Şimdi Ara

PC Power & Cooling'den yeni güç kaynağı; Silencer 910

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hazırladığı yüksek performanslı güç kaynaklarıyla tanınan ve bir süre önce OCZ çatısına altına giren PC Power & Cooling, ürün gamını yeni bir model ile güncelledi. Firma tarafından Silencer serisi dahilinde hazırlanan Silencer 910 isimli yeni model adından da anlaşılabileceği üzere 910 Watt gücünde. 80 Plus Silver sertifikasına sahip olan ve %88 seviyesinde verimlilik değeri sunabilen güç kaynağı, PC Power & Cooling'den bekleneceği üzere tek 12v rail tasarımını kullanıyor ve tek hattan 74A sağlayabiliyor.

Çoklu ekran kartı kurulumlarına olanak tanıyan ve Nvidia'nın SLI sertifikasına sahip olan yeni güç kaynağı, 100.000 saatlik hata öncesi kullanım süresi sunuyor. Özellikle yüksek performanslı oyuncu sistemlerini hedef alan güç kaynağı, 80mm'lik fan ile soğutuluyor. 5 yıllık garanti ile satışa sunulan Silencer 910'un yurt dışı satış fiyatı 230$ olarak belirlenmiş.

• 8mm'lik fanlardan vazgeçmediler gitti

Teşekkürler haber için
  • Verimliliği yüksek güç kaynaklarında ısıya dönüşen elektrik enerjisi kaybı da az olduğundan serinletme ihtiyacı daha ufak fanlarla da karşılanabiliyor,kaldı ki 80plus silver sertifikası var,boru değil.Bendekinde sadece 80+ olduğu halde 80mm fan oldukça sessiz.Bu seriyi giriş seviyesine de yayarlarsa güzel olur.Gösterişten uzak olsa da oldukça kaliteli bir ürün
  • Leon-x 8mm fan belki yeterlidir...
  • Valla ürünün kalitesi tartışılmaz o ayrı bir konu, ama ben cidden sinir oluyorum 8mm'lik fanlara, sese karşı inanılmaz hassasım ben başkaısna belki sessiz gelebilir ama zamanla tozla beraber sesli çalışıyor 8mm'lik fanlar...

Kasamda;

3x12mm'lik fan
    2x14mm'lik fan
    Vga kendi fanı (Riva Turner ile düşük devirde)
    HDD 2x60mm'lik
    ram cooler 2x40mm

Şuan çalıştığı belli değil yani, zaman zaman sesli geliyor bende anlamıyorum ses karşı çok hassasım yani, ondan dolayı abartıyor da olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 30 Nisan 2009; 23:17:57 >
  • olabılır tabı ama zaten extrem bır sıstemde ıllakı bıraz ses olur :)))
  • Bnmde hosuma gitmiyor bu küçük fanlar.
  • 8mm lik fanlardan ellerinde bol miktarda olduğunu sanıyorum , değerlendirip piyasaya sunuyorlar
    hadi hayırlısı
  • İlginç... 910watt bir psuya 8cm fan
  • burdaki herkes akışkanlar mekaniği ve ısı transferi konusunda doktora yapmış anlaşılan gerçi bir kısmı ölçü birimlerinden bile habersiz ya olsun , arkadaşlar yeter artık 80mm fan yetiyorsa yetiyordur,ki gayet sessiz şekilde aylardır kullanıyorum.910W olsun,verimlilik değeri %88 civarı olan bir cihaz ne kadar ısı yayıcak dışarı?

Onun dışında aynı kalitedeki 80mm lik fan ile 120mm'lik fan mesela 2000rpm'de çalışsın ,120mm olanın gürültüsü daha fazladır, ufak fan-yüksek devir,büyük fan-alçak devir arasındaki optimum dengeyi bulmak da o mühendislerin işi,sizin değil.

edit:bu da ek,belki incelemek isteyen olur;

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_reports/PC%20POWER%20&%20COOLING_PPCS910_ECOS%201327_910W_Report.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamikazeden -- 28 Nisan 2009; 20:12:42 >

• Kamikazeden neden ahkam keser gibi konuşuyorsun onu anlamıyorum kimse de bilmişlik taslamıyor

Çapı ufak olan fan yüksek devirde dönerken (8mm'lik), çapı büyük olan fandan (12mm'lik)'ten daha fazla gürültü yapar.
  • kamikazeden

Fan boyutu küçüldükçe sesi artar ve verdiği CFM değeri düşer...
    910W kasaya 8cm fan çok yanlış olmuş...

Fan büyüdükçe Sesi azalır (dönüş hızından dolayı ) verdiği cfm değeri yükselir...

Herkes burada fikrini söylüyor artisliğin lüzumu yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 28 Nisan 2009; 20:49:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: LEON-X

Kamikazeden neden ahkam keser gibi konuşuyorsun onu anlamıyorum kimse de bilmişlik taslamıyor

Çapı ufak olan fan yüksek devirde dönerken (8mm'lik), çapı büyük olan fandan (12mm'lik)'ten daha fazla gürültü yapar.

eline bir cetvel alıp boş bir kağıda 8mm ve 12mm'lik bir çizgi çizip sonra kasandaki fanlarla karşılaştırabilir misin?

@ali277

haklısın,gerçekten öyle,en iyisi ben susayım da konuyu uzman arkadaşlar değerlendirsin,ortak bir karara vardığınızda mühendislere raporunuzu mail atarsınız iyi forumlar...

• quote:

Orjinalden alıntı: kamikazeden

quote:

Kamikazeden neden ahkam keser gibi konuşuyorsun onu anlamıyorum kimse de bilmişlik taslamıyor

eline bir cetvel alıp boş bir kağıda 8mm ve 12mm'lik bir çizgi çizip sonra kasandaki fanlarla karşılaştırabilir misin?

@ali277

haklısın,gerçekten öyle,en iyisi ben susayım da konuyu uzman arkadaşlar değerlendirsin,ortak bir karara vardığınızda mühendislere raporunuzu mail atarsınız iyi forumlar...

Tamam kardeşim sana göre 8cm fan 12cm fandan iyi...
    Hatta 14,23,.... fanlardanda iyidir...

Seside azdır onlardan...

Korkma biz mühendislere kararımızı ilettik

• @Kamikazeden

Geometrim iyi değildir, nefret ederim hatta çizimden felan...

İşin özü 8mm'lik fan hava üfleyecem diye yırtınırken 12mm-14mm'lik fanlar gayet rahat bir şekilde hem gereken havayı üfler hemde kafanı şişirmez...

Ayrıca 12mm-14mm'lik fanla yapılandırılan ürünlerde fan direk güç ünitelerine üflemeyi yaparken, 8mm'lik fanlı ürünler egzost görevi görüyor bu sistemin başarılı olabilmesi için şu tip bir yapılanmanın olması gerekir...

PC Power & Cooling'den yeni güç kaynağı; Silencer 910

• quote:

Valla ürünün kalitesi tartışılmaz o ayrı bir konu, ama ben cidden sinir oluyorum 8mm'lik fanlara, sese karşı inanılmaz hassasım ben başkaısna belki sessiz gelebilir ama zamanla tozla beraber sesli çalışıyor 8mm'lik fanlar...

Kasamda;

3x12mm'lik fan
    2x14mm'lik fan
    Vga kendi fanı (Riva Turner ile düşük devirde)
    HDD 2x60mm'lik

Şuan çalıştığı belli değil yani, zaman zaman sesli geliyor bende anlamıyorum ses karşı çok hassasım yani, ondna dolayı abartıyor da olabilirim.

merak etme bu powerın fanı 13.5cmlik hp powerlarından bile sessizdir
  • 80+ verimlilikteki cihaz için yeterli 8cm fan...
  • silencer 500w lığını kullanıyorum aynı sistemle tagan easycon 480 de kullandım 8 mm fan gayet sessiz ayrıca kabloları da yumuşak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.