Şimdi Ara

Gigabyte'ın Radeon HD 4770 modeli gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi tarafından resmi lansmanının yarın yapılması beklenen Radeon HD 4770 için üreticilerin çalışmaları gün ışığına çıkmaya devam ediyor. Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Tayvan merkezli Gigabyte'ın referans tasarımı baz alan Radeon HD 4770 modeli gün ışığına çıktı. Raflardaki yerini almaya başlayan ekran kartı, AMD-ATi'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV740 GPU'sunu temel alan yeni ekran kartı kendi fiyat segmentinde GDDR5 bellek teknolojisini kullanan ilk model olarak ta dikkat çekiyor.

Gigabyte'ın yeni modeli 128-bit bellek veri yolu desteğine, 640x paralel işlem birimine ve 512MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. DirectX 10.1 destekli olan ekran kartının grafik işlem birimi 750MHz'de, bellekleri ise 3200MHz'de görev yapıyor. Çift slot tasarıma sahip olan ve destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumu da gerçekleştirebilen ekran kartı, Unified Video Decoder 2 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Kartın belirlenen son kullanıcı satış fiyatı ise yaklaşık 100$.

• Türkiyede 225 lira olur tadından yenmez en azından umarım yeni kart diye 300-400 e satmazlarsa bu saatten sonra kimsenin 4850 alacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 27 Nisan 2009; 12:04:04 >
  • Yarın piyasaya çıkıyordu bu kartlar yanılmıyorsam. Üfffff beklemek ne kadar sıkıcı. Çıksada bir an önce testlerini görsekk.
  • HIS ve MSI ın soğutucusundan sonra Gigabyte nki gözüme pek hoş görünmedi. Kartın üstüne siyah kasa fane eklemiş gibi duruyor.
  • bakalım ne kadar iş yapacak ama bence ülkemizde iyi iş yapar..ama gigabyte kart iyi oluyor kendimdeki kartdan biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

bakalım ne kadar iş yapacak ama bence ülkemizde iyi iş yapar..ama gigabyte kart iyi oluyor kendimdeki kartdan biliyorum.

ciddi misin
  • Bir sonraki kart olarak buna geçmeyi düşünüyorum. 1GB GDDR5 li modeli çıkarsa çok iyi olur.
  • elbette çıkacaktır ,bizi daha çok peşinden sürükleyecektir şüphe yokki
  • valla 225 olursa almam hd4850 giderim 2.elini alirim
  • quote:

Çift slot tasarıma sahip olan

Çift slot mı tek slot mı?
  • 128 bit olmasıyla ilgili yorum gelmemiş. hayret
  • 128 bit se işe yaramaz
  • Alacaksın bundan, 4 yollu CF yapacaksın sırf gösteriş adına...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FRAPS

128 bit se işe yaramaz

128 bit işe yaramaz +1

200 liradan giriş yapar diye tahmin ediyorum. 175 tl ye his 4830 varken bunu almam. Çünkü 8 rop.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mav1li

quote:

Orjinalden alıntı: FRAPS

128 bit se işe yaramaz

128 bit işe yaramaz +1

200 liradan giriş yapar diye tahmin ediyorum. 175 tl ye his 4830 varken bunu almam. Çünkü 8 rop.

ropu mopu bırakın, kart 9800gt leri geçiyo, 4830 dan daha iyi bi kart

kart çıkınca gayet açık ve net olarak görücez zaten. kaldı ki daha bunun oc lu özelleşmiş modelleri çıkacak.

40nm lik daha yeni ve elden geçirilmiş bir gpu için 25 tl verilir bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

quote:

bakalım ne kadar iş yapacak ama bence ülkemizde iyi iş yapar..ama gigabyte kart iyi oluyor kendimdeki kartdan biliyorum.

ciddi misin

Bakalım, ciddi mi görcez.
  • nay biti miti napcaksınız. çok mu seversiniz biti yavşağı. siz performans a bakın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musandia

quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

quote:

ciddi misin

Bakalım, ciddi mi görcez.

Bakalım...
  • 128 bit mi yok lebron james :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.