Şimdi Ara

İnternetten Ses Gelmiyor (Facebook,Youtube)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
82.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu sorunla başım dertte yaklaşık 3 hafta önce meydana gelmişti 3 haftadır bu şekilde idare ediyordum ama daha fazla dayanamayarak format attım ama yine aynı sorun yapmış olduğum ama işe yaramayan işlemler ise şöle ;

1) codec sorunu dediler klittle dahil pek çok codec'in yeni versiyonunu indirip denedim olmadı
    2) flash player dediler pc den kaldır dım tekrar yükledim yine olmadı javayıda aynı şekilde yaptım olmadı
    3) forumlardan araştırıp regedit den driver32 nin içindeki wavemapper dosyanı yapayım dedim ama zaten aynısı vardı eskisini sildim arkadaşların dediği gibi yenisini yaptım ama yine değişmedi
    4) media player i güncelle dediler onuda yaptım olmadı

arkadaşlar ciddi anlamda bu sorun başıma bela olmaya başladı internetten izlediğim hiçbir videodan ses gelmiyor sadece videolardan değil hiç bir şeyden ses gelmiyor. ama bilgisayarımdaki winamp olsun bsplayer olsun hepsinden ses gayet iyi geliyor. lütfen bana bu konuda yardımcı olun.

• Bilgisayarının ses çıkışını arkadaki ses girişlerinden alıyorsun muhakkak . Bİr sorun oluştuğu için arkadaki ses çıkışlarından nette dolaştığın videolardan ses gelmiyor . Kablolarını bilgisayarın ön çıkışındaki ses girişlerine sok tabi varsa .
  • sorunu ancak şöyle halledebilirsin eğer sesi onboard üzerinden alıyorsan realtek in ses ayarına gir daha sonra enviroment diye bir bölüm var tam hatırlamıyorum daha sonra onun içerisinde room,bathrom,arena vs. seçenekler var onu room yaparsan büyük ihtimalle gelecektir genelde böyle hallediliyor...Eğer yapamazsan msn den irtibata geç
  • ya okuyunca ne alaka dedim ama işe yarıyo cidden oha!
  • eee benimde başıma geldi 2-3 ay uğraştım bende bu şekilde çözdüm...
  • 1-BAŞLAT'tan çalıştır'ı tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisine girin.
    2-Sol taraftaki menüyü kullanarak;
    bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft \Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 'a kadar ilerleyin.
    3-Sağ taraftaki pencerede boş bi yere tıklayarak YENİ ardından DİZE DEĞERİ ni tıklayarak satır ekleyin. Satırın ismini wavemapper olarak değiştirip ENTER'a basın. Böylece Adı wavemapper, Türü REG_SZ olan bir satır eklemiş oldunuz. wavemapper ismine çift tıklayın, size değer verisi girmenizi isteyen bir pencere açılacak. Buraya msacm32.drv yazın ve Tamam'ı tıklayın. Eklemiş olduğunuz satırın son hali şöyle olacak:

wavemapper REG_SZ msacm32.drv
  • combofix ile taradım laptopı.kendi kendine virüs taradıktan sonra bir kaç orijinal işlem daha yaptı.ve ben bitene kadar bekledim.sanırım bu youtube veya internetten ses gelmemesini onardı .çünkü başka hiçbir işlem yapmadım.sadece combofixin bu onarımından sonra laptopı kapattım ve 2 saat sonra laptopı yeniden açınca internet eski haline döndü,yani youtube ve internetten ses geliyor şimdi.ne regedit yaptım nede virüs vardı nede sistem geri yükledim.sabırlı olup combofix gibi sistemi onarmak lazım bende combofix işe yaradı.zaten başka hiç bir işlem yapmadım bu sorun için.
  • gökhan Ataş

sorunu ancak şöyle halledebilirsin eğer sesi onboard üzerinden alıyorsan realtek in ses ayarına gir daha sonra enviroment diye bir bölüm var tam hatırlamıyorum daha sonra onun içerisinde room,bathrom,arena vs. seçenekler var onu room yaparsan büyük ihtimalle gelecektir genelde böyle hallediliyor... Eğer yapamazsan msn den irtibata geç

ARKADAŞIM Senden ALLAH BİNLERCE KEZ RAZI OLSUN sorunu sonunda çözebildim ve herkesinde bu yöntemle yapmasını tavsiye ederim boşuna okadar zaman format atmak codec yüklemekle uğraşmıs ve nerdeyse bilgisayarı kırma noktasına gelmişiz :) sagol tekrar sana teşekkür eder çalışmalarında baaşarılar dilerim
  • aynı sorun bendede var yardım cı olun lutfen yapamadım bir turlu msnemi veriyorum ekleyin bana yardım edin şimdiden teşekkrler esrar_perdesi_67@windowslive.com
  • aynı sorun bendede var bana da yardım etsene gokhan kardeş msne veriyorum esrar_perdesi_67@windowslive.com
  • hsn.rap28@msn.com

acil yardim Lütfennnn :/
  • up
  • bendede böle bir ara sorun vardı düzeltmişdim ses driverini bir güncelle derim
  • arkadaşlar internette şarkı fln dinliyemiyorum ses gelmiyor ama winanp dan dinleyebiliyorum yardım edermisiniz nasıl çözerim bu problemi
  • allah senden bin kere razı olsun ilk okuduğumda çok gülmüştüm fakat direk çözüldü şu an dumur durumdayım
  • aRkadasLar bendede aynı sorun var internetten ızledıgım hıc bır vıdeodan ses gelmıyor ama wınaptan gelıyor lütfen yardım edın gokhan atasın dedıklerınden bısey anLamıyorm bılen bırısı bas_ba_kan_007@hotmail.com
    bnle ılgılensın lütfen dayanamıyrom artık
  • Kardeş valla helal olsun,
    direk çözdün problemi. Yok canım daha neler dedim ses gelmeye başladı.
    Eyvallah.

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

sorunu ancak şöyle halledebilirsin eğer sesi onboard üzerinden alıyorsan realtek in ses ayarına gir daha sonra enviroment diye bir bölüm var tam hatırlamıyorum daha sonra onun içerisinde room,bathrom,arena vs. seçenekler var onu room yaparsan büyük ihtimalle gelecektir genelde böyle hallediliyor...Eğer yapamazsan msn den irtibata geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

sorunu ancak şöyle halledebilirsin eğer sesi onboard üzerinden alıyorsan realtek in ses ayarına gir daha sonra enviroment diye bir bölüm var tam hatırlamıyorum daha sonra onun içerisinde room,bathrom,arena vs. seçenekler var onu room yaparsan büyük ihtimalle gelecektir genelde böyle hallediliyor...Eğer yapamazsan msn den irtibata geç

SÜper olduya helal.
  • Bende Realtek yok ben nasıl halledebilirim?
  • arkadaşlar bendede aynı sorun vardı ..internetteki hiç bi sesi çalmıyor ama media playerdan çalıyodu ..sadece şunu yaptım (http://www.inndir.com/program.php?id=21130 ) bu adresdeki codec ayarlarını indirdim oldu ...FAKAT İNDİRDİKTEN SONRA KURULUMUNU YAPARKEN İŞARETLEMENİZ GEREKEN SEÇENEKLER VAR DİKKAT EDİN ..:)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.