Şimdi Ara

Apple da üst düzey yönetici transferi sürüyor, peki firma neyi hedefliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Richard Teversham

iPhone ile yakaladığı yüksek satış başarısı sayesinde küresel ekonomik krize rağmen en iyi Mart dönemini geçirdiği açıklanan Apple, konusunda uzman üst düzey yöneticileri kadrosuna katmaya devam ediyor. Daha önce AMD-ATi'de baş teknolojist ve GPU tasarım yöneticisi olarak çalışan Raja Koduri ve Bob Drebin ile kadrosunu genişleten Apple'ın, 15 yıldır Microsoft'da çalışan, firmanın eğlence ve cihaz bölümlerinde iş ve strateji geliştirme yöneticiliği yaptıktan sonra en son Xbox operasyonlarının başında kıdemli yönetici olarak görevini sürdüren Richard Teversham'ı kadrosuna kattığı belirtiliyor.

Henüz firma tarafından net bir açıklama yapılmış olmasa da agresif kadrolaşmanın arkasında Apple'ın yeni nesil iPhone ve iPod için kendi yonga ve grafik işlemci çözümlerini tasarlamak istemesinin etkili olabileceği belirtiliyor. Hem yüksek grafik performansı sunacak hem de düşük güç tüketecek yonga tasarımlarını gündemine aldığı belirtilen firma hatırlanacağı üzere, P.A. Semi isimli yarıiletken firması satın almış, PowerVR grafik yongalarını geliştirien Imagination firmasına da yatırım yapmıştı.

• apple çok felaket bi bomba hazırlıyor nvidianın ıon platformunu vuracak bence çünkü kadro onu gösteriyor
  • Yoksa apple oyun konsolu işinemi giriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: gezgin

Yoksa apple oyun konsolu işinemi giriyor

Bende iPodları PSP gibi yapacaklar.
  • arkadaslar hala olayı okuyamadınızmı APPLE oyun konsolu üzerinde çalısıyor
  • önceki haberde de ilk aklıma gelen oyun konsolu olabileceğiydi ama herşey olabilir bu sıralar piyasa dengeleri çok değişicek anlaşılan.
  • Oyun konsolu değilde iPod'u PSP'e rakip olmasını sağlayacak güncellemeler üzerinde çalıştıklarını düşünüyorum.iPod şu anda bile kullanıcıya güzel-eğlenceli oyunlar sunarken,daha gelişmiş GPU ve işlemci ile iPod-iPhone ailesinin neler yapabileceğini düşünemiyorum bile.
  • Oyun konsolu da olabilir ama bunun yerine Shady'nin dediği gibi ipod-iphone'un PSP cihazlara rakip olabilecek geliştirmeler yapacağını düşünüyorum. Yani ilerde cep telefonu dediğimiz alete oyun konsolu da dahil olacak...
  • yeni bir oyun konsolu ortaya cıkıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: marikanwap

Oyun konsolu da olabilir ama bunun yerine Shady'nin dediği gibi ipod-iphone'un PSP cihazlara rakip olabilecek geliştirmeler yapacağını düşünüyorum. Yani ilerde cep telefonu dediğimiz alete oyun konsolu da dahil olacak...

Yalnız PSP ile yarışabilmesi için sadece dokunmak yetmez bence.
    Bir kaç tuş şart..
  • Ayrıca ben APPLE in konsol piyasasına gireceğini pek sanmıyorum.
    PS3, Xbox ve Wii gibi çok sert rakipleri olacaktır...

Ama PSP yi gözüne kestirmiş olabilir ki zaten şu hali ile bile iPhone PSP yi epey bir terletiyor...
  • ipod iphone dan bağımsız birşey yaparlarsa çok iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Ayrıca ben APPLE in konsol piyasasına gireceğini pek sanmıyorum.
    PS3, Xbox ve Wii gibi çok sert rakipleri olacaktır...

Ama PSP yi gözüne kestirmiş olabilir ki zaten şu hali ile bile iPhone PSP yi epey bir terletiyor...

Oyun konsolu piyasasına giriş yapabilir. İhtimaldir ama portable konsolları da zorlayacak şeyler yapacak sanırım daha çok...
  • Iphone ve Ipod üerinde daha gelişmiş grafikler ve daha düşük güç tüketimi ile ilgili çalışmalar yapılcağı söyleniyor, çok sağlam bir kadro, gelişmiş bir iphone geliyor.
  • Bence Nvidia ile stratejik ortaklığını geliştirip yeni nesil iphone da Tegra platformunu kulanmaları daha iyi olur. En azından ar-ge masrafından kurtulurlar.
  • Apple zaten oyuna yönelik uygulamalarda yapıyordu, ancak gamer'ların talep ettiği kaliteli oyunlar yerine basit mac os sürümlerinde de gördüğümüz oyunları var.

Daha fazla eğlence üzerinde duracaklar gibi geliyor belki oyunda olabilir. Tabi ki müşterilerinin taleplerini değerlendireceklerdir.
  • dokunmatik bir oyun konsolu gelirse şaşırmayın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.