Şimdi Ara

Garmin Nuvi 200w Pc Usb kablosu ve şarj(Püf noktası)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Garmin kullanıcılarının bir sıkıntısıda satın aldıkları ürün kutusundan çok saçma bir şekilde 220 v şarj ve Pc Usb bağlantısı için gerekli kablo çıkmamasıdır.
    N95 kullanan arkadaşlar varsa N95 satın aldıklarında ürünle birlikte gelen Usb kablolarını Garmin Nuvi 200w şarjı ve Pc Usb bağlantısında kullanabilirler.
    Tarafımdan denenmiştir.Daha önce konu hakkında bilgi verilmişse kusura bakmayınız.Şarj ve Usb kablosunun piyasadaki en ucuz maliyeti 75 TL ila 100 TL arasındadır.Saygılarımla.

• selam arkadaşımda. iila pc bağlantısı ve şarjı için n95 almaya gerek yok :D
    herhangi bir 2,5" luk hdd kablosuyla da iş çözülüyor..
    illa da şehir ceryanından şarj etmek istenirse o zaman büyük meblağ lar ödemek gerekir.
    hazır buna cevap yazmışken bu cihazla ilgili fazla bir topic bulamadım. 200 le ilgili çok ama 200w ile ilgili başlık çok az.
    zaten aralarındaki fark sadece ekran boyutu..

tamam kutu içeriği olarak çok fakir ama cihazı gerçekten kaliteli ben navking in ve next in ekranlarıyla karşılaştırdım parlaklıkları ve kontrastı bu ikisine göre daha yüksek! ben dün electrow..... de gittim. kafamda herkesin övdüğü model next i alıcaktım. sonra uzmanından yardım aldım. ve next den daha uygun fiyatlı olan garmin nuvi 200w yi aldım.

arkadaşlar!!! navigasyon alırken sizin isteklerinize navigasyon hizmetiyle cevap verecek bir ünite alın.!! tavsiyem..
    misal ben fotoğraf makinesi alacaksam niye fotoğraf çeken bir mp3 player alıyorum ki?

nerde o kadar özellik orda o kadar problem..
    ya zaten 4,3 ekranda tutupda film mi izlenirmiş? tutupda klip mi izlenirmiş gözlerinize yazık!

valla içimi döktüm be :D
  • Çok haklısın Takara kardeşim. Ben de navigasyon cihazı ararken "sadece" nagivasyon özelliği istedim ve ben de Garmin Nüvi 200W aldım. Ben de çok memnunum ve çok sevdiğim bir cihaz. Ama olur da ilerde navigasyon cihazımı yenileyecek olursam yine Garmin'in 700 serilerine bakarım... Bu arada, dediğin gibi çok abartılan cihazlara ben de baktım, neymiş bunun özellikleri diye; Next'in dokunmatik ekranı iğrenç. Garmin'e göre daha hissis. Daha ilk dakikadan sinir etti beni. Belki de Garmin'e alıştığım için... Ve dediğin gibi cihazlarla uğraşırken daima, ekran parlaklığını artırma isteği uyandırdı bende. Ama zaten %100 idiler...

Bu arada, şehir elektriğinden şarj için ya Creative'in ya da Trust'ın 5 Volt sağlayan USB uçlu AC Adaptörleri var. Creative briaz tuzlu olabilir ama Trust'unfiyatı 20-30 TL civarındaydı. Bir süredir kullanıyorum, sorunsuz. (Universal tip bir adaptör zaten o. 8-10 tane diğer telefon, PDA ve PSP'lere uyacak uçlara sahip falan...)

Olmazsa yine de bi 200W başlığı açabiliriz...

quote:

Orijinalden alıntı: oxyde

...N95 kullanan arkadaşlar varsa N95 satın aldıklarında ürünle birlikte gelen Usb kablolarını Garmin Nuvi 200w şarjı ve Pc Usb bağlantısında kullanabilirler. Tarafımdan denenmiştir...
    Ben şu ek bilgiyi de vereyim (belki forumda daha önce vermilmiş de olabilir); Biliyorsunuz ki Garmin'i USB ile pc'ye bağladığımızda cihazımız şarj moduna geçerken pc ile bağlantısı kurulur. Fakat eğer, cihazı kurcalamak kullanmak isterseniz, güç tuşunu sağa kaydırın (ekran kilidi) ve bilgisayarınızdan, bağlanmış olan Usb donanımı kaldır dediğinizde Garmin hemen USB moddan çıkıp kendini resetler. Artık cihazınızı sanki araçtaki çakmak soketine bağlı gibi kullanabilirsiniz. Tabii bu esnada şarj halen devam eder...
  • :)
  • Şarj için bir kıyak yapayım size;

En dandirik motorola telefonlarının şarj girişleriyle Garmin Nüvilerin şarj girişleri aynı. Hatta sadece Motorola değil, basit telefoncularda bile onlarca çeşit var.

Ben böyle kullanıyorum, hiç bir sorun yaşamıyorum...
  • Merhaba arkadaşlar! Ben daha bugun garmin nüvi 255wt aldım. içinden dediğiniz gibi herhangi bir usb kablosu veya ac adaptör çıkmadı. Şimdi normal bi usb kablosuyla bilgisayara bağladım, GARMIN yazısı ve bilgisayara bağlı resmi var. Bu aynı zamanda şarj oluryor mu demek? Bu arada turkiye haritasını nasıl yukleyeceğim, pahalı mıdır? Şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanay1 -- 22 Ağustos 2009; 16:44:39 >
  • Denedim şarj oluyormuş :) Tek problem tr haritası yüklemek. mapsource yi çalıştıramıyorum bir türlü!
  • Gökhan, elinde bir TR haritası var da mı yükleyemiyorsun yoksa haitan yok mu?
    Eğer haritan yoksa Başarsoft'tan harita satın alabilirsin.
  • Sn. Karadeniz Otoyolu,

Ben de sizin gibi bir adet cep telefonu çakmak şarjı aldım, ama Garmin nüvi 200'e takınca sanki bilgisayara bağlanmış gibi ikon çıkıyor. Beni sinir etti, bu sizde oluyor mu?

Aslında bunun da yolunu buldum, ama çok zahmetli oluyor. Cep telefonu çakmak şarjını takınca direk çalışmasını istiyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Şarj için bir kıyak yapayım size;

En dandirik motorola telefonlarının şarj girişleriyle Garmin Nüvilerin şarj girişleri aynı. Hatta sadece Motorola değil, basit telefoncularda bile onlarca çeşit var.

Ben böyle kullanıyorum, hiç bir sorun yaşamıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin10

Sn. Karadeniz Otoyolu,

Ben de sizin gibi bir adet cep telefonu çakmak şarjı aldım, ama Garmin nüvi 200'e takınca sanki bilgisayara bağlanmış gibi ikon çıkıyor. Beni sinir etti, bu sizde oluyor mu?

Aslında bunun da yolunu buldum, ama çok zahmetli oluyor. Cep telefonu çakmak şarjını takınca direk çalışmasını istiyorum.

"Çakmak şarjı" nedir pardon? Aracın çakmak soketine bağlanabilen bir kablo mu yoksa AC şehir elektriği prizine takılan adaptör mü?

Eğer bu bildiğimiz Usb uçlu adaptör ise; -Eğer Nüvi'nin şarjı tam bitmemişse- cihazı açıyorum. Anasayfadaki pil ikonuna 8 sn. basılı tutarak sistem sayfasına geçiyorum. Vakit kaybetmeden adaptör ucunu Nüvi'ye takınca AC beslemeye geçiyor (zaten ekrandaki parametrelerde bu anlaşılıyor). Bu noktada artık cihazı kendi güç tuşundan kapatıyorum. Kendisi şarj modunda devam ediyor pilini doldurmaya... Güç tuşundan tekrar çekersek cihaz normal modda açılıyor.
  • Devrim75,

Çakmak şarj dan kasıt, kablonun bir ucu aracın çakmak girişine giriyor, diğer ucu da Garmin cihazına bağlı. Yani bildiğimiz Garmin araç şarjı, ancak normalde cep telefonu şarjı olduğu için problem oluyor ve sanki bilgisayara bağlıymış gibi ikon çıkıyor. Halbuki bilgisayara bağlı değil, benim tahminim cep telefonu şarjı olduğu için, mini USB soketinde hem güç kabloları hem de data kabloları var. Bu sebeple Garmin cihaz bunu bilgisayara bağlı gibi algılıyor.

Evet bilgiler için teşekkürler, ben zahmetli demiştim ya işşte tam da bunu kastetmiştim.

quote:

Orijinalden alıntı: Devrim75
    ...Eğer bu bildiğimiz Usb uçlu adaptör ise; -Eğer Nüvi'nin şarjı tam bitmemişse- cihazı açıyorum. Anasayfadaki pil ikonuna 8 sn. basılı tutarak sistem sayfasına geçiyorum. Vakit kaybetmeden adaptör ucunu Nüvi'ye takınca AC beslemeye geçiyor (zaten ekrandaki parametrelerde bu anlaşılıyor). Bu noktada artık cihazı kendi güç tuşundan kapatıyorum. Kendisi şarj modunda devam ediyor pilini doldurmaya... Güç tuşundan tekrar çekersek cihaz normal modda açılıyor.
  • Arkadaşlar şöyle bir cihaz var Nuvi200'ü evde şarj etmek için alternatif olabilir.
  • Arkadaslar, kullanmakta oldugum Garmin Nuvi 205 cihaz icin, bilgisayardan POI guncellemeleri ve mapsource programini calistirmak uzere usb kablosuna ihtiyacim var.

SEAGATE'in 2.5" lik HDD kablosu vardi elimde, onunla denedim ancak bu kablo garmin'e tek ucla, bilgisayara 2 ucla baglaniyor. Her türlü deneme neticesinde, cihaz sarj olmasina ragmen mapsource ve POI yazilimlari cihazi usb'den tanimiyor.

NOKIA teknik servisine N95 data kablosunu sordum, orjinali var elinde ama 90 TL istiyorlar ve bence yuksek bir meblag, ihtiyac duydugumuz olay basit bir kablo neticede. Ilave tecrubesi olan arkadaslar varsa, memnun olurum.
  • Ben de WD harici disk ile gelen kabloyu kullanıyorum. Aynı şekilde, çift USB ucu var. Diğer tarafı ise ufak USB ucu şeklinde.

Ama iki kablonun ikisi birden bağlanmamalı bilgisayara. Çİft kablo hikayesinin, yeterli güç alınmadığı zaman kullanıldığını okumuştum. Ben kalın olanı bağlıyorum sadece. O zaman Garmin'le iletişim kuruyor bilgisayar.
  • bu kablolar ebay de 1 USD nin altında. kazıklanmayın. usb şarj cihazı ile mini usb kabloyu 2 USD den daha az bir fiyata aldım ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 16 Ekim 2010; 19:20:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: takara34

selam arkadaşımda. iila pc bağlantısı ve şarjı için n95 almaya gerek yok :D
    herhangi bir 2,5" luk hdd kablosuyla da iş çözülüyor..
    illa da şehir ceryanından şarj etmek istenirse o zaman büyük meblağ lar ödemek gerekir.
    hazır buna cevap yazmışken bu cihazla ilgili fazla bir topic bulamadım. 200 le ilgili çok ama 200w ile ilgili başlık çok az.
    zaten aralarındaki fark sadece ekran boyutu..

tamam kutu içeriği olarak çok fakir ama cihazı gerçekten kaliteli ben navking in ve next in ekranlarıyla karşılaştırdım parlaklıkları ve kontrastı bu ikisine göre daha yüksek! ben dün electrow..... de gittim. kafamda herkesin övdüğü model next i alıcaktım. sonra uzmanından yardım aldım. ve next den daha uygun fiyatlı olan garmin nuvi 200w yi aldım.

arkadaşlar!!! navigasyon alırken sizin isteklerinize navigasyon hizmetiyle cevap verecek bir ünite alın.!! tavsiyem..
    misal ben fotoğraf makinesi alacaksam niye fotoğraf çeken bir mp3 player alıyorum ki?

nerde o kadar özellik orda o kadar problem..
    ya zaten 4,3 ekranda tutupda film mi izlenirmiş? tutupda klip mi izlenirmiş gözlerinize yazık!

valla içimi döktüm be :D

2009 nere 2013 nere.:))) Kardeşimin yazdığı yazı sayesinde garmin nuvi 255w navigasyonumu güncelleyebiliyorum.Teşekkür ediyorum.Kendi yetkili servisi bile çözüm üretemedi.Elektronik marketlerden sorun alın falan dediler.Evdeki taşınabilir diskimin kablosuyla tam da şu an ve saniyede haritayı güncelliyorum.Ne kadar teşekkür etsem az.Denemediğim yol kalmamıştı.Sd kart vs.Donanım Haber 10 numara site.Bugüne kadar faydadan başka bir şey görmedim...:))
  • huseyin10 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

bilgilendirme için teşekkür ederim.Peki araçtan şarj edebilmek için araç şarj cihazını nerden almak gerek yada nasıl bir cihaz almak gerek.
    bununla ilgili de bilgi veebilirseniz çok makbule geçecek.
    Tşk ler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.