- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Fight Club tarzı bir film varmı ??
77 Cevap21175 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2950 Mesaj
2 Mayıs 2009; 1:50:24 

Fight Club tarzı bir film varmı arkadaşlar

"BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi"

537 Mesaj
2 Mayıs 2009; 2:39:43 

The Condemned

Haber TÜRK

3715 Mesaj
2 Mayıs 2009; 2:57:14 

0

ulan su vucut bende olcak ortamin .... rum karizmaya baksana hayatimda izlediğim en iyi filmdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeanBack -- 2 Mayıs 2009; 2:57:41 >

2950 Mesaj
4 Mayıs 2009; 2:32:16 

başka önerisi varmı yukardaki filmi indirdim lakin pek benzetemedim daha izlemedim gerçi bu arada tyler durden harbi idol o filmde ne rumu anlamdım :)

22 Mesaj
5 Mayıs 2009; 17:35:29 

secret window

2809 Mesaj
5 Mayıs 2009; 17:39:20 

hapisane filmi seversen felon war yada fight night veya never back down kick boxla ilgili

Katılım zamanı: 3 Eylül 2005
I'm a cowboy, on a steel horse I ride

1408 Mesaj
5 Mayıs 2009; 17:53:29 

never back down

111 Mesaj
5 Mayıs 2009; 18:09:29 

"Ben X" yapı olarak benziyor gibi.İzlersen ne demek istediğimi anlarsın.

2950 Mesaj
7 Mayıs 2009; 2:24:58 

sağolun arkadaşlar öneriler için ama tyler durden gibi bi karakter yoktur sanırım hiç bi filmde (=

692 Mesaj
7 Mayıs 2009; 2:27:33 

emoların en favori filmi budur

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

509 Mesaj
7 Mayıs 2009; 2:31:03 

quote:

Orjinalden alıntı: LeanBack

0

ulan su vucut bende olcak ortamin .... rum karizmaya baksana hayatimda izlediğim en iyi filmdi

bırak vucudu.. filmin teması muhteşemdi... özellikle son sahnede kredi kartı merkezlerini bombalamaları... izlediğim en iyi 5 filmden biridir...

zaman içinde yapa yapa ,en iyisini öğrendim...

446 Mesaj
7 Mayıs 2009; 3:43:25 

Fight Club bir efsanedir

3931 Mesaj
7 Mayıs 2009; 4:17:25 

green street hooligans 2

3811 Mesaj
7 Mayıs 2009; 4:17:26 

fight club seyretmedim ben ya çok büyük kayıpmı ayrıca ocean serisini hepsi şu an bende var aslında

Citroen Xsara VTS mk2 2.0 16v 167hp turbo yok lpg yok
2004 üyesi

489 Mesaj
7 Mayıs 2009; 4:39:38 

quote:

Orjinalden alıntı: satoyama

fight club seyretmedim ben ya çok büyük kayıpmı ayrıca ocean serisini hepsi şu an bende var aslında

film izlemeyi sevmeyen biri bile olsan bence büyük kayıp ....süper film

ŞİKE VARSA EMEK YOKTUR

5722 Mesaj
7 Mayıs 2009; 4:45:52 

Fight Club gibi bir yapım yok !!! verilen örneklerde vasat kalıyor ve bazılarıda alakasız

Kelebek Etkisini izlemediyseniz tavsiye ederim farklı tarz olsada , saygılar...

2950 Mesaj
7 Mayıs 2009; 5:03:45 

başta bu filmi dövüş filmi diye izlememiştim yıllar boyu izleyince dövüş filmi olmadıgını anladım ve geç izlediğim için pişman oldum ayrıca filmde tyler karakteri aşmış gitmiş bu kadar cool bi adam görmedim hayatımda :)

592 Mesaj
7 Mayıs 2009; 8:57:05 

Akıl Oyunları (A Beautiful Mind)

Kesinlikle tavsiye ederim

(Tam olarak istediğin şey değil ama o tarzda diyelim...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azizcinar -- 7 Mayıs 2009; 8:58:10 >

55 Mesaj
7 Mayıs 2009; 11:48:50 

fight Club Tarzı denebilir mi bilemyorum ama

Butterfly Effect
The Sixth Sence
Pulp Fiction
Kayıp Otoban (orjinal adını unuttum)
pi
The Others
Being John Malkovich
Amerikan History X
Donnie Darko

brlki bunlarda benzer tatlar alabilirsin...

731 Mesaj
7 Mayıs 2009; 11:51:55 

fight club gibi kült bir film arıyorsan ;

reservuar köpekleri ( reservoir dogs ) - tarantino

tavsiye ederim izlememiş biri cok sey kacırmıs demektır bana göre

Ne zaman çağırdın da gelmedik?

55 Mesaj
7 Mayıs 2009; 11:52:07 

Hocam

snatch ve Bondock saints şehrin azizlerinide ekleyelim... bu ikisini izle evet.....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mayıs 2009; 11:57:19 

Film kolik biri olmama rahmen sadece Fight Klub'u izlemedim bir ara gidip alıyım cd'sini.

2820 Mesaj
7 Mayıs 2009; 12:01:12 

Tarantinonun bütün filmlerini seyret hepsi enterasandır.

Tarantino filmleri uzun süreli ve uzun diyaloglardan oluşsa da ulan ne enterasan bi filmmiş dersin.

Klasik filmlerden sıkıldıysan kesin seyret.

208 Mesaj
7 Mayıs 2009; 12:02:31 

memento !

● Galatasaray SK ●
● Elano Blumer ● Kader Keita ●
● Arda Turan ● Milan Baros ● Harry Kewell ●

6074 Mesaj
7 Mayıs 2009; 12:03:22 

green street hooligans

MONSTER TULPAR T5 V1.1.1 15.6"
Intel Core i7-4810MQ CPU @ 2.8 Ghz / 8GB DDR3L 1600MHz SODIMM / 3GB GDDR5 nVIDIA GeForce GTX870M 192-Bit / Crucial M500 120GB mSATA+750GB Western Digital Scorpio Black 7200RPM HDD

81 Mesaj
7 Mayıs 2009; 13:13:47 

yeşil sokak holiganları green street gooligans yani

Sizi Seviyor olmam bu savaşı kesintiye uğratmaz

3077 Mesaj
7 Mayıs 2009; 13:43:04 

Offf offff tam benlik konu açılmış

Fight Club hakkında söylenecek o kadar söz var ki...

Hatırlıyorum , 2001 de dayım beni sinemaya götürmüştü ve Fight Club'a girelim demişti.Ben de adından anlaşılacağı gibi bir dövüş filmi sanmıştım , mırın kırın etmiştim...Sonra sinemada izledikten 1 hafta 10 gün etkisinden kurtulamamıştım , film adeta hayatımı etkiledi...

Fight Club DVD si film arşivimin en önünde , göze batacak şekilde yer alır Biraz garip gelecek ama periyodik olarak izlediğim tek filmdir.2 ayda bir izlerim...

Filmdeki felsefe öyle böyle değil , Teokratik sisteme ana avrat küfür ediyor sanki !

Bu film , benim gibi şehir hayatından bıkan , hayatta çeşitli amaçların peşinde koşup her seferinde hüsran yaşayanlar için bulunmaz bir nimettir.

Tyler Durden ismi , benim ve benim gibilerin aklına kazınmıştır Brad Pitt'e zaten söylenecek birşey yok.Herifin hem oyunculuğu hem de karizması olayı bitiriyor.Hele filmde bir sigara içişi var ki , insan bir an sigaranın Tyler Durden için icat edildiğini düşünüyor

Fight Club'a bire bir benzeyen film yoktur ama , düşünce sistemi olarak örtüşen bir film önerebilirim ,

''Into The Wild'' Mutlaka izleyin bu filmi

Son olarak ,

Fight Club bir film değil , yaşam tarzıdır.

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

3811 Mesaj
8 Mayıs 2009; 19:14:15 

quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Hatırlıyorum , 2001 de dayım beni sinemaya götürmüştü ve Fight Club'a girelim demişti.Ben de adından anlaşılacağı gibi bir dövüş filmi sanmıştım , mırın kırın etmiştim...Sonra sinemada izledikten 1 hafta 10 gün etkisinden kurtulamamıştım , film adeta hayatımı etkiledi...

Fight Club DVD si film arşivimin en önünde , göze batacak şekilde yer alır Biraz garip gelecek ama periyodik olarak izlediğim tek filmdir.2 ayda bir izlerim...

Filmdeki felsefe öyle böyle değil , Teokratik sisteme ana avrat küfür ediyor sanki !

Bu film , benim gibi şehir hayatından bıkan , hayatta çeşitli amaçların peşinde koşup her seferinde hüsran yaşayanlar için bulunmaz bir nimettir.

Tyler Durden ismi , benim ve benim gibilerin aklına kazınmıştır Brad Pitt'e zaten söylenecek birşey yok.Herifin hem oyunculuğu hem de karizması olayı bitiriyor.Hele filmde bir sigara içişi var ki , insan bir an sigaranın Tyler Durden için icat edildiğini düşünüyor

Fight Club'a bire bir benzeyen film yoktur ama , düşünce sistemi olarak örtüşen bir film önerebilirim ,

Son olarak ,

açıkcası ben okadar beğenmedim görsel efektler yılına göre güzeldi "99 yapımı olmasına rağmen ayrıca film çok karışık insanı şaşırtmak için olur olmaz atlamalar falan ama teorisi çok güzel ona lafım yok ayrıca filmin sonundaki pipi yide eshefle kınıyorum

Citroen Xsara VTS mk2 2.0 16v 167hp turbo yok lpg yok
2004 üyesi

1656 Mesaj
8 Mayıs 2009; 19:19:00 

quote:

Orjinalden alıntı: satoyama

açıkcası ben okadar beğenmedim görsel efektler yılına göre güzeldi "99 yapımı olmasına rağmen ayrıca film çok karışık insanı şaşırtmak için olur olmaz atlamalar falan ama teorisi çok güzel ona lafım yok ayrıca filmin sonundaki pipi yide eshefle kınıyorum

Canım arkadaşım, sen filmin sonundaki pipiyi eshefle kınıyosan filmden bi bok anlamamışsın demektir zaten..

Fight Club'ı sevenler ve kitabını okumayanlar, gitsin bulsun bi yerden o eseri pişman olmayacaklar.

Aynı zamanda aynı yazarın 2 kitabını daha tavsiye ederim:

Görünmez Canavarlar ve Gösteri Peygamberi. Mutlaka okuyun bunları.

712 Mesaj
8 Mayıs 2009; 19:22:28 

Green Street Holigans 1 -- 2

Every saint has a past and Every sinner has a future..

24 Mesaj
13 Mayıs 2009; 1:47:25 

green street holigans 1 ve 2 yi şiddetle tavsiye ederim

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2009; 1:51:55 

quote:

Orjinalden alıntı: birikinti

fight Club Tarzı denebilir mi bilemyorum ama

Butterfly Effect
The Sixth Sence
Pulp Fiction
Kayıp Otoban (orjinal adını unuttum)
pi
The Others
Being John Malkovich
Amerikan History X
Donnie Darko

brlki bunlarda benzer tatlar alabilirsin...

oha ya ne alaka?

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 11 sa. 38 dk. kadarı kaldı.
13 Mayıs 2009; 2:51:25 

0

sağlam filmdir

300 Mesaj
15 Mayıs 2009; 0:13:43 

Fight Club bir yaşam tarzıdır.

Profesyonel ve müsabık Vücut Geliştirme / Fitness antrenörü ve sporcusu.
Nutrition, supplementation and training coach.

5663 Mesaj
15 Mayıs 2009; 0:20:12 

pek benzemez ama Wanted öneririm
baş karakterlerin hikayeleri dolaylı yoldan aynı
sıradan yaşam

526 Mesaj
15 Mayıs 2009; 0:22:50 

quote:

Orjinalden alıntı: rising

fight club gibi kült bir film arıyorsan ;

reservuar köpekleri ( reservoir dogs ) - tarantino

tavsiye ederim izlememiş biri cok sey kacırmıs demektır bana göre

bi fight club ın sonuna bak bide reservuar köpeklerininkine , pehh pat diye bitiyor film o ne ( filme lafım yok bitişine var )

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER

29 Mesaj
15 Mayıs 2009; 0:25:40 

quote:

Orjinalden alıntı: psckilléR

Green Street Holigans 1 -- 2

kesinlikle bu ikisi arkadaşım özellikle birincisi muhteşem!

PSN:nfcs23

2822 Mesaj
15 Mayıs 2009; 0:27:22 

Pulp Fiction
Usual Suspects
The Sixth Sense ( böyleydi galiba )
Donnie Darko
Ben X
Inside Man
Reservoir Dogs
Snatch
The Condemned

İzlemeni şiddetle tavsiye ederim

İt Ötükende gezmekle Kurt olmaz !

905 Mesaj
15 Mayıs 2009; 0:32:37 

quote:

Orjinalden alıntı: LeanBack

0

karizmaya bak ya

598 Mesaj
11 Şubat 2010; 21:58:29 

Yuh diyorum başka birşey demiyorum. Buradaki filmlerden izlediklerim var ama Fight Club ile alakaları yok. İzlemedğim ama adını hakkında duyduklarım var onlarda alakalı değil. Arada 1-2 tane yakınından geçecek film gördüm o kadar.

Burada örnek verenler demek fight club'ı anlamamışlar bence. Hele green street hooligansı ve o dövüş filmlerini örnek verenlere bir an acıdım ne yalan söyleyeyim

Fight Club'a benzemesi için olması gereken şeyler: filmde toplumun genelini ilgilendiren bir konuyu dolaylı yoldan veya doğrudan anlatması gerekir. Özellikle insanların hoşnut olmadığı bir genel konu mesela. İkinci olarak ta filmin senaryosu çok zeki olmalı. Öyle ki aslında film ilk yarıya kadar mutlaka tüm olacakları genel itibari ile anlatması lazım. (Fight club'ın yaklaşık ilk 30-40 dakikasında aslında film çoktan bitmişti bütün mezvu izleyiciye gösterilmişti. Ama anlamanız için çok dikkatli izlemeniz gerekiyor tabi(en baba kilit noktalar aradaki saliselik görüntüler). Ve filmin geri kalanı filmi sökenler için bir eğlence, aksiyondu.) Filmde mutlaka en az 2-3 tane büyük sürpriz olması lazım. Filmde konuşmaların tümü birbirine bağlı olması lazım ve birazını kaçıran birinin bile anlamakta zorlanması lazım.

Bence kıstaslar budur. Ben ilk izlediğimde muhteşem derecede anlamamıştım yanlış anlaşılmasın. Ama 15-20 tane ultra süper favori film listem arasında ilk defa 9.8 puan verecek kadar anlamıştım filmi. İkinci izleyişimde zaten puanı 10'a çıktı.

Şimdi bu saydıklarıma göre benim tavsiye edebilceğim tek film var. Daha varsada ben izlememişimdir. Yada aynı unsurları içerse bile eksiktir çoğu yeri.

12 Monkeys
Bu filmde de Brad Pitt oynuyor. Ve izledikten sonra aklıma gelen tek şey Fight Club olmuştu. Çünkü yine toplumsal mevzuya parmak basıyor ki Fight Club'taki ile çok bağlantılı bir mevzu. Yine süper oyunculuklar var. Sürprizler mevcut. Filmdeki tüm konuşmaları dinlemezseniz adam akıllı filmden hiçbirşey anlamazsınız. Sadece sıradan aksiyon-bilim kurgu filmi izlediğinizi sanırsınız. Filmin ilk bölümlerinde yine filmin tamamıyla ilgili bütün bilgiler mevcut ama filmin sonunu tahmin etmeniz imkansız gibi birşey. Çünkü daha farklı tarzda bilgi veriyor.
Filmin gidişatında öyle Fight Clubtaki gibi hayran kalınacak bir operasyon olmuyor. Ama filmin konusu çok daha farklı olduğu için onun yerine başka eylemler oluyor.

Filmdeki en büyük muamma diye kabul ettiğim mevzuyu çözen adamı göremedim internette filan. Bir kaç teori var ama yeterli değil. Fakat Fight Clubta gün ışığına çıkmayan birşey kalmadı ne benim için nede adam gibi izleyenler için. 12 Monkeys'in en büyük artısı ve hatta Fight Club dan da üstün tek yönü bu bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sittingbull267 -- 11 Şubat 2010; 22:06:19 >

577 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:23:49 

ben her gün bazı sahnelerini hep izlerim. mükemmel filmdir fight club. onun için onun seviyesinde film çıkmadı çıkmaz.

2508 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:26:55 

Galiba Fight Club'ı bir tek ben sevmemişim.

Iron Maiden can't be fought, Iron Maiden can't be sought

2286 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:33:56 

Amerikan güzeli( american beuty )
Fight clup ın senrayosu birebir kim kimden ne çalmış belli değil aynı sene çıktılar amerikan güzeli tüm ödülleri götürdü fight clup hiçbşeye alamadı çok acı

Playstation sosyal medyası olarak beni takip edebilirsiniz :) >>>> https://twitter.com/serhat_oden

Playstation 4 oyunları incelemelerim bir oyun almaya değer mi değmez mi hemen öğrenin:>>>> http://psorigins.tumblr.com/

1350 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:40:13 

quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

Son olarak ,

tamamiyle bütün hislerime tercüman olmuşsun into the wild ve fight club hayatımda izleyip te en çok sevdiğim iki filmdir özelliklede fight club...hayatımda çok şeyi değiştirdi bu film belkide doğru yolu bulmamı sağladı..asıl benliğimi bulmamı sağladı değer verdiğim o kadar çok şeyin aslında ne kadar değersiz olduğunu anlamamı sağladı...into the wild ise doğaya ve yaşadığımız hayata bakış açımı değiştirdi..soundtracklerinden eddie vedder - society şarkısı dinleyip te bıkmadığım tek şarkıdır alır götürür beni...

In Tyler We Trusted...
FENERBAHÇE

5779 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:48:43 

Fight Club gibi bir iflm çekmeleri çok zor

2188 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:54:55 

the undisputed 1-2 var bide snatch var seversen

Bu halkın mantıksız,akılsız,bilgisiz,araştırmayan,meraksız,soru sormayan,gerçeklerle yüzleşmeyen,egoist,narsist,bencil,kalitesiz,eğitimsiz ve kültürsüz yapısının içine edeyim ben

316 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:55:41 

Bu filmi nedense Fİght Club'a benzetiyorum. Tabi fight club ap ayrı bişey. Dövüş kulübünü çok beğendiyseniz Chuck Palahniuk'un kitaplarını okuyun ( fight club'ın yazarı )

0

90 Mesaj
11 Şubat 2010; 22:55:50 

Fight Club'tan sonra,

Memento kesinlikle tavsiyemdir . . .
The Butterfly Effect' te ayrıca olabilir. . .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
11 Şubat 2010; 22:58:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Smokin That Weed

tamamiyle bütün hislerime tercüman olmuşsun into the wild ve fight club hayatımda izleyip te en çok sevdiğim iki filmdir özelliklede fight club...hayatımda çok şeyi değiştirdi bu film belkide doğru yolu bulmamı sağladı..asıl benliğimi bulmamı sağladı değer verdiğim o kadar çok şeyin aslında ne kadar değersiz olduğunu anlamamı sağladı...into the wild ise doğaya ve yaşadığımız hayata bakış açımı değiştirdi..soundtracklerinden eddie vedder - society şarkısı dinleyip te bıkmadığım tek şarkıdır alır götürür beni...

OOo ikinizde aynı benim hislerime tercüman olmuşsunuz.O society,rise ve en benim için en anlamlı sözlerle donanmış Long Night...Başka var mı böyle tavsiye edecekleriniz ??

169 Mesaj
11 Şubat 2010; 23:02:39 

NEVER BACK DOWN fena filmdir kesin izlemelisin aynı şekilde fena gaz yapar adamın üstünde

Uzaklaştırılmış
11 Şubat 2010; 23:08:57 

Yahu bu arada filmden soğuttunuz insanı.Anam ne filmmiş yaaa.Her konuda var neredeyse.Tüm site ahalisi ağzından düşüremiyor.Film güzel ama daha iyileri var unutmayalım.Kimse sevmiyor diye çok seviyordum.Meğer herkes biliyormuş filmi o sadece benimdi

742 Mesaj
11 Şubat 2010; 23:20:09 

aramızda bir çeşit üçgen durumu var. ben tyler'ı istiyorum. tyler marla'yı istiyor. marla beni istiyor.

Bu nedir? http://abovs.com/i/d1mY

Android telefonla ayda 60 dolar kazanmak istiyosanız TAPCASH ve WHAFF uygulamasını indirin ve orada denilenleri yapın ya da bana özel mesaj atın anlatayım.

WHAFF ref kodu = Al26172 ( 0.30 dolar verir.)
TAPCASH ref kodu =4186127 ( 200 puan verir.)

1965 Mesaj
11 Şubat 2010; 23:29:35 

Fight Club'ı izleyenlerin büyük bir kısmı filmde anlatılmak istenileni anlamadığı halde filmi heryerde över,tıpkı Matrix gibi
Sözüm meclisten dışarı arkadaşlar.Bu filmle alakalı genel durum bu bence.

742 Mesaj
11 Şubat 2010; 23:31:23 

ben FC yi hödük bi sadece kavga eden adamlar sanıyodum öle sananlar varsa sanmasnılar izlesinler

Bu nedir? http://abovs.com/i/d1mY

Android telefonla ayda 60 dolar kazanmak istiyosanız TAPCASH ve WHAFF uygulamasını indirin ve orada denilenleri yapın ya da bana özel mesaj atın anlatayım.

WHAFF ref kodu = Al26172 ( 0.30 dolar verir.)
TAPCASH ref kodu =4186127 ( 200 puan verir.)

1965 Mesaj
11 Şubat 2010; 23:43:16 

Tarzı farklı ama ölmeden önce izlenmesi gereken bir film varsa ne Fight Club ne de başka bir David Fincher filmi ne de diğer kült filmler;önce OLDBOY(İhtiyar Delikanlı) diyorum.

528 Mesaj
11 Şubat 2010; 23:49:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Iron Maiden 

Galiba Fight Club'ı bir tek ben sevmemişim.

Aman haa!

başyapıtlar beğenilmek zorundadır (!) mesela Star Warsı beğenmediğini söylersen film izlemeyi bilmeyen yarım akıllı bişey damgası vururlar öyle heryerde fight club ı beğenmediğini söyleme hele bu forumda!

ben fight club ı çok beğenirim ayrıca yanlış anlaşılmasın lütfen