Şimdi Ara

Intel Core i7 975 Extreme Edition hava soğutmayla 5GHz'i gördü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
4.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin yeni duyurduğu Phenom II X4 955 Black Edition işlemcisinin Sıvı Azot kullanılarak 6.7GHz'i görmesinden sonra gözlerin çevrildiği Intel cephesinden de dikkat çekici bir hız aşırtma haberi geldi. Firmanın henüz resmi olarak kullanıma sunmadığı, Core i7 serisinin en hızlı modeli olarak lanse edilmesi planlanan Core i7 975 Extreme Edition modeli, hava soğutma ile 5GHz'i gördü.

D0 revizyonuna sahip olan işlemci standart olarak 3.33GHz'de çalışırken, Biostar'ın TPower serisi X58 yonga setli anakartı, Corsair'in 1866MHz'de çalışan DDR3 bellek kiti ve Thermalright'ın iddialı soğutucularından Ultra Extreme 120 kullanılarak yapılan çalışmada, PcCI2iminal rumuzlu kullanıcı, işlemciyi 5015MHz'e çıkartmayı başararak dört çekirdekli bir işlemci ve hava soğutma ile elde edilen en yüksek değerlerden birine ulaştı. Bu arada hava soğutma ile SuperPi testinin 4750MHz'de stabil olarak alındığını ve sonucun 8.672 saniye olduğunu da belirtelim.

• bakalım ne kadar daha cıkacak...
  • quote:

bakalım

• Maşallah
  • gelgelelim
    isin gercek yüzüne ne diyor efendim
    1-hava sogutma ile 5 ghz. gördü.
    2-ama diyor ki süper pi testinide 4.750 mhz ile sitabil oldu ve testi gecti
    3-en iyi fan ile yapilmis bir test ama kasa icinde degil herzamanki gibi
    peki sorun nerde diyeceksiniz
    öncelikle bunlarin overclock yaparken kullandigi isletim sistemi windows xp oluyor her nedense cevabi cok acik ve net eger ayni islemci wista 64 bit ile yapsalardi.
    aynen söyle olurdu hava sogutma ile ulastigi en yüksek hiz 4600 mhz süper pi testinide 4300 mhz gibi bir hiz ile sitabil olur ve sonuca ulasirdi.

isin kötü tarafi ne diyeceksiniz. İlk bakista insan yaniliyor bunlara sonra böyle bir sistem topluyorsunuz birde isletim sisteminiz vista olacak sonra bir bakiyorsunuzki arkadas overclock yapmaya calisiyorsunuz ama ayni neticeye ulasamiyorsunuz.

gelgelelim sivi azot sogutma isine neymis 7 ghz ulasti.
    eger günlük kullanimda 7 ghz ile kullanmak istiyorsaniz önce bir tane adam tutmalisiniz devamli olarak sivi azotu islemcinin bulundugu sogutma haznesine doldursun diye ve ardindan bir tanker kamyonu ile sivi azot getirmelisiniz bir kac kac idare eder artik.

[intel C2Q 6600 3.2ghz] [Gigabyte X48 DQ6 1600 fsb] [1066 4096MB OCZ REAPER CL5 2KIT 5,5,5,15]
    [896MB GTX260 Gainward GS 625 gpu takt.1348shader--2200mhz] [500GB Seagate ST3500320AS]
    [Xilence 600 Güc Kaynagi] [LG Dvd Brenner 2x1] [Scythe Mugen2] [Crtve Sndblstr X-FI Xtrm Gmr]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 28 Nisan 2009; 17:26:53 >

• havaz soğutma ile çok iyi bir hız yakalamışlar, ancak işlemcinin fiyatıda çok önemli tabi
  • Thermalright'ın iddialı soğutucularından Ultra Extreme 120

LGA775 uyumlu bu haberin doğru olduğuna emin misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Oyun_canavarı

Thermalright'ın iddialı soğutucularından Ultra Extreme 120

LGA775 uyumlu bu haberin doğru olduğuna emin misiniz?

http://www.pchc.ch/shop.php?mode=deep_link&id=8UIDMJWP6KMZVOH6U67PH57JIRAKK9MV burda bulunan sogutucu socket 1366 icin yani haber dogrudur.

http://www.computerbase.de/bildstrecke/25427/ haber ile ilgili diger bilgiler yada resimler hier

• Thermalright Ultra 120 eXtreme 1366 modeli uyumlu
  • bana hiçte şaşırılacak bir haber gibi gelmedi. Benim c0 revizyon 920 hava soğutma ile 3.7ghz de 44 derece fan hızı en düşük şekilde çalışıyor,yük altında 65-70 ustune çıkmıyor. Fan hızını ve işlemci voltajını artırıp 4.2ghz ile kullanabiliyorum ama 85 dereceyi görüyor biraz yük altındayken.2.66dan 4.2 ye çıkıyorsa, 3.33 ten 5.5 ghz yi görmeyi lazım bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: LEON-X

Maşallah

• ben oyunlardaki performansına verrim C2d dan nekadr yüksek performans verior onemli olan o
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

bakalım ne kadar daha cıkacak...

• quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

ben oyunlardaki performansına verrim C2d dan nekadr yüksek performans verior onemli olan o

bu işlemciyi oyun için alan adama bunu düşünen adama da gülerler. i7 ler çoğu işlemde çift xeon la yarışıyor. yani çocukların ulaşamayacağı yerde tutmak lazım ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sakiri

gelgelelim
    öncelikle bunlarin overclock yaparken kullandigi isletim sistemi windows xp oluyor her nedense cevabi cok acik ve net eger ayni islemci wista 64 bit ile yapsalardi.
    aynen söyle olurdu hava sogutma ile ulastigi en yüksek hiz 4600 mhz süper pi testinide 4300 mhz gibi bir hiz ile sitabil olur ve sonuca ulasirdi.

isin kötü tarafi ne diyeceksiniz. İlk bakista insan yaniliyor bunlara sonra böyle bir sistem topluyorsunuz birde isletim sisteminiz vista olacak sonra bir bakiyorsunuzki arkadas overclock yapmaya calisiyorsunuz ama ayni neticeye ulasamiyorsunuz.

eger günlük kullanimda 7 ghz ile kullanmak istiyorsaniz önce bir tane adam tutmalisiniz devamli olarak sivi azotu islemcinin bulundugu sogutma haznesine doldursun diye ve ardindan bir tanker kamyonu ile sivi azot getirmelisiniz bir kac kac idare eder artik.

[intel C2Q 6600 3.2ghz] [Gigabyte X48 DQ6 1600 fsb] [1066 4096MB OCZ REAPER CL5 2KIT 5,5,5,15]
    [896MB GTX260 Gainward GS 625 gpu takt.1348shader--2200mhz] [500GB Seagate ST3500320AS]
    [Xilence 600 Güc Kaynagi] [LG Dvd Brenner 2x1] [Scythe Mugen2] [Crtve Sndblstr X-FI Xtrm Gmr]

adam tutmalısınız kısmına koptum

• quote:

Orjinalden alıntı: hærun

quote:

Orjinalden alıntı: sakiri

gelgelelim

adam tutmalısınız kısmına koptum

ama gercekten öyle degilmi.

buda benim hava sogutma hiz rekorum
    Intel Core i7 975 Extreme Edition hava soğutmayla 5GHz'i gördü

• İyi çıkmış...

Ama fiyatıda güzel olur...
  • Adamlar 5'e çıktı biz hala 3.2'den sonrasına çıkamadık.Helal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krak3n -- 28 Nisan 2009; 21:25:55 >
  • ilginç olan amd 5-6 ghz e çıkınca hiç bu yorumlar yapılmıyor amd nin iki katı performanslı işlemci iyi o/c olunca rahatsız olunuyor sizde haklısınız normalde hızlı bşrde o/c yapıp amd yi ezmenın ne alemı var ilahi intel :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

ilginç olan amd 5-6 ghz e çıkınca hiç bu yorumlar yapılmıyor amd nin iki katı performanslı işlemci iyi o/c olunca rahatsız olunuyor sizde haklısınız normalde hızlı bşrde o/c yapıp amd yi ezmenın ne alemı var ilahi intel :D

amd hava sogutmayla o değerlere ulaşmıyorki..Ln2 lerle felan..Kim gormus x940ın havayla 5.0ghz oldugunu..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.