Şimdi Ara

Logitech son çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı; 35 milyon dolar kayıp var!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nisan ayı ile birlikte yeni bir üç aylık dönemin başlamasına paralel olarak firmalar bir önceki çeyrek döneme ait finansal sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. Western Digital'den sonra PC çevre birimleri pazarının ağır toplarından Logitech de 31 Mart'ta sonra eren 2009 mali yılının dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. İşviçre merkezli firmanın son çeyrekte 408 milyon dolarlık satış gerçekleştirdiği açıklanırken bu rakamın bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %32 düşüş anlamına geldiği belirtiliyor.

35 milyon dolarlık (hisse başına 0.20$) kayıp açıklayan firmanın bir önceki yılın aynı dönemine göre son çeyrekteki perakende satışlarının %32, OEM satışlarının ise %33 düştüğü belirtildi. 2010 mali yılının ilk çeyreğinde yani içinde bulunduğumuz yeni dönemde gelirlerinin 300-320 milyon dolar seviyesine düşeceğini öngören firma operasyonel kaybının ise 40-50 milyon dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

• kriz logitech'ede teğet geçmemiş anlaşılan :D
  • indirim yapsın ürünlerde. oyuncu için 100$ mouse'a, 300$ klavyeye fiyat biçersen millet gidip alternatif markalara yönelir.
  • fazla dokunmamış düzeltirler
    teğet geçmiş işte delip de geçmemiş ya :)
  • Üzüldüm ya, adam gibi ürün üreten sayılı firmalardan biri; gerek ses sisteminde gerek farede logitech kullanan biri olarak ürünlerine biçtiği fiyatlar kullandığı malzemeye göre az bile...Bilgisayar sektörünün mercedesi, ferrarisi, guccisi ... olmazsa olmaz yani.
  • tabi bazıları için para var huzur var bi klavye için 200 tl yi herkez veremez ben de gidip 30tl ye a4 tech alıp yoluma devam ederim logitech te zarar eder bu işin özeti bu
  • bakalım ne gibi önlemler alacak.
  • şu g15 i 100 lira yap alalım :@
  • Bu şirkete niyeyse hiç ısınamadım... Önyargı benimkisi, biliyorum ama ses sistemleri başta olmak üzere, tercih edilebilir birçok markanın yerine alınası gelmiyor.
  • Kaliteli ürünlerini evimde sorunsuzca kullandığım bir marka... Zamanla toparlanırlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: al-ozaria

Üzüldüm ya, adam gibi ürün üreten sayılı firmalardan biri; gerek ses sisteminde gerek farede logitech kullanan biri olarak ürünlerine biçtiği fiyatlar kullandığı malzemeye göre az bile...Bilgisayar sektörünün mercedesi, ferrarisi, guccisi ... olmazsa olmaz yani.

+1
  • Ürünler fikir anlamıyla çok kaliteli olabilir ama ürünlerin yapıldığı malzemeler o kadar kaliteli değil ve istenen ücret te abartılı. Hala aynı fahiş fiyatlarla sadece %33 düşüş bile bence mucize.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Duncan Idaho

Ürünler fikir anlamıyla çok kaliteli olabilir ama ürünlerin yapıldığı malzemeler o kadar kaliteli değil ve istenen ücret te abartılı. Hala aynı fahiş fiyatlarla sadece %33 düşüş bile bence mucize.

Logitech x530 ve logitech g5 kullandın mı hiç? Onuda kullanmış biri olarak 5 a4 tech 750 bf yi bir g5' e değişmem ben, beşinin götüreceği süreden daha fazla götürür. Bana 3 ay gitti 750bf. Ayrıca dengi ses sistemlerinde philipsden de creativeden de daha kaliteli ses veriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.