Şimdi Ara

Creative, ZEN ailesinin yeni üyesi MX'i anons etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geliştirdiği ses kartları, hoparlör sistemleri ve MP3 çalarlar ile gayet yakından tanıdığımız Creative firması, ZEN ailesinin en yeni üyesi MX'i düzenlediği etkinlik kapsamında anons etti.

83.2 x 55 x 11.9 mm ebatlara ve lityum iyon batarya dahil 66 gram ağırlığa sahip ZEN MX, 8 GB ve 16 GB olmak üzere müzik severlere iki farklı kapasite seçeneği sunuyor. Belleğin bazı müzik severler için zamanla yetersiz kalabileceği düşünülerek SDHC kart girişi unutulmamış.

WMA, MP3 ve CMV formatındaki dosyaları destekleyen MX'de 2.5 inç'lik (~6.35 cm) 230x320 piksel ekran bulunuyor. Cihazda bunların dışında FM radyo alıcısı ve ses kayıt özelliklerinin de yer aldığını hatırlatalım. Son olarak USB üzerinden ortalama 4 saatte şarj olduğu belirtilen ZEN MX, tam şarj durumunda 5 saate varan video izleme ve 30 saate varan müzik dinleme süresi vaadediyor.

ZEN MX'in 8 mayıs tarihinden itibaren (8 GB: 102$ / 16 GB: 144$) Japonya'da vitrinlerdeki yerini alması bekleniyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

tam şarj durumunda 5 saate varan video izleme ve 30 saate varan müzik dinleme süresi vaadediyor

• Bizim Ülkemize bu fiyatla gelir mi acaba?
    Sorumu bilen biri cevaplayabilirmi??
  • şimdi bunun normal zen den farkı neresi?
  • Önceki Creative Zen'e benziyor. Bu aralar ben de bi' yeni mp3 çalar aldırmayı düşünüyorum aslında. Creative Zen X-Fi ya da iPod arasında kaldım. iPod daha baskın geliyor çünkü dokunmatik bez (touchpad) var. Tuşluyu kolay kullanabilir miyim, bilmiyorum...
  • şarjı iyi gidiyormuş 5 saat video 30 saat müzik çok iyi değer
  • BENCE FİYATI VE şekli kapasitesi çok iyi...
  • Bu, normal Zen'in adı değişmiş hali sanırım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: speedman

quote:

tam şarj durumunda 5 saate varan video izleme ve 30 saate varan müzik dinleme süresi vaadediyor

ya creative alınmaz cowon d2 her yönden daha iyi 52 saat müzik ve 10 saat video oynatabiliyor cowon işi bitirmişken ben creative in yerinde olsam ya daha iyisini yapardım yada ceketi alıp çıkardım. BBE gibi daha özel bişey bulması lazım creative in zii de belki açığı kapatır inş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sultanomar

quote:

Orjinalden alıntı: speedman

quote:

ya creative alınmaz cowon d2 her yönden daha iyi 52 saat müzik ve 10 saat video oynatabiliyor cowon işi bitirmişken ben creative in yerinde olsam ya daha iyisini yapardım yada ceketi alıp çıkardım. BBE gibi daha özel bişey bulması lazım creative in zii de belki açığı kapatır inş.

Bu konuda sana katılmıyorum. mp3 playerların yarışması gereken konu şarj sürelerinin uzunluğu değil ses kaliteleridir. 30 saat müzik çoğu kullanıcı için yeterli bir süredir. Ayrıca bir ürünü almada bakılması gereken ilk şey F/P başarısı olmalıdır. Fiyatı belli olduğunda onun üzerinden gerçek eleştiriler yapılabilir. Yani şu ürün 100dolar veya daha düşük bir fiyatla piyasaya sürülse kimsenin bu ürün alınmaz diyebileceğini sanmıyorum..

• Uye olmak istiyorum
  • Uye olmak istiyorum
  • Zenden kapasite harici hiçbir farkı yok
  • sakın ha sakın zen almayın çoğu kullanıcı zenin kapanıp geri açılmamasından şikayetci .dün geceden beri bende bu dertten şikayetciyim 2 gb zen kapandı açılmıyo daha öncede yaşamıştım bu sorunu ama biraz kurcaladıktan sonra açılmıştı ama şimdi tık yok.bu sorunu birçok zen kullanıcısı yaşamış...
  • quote:

Orjinalden alıntı: elektronikci_71

sakın ha sakın zen almayın çoğu kullanıcı zenin kapanıp geri açılmamasından şikayetci .dün geceden beri bende bu dertten şikayetciyim 2 gb zen kapandı açılmıyo daha öncede yaşamıştım bu sorunu ama biraz kurcaladıktan sonra açılmıştı ama şimdi tık yok.bu sorunu birçok zen kullanıcısı yaşamış...

aynen öyle, bende yaşadım aynı sorunu
    quote:

Bu konuda sana katılmıyorum. mp3 playerların yarışması gereken konu şarj sürelerinin uzunluğu değil ses kaliteleridir. 30 saat müzik çoğu kullanıcı için yeterli bir süredir. Ayrıca bir ürünü almada bakılması gereken ilk şey F/P başarısı olmalıdır. Fiyatı belli olduğunda onun üzerinden gerçek eleştiriler yapılabilir. Yani şu ürün 100dolar veya daha düşük bir fiyatla piyasaya sürülse kimsenin bu ürün alınmaz diyebileceğini sanmıyorum..

ben alıntı yaptığım arkadaşa cevaben şarj süresini örnek verdim
    2gb creative zen fiyatına bakınız:
    http://www.hepsiburada.com/creative-zen-2gb-fm-radyolu-sd-kart-girisli-mp3mp4-player-turkce-menu-toshiba-2gb-sd-kart-hediye/productDetails.aspx?categoryid=9181&productid=bd50676
    indirimli olduğu halde 187 lira neden radyolu modeli karşılaştırıyorsun o daha pahalıdır demeyin cowon d2 de de radyo var
    buyrun birde cowon a bakın:
    https://www.buroteknik.com/urun_tanim.asp?urun=38815
    kredi kartına tek çekim veya havalede 180 liraya geliyor.
    peki creative e göre "+" ları nelerdir:
    +batarya süresi daha fazla
    +batarya ömrü 10 yılda bitiyor(yaklaşık)(ben creative zen i 6 ay kullandım batarya UÇTU açılmıyordu zen bende cowon d2 aldım)
    +DÜNYA ÜZERİNDE BBE sertifikasına sahip tek marka(bbe nedir diyorsanız google amcaya sorabilirsiniz ben yasak olabileceğinden dolayı link vermiyorum)
    +flac(free lossless audio codec) müzik çalabilme yani orijinal cd deki aynı kaliteyi çalabiliyor(creative en fazla ne kadar çalabiliyor bilmiyorum ama vbr ve 320kbps ye kadar çalabiliyor sanırsam, cowon ise 1092kbps yani flac müzikleri çalabiliyor)
    +dokunmatik ekran
    +flash dosyalarını oynatabiliyor(oyun oynayabiliyorsun)
    +çok fonksiyonlu hesap makinesi
    +32GB a KADAR SD KART DESTEĞİ(creative de max. 16 idi galiba)
    +Firmware yüklenmesi sorunsuz(zende takılıp kalabiliyor bazen)
    +Değişik bir sürü tema seçeneği
    +müzik dosyalarını klasörler içinde görebilme(dosya sistemi yani) zende klasörleri görüntüleyemiyorsanız bütün müzikleri alfabetik sıraya sokuyor ve istediğinizi baya aramak zorunda bırakabiliyor.
    ve daha aklıma gelmeyen birçok artısının olduğuna inanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeroksuzler -- 1 Mayıs 2009; 9:41:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sultanomar

quote:

ben alıntı yaptığım arkadaşa cevaben şarj süresini örnek verdim
    2gb creative zen fiyatına bakınız:
    http://www.hepsiburada.com/creative-zen-2gb-fm-radyolu-sd-kart-girisli-mp3mp4-player-turkce-menu-toshiba-2gb-sd-kart-hediye/productDetails.aspx?categoryid=9181&productid=bd50676
    indirimli olduğu halde 187 lira neden radyolu modeli karşılaştırıyorsun o daha pahalıdır demeyin cowon d2 de de radyo var
    buyrun birde cowon a bakın:
    https://www.buroteknik.com/urun_tanim.asp?urun=38815
    kredi kartına tek çekim veya havalede 180 liraya geliyor.
    peki creative e göre "+" ları nelerdir:
    +batarya süresi daha fazla
    +batarya ömrü 10 yılda bitiyor(yaklaşık)(ben creative zen i 6 ay kullandım batarya UÇTU açılmıyordu zen bende cowon d2 aldım)
    +DÜNYA ÜZERİNDE BBE sertifikasına sahip tek marka(bbe nedir diyorsanız google amcaya sorabilirsiniz ben yasak olabileceğinden dolayı link vermiyorum)
    +flac(free lossless audio codec) müzik çalabilme yani orijinal cd deki aynı kaliteyi çalabiliyor(creative en fazla ne kadar çalabiliyor bilmiyorum ama vbr ve 320kbps ye kadar çalabiliyor sanırsam, cowon ise 1092kbps yani flac müzikleri çalabiliyor)
    +dokunmatik ekran
    +flash dosyalarını oynatabiliyor(oyun oynayabiliyorsun)
    +çok fonksiyonlu hesap makinesi
    +32GB a KADAR SD KART DESTEĞİ(creative de max. 16 idi galiba)
    +Firmware yüklenmesi sorunsuz(zende takılıp kalabiliyor bazen)
    +Değişik bir sürü tema seçeneği
    +müzik dosyalarını klasörler içinde görebilme(dosya sistemi yani) zende klasörleri görüntüleyemiyorsanız bütün müzikleri alfabetik sıraya sokuyor ve istediğinizi baya aramak zorunda bırakabiliyor.
    ve daha aklıma gelmeyen birçok artısının olduğuna inanıyorum

Sen benim mesajımı okuduğuna emin misin? Ben mesajımın herhangi bir yerinde Zen'in d2 den daha üstün olduğunu belirtmişmiyim de bu karşılaştırmayı yapma ihtiyacı hissettin. Ben tamamen başka birşeyden bahsetmiştim.

• quote:

Orjinalden alıntı: dmltnman
    Sen benim mesajımı okuduğuna emin misin? Ben mesajımın herhangi bir yerinde Zen'in d2 den daha üstün olduğunu belirtmişmiyim de bu karşılaştırmayı yapma ihtiyacı hissettin. Ben tamamen başka birşeyden bahsetmiştim.

yanlış anlaşılmalar götürdü ortalığı neyse açıklayayım yani ben yanlış anlamışım
    ben
    quote:

bunu başka bi arkadaş söylüyor sandım kusura bakma ama okadar yazdığım şeyide silmek istemedim

• ya ben aldım mx ama video izleyemıyorum arkadaşlar desteklediği video türü " cmv " diye birşey bildiğiniz programı varsa lütfen yardım
  • normal zen den çok farkı yok gibi
  • Sadece kapasite farkımı var bunun öncekinden?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.