- x
OPEL Servis & Parça & Deneyim
196 Cevap27424 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

444 Mesaj
30 Nisan 2009; 20:04:27 

Arkadaşlar servislerle ilgili tecrübelerimizi böyle bir başlık altında toplayıp, güncel bir şekilde tutuabilirsek, yolu servise düşecek arkadaşlara yardımcı olabiliriz.

Bu alanda en son servis fiyatları, parça fiyatları vb. konularda fikir alışverişinde bulunabiliriz. Umarım güncel bir şekilde bu konuyu devam ettirebiliriz.

Kurdelayı keserek başlamak istiyorum;

İzmir Arkas Servisinde;

Dizel Astra için; 15.000 KM bakımını 360 TL tutuyor ve bunu kredi kartına 4 taksit yapıyorlar.

Ayrıca aracına Hız Sabitleyici (Cruise Control) taktırmayı planlıyan arkaşlar için; İşçilik dahil 160 TL fiyat veriyorlar.

CaGDaSCa
http://cagdasca.blogspot.com/

2059 Mesaj
30 Nisan 2009; 20:12:55 

servisten çıkarken aceleyle çektim, biraz bulanık oldu.
2048x1536'dır. tamamen büyüterek daha kolay bakabilirsiniz

0

444 Mesaj
30 Nisan 2009; 20:16:22 

quote:

Orjinalden alıntı: dctcagri

servisten çıkarken aceleyle çektim, biraz bulanık oldu.
2048x1536'dır. tamamen büyüterek daha kolay bakabilirsiniz

0

OO süpersin, ellerine sağlık.

CaGDaSCa

1809 Mesaj
30 Nisan 2009; 20:25:26 

Son zamanda egr valfi alan varsa fiyatını yazarsa memnun olurum. İyi forumlar.

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

13 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:35:38 

Ben diger konu baslıgında da yazmıstım Istanbul da en guvenilir yetkili servis hangisi sizce (BENCE BU ONEMLİ)?__ olumlu olumsuz goruslerinizi bekliyorum Simdiden tesekkurler..
Ayrıca size bi olay daha anlatayım. Aracmım 1 aylıkkken arka stop lambası patladı. Hemen servisi (GEDIZLER) aradım. Bana garantiden degistirebileceklerini solediler. Nese goturdum aracı oraya. Hallettikten sonra musteri memnuniyeti diye aracı yıkayıp vericeklerini solediler. Ben de tamam dedim. Aracı teslim alınca baktım butun arabayı fırcayla yıkamıslar her tarafı cizik dolu. Sinir oldum tabi. Hemen Carwax a goturdum cizik giderici yaptırdım yuzde 90 gecti cok sukur.

444 Mesaj
30 Nisan 2009; 21:59:27 

quote:

Orjinalden alıntı: familycar

Ben diger konu baslıgında da yazmıstım Istanbul da en guvenilir yetkili servis hangisi sizce (BENCE BU ONEMLİ)?__ olumlu olumsuz goruslerinizi bekliyorum Simdiden tesekkurler..
Ayrıca size bi olay daha anlatayım. Aracmım 1 aylıkkken arka stop lambası patladı. Hemen servisi (GEDIZLER) aradım. Bana garantiden degistirebileceklerini solediler. Nese goturdum aracı oraya. Hallettikten sonra musteri memnuniyeti diye aracı yıkayıp vericeklerini solediler. Ben de tamam dedim. Aracı teslim alınca baktım butun arabayı fırcayla yıkamıslar her tarafı cizik dolu. Sinir oldum tabi. Hemen Carwax a goturdum cizik giderici yaptırdım yuzde 90 gecti cok sukur.

Yaptıkları çok büyük ayıp olmuş, amotörce bir hata olmuş, her arabayı öyle yıkıyorlarsa

CaGDaSCa

98 Mesaj
30 Nisan 2009; 23:08:15 

bişey sormak istiyorm ben arabalardan pek anlamam ama dizel motoru her 15 binde bir bakıma sokmakmı gerekiyo :S

444 Mesaj
30 Nisan 2009; 23:13:26 

quote:

Orjinalden alıntı: ozzgun

bişey sormak istiyorm ben arabalardan pek anlamam ama dizel motoru her 15 binde bir bakıma sokmakmı gerekiyo :S

Servis aralıkları 15.000 olarak belirlenmiş.

CaGDaSCa

6686 Mesaj
1 Mayıs 2009; 0:58:05 

opel ve servis

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

5427 Mesaj
1 Mayıs 2009; 15:13:59 

arkadaşlar bu sonradan taktırılan hız sabitleyiciler güvenli midir? normal fabrika çıkışlı gibi mi olur ? hata oranı vs .. 0 mı dır? park sensörü filan olunca insan gönül rahatlığı ile sonradan taktırabilir fakat hız sabitleyicide durum değişiyor mu? bilgilendirirseniz memnun olurum.

444 Mesaj
1 Mayıs 2009; 17:01:12 

quote:

Orjinalden alıntı: metrixcafe

arkadaşlar bu sonradan taktırılan hız sabitleyiciler güvenli midir? normal fabrika çıkışlı gibi mi olur ? hata oranı vs .. 0 mı dır? park sensörü filan olunca insan gönül rahatlığı ile sonradan taktırabilir fakat hız sabitleyicide durum değişiyor mu? bilgilendirirseniz memnun olurum.

metrixcafe; bende uygun bir zamanda hız sabitleyici taktırmayı planlıyorum, sonradan takılması ile fabrika çıkışı arasında fark yok bildiğim kadarı ile, bizim araçlardaki sinyal kolu değiştiriliyor sadece, sonrası bilgisayardan hız sabitleyici yazılımının aktif edilmesi.

Gönül rahatlığıyla taktırabilirsin...

CaGDaSCa

444 Mesaj
5 Mayıs 2009; 11:38:29 

Yakın zamanda boya koruma yaptıran arkadaşlar, fiyat ve mennuniyetleri hakkında bilgi verirlerse sevinirim.

CaGDaSCa

234 Mesaj
5 Mayıs 2009; 15:10:20 

sabah 9da ankara reis yetkili servise bıraktığım arabama 1 saatlik işi var dediler. işe geç kalmamak için bıraktım öğleden sonra eşimi doktora götürürken alırım öyle gideriz diye....her opel servisine gittiğimde bir sorun yaşadığımdan saat 14:00da aradım aracı birazdan almaya geleceğim diye ama yine opel servisi beni şaşırtmadı. aracınızın onarımı devam ediyor dendi. 1 saatlik işi vardı nasıl olur eşimi doktora götüreceğim deyince de haklısınız beyefendi cevabını aldım. servis sorumlusuna zaten hep biz haklı oluyoruz siz hiç işinizi zamanında eksiksiz yapıp haklı olamıyorsunuz, istanbulda da opel servisine gittim beni aynı durumu düşürdüler. ben opel markasında nefret ettim ilk fırsatta satıp kurtulacağım dedim. servis sorumlusu arkadaş ben sizi ustayla görüştüreceğim dedi yarım saat oldu hala arayacaklar....şimdi bazı opel fanatikleri hemen bana cevap yetiştirmeye başlayacaklardır ama kendilerine tavsiye etmiyorum. önceki servis maceralarımı da anlatırsam kendilerinin opelle ilgili düşünceleri değişebilir......

bu tarla bir şeydir, nasıl söyleyim, yani maçla ilgili bir şey değil yani, 3 tane tarla var işte, ekinler diyor suya çıktı, ya kurban kesiyor gidiyor. her hafta da eyüp sultan' a gidiyordu. her hafta gidiyor, bizim burada konuşmalar da var. hocaya gittik mi, camiye gittik mi, ne yaptın, tamer beye söylüyorum; " ne yaptın, gittin mi, hallettin mi?" diyorum. camiye gidiyor, eyüp sultan’a kurban kesmeye. biz deplasmana gittiğimizde tamer bey gidiyor, eğer deplasmanda değil içeride ise beraber gidiyoruz, kurban kesiyoruz. şimdi buradaki konuşmada da yani bu şeyi, tarla işini; maçları, tarla maçları sürmek de dilek anlamında kullanıyorduk. A.Y.

444 Mesaj
5 Mayıs 2009; 15:32:22 

Geçmiş olsun dostum, şimdiye kadar önceden haberli gittiğim servislerde zaman sorunu yaşamadım, ancak 15.000 km bakımı için gittiğimde işin öğleden sonra yetişmesini istemiştim ancak benim istediğim olmadı kendi dedikleri gibi öğleden sonra teslim edebildiler. Opel'in kurumsal yapıda olan servisleri daha sağlam (Ör: İzmir'de Arkas Holding'in sahip olduğu Opel Arkas servisi ciddiyetle çalışıyor ancak biraz fazla ukala davranıyorlar. Anlıyacağınız burnundan kıl aldırmıyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: alone61

sabah 9da ankara reis yetkili servise bıraktığım arabama 1 saatlik işi var dediler. işe geç kalmamak için bıraktım öğleden sonra eşimi doktora götürürken alırım öyle gideriz diye....her opel servisine gittiğimde bir sorun yaşadığımdan saat 14:00da aradım aracı birazdan almaya geleceğim diye ama yine opel servisi beni şaşırtmadı. aracınızın onarımı devam ediyor dendi. 1 saatlik işi vardı nasıl olur eşimi doktora götüreceğim deyince de haklısınız beyefendi cevabını aldım. servis sorumlusuna zaten hep biz haklı oluyoruz siz hiç işinizi zamanında eksiksiz yapıp haklı olamıyorsunuz, istanbulda da opel servisine gittim beni aynı durumu düşürdüler. ben opel markasında nefret ettim ilk fırsatta satıp kurtulacağım dedim. servis sorumlusu arkadaş ben sizi ustayla görüştüreceğim dedi yarım saat oldu hala arayacaklar....şimdi bazı opel fanatikleri hemen bana cevap yetiştirmeye başlayacaklardır ama kendilerine tavsiye etmiyorum. önceki servis maceralarımı da anlatırsam kendilerinin opelle ilgili düşünceleri değişebilir......

CaGDaSCa

444 Mesaj
5 Mayıs 2009; 21:39:30 

Kumanda pili ile ilgili yararlı bir bilgi, forumda diğer bir başlıkta paylaşılmış aktarıyorum;

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

0

CaGDaSCa

234 Mesaj
6 Mayıs 2009; 11:42:11 

quote:

Orjinalden alıntı: cagdascac

Geçmiş olsun dostum, şimdiye kadar önceden haberli gittiğim servislerde zaman sorunu yaşamadım, ancak 15.000 km bakımı için gittiğimde işin öğleden sonra yetişmesini istemiştim ancak benim istediğim olmadı kendi dedikleri gibi öğleden sonra teslim edebildiler. Opel'in kurumsal yapıda olan servisleri daha sağlam (Ör: İzmir'de Arkas Holding'in sahip olduğu Opel Arkas servisi ciddiyetle çalışıyor ancak biraz fazla ukala davranıyorlar. Anlıyacağınız burnundan kıl aldırmıyorlar.

teşekkürler dostum. dün yeni bombalar geldi servisten. beni aradılar saat 4:30 gibi. arıza tespiti yaptıkları parçaları değişmişler ama arıza hala devam ediyormuş. 1 saatlik işi olan aracı 1 günde yapamadılar araç dün de serviste kaldı. servis sorumlusuna " ben size söyleyecek kelime bulamıyorum. ben size şu şu parçayı değişin demedim, tespiti siz yaptınız, parça değiştiniz ama hala arıza devm ediyor diyorsunuz" dedim. servis sorumlusu bana haklısınız dedi. ben de kendisine artık opelden nefret ettiğimi, ilk fırsatta aracımı değiştireceğimi, bir daha da opelin önünden bile geçmeyeceğimi söyledim. öğlen de gidip aracımı alacağım o servisten. kesinlikle şuna inanıyorum. avrupanın herhangi bir ülkesinde bir müşterinin başına benim yaşadıklarım gelse o servisin elinden bütün haklarını alırlar.....yazıklar olsun opele de servislerine de.....

bu tarla bir şeydir, nasıl söyleyim, yani maçla ilgili bir şey değil yani, 3 tane tarla var işte, ekinler diyor suya çıktı, ya kurban kesiyor gidiyor. her hafta da eyüp sultan' a gidiyordu. her hafta gidiyor, bizim burada konuşmalar da var. hocaya gittik mi, camiye gittik mi, ne yaptın, tamer beye söylüyorum; " ne yaptın, gittin mi, hallettin mi?" diyorum. camiye gidiyor, eyüp sultan’a kurban kesmeye. biz deplasmana gittiğimizde tamer bey gidiyor, eğer deplasmanda değil içeride ise beraber gidiyoruz, kurban kesiyoruz. şimdi buradaki konuşmada da yani bu şeyi, tarla işini; maçları, tarla maçları sürmek de dilek anlamında kullanıyorduk. A.Y.

352 Mesaj
6 Mayıs 2009; 12:12:14 

Arkadaşlar herkes başından geçen olayları yazmış iyi güzel de bi Allahın kuluda şikayet etmemiş. Günde en az 2 saat internettesiniz 10 dk ayırıp bi mail atın bari. Opel servislerinin çoğunda sorun yaşıyorsunuz bu sadece opelle sınırlı değil ford da hondada klasik servis muhabbetleri yaşanıyor. Ama kimse şikayet etmezse hiçbirşey düzelmez, Genel merkeze, müşteri temsilcisine gerekirse Almanyaya şikayet edeceksiniz ki, yukarıdan dürtücekler servisleri, Ama bidaha opel almam başka marka alırım deyipte kimse sesini çıkarmazsa bu düzen böle gider, aldınığınız yeni arabadada bu sorunları yaşarsınız sizde boşu boşuna sinirlenmeye devam edersiniz...

234 Mesaj
6 Mayıs 2009; 14:04:02 

quote:

Orjinalden alıntı: DEVIL

Arkadaşlar herkes başından geçen olayları yazmış iyi güzel de bi Allahın kuluda şikayet etmemiş. Günde en az 2 saat internettesiniz 10 dk ayırıp bi mail atın bari. Opel servislerinin çoğunda sorun yaşıyorsunuz bu sadece opelle sınırlı değil ford da hondada klasik servis muhabbetleri yaşanıyor. Ama kimse şikayet etmezse hiçbirşey düzelmez, Genel merkeze, müşteri temsilcisine gerekirse Almanyaya şikayet edeceksiniz ki, yukarıdan dürtücekler servisleri, Ama bidaha opel almam başka marka alırım deyipte kimse sesini çıkarmazsa bu düzen böle gider, aldınığınız yeni arabadada bu sorunları yaşarsınız sizde boşu boşuna sinirlenmeye devam edersiniz...

istanbuldaki erpaş yetkili serviste yaşadığım olayları ilgili mercilere şikayet ettim. beni aradılar. arayan kişide ne bir özür dileme var, ne kusura bakmayın bir daha size böyle birşey yaşatmayacağız sözü var. aradı beni dinledi. ondan sonra ne olumlu ne olumsuz birşey demedi telefondaki bayan. sırf aramış olmak için aradıkları belliydi. ben yine şikayetimi yapacağım ama şikayeti dinleyenler de bizi servisleri gibi ciddiye alıyorlar. istanbulda yaşadığım olayda ise yarın ankaraya yola çıkacağım lütfen arabayı yetiştirin eğer olmuyorsa da söyleyin perişan olmayayım otobüsle giderim dedim. cumartesi günüydü saat 11de arabanız hazır yazılımla hallettik deyip 80-90 TL gibi de bir para aldılar. hallettik dedikleri arabayla servisten dışarı çıkamadım . tekrar anahtarı iade ettim saat 2 gibi tamam bu sefer yaptık dediler. ustayla test sürüşüne çıktık. yine arızayı verdi. niye arızalı aracı bana teslim ediyorsunuz dediğimde usta bana abi bunun işi zaten uzun. bizim de mesainin bitmesine 15 dakka kaldı dedi. ben bu araçla nasıl ankaraya gideceğim dediğimde usta bana bu araçla uzun yola çıkılmaz dedi. bu arada arıza da şanzuman arızası . öyle ufak tefek birşey de değil. hayır en ayıbı yapamadıkları iş için benden para tahsil etmeleriydi. neyse bakalım ne olacak akşama ne haber gelecek.
iki farklı şehirde iki farklı yetkili serviste yaşadıklarımdan sonra da opelden nefret etmem herhalde gayet normal. kendinizi benim yerime koyun ve bir düşünün. selamlar saygılar....

444 Mesaj
7 Mayıs 2009; 14:16:15 

Şu ana kadar İzmir Arkas Opel Servisini gittim, gerek 15.000 km bakımında, gerekse ön cam değişiminde sıkıntı yaşamadım. Servisten çıktıktan yaklaşık 2-3 gün sonra müşteri hizmetlerinden arayıp; herhangi bir şikayetimin olup olmadığını sordular. Eleştiriler tabi ki olacak arada bir kaç güzel şeyde söyleyelimde morellerimiz düzelsin

CaGDaSCa

141 Mesaj
7 Mayıs 2009; 19:32:42 

quote:

Orjinalden alıntı: n a v y_35

Son zamanda egr valfi alan varsa fiyatını yazarsa memnun olurum. İyi forumlar.

üstad egr valfi pahalı bi parça bende 2003 comfort varken yasamıstım egr valf sorunu parçayı değiştirmeden iyice temizleyebilme imkanları var benimkisini iyice temizleyip yerine taktıklarında bi sıkıntı yasamadım 2 sene daha sonrada aracımı değiştirdim aklında bulunsun hemen değiştirtme temizlenme olayını zorla bosuna paran heba olmasın giyat olarak benim 2003 astranınki 400 küsürdü...

2009 Astra hb cdti enjoy elegance ş.gri

434 Mesaj
8 Mayıs 2009; 17:21:55 

Öncelikle alone61 çok geçmiş olsun. Son durumunuzu merak ediyoruz.
Ben 15000 bakımını ODAK da yaptırdım ve menundum. Herhangi bir sıkıntı yaşatmadılar.
Forumda daha önce yazmıştıf, ilk çalıştırmada motor gürültülü çalıştı ve arıza ışığı yandı gedizlere gittim, randevusuz gittiğim halde acilen aracı içeri aldılar ve yazılım update i yaptıklarını söylediler, köpükle aracı yıakdıktan sonra da teslim ettiler.
yaklaşık 1 ay önce bir mail aldım ve son gittiğim servisi değerlendirmemi istediler, bir tek başkalarına tavsiye edermisiniz kısmına servisi henüz çok iyi tanımadığımdan dolayı kısmen diye yanıtlamıştım ve bugün gedizlerden müşteri hizmetlerinden arayıp neden tam memnun ayrılmadığımı söylediler, ben de gerekli açıklamayı yaptım ve tel kapattılar. Bu anketi doldurduğum için de kışın kullanmak üzere güzel bir kauçuk paspas setini kargo ile evime kadar göndermişler. Ayrıca manun oldum. 30 000 bakımını ya Kocaelideki Ek-Can lara yada gedizlere götüreceğim. Akatlar servisinin de iyi olduğunu söylüyorlar.
Ayrıntı : Geçenlerde gedizlere gittiğimde 30 000 bakımına geliğimde aracımın yanında olup olamayacağımı sordum, olmaz dediler, fakat biraz bastırınca ve müşteri hizmetleri ile görüşünce işlem esnasında belli periyotlarla aracımın yanında bulunabileceğimi, yapılan işlemleri takip edebileceiğimi, sürekli kalmamın iş kazası açısından sakıncalı olduğunu belirttiler. Bence de haklılar. Diyeceğim o ki, hakkınızı sonuna kadar arayın, gerekirse Almanyaya kadar şikayet edebileceğinizi ve daha önce başkalarınına yaptığınızı uygun dille belirtin ki özel ilgi göstersinler. Yoksa kendi keyiflerine kalırsa nereye gidersek gidelim işimiz zor.
Saygılarımla

Astra HB 1.3 CDTI Easytronic Cosmo Metro Gri MTA
110000km 5.4lt/100 km Easytronic hiç sorun çıkarmadı.

234 Mesaj
8 Mayıs 2009; 18:02:56 

quote:

Orjinalden alıntı: ilgazi

Öncelikle alone61 çok geçmiş olsun. Son durumunuzu merak ediyoruz.
Ben 15000 bakımını ODAK da yaptırdım ve menundum. Herhangi bir sıkıntı yaşatmadılar.
Forumda daha önce yazmıştıf, ilk çalıştırmada motor gürültülü çalıştı ve arıza ışığı yandı gedizlere gittim, randevusuz gittiğim halde acilen aracı içeri aldılar ve yazılım update i yaptıklarını söylediler, köpükle aracı yıakdıktan sonra da teslim ettiler.
yaklaşık 1 ay önce bir mail aldım ve son gittiğim servisi değerlendirmemi istediler, bir tek başkalarına tavsiye edermisiniz kısmına servisi henüz çok iyi tanımadığımdan dolayı kısmen diye yanıtlamıştım ve bugün gedizlerden müşteri hizmetlerinden arayıp neden tam memnun ayrılmadığımı söylediler, ben de gerekli açıklamayı yaptım ve tel kapattılar. Bu anketi doldurduğum için de kışın kullanmak üzere güzel bir kauçuk paspas setini kargo ile evime kadar göndermişler. Ayrıca manun oldum. 30 000 bakımını ya Kocaelideki Ek-Can lara yada gedizlere götüreceğim. Akatlar servisinin de iyi olduğunu söylüyorlar.
Ayrıntı : Geçenlerde gedizlere gittiğimde 30 000 bakımına geliğimde aracımın yanında olup olamayacağımı sordum, olmaz dediler, fakat biraz bastırınca ve müşteri hizmetleri ile görüşünce işlem esnasında belli periyotlarla aracımın yanında bulunabileceğimi, yapılan işlemleri takip edebileceiğimi, sürekli kalmamın iş kazası açısından sakıncalı olduğunu belirttiler. Bence de haklılar. Diyeceğim o ki, hakkınızı sonuna kadar arayın, gerekirse Almanyaya kadar şikayet edebileceğinizi ve daha önce başkalarınına yaptığınızı uygun dille belirtin ki özel ilgi göstersinler. Yoksa kendi keyiflerine kalırsa nereye gidersek gidelim işimiz zor.
Saygılarımla

teşekkürler. inşallah bu yaşadıklarımı kimse yaşamaz gerçekten...
dün aracımı teslim aldım. 1 saatte teslim ederiz dedikleri arabayı 3 günde teslim etmiş oldular. buradaki problem arıza tespti yapan ustanın yalnış tespit yapmasıydı. adam aks mili ve bilyası diye tespit yapmıştı fakat bu parçaları değiştiklerinde arıza aynen devam etti. sonra baskı balata ve volant değişince sorun giderilmiş oldu. yalnız aks bilyası sökülünce dağıldığından ve bir daha kullanılamadığından onun ücretini faturaya yazmışlardı fakat benim itirazım üzerine bu ücret düşüldü. servis müdürü beyefendi ile yine servisteki hanımefendi gayet güzel ilgilendiler. tabii ücret olarak epey bir maliyetli oldu. ayrıca 6 ay önce baskı balata volant değiştim diyen şaşmazdaki özel servisin de volantı değişmediğini yetkili servisteki usta söyledi. anlayacağınız şaşmazda 6 ay önce dolandırılmışım haberim yokmuş. güya da tanıdıkdı. ...... allah onu da bildiği gibi yapsın.
bir de gördüğüm bu tip ustaların hatalı olduğu durumlarda muhakkak servis müdürü ile görüşün. servis müdürlerinden çekindiklerinden bu tip olayları duyurmamaya çalışıyorlar....istanbulda başımdan geçen olayı da anlatmıştım. bu yaşadıklarımdan sonra opelden gerçekten çok soğudum. mali durumum elverdiğinden opeli satıp kesinlikle başka marka alacağım.....

285 Mesaj
8 Mayıs 2009; 18:19:27 

Selam =)

Ben arabayı aldığım yere, Yani Konya Özkaymak'a götürüyorum, Hiç memnuniyetsizlik yaşatmadıla rçok şükür, hatta bakımdan sonra arayıp, aracınız nasıl diye sordular.. Tabii her servis aynı düzeni kuramayabilir ama inanın opel'i bi kez daha sevdim bu yüzden :)

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

141 Mesaj
8 Mayıs 2009; 19:47:06 

arkadaşlar bugun gedizlere 15000 bakım için aracımı bıraktım fiyat olarakda 420 dediler fiyat nasıl bu fiyatlandırma her serviste aynı değilmi yoksa kafalarına göre oynama yapabiliyorlar mı gedizlere yakın zamanda giden arkadaş varsada fiyat konusunda aydınlatırsa çok memnun kalırım şimdiden çok teşekürler....

3957 Mesaj
10 Mayıs 2009; 12:35:52 

OPEL YETKİLİ SERVİS BAKIM ÜCRETİ MAYIS 2009

0

Castrol EDGE 4 lt yağ 75 TL yani piyasada alacağınız en pahalı yağ bile 100 lira değildir.Aynı bakımları özel servislerde 150-200 TL civarına yaptırabilirsiniz.Elbette daha piyasa yağı kullanırsanız çok daha ucuza da yapılır.Fakat kaliteli yağ kullanmaya dikkat edin derim.

Yetkili Servis;
FREN HİDROLİĞİ değişimi 65 TL ( 45 bin km veya 2 yılda bir yapıyorlar).( Özel servislerde 20 TL)
Karter koruyucular 150-200 TL arası ( özel servisler 100 TL den başlıyor)
Cruise Control taktırmak tesisat olsun olmasın 150-200 TL arası
Karbon Temizliği 60-100 TL arası ( özel servislerde 50 TL civarı)
Koltuk dayama 275-400 arası ( aksesuar olduğu için piyasada da çok ucuz değil,OPEL orjinal yedek parça satan mağazalardan direk alın,en ucuz oralar)

Ayrıca Özel Serviste

Ön fren balataları Corsa,Astra marka 60-100 TL,
Arka amortisörler 150-200 TL,
WÜRTH Enjektör temizleyiciler 20-30-40 artık ne tutturabilirlerse ki gerçek fiyatı 15-20 arasıdır,
Direksiyon kutusu tamiri veya çıkma yenisinin takılması ( özellikle Corsa C lerde) 200-400 TL arası

Genel de bu fiyatlar Corsa,Astra ve Vectra için aynı.Pek değişen olmuyor.Burada yazdığım özel servislerde ORJİNAL EKİPMAN kullanıyorlar.Yani yetkili serviste takılan parçanın aynısı.Ondan fiyatlar biraz yüksek gelebilir özel servise göre.Fakat pazarlık,sürekli gittiğiniz yer olması veya hiç tasvip etmediğim daha düşük kaliteli yedek parça kullanarak elbette fiyatlar daha da düşebilir.Birde sanayide orjinal yedek parça satan mağazalar var.Fikir vermesi açısından şimdilik bu kadar.Sanayiye yolum düşerse öğrendiklerimi yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 18 Mayıs 2009; 23:37:58 >

444 Mesaj
10 Mayıs 2009; 19:43:44 

quote:

Orjinalden alıntı: gky53

arkadaşlar bugun gedizlere 15000 bakım için aracımı bıraktım fiyat olarakda 420 dediler fiyat nasıl bu fiyatlandırma her serviste aynı değilmi yoksa kafalarına göre oynama yapabiliyorlar mı gedizlere yakın zamanda giden arkadaş varsada fiyat konusunda aydınlatırsa çok memnun kalırım şimdiden çok teşekürler....

Fiyatlar aşağı yukarı aynı ben İzmir Arkas'ta 380 TL gibi bir fiyata yaptırmıştım sanırım. Daha 1 ay oldu yaptıralı.

CaGDaSCa

3957 Mesaj
13 Mayıs 2009; 18:05:57 

quote:

Çok yüksek fiyat çekmişler.Evet fiyatlar her yerde farklı.OPEL yetkili servisi olarak senin aracı 335 TL ye yapanda var.Yukarıdaki tabloda başka bir OPEL yetkili servisine ait.Orda bile 375 TL.

Örneğin
OCAK 2009 daki YETKİLİ SERVİS BAKIM ÜCRETLERİ aşağıda tabloda, OCAK tan beri ne değiştiki bu kadar ZAM yapıldı

0

444 Mesaj
14 Mayıs 2009; 20:31:56 

Eğer Ocak'ta bu fiyatlar varsa dehşet şekilde fiyatları köklemişler ya.. Ben 360 TL 4 Taksit'le 15.000 km bakımın yaptırdım, pazarlık yapmaya çalıştım ancak söz konusu bile olmadı.

CaGDaSCa

141 Mesaj
14 Mayıs 2009; 23:52:09 

aynen üstad birz çirkinlik yapayım dedim ama fırsat bile tanımadılar

1809 Mesaj
15 Mayıs 2009; 23:40:36 

quote:

üstad egr valfi pahalı bi parça bende 2003 comfort varken yasamıstım egr valf sorunu parçayı değiştirmeden iyice temizleyebilme imkanları var benimkisini iyice temizleyip yerine taktıklarında bi sıkıntı yasamadım 2 sene daha sonrada aracımı değiştirdim aklında bulunsun hemen değiştirtme temizlenme olayını zorla bosuna paran heba olmasın giyat olarak benim 2003 astranınki 400 küsürdü...

Ben de temizletme yoluna gideceğim ama inşallah temizletmekle kurtulabiliriz. Baya bi yere yazdım forumda ama soruna da çare bulamadım. Şu an araçta arıza yok, bi kere arıza ışığı yanmıştı 4 ay önce sonra kendiliğinden sönmüştü, hala da bi şey yok. Ama uzun yola çıkacağım korkuyorum, acaba egr ye bakarak tıkalı, durumu iyi deme şansları var mı?

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

2211 Mesaj
16 Mayıs 2009; 0:36:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Rasta-RuLes
Selam =)
Ben arabayı aldığım yere, Yani Konya Özkaymak'a götürüyorum, Hiç memnuniyetsizlik yaşatmadıla rçok şükür, hatta bakımdan sonra arayıp, aracınız nasıl diye sordular.. Tabii her servis aynı düzeni kuramayabilir ama inanın opel'i bi kez daha sevdim bu yüzden :)

Ankara'da yaşıyorum ama arabamı Konya Özkaymak'tan aldım. Aldıktan aylar sonra bile arayıp araç hakkında bir sıkıntım olup olmadığını sordular. Hemde alırken servis için gelemeyeceğimi Ankara'da yaşadığımı söylememe rağmen.
Ankara'da gittiğim Opal ve Opan'da yüz yüze bile ilgi göstermezlerken Özkaymak'ın yaptığını taktir etmemek mümkün değil. Umarım bir gün Ankara'ya da şube açarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmt -- 16 Mayıs 2009; 0:36:30 >

Intel i7 3770k / Asus P8z77-v Deluxe / Corsair Vengeance Pro 4x4gb 2133Mhz/ Asus Hd7950 DirectCu II / Corsair Force Gt 60gb / Ocz Vertex Le 60gb / Seagate 2tb / Seagate 40gb / Silverstone Strider Plus 750w / Creative X-fi Titanium Champion / Corsair 500r / Corsair H100i / Noctua Nf-f12 Nf-p12 Nf-p14 / Corsair Airflow / Samsung Bx2450 / Asus Dvd-w / Scythe Kaze Master Ace / Csw Thx550 / A4tech G6-70d / Logitech G300 / Speedlink Darksky / Netmaster Cbw-700v / Fsp Ep1000 / Samsung Ml-1640 / Win8 Pro x64 / WinXp Pro x86

5 Mesaj
16 Mayıs 2009; 13:01:59 

Merhaba opel corsa dizel 2.el almayı düşünüyorum.Servis vakitleri ne zamanda bir bilen varmı her 10 binde mi yoksa her 15 binde mi birde yetkili servise götürmek şart mı? araç ekranında ne zaman servise gideceği yazıyormu?

3957 Mesaj
16 Mayıs 2009; 13:43:05 

quote:

Orjinalden alıntı: oguz500

Merhaba opel corsa dizel 2.el almayı düşünüyorum.Servis vakitleri ne zamanda bir bilen varmı her 10 binde mi yoksa her 15 binde mi birde yetkili servise götürmek şart mı? araç ekranında ne zaman servise gideceği yazıyormu?

Arkadaşım yukarıdaki yetkili servis tablolarına bir baksan bu soruyu sormazsın Şart değil,istersen gittiği yere kadar kullanabilirsin.

444 Mesaj
18 Mayıs 2009; 18:19:59 

quote:

Orjinalden alıntı: oguz500

tenekutu'nun dediği gibi özellikle bu başlık altında yazılanları okursan sorularını cevabını bulursun dostum. Ayrıca aracın servise gitme zamanı geldiğinde KM saatinin üstünde inSP diye uyarı çıkıyor. O yazı çıktıktan sonra 1.000 km içerisinde gidebilirsin...

CaGDaSCa

444 Mesaj
18 Mayıs 2009; 20:15:35 

Bugün cebime gelen mesajı aynen aktarıyorum: Opel'inizi yeni program ile en son standartlara yükseltmek niyetindeyiz. Size en yakın yetkili bayide ücretsiz işleminizi yaptırabilirsiniz.

Şaşırdım böyle bir mesaj gelince. Aracım Astra 2008 HB CDTI. Şu an araç üzerinde olan yazılım sorunlu mu? acaba!

Yorumlarınızı bekliyorum...

CaGDaSCa

2595 Mesaj
18 Mayıs 2009; 22:26:49 

Bende bugün arabayı opek gerçeğe verdim 360 lira 90 bin bakımı için bana fazla geldi ne değiştireceklerki arabada bu kadar para alıyolar alt tarafı filtre yağ ve buji bir daha vermemeyi düşünüyorum.

17 Mesaj
19 Mayıs 2009; 12:03:46 

2005 model corsa dizel kullanıyorum. Bugüne kadar hiç yetkili servise gitmedim. Özel opel servisine gidiyorum. Piyasadaki en pahalı yağ Castrol Edge 5W40 (tam sentetik) 4 litresi 75 YTL, değiştirme aralığı 15.000 km. Yağ filitresi 10 TL, polen, mazot, hava filitreleride (GM delphi marka) 10 TL , Toplam 4 Filitre 40 TL+ 75 TL yağ +10 TL işçilik =125 TL 15.000 kmlik bakım .
Çok iyi usta seviste maaş karşılığı çalışmaz , kendi dükkanını açar, Zamanında yıllar önce renault servisinden 17,5 TL ye aldığım parçanın piyasada 3 TL olduğunu görünce servislerden iyice soğumuştum. Honda servisinde 1 hava filitresinin fiyatı 35 TL

1211 Mesaj
19 Mayıs 2009; 15:11:54 

Şöfor tarafındaki CD yazısı düşmüş, fiyatını sordum 25 TL.. Bence çok..

"Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz." Honoré de Balzac
Punto Forum

352 Mesaj
20 Mayıs 2009; 18:41:28 

bugun arabamı servise götürdüm.2004 vectra c.60000 bakımını yaptılar.özel servisti yalnız.400 tl tuttu.triger yağ hava polen filtresi yağ değişimi.yağ dahl olmak üzere general motor ürünü kullandı.tam arabayı çalıştırıp çıkacaktık egzozdan ses geldi.arabanın altı yere değiyor gibi bir ses geldi.birkaç gündür vardı basit birşey sanmıştım.katalizörün içinde galiba filtre görevi gören bir taş vardı o kırılmış.1600 tl deyince kendimi kaybettim.şimdilik sadece katalizörün içini boşalttı.Allahtan birşey olmamış yoksa egzozu tıkama ihtimali varmış.usta sana birşeyler ayarlar haber veririm dedi.arabadan broadway gibi ince bir ses çıkıyor.moralimi bozuyor

2004 Opel Vectra - 2005 Hyundai Accent Admire - 1997 BMW 5.20i - 1997 BMW 3.18is - 2012 Opel Astra Classic III - 2014 VW Tiguan Chrome Edition - Sıradaki ???

433 Mesaj
22 Mayıs 2009; 17:03:24 

tanıdıgınız yoksa ve garantiniz bitmişse servise ugramayın bile özel servisede 100 tl lik iş servisede 200-250 tl parça alırkende dikkat edin 1ri orjinal olmak üzere 3 çeşit parça var fiyatlarıda ona göre 5 yıl astra g ve 1 yık astra h kullanmış biri olarak size tavsiyem

2595 Mesaj
23 Mayıs 2009; 10:14:02 

İstanbulda olan arkadaşlar neler yaptıklarını söylerken bide memnun kaldıkları servislerin isimlerinin söyleseler daha iyi olucak.

444 Mesaj
25 Mayıs 2009; 14:35:08 

2008 Astra'mı İzmir'deki Egem'e götürdüm ve ücretsiz olarak Tech2'ya bağlayacak yazılım güncellemesi yaptılar. Sanırım bu son güncelleme egsoz atık değerlerini son standartlara uygun bir hale getiriyor ve biraz daha yakıt tasarrufu sağlıyor.

CaGDaSCa

444 Mesaj
28 Mayıs 2009; 16:22:50 

WOL 0 A H L48 4 5 000001

Çözümü:
WOL= Araba Üreticisinin Kodu (Opel)
0=Özel bir araç olup olmadığı, örneğin polis aracı vb. Eğer 0'sa özel bir araç değil.
A=Üretim platformu, gerçek üretimin yılını gösteriyor. Örneğin Kasım 2004 de üretilen bir araç, 2005 üretimi olarak kabul ediliyor.) (Sadece üreticinin kullandığı kod)
H=Neresi için üretildiği (Sadece üreticinin kullandığı kod)
L48=Aracın gövde yapısı= L48=5 kapılı hatchback, L38=sedan
4=Üretim Yılı, 4=2004, 5=2005
5=Üretildiği yer (fabrika), 2= Bochum (Almanya), 5=Antwerp (Belçika), 8=Ellesmere Port (İngiltere), 4 Zaragoza İspanya
000001=Sondaki 6 hane rakam=Aracın Şasi Numarası

Not: DH forumu içerisinden alınmıştır. Çok yararlı bir bilgi.

CaGDaSCa

444 Mesaj
2 Haziran 2009; 16:21:59 

quote:

Orjinalden alıntı: cimbomemre

Arkadaslar 2005 Model Yeni Astra hatback Twinport kullanıyorum

araç 59 500 de suan 60 bin bakımı için yetkili servise götürdüm, nerden baksam 1.000 ytl istiyorlar trigger kayışı değişimi vs.

Ankaradayim, Bazi ekstra problemleri de yaptırmayi dusunuyorum bu sebeple daha cok para cıkacak cebimden, Bazi arkadasların orjinal parçalari alıp daha uygun fiyata yaptırdıgını duydum..

Siz 60 bin bakımı kaca nerde yaptırdınız bu fiyata su an yaptıramam arabayi da surekli kullanmam lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim

Başka bir başlıkte arkadaşımız sormuş? Fiyat bana fazla geldi, özel servislere sormak lazım bir de..

CaGDaSCa

444 Mesaj
7 Haziran 2009; 9:07:59 

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet0761

Öncelikle şunu belirteyim,eğer daha önce böyle bir bilgi bu forumda verildimi bilmiyorum,verildiyse silinebilir.Bu bilgiyi opelx forumundan Hayrettin Budak isimli Opel üstadından edindim.İnşallah kendisinden izin almadığıma kızmaz.Bunu bilginize sunarım.
Şöyle açıklayalım bunu;kontak kapalı konumda iken gaz pedalı ve fren pedalına sonuna kadar basıyoruz ve kontağı tüm gösterge ışıkları yanan kadar çeviriyoruz(ama çalıltırmıyoruz).Ekrana önce km.bilgisi,akabinde de ECN ve arıza kodu geliyor.İlk dört hane arıza kodudur,eğer 00000 geliyorsa arıza yoktur.Bende Astra 2004 H var.Denedim ve oldu.

Yararlı bilgi

CaGDaSCa

349 Mesaj
7 Haziran 2009; 14:05:31 

bizim aracında servis zamanı geldi araç 50bine dayandı daha önce garantili diye yetkili servisi gidiyorduk ama 2sene önce 250 olan fiyatlar 400e gelmiş özel mi yetkili mi kafam karıştı ümraniyedeki opel platin de sürekli arabanın üstüne reklam koyuyordu orası nasıl fiyatlar kalite bakımından ya da başka özel bir servis tavsiyesi olan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gago -- 7 Haziran 2009; 14:05:42 >

1462 Mesaj
8 Haziran 2009; 3:54:43 

quote:

Orjinalden alıntı: gago

bizim aracında servis zamanı geldi araç 50bine dayandı daha önce garantili diye yetkili servisi gidiyorduk ama 2sene önce 250 olan fiyatlar 400e gelmiş özel mi yetkili mi kafam karıştı ümraniyedeki opel platin de sürekli arabanın üstüne reklam koyuyordu orası nasıl fiyatlar kalite bakımından ya da başka özel bir servis tavsiyesi olan var mıdır?

Nalbant Özel Opel servisine arabayı verdiniz, adam nalı çakarken, mıhı atın etine kaçırdı. Baktınız at topallıyor, nalbanta döndünüz, ''yav, usta at topallıyor'' ustadan kocaman bir gülücük, taşlı yerde sürmüşündür beygiri.

Sanayilerde nalbantlar kol gezer, uzak durun. Servislerde de nalbant çok olabilir, en azından ensesinde boza pişirebileceğiniz, karşınızda Opel var. Öbüründe, Zıçtım Opel Özel, Ustam Opel Özel, Geldi Geçti Opel Özel, Öptürdüm Opel Özel v.b.

Çok çok iyi tanınan, hakikaten usta olan, kimseler bu tanımlamaların dışındadır.

35 Yıllık sanayi tecrübem derki, bu tip nalbantlardan uzak durun, pek çoktur öylesi.

444 Mesaj
10 Haziran 2009; 19:30:24 

M. Reha uyarı için teşekkürler. Haklısın yağmurdan kaçalım derken doluya tutulma imkanımız var. Servisler biraz daha insaflı olsa fiyat yönünden, özel servis olayı biter zaten..

CaGDaSCa

90 Mesaj
12 Haziran 2009; 18:55:51 

quote:

Orjinalden alıntı: koray-ozmen

2005 model corsa dizel kullanıyorum. Bugüne kadar hiç yetkili servise gitmedim. Özel opel servisine gidiyorum. Piyasadaki en pahalı yağ Castrol Edge 5W40 (tam sentetik) 4 litresi 75 YTL, değiştirme aralığı 15.000 km. Yağ filitresi 10 TL, polen, mazot, hava filitreleride (GM delphi marka) 10 TL , Toplam 4 Filitre 40 TL+ 75 TL yağ +10 TL işçilik =125 TL 15.000 kmlik bakım .
Çok iyi usta seviste maaş karşılığı çalışmaz , kendi dükkanını açar, Zamanında yıllar önce renault servisinden 17,5 TL ye aldığım parçanın piyasada 3 TL olduğunu görünce servislerden iyice soğumuştum. Honda servisinde 1 hava filitresinin fiyatı 35 TL

Bu kadar işi 10 TL'ye kime yaptırıyorsunuz, biz de oraya gidelim.

444 Mesaj
13 Haziran 2009; 8:21:06 

Evet hangi ilde hangi özel servisleri kullandığımızı paylaşırsak yararlı olur arkadaşlar, Ben 15.000 km bakımı için Yetkili servise gitmiştim (Arkas Oto - İzmir) 370 gibi bir fiyat ödemiştim.

CaGDaSCa

444 Mesaj
14 Haziran 2009; 8:40:58 

Diğer başlıklardan bulduğum yetkili servis bakım fiyatları

quote:

geçtiğimiz ay soktum 15000 km bakımına gedizlerde 420 lira verdim

quote:

Orjinalden alıntı: aliemree

bende 420 gibi bisiye yaptirdim enjektor temizleyici falan filan bisiler yaptilar bide 60da ordan caktilar neyse artik. bu arada hafif bozuk yolda ornek verecek olursam topkapi sirinevler arasi arabanin sag tarafindan bi tikirti gelip duruyo bugun servisteyken not dusurdum baktik bi sorun yok dediler aldim eve gelirken yine tikirtilari duyuyorum olagan bir seymidir?

Opel Yetkili Servisleri 15.000 km bakımında 400 TL civarında bir fiyat çıkartıyor.

CaGDaSCa

1432 Mesaj
15 Haziran 2009; 4:18:25 

size şöyle bir tüyo vereyim,eğer serviste tanıdığınız usta varsa fiyatlarda iyi bir indirim alabilirsiniz..;)

444 Mesaj
16 Haziran 2009; 8:22:49 

quote:

Orjinalden alıntı: AnGets

size şöyle bir tüyo vereyim,eğer serviste tanıdığınız usta varsa fiyatlarda iyi bir indirim alabilirsiniz..;)

Şu Ustaları hepimizle tanıştırında boşuna geçirmesin yetkili servisler bu kadar

CaGDaSCa

492 Mesaj
17 Haziran 2009; 21:35:29 

Benide tanıştırın

6 Mesaj
22 Haziran 2009; 11:39:45 

Arkadaşlar 2005 astra hb sahibiyim. Aracım 30.000 kmde. 30.000 km bakımı mı yoksa 4 yıllık olduğu için 60.0000 km bakımı kapsamına mı girer?

86 Mesaj
22 Haziran 2009; 15:34:38 

Bende bir kaç anımı paylaşıyım
2004 model Astra G Njoy paket sahibiydim,
ilk sene arabanın direksiyon kutusu bozuldu Maltepe Erpaş'a götürdük, onüç (sayiyla 13!) gün serviste kaldi
Garanti kapsamında direksiyon kutusu değiştirdik dediler bana teslim ettiler, 1 hafta sonunda direksiyon yine ağırlaştı gacur gucur sesler gelmeye başladı
tekrar erpaş'a götürdüm direksiyon kutusunun tekrar değişmesi gerektiğini sölediler. Dalga mı geçiyorsunuz diye sordum, Yoo dediler.
2006 yılında arabanın egr valfi bozuldu bu sefer altunizade boğaziçi servisine götürdüm garanti kapsamında onuda değiştirdiler fakat 2ay sonra oda bozuldu aynı yerden tekrar değiştirdik. egr valfide yüksek hızda özellikle 5.vitesteyken motoru stop ettiriyor direksiyon fren kitlenip kalıyor Allah korusun çok tehlikeliydi, Adamlara tehlikeyi anlattım gevrek gevrek güldüler.
2008 yılında da sağ arka çamurluğu vurmuştum bu sefer çekmeköy gedizlere başvurdum, arka çamurluğu değiştirdiler, yalnız öyle kötü bir boya işçiliği yapmışlarki sağ arka lastik ve sağ arka kelebek camı komple boya olmuştu, dedim bu mu işçilik? 1 ay sonra o boya lastikten çıkar dediler.. artık diyecek bir şeyim kalmadı dedim arabamı gedizlere sattım geçen sene(20500YTL'ye)..
2 ay sonra bmw aldım, borusan istinye'de servis hizmeti alıyorum, danışmanların yaklaşımından tutunda, işçiliğe kadar çok memnumum
Servis nedir opelciler gidip bmw'den bir zahmet öğrensinler.

Opel alacaklara tavsiyem Kessinlikle almayın servis konusunda pişman olursunuz, astralar (özellikle Classicler) çok sorunlu haa çok istediniz aldınız istanbul'da Anadolu yakasında ki Opel servislerin önünden bile geçmeyin sinir hastası olursunuz.

Nexus 4

434 Mesaj
22 Haziran 2009; 17:58:16 

Sen şimdi bmw aldın, sonra da hiç güncel olmayan bu konuya yazı yazdın ve onu güncel hale getirdin,
üstelik boşverin opeli gidin bmw alın diyerek,
Finans kaynağını da söyleseydin yaw bir zahmet,
Bence Astran hala aklının bir yerinde var senin. Nedersn haklımıyım?

Saygılarımla

Astra HB 1.3 CDTI Easytronic Cosmo Metro Gri MTA
110000km 5.4lt/100 km Easytronic hiç sorun çıkarmadı.

3957 Mesaj
22 Haziran 2009; 23:28:21