Şimdi Ara

Tartışna konusu: Acer 6930G - Casper Nirvana P8600

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Birçok forum sitesinde bu iki ürün arasında bir sürü başlık açılıyor; Yazılıyor, çiziliyor... Ben de bu site başta olmak üzere, arama yapan arkadaşlara da rehber olabilmesi için bir tartışma konusu açmayı düşündüm.

Karşılaştırılacak ürünler :

ACER AS6930G-664G50Mn NOTEBOOK

İşlemci : Intel Core 2 Duo T6600
    İşlemci Hızı : 2,20 GHz
    Bellek : 4 GB
    Sabit Disk : 500 GB
    Ağırlık : 3,4 kg
    Bluetooth Portu : Var
    Ekran Belleği : 1024 MB
    Ekran Boyutu : 16"
    Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 HD
    Ethernet : Var
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Hoparlör : Var
    Bellek Tipi : DDR2
    Model : AS6930G-664G50Mn
    Ekran Özelliği : WXGA Parlak
    Grafik Tipi : ATI Radeon HD 4650
    İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
    Optik Sürücüler : DVD-RW
    Pil Tipi : 6 Hücreli Li-Ion
    Menşei : İthal
    Touchpad Mouse : Var
    Ses Kartı : Var
    Tv-out Çıkışı : HDMI
    Wireless : Var
    Kart Okuyucu : Var
    Dahili Kamera : Var
    Usb Bağlantı Adedi : 4
    Yazılım : Windows Vista Home Premium

CASPER NIRVANA CN-TKP8600A NOTEBOOK

Teknoloji : Intel Centrino 2 Teknolojisi
    İşlemci : Intel Core 2 Duo P8600
    İşlemci Hızı : 2 40 GHz, 3MB L2 1066 MHz FSB
    Bellek : 4 GB
    Bluetooth Portu : Var
    Ekran Belleği : 512 MB(1024 MB Paylaşımlı)
    Ekran Boyutu : 15,4"
    Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800
    Ethernet : Var
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Hoparlör : Var
    Bellek Tipi : DDR2
    Model : CN-TKP8600A
    Modem : Var
    Ekran Özelliği : WXGA TFT
    Grafik Tipi : Geforce 9600GS
    İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
    Optik Sürücüler : DVD-RW
    Pil Tipi : Li-Ion
    Menşei : İthal
    Sabit Disk : 320 GB
    Touchpad Mouse : Var
    Ses Kartı : Var
    Tv-out Çıkışı : HDMI
    Wireless : Var
    Kart Okuyucu : Var
    Dahili Kamera : Var
    Usb Bağlantı Adedi : 2
    Yazılım : Windows Vista Home Basic

İlk yorum benden olsun:

Acer'da :Çok iyi bir ekran kartı var. Güzel görünüm, yedekleme yazılımları, iyi bir hoparlör (Sub Woofer bile varmış), Casper'a göre 180GB HDD fazlalığı var. İkinci HDD de takılabiliyormuş. Multimedia tuşları (Fn tuşuna basmadan ses ayarı vs. yapabilme)

Casper'da : Çok iyi bir işlemci, CENTRINO 2 (Daha güçlü kablosuz bağlantı teknolojisi vs.) orta seviye ekran kartı, 320GB gibi ideal bir HDD, 9600GS gibi işimizi görebilecek bir ekran kartı (Sanırsam bunlarda CUDA desteği de oluyordu, emin değilim. Başlığı açmaktaki ana etmenlerden birisi de bilgilerimizi doğrulamak, yeni bilgiler öğrenmekti zaten), TeknoSA'daki önincelememe göre daha az ısı, daha sert kasa...

Casper'ın en büyük eksileri ise : Sesi Acer'a göre biraz kısık, multimedia tuşu yok...

Sizin de yorumlarınızı bekliyorum...

• Casper ve Acer çok çok iyi ama casperin bu modeline kıyaslarsan Acer daha iyi görünüyor.
  • Kesinlikle Acer derim
  • Bende acer derım kesınlıkle daha ustun gozukuyor..
  • fiyatları da verseydiniz daha doğru olurdu
  • CPU yu saymazsak her yonde acer daha iyi. Ama su varki notebookun kalbi CPU dur cunku neredeyse tum donanimlari degistirme sansin vardir ama CPU imkansiz diyebilirim. Tabi bu iki model arasinda bence en mantikli secim Acer olur. CPU yonunden fazla eksiklik hissedecegini sanmiyorum cunku su aralar piyasaya cikan bircok urun T6400 2.00 GHz olarak cikiyor buda onlara nazaran 1 adim onde oldugunu gosterir. Ustelik ekran karti 1 GB paylasimsiz bunuda koy ustune al sana oyun makinasi. Oyun oynamam diyorsan Multimedia icin 16" ekran sana rahat ve genis bir alan sunuyor. Ustelik HD tabi 720 mi yoksa 1080 mi oldugunu bilmiyorum ama adi HD :) Casperde ki RAM ler 800MHz Acer inkileri bilmiyorum. Markasindan yana cekinme Dunya piyasasinda cok guzel bir yerde ama Turkiye de fazla tutulmuyor.
  • Listeye Hp'nin DV6-1140 modelini de ekle.Çünkü Vatan'a 2000 tlye mayıs başında geliyor.P8600 işlemci,4 Gb ram,320 gb hdd ve 1 Gb HD4650 DDR3 ekran kartı
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-3873224-3938892.html
  • ben acer modelini hep yönüyle araştırmıştım. Bilgisayar ilk bakışta yüksek özellikli gorunuyor.
    AMA
    T6600 işlemci 2.2 GHz olmasına ragmen 800MHz ve 2 MB Cache var
    P8600 ise 2.4GHz 1066MHz ve 3 MB Cache
    Buradan karşılaştırabilirsin
    http://www.notebookcheck.nl/Mobiele-Processors-Benchmarklijst.2876.0.html
    AYRICA
    HD4650 ekran kartı cok iyi, tabiki DDR3 ise. Bu bilgisayardaysa DDR2 ve performans farkı elbette oluşturuyor.
    Buna rağrem HD4650 9600M GS yi havada karada döver.
    Bu da ekran kartı kıyaslaması için:
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

• bu ikisi arasında kesinlikle acer derim. işlemcisi casper e göre daha düşük ama acer hemn teknik serviste hemde kalite yönünden casperdan daha iyi.
  • iyi de kardeş,eğer mantıklı bi casper-acer karşılaştırması yapacaksan eşdeğer konfigürasyonlarla yapman lazım.Casperin p8600'ü ile acerin T6600'ünü yani elma ile armutu karşılaştırmışsın.Maddiyat olarak eşdeğer diyorsan,bence fiyat karşılaştırması yaptığını belirtmen daha iyi olur.Hangisi iyi diyosan,ben acer (imzamdaki-P8700 işlemcili) kullanıcısıyım,ama Casper derim,P8400 işlemcisi var çünkü.Herkese iyi forumlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: xxl567

iyi de kardeş,eğer mantıklı bi casper-acer karşılaştırması yapacaksan eşdeğer konfigürasyonlarla yapman lazım.Casperin p8600'ü ile acerin T6600'ünü yani elma ile armutu karşılaştırmışsın.Maddiyat olarak eşdeğer diyorsan,bence fiyat karşılaştırması yaptığını belirtmen daha iyi olur.Hangisi iyi diyosan,ben acer (imzamdaki-P8700 işlemcili) kullanıcısıyım,ama Casper derim,P8400 işlemcisi var çünkü.Herkese iyi forumlar

O işlemcili modeli nereden buldun peki hocam ?
  • İkisini de kullandım, Acer'dan kesinlikle şaşma...
  • Arkadaşlar işlemci demişken bu 2 işlemciyide unutsak. Şöyle bir işlemci daha hoş olmaz mı?

http://urun.gittigidiyor.com/INTEL-T9600-2-80-GHZ-1066-MHZ-NOTEBOOK-ISLEMCI_W0QQidZZ18338551
  • quote:

Orjinalden alıntı: harrley

Arkadaşlar işlemci demişken bu 2 işlemciyide unutsak. Şöyle bir işlemci daha hoş olmaz mı?

http://urun.gittigidiyor.com/INTEL-T9600-2-80-GHZ-1066-MHZ-NOTEBOOK-ISLEMCI_W0QQidZZ18338551

Tadından yenmez ama fiyatı nedeniyle alınabilirliği düşük bir işlemci.
  • merhaba arkadaşım.ben acer 6930g-874g32mn kullanıyorum.2.53 işlemcili olan modeli.bu modelde 2. bir hdd takma şansın var. ve en ilginç olanı ekran kartı değişebiliyor.bizzat denedim 9600mgt ekran kartını pci dan çıkarabiliyorsun.oyun performansına gelince şu ana kadar hiçbir oyunda grafik değerleri full değerlerde bile kasıldığını görmemekle birlikte makinanın ısındığına bile tanık olmadım. diyorum ki o yüzden ACER
  • KEsinlikle Acer derim. Ben 6930 modelini kullanıyorum ve çok memnunum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.