ghz - 3 GB Ram - Sparkle Calibre 8800 GTS 512 mb

616 Mesaj
18 Ağustos 2009; 23:14:31 

quote:

Orijinalden alıntı: FeToBaSkaN

Yurt dışını iyi bilemem ama ülkemizdeki hiçbir banka bankamatik kartı olarak Master cardı vermez.visa verir.Ayrıca ülkemizdeki tüm kradi kartları Master card'tır.

12 Mesaj
18 Ağustos 2009; 23:55:32 

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterHungry

Bankamatik kartlarında mastercard yoktur zaten, maestro vardır, maestro da mastercard'ın ürünüdür. Ayrıca bankamatik kartlarında visa da yoktur, visa electron vardır, visa electron da visa nın ürünüdür :).

Asus M51VA : T9400 - 4GB Ram - ATI HD 3650 HM 1.5 gb
Masaüstü: E6600 @ 2,8 Ghz - 3 GB Ram - Sparkle Calibre 8800 GTS 512 mb

56 Mesaj
28 Eylül 2009; 4:48:39 

şunu çok merak ediyorum biz halka neden saçma ve anlamsız kanka reklamı yapıyolar yani. şimdi biz o reklamı beyenip mastercard mı isticez napacaz bu pazarda bizle işleri ne :)

asus

415 Mesaj
28 Eylül 2009; 4:55:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ModifiyeTeam

şunu çok merak ediyorum biz halka neden saçma ve anlamsız kanka reklamı yapıyolar yani. şimdi biz o reklamı beyenip mastercard mı isticez napacaz bu pazarda bizle işleri ne :)

Dimi onlar artist halbukusi..

Arkismi artis ne arar la bazarda

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

56 Mesaj
28 Eylül 2009; 4:58:23 

yok artislikden deil kullanıcıyı alakadar eden bi yanları yok ve bazı seylerin paranın satın alamadını sölien reklam yapıolar oysa işleri para. tıpkı okeyin işbortacı reklamı gbi alakasız yani :)

asus

415 Mesaj
28 Eylül 2009; 5:01:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ModifiyeTeam

yok artislikden deil kullanıcıyı alakadar eden bi yanları yok ve bazı seylerin paranın satın alamadını sölien reklam yapıolar oysa işleri para. tıpkı okeyin işbortacı reklamı gbi alakasız yani :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1445 Mesaj
28 Eylül 2009; 5:01:29 

quote:

Orijinalden alıntı: FeRSeRi

dostum sen maestro ile visayı karıştırıosun bnce visa=master card bunlar kredi kartlarında olur maestro bankamatik kartı oluyo içinde gene para varsa kredi kartı gibi harcıyabiliosun ama taksit felan imkanı yok

56 Mesaj
28 Eylül 2009; 5:04:56 

visanın hem bankamatik kartında hem kredi kartında visa logosu var master card ın kredi kartında master card logosu var bankamatik kartında maestro logosu var tüm konu bundan ibaret :)

asus

525 Mesaj
28 Eylül 2009; 5:17:47 

hahahahhaaaaa.kredi kartlarını çekip resim koymuş ya ne apaçiler var

2962 Mesaj
28 Eylül 2009; 5:50:55 

quote:

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

181 Mesaj
28 Eylül 2009; 7:57:47 

quote:

Yapma bunu dostum yapma

Not: Bankacıyım da

Biz 3 kişiydik: Bedirhan, Nazlıcan ve ben...

2054 Mesaj
28 Eylül 2009; 9:04:40 

quote:

saçmalama lütfen

ülkemizdeki tüm kredi kartları mastermış bankamatiklar visaymış hee oldu

1421 Mesaj
30 Eylül 2009; 20:51:43 

onu bunu bilmemde garanti maestro kartımla netten alışveriş yapamıyorum çünkü bankamatik kartı kredi kartlarında extra bi kod vs. birşey var

2440 Mesaj
9 Nisan 2010; 18:58:51 

quote:

Orijinalden alıntı: British

yanılıyorsun dostum. benim bankamatik kartım maestro sanırım mastercard'ın hesap kartlarında kullandığı isim. ayrıca visa kredi kartı olmaz sadece mastercard olur demişsin. nette biraz araştır yada türkiyedeki tüm bankaların kredi kartı başvuru bölümüne bir gözat tercihini belirleyebiliyorsun. benim işbankası kartım geldi VISA, bonuscard'ım kurye'de ne olduğunu bilmiyorum çünkü işbankası kredi kartı talebimi kabul ettikten sonra garanti daha önceki başvurumdaki bilgilerimi kullanarak benden habersiz kredi kartı çıkartıp yollamış. gelince maximum'u iptal ettirip bonusu kullanıcam hatta.

netten buldum bak bu bonus visa

1

bu da mastercard

0

883 Mesaj
15 Şubat 2011; 2:05:57 

valla içimde ukte kalmıştı bu bilgiyi öğrenmek mutlu oldum resmen :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7130 Mesaj
9 Kasım 2011; 0:54:05 

güncel hayatta tl işlemlerde bir fark yok.

yabancı para birimiyle yapılan alışverişlerde, banka işlem yapıldığı tarihteki kurdan tl ye çeviriyor, visa %1 kur dönüşüm ücreti alıyor. mastercard da bu yok.

2341 Mesaj
1 Aralık 2011; 20:00:18 

merhabalr ayın 16da ispanyaya gidiyorum benim tüm kartlarım visa kart orda alışveriş yapabilirmiyim birde bir komisyonu flan varmıdır acaba yardımcı olursanuz çok sevinirim iyiforumlar

202 Mesaj
2 Aralık 2011; 19:26:26 

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty38

merhabalr ayın 16da ispanyaya gidiyorum benim tüm kartlarım visa kart orda alışveriş yapabilirmiyim birde bir komisyonu flan varmıdır acaba yardımcı olursanuz çok sevinirim iyiforumlar

Merhaba;

Gerek Visa gerek Masterd kart lar olsun ; tüm dünyada en çok kullanılan kart markalarıdır. Sorun yaşamazsınız. Komisyon durumuna gelince ; sizin alışveriş yaptığınız yer ürün bedeli ne ise onu tahsil eder karttan. Bankalar bildiğim kadarı ile kartınızdan herhangi bir komisyon almıyor yurt dışı işlemleri için ama yinede siz en doğru bilgiyi bankanızın çağrı merkezini arayarak alabilirsiniz.

İyi akşamlar.

GEÇİCİ OLARAK SERVİS DIŞI

102 Mesaj
4 Ocak 2012; 3:09:25 

Arkadaşlar herşeyi çok güzel açıklamışsınız herşey oturmuştu ta ki kendi kartlarıma bakana kadar. Benim Paracard ımda MasterCard logosu var Maestro değil. Buna karşılık ExtraGenç Debitimde Maestro logosu var. Ayrıca ablamın Debitlerinden birinde de Visa Electron Değil Visa logosu var. Diğerleri normal söylediğiniz gibi.

Ben bu işten hiçbirşey anlamadım. Bankalar kafasına göre istedikleri logoyu mu basıyorlar üstüne.

81 Mesaj
6 Ocak 2012; 15:45:33 

Benim kartlarımda da aynı şekilde. Extragenç paracard maestro iken paracard mastercard. Ama extragençte trink olduğu için maestro olabilir, fikrim yok. Kafaya takmamak gerek sanırım :p

Uzaklaştırılmış
6 Ocak 2012; 15:47:55 

bende kredi katı var ama kullanmadım daha 400tl limit var üniversite werdi

102 Mesaj
6 Ocak 2012; 17:38:46 

Aynen bence de takmamak lazım. Arkadaşların söyledikleri mantıklı gelmişti kendi kartlarımda onu göremeyince yine bir bilgisizliğe düştüm belki çözerim diye yazdım.

261 Mesaj
9 Temmuz 2012; 16:46:28 

Arkadaşlar baştan sona kadar okudum da bilen bilmeyen herkes biraz bişeyler yazmış basit bir açıklaması var aslında.

Vıs ve mastercard dunyanın 2 buyuk kart sıstemlerı teknolojısını sunan sırkettır.Bunlar kredı kartı ve banka kartı teknolojısını bankalara sunarlar ve bankalardan komısyon alırlar.

Banka kartlarında vısa electron ve maestro olarak gecerken,kredı kartlarında vısa ve mastercard olarak gorunur.Yanı vısa electron vısa'ya maestroda mastercard'a baglı sırketlerdır.

Bu ıkı sırkete baglı kartlar genelde bırbırlerının alt yapısını da kullanır.Arada kendılerınce kampanya yaparlar vısa kredı kartlarında 4 ıle baslarken mastercard 5 ıle baslar.

Uzaklaştırılmış
9 Temmuz 2012; 17:03:35 

quote:

Orijinalden alıntı: TalhaYlmaz

arkadaşlar hani oluyoya master card visa kard aralarındaki fark nedir daha doğrusu bunlar nedir kart markası mı :D

0

418 Mesaj
9 Temmuz 2012; 17:16:16 

bankacılık sistemi insanı süründürecek cinsten. ben kimseye bedavadan paramı tırtıklatmam. ilerde mümkün oldukça kredi kartlarından uzak duracağım.

i repeat myself when under stress

7130 Mesaj
11 Temmuz 2012; 10:10:44 

quote:

Orijinalden alıntı: MetalikA

bankacılık sistemi insanı süründürecek cinsten. ben kimseye bedavadan paramı tırtıklatmam. ilerde mümkün oldukça kredi kartlarından uzak duracağım.

kredi karti kullanmayip kayit dışı ekonomiye, vergi kaçıranlara destek olacaksin yani ?

418 Mesaj
11 Temmuz 2012; 13:05:25 

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

kredi karti kullanmayip kayit dışı ekonomiye, vergi kaçıranlara destek olacaksin yani ?

Şahsen paramı devete de tırtıklatmayı sevmiyorum.

Nakit alışveriş yapınca fiş yine kesiyorlar neden vergi kaçırma olsun ki?

54 Mesaj
31 Ağustos 2012; 21:45:25 

quote:

Orijinalden alıntı: mr.turan28

Arkadaşlar herşeyi çok güzel açıklamışsınız herşey oturmuştu ta ki kendi kartlarıma bakana kadar. Benim Paracard ımda MasterCard logosu var Maestro değil. Buna karşılık ExtraGenç Debitimde Maestro logosu var. Ayrıca ablamın Debitlerinden birinde de Visa Electron Değil Visa logosu var. Diğerleri normal söylediğiniz gibi.

Ben bu işten hiçbirşey anlamadım. Bankalar kafasına göre istedikleri logoyu mu basıyorlar üstüne.

Ben açıklayayım: Garanti Bankası Paracard'ı alışveriş alışkanlıklarını değiştiren bir kart olarak sundu. MasterCard veya Visa'nın kredi kartı altyapısını kullanıp alışveriş yapıyor fakat limiti -kredi kartından farklı olarak- hesap veya hesaplarınızdaki tutarla eşdeğer oluyor.
Bunu stratejik bir hareket olarak düşünebilirsiniz.

102 Mesaj
1 Eylül 2012; 11:34:22 

quote:

Orijinalden alıntı: UltiCode

Ben açıklayayım: Garanti Bankası Paracard'ı alışveriş alışkanlıklarını değiştiren bir kart olarak sundu. MasterCard veya Visa'nın kredi kartı altyapısını kullanıp alışveriş yapıyor fakat limiti -kredi kartından farklı olarak- hesap veya hesaplarınızdaki tutarla eşdeğer oluyor.
Bunu stratejik bir hareket olarak düşünebilirsiniz.

Anladım sanırım. Ama yine de kesin bir genelleme yapamıyoruz bankalar oynayabiliyor. İlginize teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

6780 Mesaj
1 Eylül 2012; 11:48:44 

quote:

Orijinalden alıntı: James Hetfield

aynen

XperiaL
Kitapsever
(Türk telekom, ttnet için mesajlarınızda etiketleme yapmanızı rica ederim-Bu konuyla ilgili özel mesaj atmayınız)

289 Mesaj
1 Eylül 2012; 11:54:30 

quote:

Orijinalden alıntı: OzzY®

Bende is bankasinin ilk imza karti var mastercard :/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Wii <3
furkantasdelen.com

4487 Mesaj
1 Eylül 2012; 11:58:10 

Hayatımda hiç bu kadar yanlış bilgiyi bir arada görmemiştim.

993 Mesaj
1 Eylül 2012; 12:03:06 

quote:

Faturalı dediğin olay bildiğimiz kredi kartı ve Visa kredi kartları da var.Bu tamamen bankanın hangi kartı kullanıcağına bağlı.İkisi de kredi kartı ya da banka kartı olarak kullanılabiliyor.

170 Mesaj
1 Eylül 2012; 19:41:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Hayatımda hiç bu kadar yanlış bilgiyi bir arada görmemiştim.

ben senin birşeyler bildiginden bile şüpheliyim

´ ´İmkansızlığına alışmışım herhalde; artık seni görmek acı vermiyor kalbime´ ´

18 Mesaj
26 Mart 2013; 16:45:17 

quote:

Arkadaşım ya soruyu anlamadın ya da sağlam salladın.. Bravo. :)
Ülkemizdeki tüm kredi kartları mastercard demişsin... Emin misin?
Bende 3 adet kredi kartı var. İşbank(Master) HSBC ve Yapı Kredi ise VISA...
Söylediklerinin alakası yok. Biliyorsak söyleyelim öğrensinler. Bilmiyorsak susalım, sallamayalım....
Sanırım hiç kredi kartı kullanmadın. Kullandıysan da nasıl kullandın kimbilir...
Visa ve Mastercard 2 ayrı markadır. IOS ve ANDROID gibi. Bankalar bu firmaların teknolojilerini kullanarak kredi kart sunarlar. Her kartın kabul gördüğü ülke ve ortamlar nadir de olsa farklılık gösterebilir. Bu durum firmaların yaptıkları anlaşmalara bağlıdır. İki kart da aynı şeydir. Sadece marka farkı vardır. İsteyen banka master kullanır isteyen visa, isteyen her ikisini de. Ha diceksiniz madem aynı şey bankalar neden ikisini de kullanır. Bazı ülke ve bölgeler nadir de olsa diğer firmanın kartını kabul etmeyebilir. Bu durumda diğer kart devreye girer. Turkcell, vodafone, avea vs gibi... Visa-mastercard, Hepsi kredi kartıdır. İşlev olarak farkı yoktur. Visa bankamatik kartı yapar, mastercard kredi kartı yapar diye birşey yok. Mastercard da bankamatik kartı yapar ve adı "Maestro"dur...
Dolayısı ile her iki marka da aynı işi yapar. Bankalar politika ve anlaşma gereği farklı firmalarla anlaşır. Müşteriler de buna göre banka seçer. Dünyanın heryerinde alışveriş yapmak isteyenler ise herhangi bir sorun yaşamamak için her iki firmanın kartını kullanır.