Şimdi Ara

Bir İnsan En Fazla Kaç Metre Yükseklikten Zıplayabilir/Atlayabilir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
4
Favori
32.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ottoman_PoweR

quote:

Orjinalden alıntı: arf*

5 nokta taklasını eğer tam olarak öğrenebilirseniz 5-6 metreden bile sert zemine yara almadan inebilirsiniz.

O nasıl birşey hocam?

Şöyle bir şey.

• Küçükken 3-4 metreden atlamıştım,ayaklarım ağrımıstı sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bin dört yüz elli üç metreden atladığımı bilirim

• Youtubea parkour freerunning yaz 2,5 metreymis hıh

• 6 metreden betona atladım.yere inerken ağırlığı tek noktaya vermeyeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Beatles

Bence şunu tartışalım:

Diyelimki 4.kat ve yukarısından düştük.Öyle bi düşme taktiği gerek ki ölmiyecez.Bunu tartışalım, insan en az yara alarak nasıl kurtulur o kadar yüksekten düşerek.

not:3.kattan düşmüştüm ( yaklaşık olarak 15 metre ) .Ama düştüm atlamadım yani

not : sayfa başı

3-4. kata kadar olan bir yerden dusmussen takla atmaya calisacaksin. hani beden dersinde hocalarin yaptirdigi var ya hah iste oyle.

4. kattan yukaridan dusuyorsan eger o zaman kelime-i sehadet getirip 3 kulhu 1 fatiha okuyarak yere kafa atiyorsun.

• 5 Nokta taklasını biliyorum. Nasıl eğitim aldıklarını da. Çünkü abim Kayseri Hava İndirme Paraşütçü KOMANDO olarak askerliğini yaptı. Eve eğitim cd si getirmişti. Ben çok basit görmüştüm o zamanlar çocuk aklıyla :).

Kaç metreden atladığıma gelirsek. Küçükken 2 metreden beton zemine atladım. Bacaklarım açık ve dengesiz olduğu için güç ters düştü. Ve 2 haftaya yakın topallayarak yürüdüm. Ama eğer bacaklarım kapalı dizlerim bükük olsaydı ve ayak yapısındaki ön sert bölümleri birleştirerek atlasaymışım hiçbirşey olmayacakmış. :) çünkü yakın zamanda işyerinin soyunma odasında kilitli kaldım. Allahtan yukarısı açıktı. Kapıyı açamadık acelem vardı. Dolaplardan destek alarak tırmandım. Duvar boyu 2.5 metre rahat var. İzlediğim eğitimlerden kesitler aklımda dönüp duruyordu. Bacakları birleştirip, büküp ve ayaklarımın ön sert yerini hedef alarak atladım. Yerle temas ettiğim anda bacaklarımı kırarak ellerimle kendi yükümü hafiflettim. Bunlar saliselik olay ama detaylı okuyan yapabilir. Sanki paraşütle atlamış gibi hissettim. Sakın ola bacaklarınız açık olmasın yerden kalkamassınız.

Eğer yakın zamanda biryerden atlamayı planlıyorsanız dediklerimi dikkate alın. Çok önemli..

-İyi Forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: arf*

5 nokta taklasını eğer tam olarak öğrenebilirseniz 5-6 metreden bile sert zemine yara almadan inebilirsiniz.

Assassins creeddeki adamlar 2-3 katlı bina yüksekli yerlerin çatılarından atlıyolar sonra bu taklayı basıyolar bişey olmuyo

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.