FILTRE KAHVE ICIN EKONOMIK HANGI KAHVE MAKINASI ?
119 Cevap37698 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6565 Mesaj
27 Nisan 2009; 15:45:17 

Selamlar,

Dışarıda içtigim nefis filtre kahvelerden sonra evde canım kahve isteyip de sıcak suya bir iki kaşık hazır kahve (neskafe vs) atıp karıştırarak yaptıgım sıcak içecekten keyif alamamaya başladım. Uygun fiyatlı bir filtre kahve makinası alarak yavaştan evde kalite kahve olayına girmek istiyorum.
Kombo bir cihaz istemiyorum (yani içinde hem espresso aparatı hem filtre kahve kısmı olmasın, sadece filtre kahve yeterli )
Hepsiburada'da MOULINEX PRINCIPIO KAHVE MAKİNESİ icin %50 indirim var diyor ve şu an fiyatı havale de 42 TL ama bu cihaz kagıt filtre istiyor.

Bir de kendinden filtreli FAKİR CAFE PRESTIGE KAHVE MAKİNESİ var. 75 tl. bu daha iyi mi acaba ?

Sizler bunlardan ya diğerlerinden olsun hangi makinayı tavsiye edersiniz ? Bir de kendinden filtreli mi yoksa kağıt filtreli mi daha iyi oluyor ?

150 Mesaj
28 Nisan 2009; 7:16:04 

Altın filitreli olanını tercih et bakma imkanın varsa filitrede swiss made gibi bir şeyler yazması lazım. kağıt filitre sıkıntılı oluyor.

3753 Mesaj
28 Nisan 2009; 8:51:03 

Benim tecrübem en iyi filtre kahve makinesinin suyu yeterince ısıtan ve kahveyi eriten, sağa sola taşırmayan makine olduğu. Şu ana kadar kullandığım makineler içinden en iyi sonuç vereni Krups idi. Bosch ve Siemens'i de beğendim. Halen Siemens kullanıyorum. Çok kötü olanının ise markasını hafızam kayıttan silmiş

[DH] VOLVO ARŞİVİ

6565 Mesaj
29 Nisan 2009; 0:21:34 

arkadaşlar model ismi verirseniz daha iyi olur.

4559 Mesaj
1 Mayıs 2009; 17:37:43 

DÜn Kipa'da Tesco'nun makinesi indirimdeydi. Kazan bölümü çelikti ama plastik kısmı dandik geldi bana, fiyatı da 50-60 civarı bişeydi sanırım.
Ben de aynı şekilde dışarıda içtiğim filtre kahve tadını evde -mekanik bardakla yaptığım şekilde- alamıyorum.
Hele IKEA'nın kahvesi çok hoşuma gidiyor, zaten bardağı satın aldım mı 5-6 tane içmeden bırakmıyom.
Fakat IKEA'daki makineleri görünce bu dandik makinelerden aynı tadı alırmıyız diye de düşünmüyo değilim.

503 Mesaj
12 Mayıs 2009; 13:20:04 

ben 1-2 sene önce bıraktım nescafe olaylarını.

jacobs filtre kahve ile birlikte gelen French press var onun ile yapıyorum.
5 ytl lik bi alet.

amerikan filmlerinde dizilerinde hep görürdüm halada görüyorum hepsi bununla yapıyor.
bazı cafelerde filtre kahveyi bununla yapıp size getiriyorlar.

zevkinize göre tadını kıvamını ayarlıyorsunuz
ilk yaptığınız kahveler o kadar iyi olmayabiliyor ama zamanla tutturuyorsunuz.

donanimhaber

4559 Mesaj
12 Mayıs 2009; 13:30:46 

Darty'de şu an Krups'un bir modeli var 99 TL.

45 Mesaj
12 Mayıs 2009; 14:29:02 

quote:

Orjinalden alıntı: ugur@

5 ytl lik bi alet.

amerikan filmlerinde dizilerinde hep görürdüm halada görüyorum hepsi bununla yapıyor.

bizde de vardı kahveden promosyon gelmişti. Ama ben kahveyi kaynara yakın sıcaklıkta sevdiğim için bu alette hazırlanana kadar biraz soğuyor. bir iki yaptıktan sonra attım. belki dediğiniz gibi sonradan tecrübe ile daha iyi kahveler yapabilirdim ama maalesef

4559 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:07:15 

Valla ben 2 yıldır dediğiniz şekilde bardakla yapıyorum ama makinenein verdiği tadı vermesi mümkün değil.

13950 Mesaj
2 Haziran 2009; 13:11:45 

quote:

Orjinalden alıntı: tenku

quote:

Orjinalden alıntı: ugur@

5 ytl lik bi alet.

bizde de vardı kahveden promosyon gelmişti. Ama ben kahveyi kaynara yakın sıcaklıkta sevdiğim için bu alette hazırlanana kadar biraz soğuyor. bir iki yaptıktan sonra attım. belki dediğiniz gibi sonradan tecrübe ile daha iyi kahveler yapabilirdim ama maalesef

Kahveyi koymadan önce kaynar suyu içinde bir kaç dakika tutup işlemi bundan sonra

gerçekleştirirsen bir nebzede olsa çabuk soğuması önlenmiş olur.

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

420 Mesaj
5 Haziran 2009; 0:05:20 

ucuz olsun demıssın blıyorum ama aklının bı yerınde kalsın

bunn-o-matic

muhtesem cıhazlar yapar

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
10 sa. 36 dk. kadarı kaldı.
21 Ekim 2009; 16:36:07 

Ben 2 hafta önce tefal express kahve makinası aldım.. şimdilik memnunum ama öğütülmüş toz halindeki kahveler için filtre kahve kağıdı gerekiyor.. o da bulunması zor bir ürün..

1798 Mesaj
5 Ocak 2010; 19:01:41 

konu eskiymiş ama belki araştıranın işini görür. öncelikle sen, bu başlığı okuyan akıllı kişi tebriği hakediyorsun. kahve diye yutturulan tozu bırakıp gerçek kahvenin peşine düşmen güzel bir şey. böyle böyle ülkede yavaş yavaş kahve kültürü oturacak. her neyse makine konusuna gelirsek profesyonel markalar dışında bosch, beko, arzum iyi performans verir. bu noktada sinbo'dan uzak durmakta yarar var. french press de daha yoğun ama biraz ılık bi kahve sunar. en son eve aldığım makine -hala faal- arzum marka ve 80tl'ydi. 5 yıldır tık demedi. öğrenci evimize bi tane alalım deyip sinbo aldık ucuz etin yahnisinden beter oldu.. 'melita' marka kağıt filtre iş görüyor. kahve olarak tchibo çok lezzetlidir, gloria jeans'in de kahveleri iyi. uygun fiyatlılardan jacobs da iş görür. hele granül kahvelerden sonra orgazm hissi bile verebilir. irish cream ise kahve aromalarının şahı, mutlaka denenmeli..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2130 Mesaj
7 Ocak 2010; 1:21:32 

merhabalar konu eskıymıs braz ama faydam olsun dedım ben yaklasık 3 ay once sinbo kahve makınası aldım sıyah , 30 tl idi tansasdan almıstım. urun guzel gayet sorun yok fılıtresı kendınden kagıt degıl sanırım ekonomık olsun dıyenler alabılır . kahveyı hemen demlıo , sıcak tutma ozellıgı ve antı damlama ozellıgı war. bu makınanın yaında tchibodan guatemela medium kullanıorum fecı guzel tadı . saygılar

Portföy : % 100 SarıKız
< Battlestar Galactica | Stargate Universe | Stargate Atlantis | X-Files | Fringe | The Walking Dead | '' V '' | The 4400 | FlashForward | 24 >

45 Mesaj
21 Ocak 2010; 2:05:17 

sormak istediğim piyasadaki 300TL. lik makine ile 50TL. lik makinenin filtre kahvesinde tat olarak fark vardır değilmi. yoksa diğeri espresso vs. olduğu içinmi daha pahalı. bende gerçek kahve tadına terfi etmek istiyorum. Tchibo nun bi makinesi var onu alacaktım ama size sorayım öyle.

207 Mesaj
21 Mayıs 2010; 9:44:15 

ben de konuyu bir daha hortlatayim:)

benim sormak istedigim bu aletlerin zaman ayarli olani var mi?

yani ben aksamdan koyayim malzemeleri, sabah kalktigimda kahve hazir olsun.

var mi boyle modeller? varsa ornek verebilir misiniz?

*Analysis is about building the right system,design is about building the system right.
*Doing business without advertising is like winking at a girl in the dark. You know what you are doing, but nobody else does.

207 Mesaj
25 Mayıs 2010; 10:15:44 

quote:

Orijinalden alıntı: paladin_v

ben de konuyu bir daha hortlatayim:)

benim sormak istedigim bu aletlerin zaman ayarli olani var mi?

yani ben aksamdan koyayim malzemeleri, sabah kalktigimda kahve hazir olsun.

var mi boyle modeller? varsa ornek verebilir misiniz?

kendi soruma cevap vereyim, bilgi olarak bulunsun burada:
zaman ayarlilar varmis, ama fiyatlari 100 liranin uzerinde.

zaman ayarli olmasa da bu makineler 10-15 dakika icinde hazirlayabiliyormus kahveyi.

ben o yuzden zaman ayarli almaktan vazgectim. ucuz bir modeli (muhtemelen sinbonunkini) tercih edecegim.

*Analysis is about building the right system,design is about building the system right.
*Doing business without advertising is like winking at a girl in the dark. You know what you are doing, but nobody else does.

2339 Mesaj
2 Ağustos 2010; 11:09:06 

hafta sonu tchibo'da 59.90 tl2ye filtre kahve makinası vardı inceledim ama almadım
philips ve diğer markalar nasıl acaba bende almayı düşünüyorum şuan araştırma içindeyim

2130 Mesaj
2 Ağustos 2010; 13:58:14 

merhaba arkadaşlar sinbonun kahve makinasını kullanıyorum gayet memnunun alınabılecek en ucuz fıyat performans urunu dıyebılırım . zaten daha baska ne yapıckkı kahve makınası ? baslangıcta bırazcık plastık kokuo ama sonra kahve yaptıkca koku gıdıo , o yuzdn aldıktan sonra 4-5 kez su ısıtın sade su ıle dokun yapın . bunun dısında sorular olsa cevaplarım.

< Battlestar Galactica | Stargate Universe | Stargate Atlantis | X-Files | Fringe | The Walking Dead | '' V '' | The 4400 | FlashForward | 24 >

2339 Mesaj
2 Ağustos 2010; 20:27:54 

bugün biraz araştırdım FAKİR biraz ağır bastı gibi
kendi filtresi var kağıt filtre kullanmıyorsunuz gövdede gayet güzele benziyor
fiyat 70 tl

5926 Mesaj
2 Ağustos 2010; 23:03:09 

Konu eski ama;

İşyerinde bir Arçelik makinayı haşat ettikten sonra o Fakir'i aldık. İkinci hafta cam haznesinin üstündeki plastik kapak elimizde kaldı (temizlikçi arkadaş da halletmiş olabilir gerçi, tam emin değiliz). Onun haricinde alet bizim tarafımızdan türlü amaç dışı kullanım, zorlanma ve aşırı kullanıma (bidonla içiyoruz) maruz kalmasına rağmen halen sağlam ve çalışır durumda.

Yani alınabilir.

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum

23 Mesaj
7 Ağustos 2010; 2:35:23 

arkadaşlar bende moulinex principo kahve makinesi var hediye geldi ama henüz hiç kullanılmadı.satmayı düşünüyorum en ucuz fiyat olarak hepsiburada dan 45 tl gördüm,35 tlye verebilirim ilgilenen olursa....

125 Mesaj
23 Ekim 2010; 22:07:00 

bende dün kipadan çelik olanını aldım.ama kullanma kılavuzu cıkmadı.bu aletle nasıl nasıl kahve yapacam yardımcı olursanız sevinirim.

" M O T O S İ K L E T L E R İ - F A R K E D İN "

1873 Mesaj
1 Kasım 2010; 22:31:23 

ben shellcard puanlarıyla bunu aldım ama en ufak fikrim yok şimdi bunun kahvesini nerden alıcaz?Birde filtresi kağıt mı onuda bilmiyorum?Haftaya gelicek alet güzel bişiye benziyor

http://www.bosch-home.c...024V.html?source=browse

||AMD ATHLON 64 X2 5000||Biostar TF7025-M2||2x2 4GB Kingston 800Mhz||ASUS EN8800 GT 1 GB||Samsung 80 GB 7200 RPM 8 Mb Sata2||Raidmax 530W PSU||A4-TECH X7-G800MU||A4Tech X-750F Mouse||Logitech X-200 2+1 Music Sound Speaker||Cooler Master Centurion 5 + MOD ||

3485 Mesaj
15 Kasım 2010; 0:02:24 

Bende evde starbucks dan aldığım bodum ile yapıyorum gayet güzel fakat bir makina hiç fena olmaz araştırmalarım henüz sonuç vermedi kullanan ve bu makinelerle ilgili uzmanlığı olan arkadaşlar bizi bilgilendirseler çok iyi olur
Şimdiden çok teşekkürler.

Adobe Certified Instructor

4559 Mesaj
15 Kasım 2010; 0:38:27 

Arkadaşlar 2 ayı aşkındır espresso makinesi kullanıyorum daha önce uzun süre French pressle filtre kahve yaptım fakat espressodan sonra kahve içmediğimi anladım.
Benim gibi kahvenin yoğun aromasını seviyorsanız kesinlikle en ucuzundan bi espresso makinesi edinin.

3485 Mesaj
15 Kasım 2010; 12:57:10 

bende filtre kahveden vazgeçemiyorum tabi denedim espresso da ama filtre kadar tat almadım yada benim ağız tadım ile alakalı yada makinadan

59 Mesaj
4 Aralık 2010; 15:35:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Konu eski ama;

İşyerinde bir Arçelik makinayı haşat ettikten sonra o Fakir'i aldık. İkinci hafta cam haznesinin üstündeki plastik kapak elimizde kaldı (temizlikçi arkadaş da halletmiş olabilir gerçi, tam emin değiliz). Onun haricinde alet bizim tarafımızdan türlü amaç dışı kullanım, zorlanma ve aşırı kullanıma (bidonla içiyoruz) maruz kalmasına rağmen halen sağlam ve çalışır durumda.

Yani alınabilir.

merhabalar ben de kahve makinesi almayı düşünüyorum da 100 tl ye kadar olan makineler arasında bana bir tavsiye verebilir misiniz ayrıca fakirin olumlu olumsuz yönlerini söylerseniz memnun olurum

Sansa Clip

32 Mesaj
10 Aralık 2010; 21:47:01 

krups u tek geçerim!! siemens te kullandım altın filtre ama pek sevmedim. iş yerinde kullanmak için çok ucuz bir marka aldım ama almaz olaydım resmen plastik kokuyor. bu arada kendinden filtreleri değilde kağıt filtreli modelleri tercih ediyorum filtre yide sakın beyaz almayın o rengi vermek için içinde kimyasal var bildiğimiz doğal saman kağıt sarı olanı alın. bir de gidip 500 gr paketleri almayın eğer çok tüketmiyorsanız çünkü aroması uçuyor. ihtiyacınıza göre çektirin mesela ben tchibo dan 100-150gr her hafta alıyorum taze taze içiyorum saklama kabıda muhakkat kaliteli olsun. saygılar sevgiler

3485 Mesaj
10 Aralık 2010; 22:36:20 

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler bende starbucks dan alıyorum. Krupsu bende duydum kaliteli bir marka, birde delonghi duydum onun hakkında bilginiz var mı ?

33 Mesaj
9 Ocak 2011; 16:43:26 

arkadaşlar ben bu kağıt filtre yi nerden bulabilirim

59 Mesaj
9 Ocak 2011; 21:19:24 

tchibo mağazalarında satılıyor olması lazım.

Sansa Clip

140 Mesaj
10 Ocak 2011; 16:30:09 

http://www.alisveris.co...ige-kahve-makinesi.html fakirin ve 70 tl tavsiye ederim

1310 Mesaj
5 Mart 2011; 22:52:55 

espresso makinesi tavsiye edermisiniz .tchibodaki cihazlar nasıl ?? bütçem 150-200 tl arası .

4559 Mesaj
6 Mart 2011; 19:06:21 

quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

espresso makinesi tavsiye edermisiniz .tchibodaki cihazlar nasıl ?? bütçem 150-200 tl arası .

Metal filtrelilerden tavsiye ederim, istediğin yerde kahve çektirip kullanabilirsin.
En az 15 mbar su basıncı olmasına dikkat et.
Ben çok uğraşamam, düğmeye basınca kahve versin dersen 250 Tl civarına Nespresso var ama kartuşları ne kadar onu bilmiyorum.

1310 Mesaj
6 Mart 2011; 22:58:10 

filtre kahve için öneriniz var mı ?? aeropress diye bir makina var kullanan var mı acaba ??espresso makinesinden biraz araştırınca vaz geçtim .o kadar temizlik ve kahve ile ilgilenemem .benim için en kolayı filtre kahve .evde french press var ama soğutuyor ve çok tortu oluyor.başka tavsiyesi olan var mı filtre kahvede ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaftolga -- 6 Mart 2011; 23:03:32 >

768 Mesaj
13 Mayıs 2011; 19:09:45 

Merhaba arkadaşlar ben Arçelik K 3180 aldım 100 liraya fakat sinbo da var 35 lira. şimdilik değiştirip değiştirmemekte kararsızım. ama okuduğum yorumlara göre, kaliteli ürünün yaptığı kahvenin daha güzel olduğu çıkarımına vardım. sanırım arçelik kalsa daha iyi olur diğerinin nerdeyse üç katı fiyatı var ama yinede tadı için tercih edilebilir.

Medium is The Massage

155 Mesaj
11 Ağustos 2011; 22:12:27 

Ben ilk başta fakir aldım memnun kaldım fakat plastik kokusundan dolayı atım makinayı. bosch aldım herkese tavsiye ederim 100 lira civarında ama müthiş.

Akıllı adamlar iş yapar, Aptallar şöhret peşinde koşar.

2339 Mesaj
11 Ağustos 2011; 22:47:16 

geçen sene arzum aldım , çok memnunum halen

43 Mesaj
17 Ağustos 2011; 15:44:18 

quote:

Orijinalden alıntı: osman ağa

Ben ilk başta fakir aldım memnun kaldım fakat plastik kokusundan dolayı atım makinayı. bosch aldım herkese tavsiye ederim 100 lira civarında ama müthiş.

boschun hangi modelini aldınız ben de almak istiyorum temizliği kolay mı? filtresi nasıl metal mi?

3958 Mesaj
17 Ağustos 2011; 22:06:21 

sinbo scm 2917 siparişi verdim bende hızlıal'dan ancak bu filtre işlerini falan bilmiyorum. Bu makineye uygun altın filtre nerede bulunur?

2130 Mesaj
18 Ağustos 2011; 22:29:33 

hayırlı olsun keske daha baska marka alsaydınız ben aldım pısmanım bıraz cunku baslangıcta asırı bır plastık kokusu gelıo, sonra kahve yapmanıızın oranına gore gıdıo koku. fılıtre olarak marketlerde melıta fılıtre satılıo 5 tl mı ne ondan alabılırsınız gayet guzel . kahve olarak da starbuckstan sumatrayı tercıh edebılırsınız mıss gıbı olur .

3958 Mesaj
18 Ağustos 2011; 23:00:40 

quote:

Orijinalden alıntı: sevenhilli

hayırlı olsun keske daha baska marka alsaydınız ben aldım pısmanım bıraz cunku baslangıcta asırı bır plastık kokusu gelıo, sonra kahve yapmanıızın oranına gore gıdıo koku. fılıtre olarak marketlerde melıta fılıtre satılıo 5 tl mı ne ondan alabılırsınız gayet guzel . kahve olarak da starbuckstan sumatrayı tercıh edebılırsınız mıss gıbı olur .

bu fiyata yok başka idare edeceğim artık 100tl'den başlıyor biraz daha iyi makineler.

starbucs'ta pahalıdır kahve, değil mi? f/p anlamında en uygunu hangisidir acaba ? 0.5kg 10-15tl olsa fena olmaz. 0.5lt'lik kahve sürahisi yapsam ne kadar kahve gidiyor ortalama 50gr falan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 18 Ağustos 2011; 23:01:53 >

2130 Mesaj
19 Ağustos 2011; 0:17:18 

ewt fiyat olayında haklısınız , sinbo o kadarda kötü deil tabi . sadece aldıktan sonra 3-4 kere su sadece su ile yapın işlemleri kahve koymayın ama. bolelıkle koku ve temızlenır alet .

starbucksta pahalıdır zaten bende o yuzdn hep tchibodan alıodum kahve ama starbuckstakı sumatra fevkalede diyebilirim . yarım surahı kahve yapsanız 5-6 kasık kahve yeterlı olabılır sanırım . ben hep tek kısılık ıcın yaptıgım ıcın cunku cevremdekı kımsek kahveyı benım kadar sevmıoda :) . o cıvarlarda kahve gıtmesı lazım 50 gr cıvarı hatta 25 filanda olabılır kı 50 gr fazla . kasıkla olcegını duzenlı koyarsanız 20gr bıle olmayıbalır . ama ne kadar kısıye yaptınızla dogru orantılı . ben 1 kısı ıcın 2 silme koyuyuodum .

kahve olarak baska ben sert ve kuvvetlı sevdıgımden tchibodan guetımela medıum olabılır . guzel olur ama sumatra kadar ıyı degıl . sızde zevkınıze gore tchiobsan gr gr alın cesıt cesıt ona gore karar verırsınız . starbucksta paket olarak satılıo butun kahveler . o yuzdn ben 100 yada 50 gr alamıoruz.

bırde sınbo ıcınde gelen fılıtreyı kullanmayın dedıgım kagıt fılıtre melıta gayet guzel . hatta tek demlemelıkdde degıl yapıp dokebılırsınız bı kahve daha demleyebılırısnız . baska sorun warsa yada baska arkadasların warsa bıldıgım kadar cevaplarım .

3958 Mesaj
19 Ağustos 2011; 0:31:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sevenhilli

ewt fiyat olayında haklısınız , sinbo o kadarda kötü deil tabi . sadece aldıktan sonra 3-4 kere su sadece su ile yapın işlemleri kahve koymayın ama. bolelıkle koku ve temızlenır alet .

starbucksta pahalıdır zaten bende o yuzdn hep tchibodan alıodum kahve ama starbuckstakı sumatra fevkalede diyebilirim . yarım surahı kahve yapsanız 5-6 kasık kahve yeterlı olabılır sanırım . ben hep tek kısılık ıcın yaptıgım ıcın cunku cevremdekı kımsek kahveyı benım kadar sevmıoda :) . o cıvarlarda kahve gıtmesı lazım 50 gr cıvarı hatta 25 filanda olabılır kı 50 gr fazla . kasıkla olcegını duzenlı koyarsanız 20gr bıle olmayıbalır . ama ne kadar kısıye yaptınızla dogru orantılı . ben 1 kısı ıcın 2 silme koyuyuodum .

kahve olarak baska ben sert ve kuvvetlı sevdıgımden tchibodan guetımela medıum olabılır . guzel olur ama sumatra kadar ıyı degıl . sızde zevkınıze gore tchiobsan gr gr alın cesıt cesıt ona gore karar verırsınız . starbucksta paket olarak satılıo butun kahveler . o yuzdn ben 100 yada 50 gr alamıoruz.

bırde sınbo ıcınde gelen fılıtreyı kullanmayın dedıgım kagıt fılıtre melıta gayet guzel . hatta tek demlemelıkdde degıl yapıp dokebılırsınız bı kahve daha demleyebılırısnız . baska sorun warsa yada baska arkadasların warsa bıldıgım kadar cevaplarım .

kağıttan ziyade altın filtreler önerilmiş kahve sitelerinde. o sanırım cihazla birlikte geliyor ayrı satılmıyor biraz daha araştırayım.

şunu denediniz mi tadı nasıldır?

http://www.hepsiburada....501&categoryId=28001811

ben sert kahveyi sevmem açıkçası daha yumuşak sıcak çikolataya yakın tatları seviyorum.

155 Mesaj
19 Ağustos 2011; 0:52:39 

quote:

Orijinalden alıntı: sevalkan

quote:

boschun hangi modelini aldınız ben de almak istiyorum temizliği kolay mı? filtresi nasıl metal mi?

Bosch Tka 6631 Kahve Makinesi bunu aldım 108 lira biraz ağır yapıyor ama gerçektende tiryakiler için müthiş tavsiye ederim. temizlemesi kolay ve sağlam diğerlerine göre.

155 Mesaj
19 Ağustos 2011; 0:57:41 

kahve olarak starbucks meksika kahveleri gerçekten güzel fakat fiyatı şişkin biraz. yani marka parası veriyorsunuz.. ben jakobs un monarch filtre kahvesini kullanıyorum adamın gözlerini fal taşı gibi açıyor lezzetide mükemmel bana göre (eminim çok daha kalitelileri vardır.). ufak bir hatırlatma, filtre kahve fazla içilmesi halinde zararları olan bir içecektir. günde en fazla 3 fincan tüketilmesi tavsiye olunur. kahve çok çabuk bayatlayan bir ürün bu sebeble 250 gr dan fazla almanızı önermiyorum (aleminyum kapta veya poşette nemden ve ısıdan uzak bir yerde muhafaza edip kısa sürede tüketilmesini öneriririm.) İyi keyifler:)

3958 Mesaj
19 Ağustos 2011; 2:19:01 

quote:

kahve olarak starbucks meksika kahveleri gerçekten güzel fakat fiyatı şişkin biraz. yani marka parası veriyorsunuz.. ben jakobs un monarch filtre kahvesini kullanıyorum adamın gözlerini fal taşı gibi açıyor lezzetide mükemmel bana göre (eminim çok daha kalitelileri vardır.). ufak bir hatırlatma, filtre kahve fazla içilmesi halinde zararları olan bir içecektir. günde en fazla 3 fincan tüketilmesi tavsiye olunur. kahve çok çabuk bayatlayan bir ürün bu sebeble 250 gr dan fazla almanızı önermiyorum (aleminyum kapta veya poşette nemden ve ısıdan uzak bir yerde muhafaza edip kısa sürede tüketilmesini öneriririm.) İyi keyifler:)

neden acaba zararlı 3 fincan azmış. benim bir arkadaş gecede 20-25 bardak tüketiyodu bir ara (normal kahve)

155 Mesaj
19 Ağustos 2011; 18:23:15 

quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

quote:

neden acaba zararlı 3 fincan azmış. benim bir arkadaş gecede 20-25 bardak tüketiyodu bir ara (normal kahve)

ZARARLARI

Kalp

Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini olumsuz yönde etkiliyor. Kahvenin içerdiği kafein fazla tüketildiğinde, kalpte ritim bozuklukları meydana gelebiliyor. Düzensiz kalp atışları kalp çarpıntısına ya da taşikardi gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Doktorlar özellikle kalp hastalarının sınırlı miktarda kahve içmelerini tavsiye ediyor.

Tansiyon

2003 yılında Edinburgh Üniversitesi uzmanlarının yaptığı bir araştırmayla, kahvenin tansiyona olan etkisiyle ilgili görüşler yeni bir ivme kazandı. Düzenli olarak günde dörtbeş bardak kahve içenler üzerinde yapılan araştırmalarda kandaki basınç, yani tansiyon hızla yükseldi. Yapılan testlerde, yüksek miktarda kahve tüketiminin tansiyonu hızla yükselttiği görüldü.

Mide

Kahve, ülser gibi mide rahatsızlıklarına neden olmasa da, bu hastalıkların varlığında kötüleşmesini tetikliyor. Kahve, midenin asit salgılamasını uyarıyor.

Şeker hastalığı

Bu sene açıklanan iki raporda; kafeinin Tip 2 şeker hastalığı üzerindeki etkileriyle ilgili olarak farklı görüşlere yer verildi. Amerika'da yapılan araştırmalarda, yemek zamanlarında yükselen kan şekeriyle birlikte tüketilen kahvenin şeker hastalığını olumsuz yönde etkilediği ortaya çıktı. İngiltere ise, yapılan bu araştırmanın yetersiz olduğunu ve Tip 2 şeker hastalığının kahveden olumsuz yönde etkilenmediğini açıkladı. Uzmanlar kahvenin içindeki kafeinin değil, minerallerin şeker hastalığına karşı koruyucu bir etkisi olduğunu savunuyorlar.

Su kaybı

Uzmanların bir kısmı kahvenin vücutta sıvı kaybına neden olduğunu savunurken, bir kısmı da bu kaybın önemsiz derecede az olduğunu savunuyorlar.

Migren

Kahve uzun zamanlardan beri migreni tetikleyen uyarıcıların başında sayılıyor. Kahvenin bileşenlerinin beyinde bulunan kan hücrelerini tetikleyerek migrene neden olduğu, araştırmalarda görülüyor.

Vitamin ve mineral kaybı

Kafein, vücudun demir ve diğer besinleri emmesini engelliyor. Ayrıca, kalsiyumun idrar ile vücuttan atılmasına neden oluyor. Bu da osteoporoz (kemik erimesi) riskini artırıyor.

Doğurganlık

Kafeinin doğurganlığı olumsuz yönde etkilediği biliniyor. Günde üç fincan veya daha fazla kahve içmek, kadının doğurganlık oranını azaltıyor. Çünkü aşırı miktarda kafein tüketimi yumurtlamayı olumsuz etkiliyor. Bu konuda çarpıcı bir başka sonuç ise, Brezilya'dan geliyor. Brezilya'da bulunan Sao Paulo Üniversitesi uzmanlarının yaptığı araştırmalarda, her gün düzenli olarak kahve içen erkeklerin içmeyenlere oranla daha güçlü spermleri olduğu kanıtlandı. Kafeinin spermin üzerinde uyarıcı etkisi olduğunu savunan uzmanlar, bunun merkezi sinir sisteminde de aynı etkiyi gösterdiğini iddia ediyorlar.

Hamilelik

Kafeinin anne karnındaki bebeğe zararlı olduğu biliniyor. Uzmanlar, hamile kadınların günlük kafein tüketme sınırlarının 300 mg olduğunu belirtiyorlar.

351 Mesaj
29 Ağustos 2011; 12:58:46 

kahve üstatları bir akıl rica etsem

fakir ve esse marka bazı modellerde kahveyi çekirdek olarak makineye koyma özelliği var kullanışlı olur mu acaba bana daha taze olacağı fikrini verdi kullanan var mı bu tip makineleri

2130 Mesaj
29 Ağustos 2011; 14:16:56 

fakir ve esse marka bazı modellerde kahveyi çekirdek olarak makineye koyma özelliği var kullanışlı olur mu acaba bana daha taze olacağı fikrini verdi kullanan var mı bu tip makineleri

Selam kardeş , bende 1-filitre kahve mak 2 - french press 3- arcelik telve var. bilirisn ki hepsi farklı kahve kullanır , yani farklı öğütme . bu yüzden delogninin öğütücüsünü aldım . bayagı kullanıslı oluyor , taze mi demişsin tap taze oluor . hele birde hepsı ayrı makınalar . senın alıcagın gıbı bır makına olursa daha ıyı anlarsın tazelıgı . mıss gıbı olur . ılerde hepsını yazlıkta bırakıp , ewe senın dedıgın makınalardan almak fıkrındeyım . oyle makınalar bayagı guzel tek bı ayarı ıle ıster kahvenı , ıster espressonu ıste baska bısıyını hazırlayabılıolar ve kahve haznesıde ustunde cekırdegını koyuyuon mıss gıbı . bence al ama ıyıce bır arastır derım . lınklerını buraya koyarsan bakıp tercıh bulunmanda yardımcı olabılırım yada olabılırız sevgıler .

351 Mesaj
1 Eylül 2011; 18:21:47 

esse fiyat bugün 65 lira %50 indirim var normalde 130 lira

http://esse.com.tr/Prod...ls.aspx?ProductID=22918

fakir 224 lira sitesinde

http://fakir.saruhan.co...hp?catId=166&urunId=157

2130 Mesaj
1 Eylül 2011; 18:27:25 

essenin ki iyi de ama sadece filitre kahvemi yapıo ? Espresso için kendi öğüüyomu o önemli bence . ama fiyat güzel

351 Mesaj
1 Eylül 2011; 18:35:38 

evet sadece filtre kahve yapıyor diğer modelide 100 liraydı exspresso ve capuccino yapan bir model ama öğütücü yoktu

1029 Mesaj
2 Eylül 2011; 18:40:44 

120 lira param var, ogrencilikte kullanmak icin bana hangi marka modeli onerirsiniz pek anlamam bu islerden de.

çok olmadığımız kesin
çok olan tarafta değiliz
çok olan tarafta olmayacağız

2130 Mesaj
2 Eylül 2011; 19:11:36