Şimdi Ara

AMD-ATi: DirectX 11 destekli ekran kartı ailesinin tamamı 2. yarıda hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
7.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Radeon HD 4770 modelini duyurmaya hazırlanan AMD-ATi, DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarına yönelik çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor. Firmanın tepesindeki isim olan Dirk Meyer yaptığı bir açıklamasında DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları için belirlenen yol haritasına da açıklık getirdi. Dirk Meyer'in açıklamasına göre AMD-ATi'nin DirectX 11 destekli RV8xx serisi GPU'ları ve Radeon HD 5000 erisi ekran kartları yılın ikinci yarısında hazır olacak.

Firma tarafından takip edilecek isimlendirme politikası henüz resmi olarak doğrulanmış olmasa da Radeon HD 5000 serisi altında kullanıma sunulması beklenen DirectX 11 destekli yeni ekran kartı ailesinin kullanıma sunulacak ilk temsilcisinin yüksek performans segmenti için hazırlanan RV870 tabanlı çözümler olması bekleniyor. Temmuz-Ağustos dönemi gibi lanse edileceği söylenen RV870 tabanlı Radeon HD 5800 serisinin yanı sıra Dirk Meyer'in açıklamasına göre diğer tüm DirectX 11 serisi de yılın ikinci yarısında hazır olacak.

Battlefield Bad Company 2'de Frosbite motoru kullanılıyor

Hatırlanacağı üzere AMD-ATi, Radeon HD 4000 serisi için de benzer bir yaklaşım sergilemiş ve Radeon HD 4800 serisi ekran kartlarının hacimli satışına Temmuz ayı ile birlikte başlamış ayrıca Radeon HD 4600 ve alt segmentteki diğer modellerini ise okula dönüş dönemi olarak bilinen Eylül ayında anons etmiştii. Firmanın DirectX 11 destekli ekran kartları için de benzer bir planlama yapmış olması kuvvetle muhtemel görünüyor. Kısaca yılın ikinci yarısı ile birlikte AMD-ATi DirectX 11'e geçiş işlemlerini tamamlamış olacak.

Donanımların yanı sıra DirectX 11 için geliştirilen uygulamalar da ciddi merak konusu. DirectX 10'dan farklı olarak geçiş sürecinin daha kolay olacağı düşünülen DirectX 11'in geliştiricilere ciddi fırsatlar sunacağı, GPGPU ve Tessellation gibi yeni nesil teknolojilerin yaygın kullanımı için gerekli zemini sağlayacağı ve CPU üzerine binen yükün azalmasını sağlayacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere DICE, Oyun Geliştiricileri 2009 konferasında Battlefield Bad Company 2 kullanılan Frosbite motorunu DirectX 11'e port ettiğini açıklamıştı.

• görüntü süper ati 2010 a baya iyi girecek gibi
  • dx10 gibi yalan olmasın da
  • Görüntü burada küçük olduğu için olduğundan daha güzel gözükoyur. Daha büyük ve bmp & png görüntülerde incelemek lazım. Dx11'in oyunlarından çok şey bekliyorum ama pek de umutlu değilim açıkçası...
    Haber için teşekkürler. ATI de Nvidia da yepyeni özelliklerle geliyorlar. Intel de piyasaya iyi girerse 3lü rekabet ortamından yararlanırız
  • Directx11 destekli bu oyundaki görüntülerde fazla abartı birşey yok ama directx11'in mutlaka azda olsa daha iyi görüntü kalitesi ve optimizeye sahip olucağıda bir gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 1 Mayıs 2009; 1:03:50 >
  • Buyurun üstteki resmin büyüğü ve +2 tane daha resim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 26 Nisan 2009; 19:21:27 >

• görüntler etkileyici
  • evet görüntüler baya etkileyici
  • Çok başarılı etkileyici görüntüler olmuş...
  • vay vay vay
    oynamada yanında yat
  • Ben Pek Etkilenmedim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

Ben Pek Etkilenmedim..

Al bendende okadar !!!!!

Uc bes resimle ne oldugu belli olmaz malesef ....

Kartlar ciksin oyun ici performansini gormek lazim !!!!
  • DX11'in görüntü kalitesinden çok GPGPU API sini merak ediyorum.
  • Sanal dunyaya az kaldı.Goruntuler boyle gelismeye devam ederse yakında gercek goruntu ile arasında fark kalmayacak gibi
  • hep aynı senaryo dx10 dada ne yaygara kopardılar ama tık yok dx11 de bakalım ne uyduracaklar yaşasın dx9 :))
  • dx 10.1 farkını yaşayamadan dx 11 geldi

inşallah dx 11 dede böyle olmaz.
  • Merakla bekliyoruz.
  • yeni sistem toplamamışım Allahtan
    dx10 lara 1000 lira veren kaç kişi var
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrMhMt

quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

Ben Pek Etkilenmedim..

Al bendende okadar !!!!!

Uc bes resimle ne oldugu belli olmaz malesef ....

Kartlar ciksin oyun ici performansini gormek lazim !!!!

bana da öle ahım şahım bi görüntü gibi gelmedi.daha ayrıntılı şeyler görmek lazım
  • Hala dx7-dx8 yahut dx8-dx9 geçişi gibi muhteşem directx geçişleri göremedik. Artık bekliyoruz gerçek devrimleri yavaştan, hadi yahu?!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.