Şimdi Ara

ANA SAYFAMI DEĞİŞTİREMİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar internette bir sayfaya girdim ve girer girmez bazı veriler aldım Windowsta ve system 32 de ilgili aldığım verileri sildim ancak internet explorer de ana sayfayı değiştiremiyorum internete girceğim zaman hep o istemediğim siteye yönleniyorum internet explorer de özellikler dediğimde ise o anasayfayı değiştireceğim bölge tamamen koruma altında bu illetden nasıl kurtulurum bi yardım edin, yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkürler.

• spysweeper die bi program var onu dene, he bilgisayarına girenleri halledersin hem de o programın kendi ayarlarından açılış sayfanı deiştirebilirsin
  • Regedit te o sitenin adresini arat bulduğun her kaydı sil.. aklıma gelen ilk çözüm bu umarım yardımı olur
  • gerekli spy taraması yapı temizle.. daha sonra resimden takip et...
    resimdeki değeri (0) sıfır yap işlem tamamdır..

• ad-avare yükle temizle..

Ayrıntılı kullanımıda bu linkte..

http://security.metu.edu.tr/belge/Adaware/
  • merhaba hijack this diye bir program var onu dene o hallediyor
  • ad-aware kullan ve sil . olmazsa antivir i kullan büyük ihtimalle virüs kapmış pc.
  • arkadaşim bu program ufak ama işine yarar

hijackthis

www.download.com dan bulabilirsin
  • yaw bazıları böyle topic açıp kaybolmuyorlar mı deli oluyorum...
    be kardeşim sorunun hallodu mu ne yaptın o kadar adam sana yardımcı olmaya çalışıyo insan bi cevap yazar...
    pes wallahi.......

bu arada aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem;
    kesinlikle spy işi bu.. ben çok karşılaşıyorum sırf bu yüzden onlarca makine geliyorr.
    ms antispyware, ad-aware , spybot s&d (ki bunu mutlkak kullanın), CWShredder (kesin tavsiye) programlarını kullanın. bunlar bir güzel temizlik yapıyor ama bazen çok illet olanlar vardır örn:cool-web search, search for.. vb... bunları kolay colay temizleyemeyebilirsiniz... bunlar da Homepage Hijacking dirler.
    CWShredder ve hijakthis bunun birebir ilacı, temiliğe rağmen değişmeyen homepage lerinizide yukarda verdiğim resimden halledebilirsiniz..
    not : windows içinde bulunan temp in içine bir bakın se.dll diye bir dosya var mı varsa sorunu yaratan meret budur bilesiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arescom -- 14 Haziran 2005, 13:24:34 >

• arkadaşlar çok teşekkür ederim eve gittiğimde bütün yolları tek tek deniycem eğer düzelmezse tekrar deniycem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.