- x
dişi muhabbet kuşumuz yumurtluyor
43 Cevap32810 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:07:55 

çok şaşkınım

herhangi bir çiftleşme evresi geçirmedi kuşumuz...1 haftada tam 3 kez yumurtladı...bu normal midir? başınıza gelen birşey miydi ?

RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİR!

2950 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:12:09 

çiftleşme evresi geçirmeden yumurtlama olmaz bence eve erkek almasın sen yokken

1034 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:13:51 

Demek ki senin kuşu 1 haftada 3 kere .... O kuşu yaşatma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaRgO4030 -- 30 Nisan 2009; 21:14:02 >

BORNOVALI..

2819 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:14:47 

Normal durumdur.

Bizimde tek dişi kuşumuz vardı kendi kendine sürekli yumurtluyordu ama yumurta boş çıkıyordu.

Yavru almak istiyorsanız erkek bi kuş alın koyun yanına. Bizim dişi kuşumuz evde doğmuştu ve bize çok alışıktı.

1586 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:15:39 

Bizim kuşumuz da yumurtlamıştı, her ne kadar kafesine erkek kuş koymasak da komşunun kuşu gelirdi bazen onlarla öterlerdi falan o arada birşey yaptımı bilmiyorum da sonuç olarak yumurtladı yumurtaları kardeşim çıkartmış bigün kırmış falan gitti bitti yani

1484 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:16:31 

quote:

Orjinalden alıntı: metinyurdaer

Normal durumdur.

Bizimde tek dişi kuşumuz vardı kendi kendine sürekli yumurtluyordu ama yumurta boş çıkıyordu.

Yavru almak istiyorsanız erkek bi kuş alın koyun yanına. Bizim dişi kuşumuz evde doğmuştu ve bize çok alışıktı.

evet bizde de tek dişi vardı sürekli yumurtluyordu boş çıkıyordu.sonunda öldü

...

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:17:37 

arkadaşlar kuşum kesinlikle temizdir zaten evden dışarı hiç çıkmaz ve eve de erkek kuş girmez

yumurtası boş çıkıyor evet hatta düşündüm bi ara evden kaçmıştı 3 saat aramıştık o arada güvercin, serçe, karga dıdıklamış olabilir mi kuşu

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Nisan 2009; 21:20:25 

yumurtlaması gayet normal. erkek olmadığı sürece ama o yumurta döllenmez. öyle kalır. yiyebilirsin ama

1034 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:20:35 

Kızlık testi yaptır..

BORNOVALI..

3840 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:21:14 

quote:

Orjinalden alıntı: ѕєℓ¢єη

arkadaşlar kuşum kesinlikle temizdir zaten evden dışarı hiç çıkmaz ve eve de erkek kuş girmez

yumurtası boş çıkıyor evet hatta düşündüm bi ara evden kaçmıştı 3 saat aramıştık o arada güvercin, serçe, karga dıdıklamış olabilir mi kuşu

Zannetmiyorum. Kargalar pveng serçeler zaten tam bir travesti

92

7261 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:24:31 

Bu normaldir ancak çok fazla yapmadan bir eş almanızı öneririm yanına. Benim de bir muhabbet kuşum vardı haftada bir yumurta yapıyordu
13 yumurta yaptıktan sonra 14. sünde yumurta tıkanması geçirdi. Veterinere götürmemize ve tüm çabalarımıza rağmen öldü.
Dişilerde yumurta tıkanması olursa bunun kurtuluşu yok ona göre önleminizi alın derim.

2559 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:34:37 

bebk istiyor ya da başka birşey. bir erkek kuşun yanına koyun..

Bir ay varsa güneş de vardır

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:38:54 

erkek kuş alırsak ölmez mi diyorsunuz şimdi o zaman da bi sürü bebe peydah oolcak hangi biriyle uğraşcaz

367 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:41:35 

Evdeki erkekleri sorguya çekin

Atletico Madrid

1159 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:42:10 

Kafesinde Ayna Varmı Ayna Varsada Baktığında Karşısındakini erkek zannedip Yumurtlamaya başlıormuş banada bi kuş besleyen birisi söylemişti Onun Yalancısıyım...

Alo muhittin,amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokun uzaylılar tarafından kaçırıldım!
- evet, tarafından.

1490 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:42:53 

quote:

erkek kuş alırsak ölmez mi diyorsunuz şimdi o zaman da bi sürü bebe peydah oolcak hangi biriyle uğraşcaz

Bakmana gerek yok..Ucuzdan satarsın.Alıcısı çok.

Bi teklifim var.Bir erkek babasıyım.Erkek muhabbet kuşum var.Karısı öldü.Seninkini bizimkini yapsak mı ne dersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FeToBaSkaN -- 30 Nisan 2009; 21:43:46 >

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:42:56 

quote:

Orjinalden alıntı: MrDraius

Kafesinde Ayna Varmı Ayna Varsada Baktığında Karşısındakini erkek zannedip Yumurtlamaya başlıormuş banada bi kuş besleyen birisi söylemişti Onun Yalancısıyım...

kafesinde ayna bulunmuyor zaten aynaya bakan kusların psikolojisinin bozulduğunu söylemişti kuşçu o yüzden koymadık

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:45:30 

quote:

Orjinalden alıntı: FeToBaSkaN

Bakmana gerek yok..Ucuzdan satarsın.Alıcısı çok.

Bi teklifim var.Bir erkek babasıyım.Erkek muhabbet kuşum var.Karısı öldü.Seninkini bizimkini yapsak mı ne dersin

sen hangi ildesin arkadaşım biz konyadayız

bir de erkek kuş al diyen arkadaşlara sorum : erkek alırsak yumurtlaması durur mu ?

2950 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:47:00 

0

Ekteki dosya (1)

6158 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:50:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Atl@s

0

Tipe bak.

Muhabbet kuşu alasım geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaYDoGaN -- 30 Nisan 2009; 21:56:35 >

2390 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:51:08 

quote:

bir de erkek kuş al diyen arkadaşlara sorum : erkek alırsak yumurtlaması durur mu ?

Senin dişi azgınsa deme haline...Erkek kuş alırsan f/p oranlarına dikkat et,ucuz olur işlevi olmaz falan sağlam yerden al.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

83 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:51:49 

namus meselesi

1490 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:55:06 

quote:

Tüh be.istanbuldayım ben..Neyse sen başkasını bul.

Bu arada sen kuşunun özelliklerini söylesene..Uçabiliyo mu?ne kadar uçuyo,Daha önce birlikteliği oldumu?Dul mu kız mı ? nelerden hoşlanır..Adı ne gibi..

Babası kim anası kim..Bu kuş kimin nesi

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:59:06 

şimdiden 3 tane yumurta oldu kuş da tuhaf tuhaf davranıyor rahmetli olcak sanırım

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 22:01:44 

quote:

Orjinalden alıntı: FeToBaSkaN

Tüh be.istanbuldayım ben..Neyse sen başkasını bul.

Bu arada sen kuşunun özelliklerini söylesene..Uçabiliyo mu?ne kadar uçuyo,Daha önce birlikteliği oldumu?Dul mu kız mı ? nelerden hoşlanır..Adı ne gibi..

Babası kim anası kim..Bu kuş kimin nesi

kuşun adı maviş
kız oğlan kızdır
kalça çıkıklığı var pek uçamıyor, hatta yürüyemiyor bile bir de gelişme geriliği var 2 yasında ama yeni doğmuş gibi minicik tuhaf bi hayvan

2819 Mesaj
30 Nisan 2009; 22:01:58 

quote:

Yine yumurtlar ama bu sefer içi dolu çıkar. Bi kaç tane yumurtladıktan sonra daha yumurtlamaz ve kuluçka sonunda civcivler yumurtadan çıkar.

Bizimkisi öyle olmuştu ve civciv çıktıktan 1 hafta sonra elime almaya başladım ve hergün sürekli elime alıyordum. Tüyleri çıkınca çok komik oluyorlar ve kendi ayakları üzerinde durmaya başlıyor sonra uçma denemelerini hep benimle yapmıştır. Büyüdüğü zaman bi ıslık çaldığımda veya seslendiğimde hemen kafesten çıkıp yanıma geliyordu. Evin kapısına anahtarı soktuğumda geldiğimi anlayıp ötüyordu ve kapıdan girdiğimde hemen üzerime geliyordu.

Kafesin kapağı hep açıktı gel diyince geliyordu git gdiyince gidiyordu o kadar evcildi yani. Bikere omzumda balkona çıkmışım farkında olmadan karşı apartmana gitti gel dedim yine geldi içeri girdik.

Gerçekten evcil bi kuş çok güzel oluyor.

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 22:09:07 

yani erkek almakla kuşun yumurtasının boş çıkmamasını sağlamış oluyorz anladığım kadarıyla

109 Mesaj
30 Nisan 2009; 22:37:49 

quote:

Yine yumurtlar ama bu sefer içi dolu çıkar. Bi kaç tane yumurtladıktan sonra daha yumurtlamaz ve kuluçka sonunda civcivler yumurtadan çıkar.

Bizimkisi öyle olmuştu ve civciv çıktıktan 1 hafta sonra elime almaya başladım ve hergün sürekli elime alıyordum. Tüyleri çıkınca çok komik oluyorlar ve kendi ayakları üzerinde durmaya başlıyor sonra uçma denemelerini hep benimle yapmıştır. Büyüdüğü zaman bi ıslık çaldığımda veya seslendiğimde hemen kafesten çıkıp yanıma geliyordu. Evin kapısına anahtarı soktuğumda geldiğimi anlayıp ötüyordu ve kapıdan girdiğimde hemen üzerime geliyordu.

Kafesin kapağı hep açıktı gel diyince geliyordu git gdiyince gidiyordu o kadar evcildi yani. Bikere omzumda balkona çıkmışım farkında olmadan karşı apartmana gitti gel dedim yine geldi içeri girdik.

bende seninki gibi bi kuşun hayalini kurdum ama olmuyor eğitemiyorum

102 Mesaj
30 Nisan 2009; 22:39:57 

bizim dişi kuşta her yumurtasıyla futbol oynardı.Anasını satayım kuş tabana koydupumuz gazetelerle mağaracılık oynardı ve tek kale maç yapardı yumurtayla sen nediyon ?

109 Mesaj
1 Mayıs 2009; 2:21:30 

biz şimdilik badem şekeri gibi bi kaba koyduk saklıyoz

Uzaklaştırılmış
1 Mayıs 2009; 2:27:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Umutcan

Bu normaldir ancak çok fazla yapmadan bir eş almanızı öneririm yanına. Benim de bir muhabbet kuşum vardı haftada bir yumurta yapıyordu
13 yumurta yaptıktan sonra 14. sünde yumurta tıkanması geçirdi. Veterinere götürmemize ve tüm çabalarımıza rağmen öldü.
Dişilerde yumurta tıkanması olursa bunun kurtuluşu yok ona göre önleminizi alın derim.

Arkadaşa aynen katılıyorum. İlk aldığım muhabbet kuşu bu yüzden öldü. Bu olaya çok dikkat et yumurtlayamıyor karnı iyice şişiyor ve sonra da ölüyor. Kuşçu yumurtayı yumurtlamadan kırsaydınız kurtulurdu demişti dikkat et ve takip et kuşun durumunu

2343 Mesaj
1 Mayıs 2009; 2:31:04 

eşeysiz ürüyo senin muhabbet kuşun

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

476 Mesaj
1 Mayıs 2009; 2:38:02 

quote:

Normal durumdur.

başlıga girdim hiçbi mesajı okumadan senin dedigini yazıcaktım yumurtlar ama yumurta herezaman boş çıkar enteresan bi durum ama gerçek...

2389 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Silver Phoenix
1 Mayıs 2009; 2:39:40 

[font="Tahoma"]benimde vardı muhabbet kuşum 2günde 1 yumurtluyordu 17tane yumurtladı en sonunda yumurtlayınca öldü.. [/font]

ѕєηвσηzαкυяα кαgєуσѕнι

6091 Mesaj
1 Mayıs 2009; 2:49:28 

quote:

Demek ki bir hayvanı eğitmenin en iyi yolu ona doğduğundan itibaren göz kulak olmaktan geçiyor.Çok güzel bi olay ya peki dışarı çıkıyor muydun kuşla.

5464 Mesaj
1 Mayıs 2009; 2:57:56 

kuşu eline alıp dışarı çıkıyomuş

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

9022 Mesaj
1 Mayıs 2009; 8:20:46 

quote:

çok şaşkınım

herhangi bir çiftleşme evresi geçirmedi kuşumuz...1 haftada tam 3 kez yumurtladı...bu normal midir? başınıza gelen birşey miydi ?

biri ile aldatıyor ama çıkaramadım

onun gücü bu diyarları aşar /Matrix system msi z87 gaming-i7 4770k-2x4 corsair pro 2133-silverstone 1000watt-Gtx 980 beni çağırıyor/
Alem Bakar Neo Akar

208 Mesaj
1 Mayıs 2009; 9:29:21 

o yumurtaları yeyincede şaşırma ok

1207 Mesaj
1 Mayıs 2009; 10:03:19 

dişi kuşun erkek kuş olmadan yumurtlaması doğal ,senede 1 evrede 2-3 kere yumurtlaması lazım, anak fazla kalsıyum verırsen ,mesela sen kahvaltı yaparken sofradakı peynıre vs.re dadanıyorsa oldurursun hayvanı , sert kabuklu yumurta yapar ve cıkartamaz o yumurtayı ölür bıoylece...

"fortis est veritas,fortis et liber"
truth is strong,strong and free

Uzaklaştırılmış
1 Mayıs 2009; 10:07:50 

quote:

cus olum bari burda yapmayin

sizin bu yaptiginiza resmen *ezevenklik derler

Uzaklaştırılmış
1 Mayıs 2009; 10:11:21 

tavukta kendi kendine yumurtlar ama horoz tarafindan dollenmedigi surece civ civ olmaz

muhabbet kuslarinda da boyle olmasi lazim

2819 Mesaj
1 Mayıs 2009; 10:32:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Frost_Nova

Demek ki bir hayvanı eğitmenin en iyi yolu ona doğduğundan itibaren göz kulak olmaktan geçiyor.Çok güzel bi olay ya peki dışarı çıkıyor muydun kuşla.

Kafesin kapağı sürekli açık kalıyordu istediği zaman girip çıkıyordu ama çoğunlukla kafeste duruyordu gel diyince geliyordu.

Tabii evde balkona çıkma, camdan bakma gibi olaylar sürekli olduğu için kaçma denemesi hiç olmadı. Sadece omzunda olduğunu unutup balkona çıktığım zaman karşı apartmana gitti elimi uzatıp gel dedim (arada 10 metre filan var) hemen geldi sonra içeri girdik.

Yemek yediğimiz zaman geliyordum bişeyler veriyordum gidiyordu. Valla şimdi hatrladım çok özledim kuşu. 10 yıl oldu öleli.

Sürekli elime alıp seviyordum, bu şekilde eğitmiştim.

104 Mesaj
28 Kasım 2013; 22:21:17 

kardes acını paylaşıyorum. benim de 2 tane güzeller güzeli kuşlarım vardı. dişi omzumu çok severdi ben gelince hemen otmeye başlardı. kulağımı kemirir ve ağzımdan yemek yerdi. özellikle ne yersem hemen yanıma gelir bakardı o da yiyebiliyorsa agzımı ısırır benden isterdi. 1 yıl kadar baktım. eşiyle pek anlaşmadıkları için hiç sevişmedi veya yumurtlamadı. belki artık yaparlar dediğimiz zamanlarda sıcak bir yaz gunu perde dalgalanırken ikisi de birlikte ebediyete kanat açtılar. bir daha bulamadım. hayatımda büyük acılardan birtanesiydi. yeni kuşlarımız var artık. gecen hafta çiftleştiler. dede oluyorum ama eskilerinin yerini tutmuyorlar. bu kuşlarım biraz yabani. bunların da sevişmelerini bir görseniz insan sevginin ne olduğunu anlıyorsunuz. inşallah bu sevişmeleri sağ salim meyvelerini verir ve dede olurum. baba henüz olamadım ama dede olacağım :)

Bu yazımı kızım ela ve oglum efeye atfediyorum. Her neredeyseniz inşallah mutlu ve huzurlusunuzdur.

Bu mesajda bahsedilenler: Roohans

<a href=”http://www.izmirriskanaliz.com” rel=”dofollow”>İş Güvenliği, Risk Analiz Hizmetleri</a>

104 Mesaj
14 Aralık 2013; 17:01:01 

arkadaşlar benim kuşlarım çiftleştiler ancak aradan 20 gün gecti hala yumurtlamadı. kız eskiden hiç yuvaya girmezken şimdi gunde yarım saatini toplamda yuvada geciriyor ancak hala yumurtlama olmadı olmıcak gibi de duruyor. accaba bi sıkıntısı mı vardır? yuvaya talaş koydum yuva ayrı bir oda gibi içinde keçeden yuvalık da var ama yumurtlamadı. ilk defa ciftleştiler bu arada. o günden beri de kız pek ciftlemeye yeltenmedi. yapmam gereken bişey varmı acaba? verterinere götüreyimmi? kuşlar yaklasık 8-10 aylık falan olsa gerek.

<a href=”http://www.izmirriskanaliz.com” rel=”dofollow”>İş Güvenliği, Risk Analiz Hizmetleri</a>
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » dişi muhabbet kuşumuz yumurtluyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297