Şimdi Ara

Hız aşırtmalı ilk Radeon HD 4770 modelini Asus duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmi lansmanı bugün gerçekleştirilen ATi Radeon HD 4770 için üretici firmaların çalışmaları gün ışığına çıkmaya devam ediyor. Tayvan merkezli donanım devlerinden Asus, biri standart diğer ise TOP Edition serisi dahilinde hazırlanan yani fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen Radeon HD 4770 TOP modellerini duyurdu. Her ikisi de 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV740 GPU'sundan güç alan yeni ekran kartları tasarım özellikleri açısından da AMD-ATi'nin referans çizgisini koruyorar.

GDDR5 bellek teknolojisini destekleyen ve 512MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan yeni modellerin her ikisi de 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 640x paralel işlem birimine sahipler. DirectX 10.1 ve UVD 2.0 teknolojileriyle uyumlu olan yeni ekran kartları destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumlarına da olanak tanıyabiliyorlar. Grafik işlem birimi 750MHz'de, bellekleri ise 3200MHz'de görev yapan standart modelden farklı olarak, TOP Edition serisi yeni model dikkat çekmeyi başarıyor.

Grafik işlem birimi 800MHz'de, bellekleri ise 3400MHz'de görev yapan EAH4770 TOP isimli yeni ekran kartı, Voltage Tweak teknolojisiyle birlikte geliyor. Kullanıcılar özellikle de hız aşırtmaya meraklı kullanıcılar bu teknoloji ile grafik işlemci çalışma gerilimini 0.95v'den 1.2v seviyesine ve bu artış ile GPU hızının 971MHz'e, belleklerinin ise 4600MHz seviyesine kadar çıkartılabileceği belirtiliyor. Asus'un yeni ekran kartlarının önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenirken fiyatları ise henüz açıklanmadı.

• 900 / 4600 çok iyi bir değer

73GB/S Bant Genişliği yapar.

Ama fiyat tuzlu olacak ASUS'un

150 Dolar çekerse şaşırmam
  • paylaşım için tşk
  • Millet çekinmesin diye kutuya 128 bit yazmamışlar onun yerine 512 ddr5 yazmışlar
  • aynen ole 128 bıt ama gusel kart fıyatıda 99 dolar sevıyesınde kalsa alınır..
  • 40nm'nin nimetleri bunlar 1.2volt ile 971mhz çok iyi bir değer 1.24 teraflop işlem gücü ile bant genişliği dışında 4870'den farkı kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Nisan 2009; 19:53:13 >
  • Güzel kart ancak fiyat olarak standart HD 4850'lere yaklaşır.
  • abi bu karta adam gibi soğutucu yapacak olan birileri yok mu?
  • Standart kartın hızaşırttırılmış hali. Bari fanını filan değiştirseymiş daha iyi olurmuş en azından fazla para verecek olanlara kendilerini farklı hissettirirdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

900 / 4600 çok iyi bir değer

73GB/S Bant Genişliği yapar.

Ama fiyat tuzlu olacak ASUS'un

150 Dolar çekerse şaşırmam

Fİyat Yüksek Olmazsa..
    Bu Kartı Tek Geçerim soğutma Gpu ve bellek hızları Müthiş..
    Hadi Bakalım Fiyatlar Ne olucak
  • Mosfetlere bakır soğutucu plaka koysaydı iyi olurdu.
  • bu soğutucu moda oldu galiba. ama hız aşırtmaya bu normalede bunun konması garip olmuş.
  • Asus'un adı ve Voltage Tweak özelliği ile fiyatta kafadan 50$ oynar

Adam 4670' i bile 4830 parasına satıyor yaw
  • fanın tasarımı bence güzel olmamış
  • oc li biz cihaz için bu soğutucu ne kadar yeteli olacak merak ediyorum acaba ürün yansın yenisini alsınlar diyemi uğraşıyorlar...
  • 50Mhz için bu kadar voltaj mantıksızgeldi bana şimdi. Ama AMD 40nm.'nin hasatını toplamaya başladı diye düşünüyorum.
  • orta seviye kart 970mhz civarlarına cıkıyor ve millet ati ye hata buluyor :) komiksiniz. o soğutucı da sorun çıkarmaz nede olsa 40 nm.
  • ayni kart ayni devreler ayni sogutucu aynı model ee ner farki var asus saphire yada msi 4770in
  • Msi zamanında 2600xt için bi soğutucu takmıştı, artık 4770 lerin referansı oldu :)
  • 128bit den kaybını ddr5 te geri kazanmış , mantıklımı ? Üretim maliyeti düşüyor daha hızlı bir kart çıkıyor ortaya.ATİ cephesinde mantıklı tabiki , 4850 benzeri performansı olacagını düşünüyorum , ama ddr5 kartım var diye gene alınır ama 100$ dan fazla olmamak şartı ile
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.