- x
honda CRV mi toyota RAV4 mu?
58 Cevap41605 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

356 Mesaj
25 Nisan 2009; 14:43:04 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

merhaba,

bu yaz arac degistirmeyi planliyorum, su anda bindigim 2001 focus SW'den cok memnun olmama ragmen, gecenlerde bir arkadasima aldigimiz honda CRV'yi cok begendim ve bu araclari takip etmeye basladim. fakat gecenlerde baska bir arkadasim toyota rav4'un crv'den daha iyi bir secim olacagini, daha saglam ve daha sorunsuz, daha cevik bir arac oldugunu soyledi.

benim crv tercihimde en onemli sebepler -genelde sehirde kullanacagim icin- emniyet, yukseklik, ferahlik, sadece ihtiyac halinde 4 ceker olmasi, dolayisiyla 2000cc'lik bir motor icin oldukca tasarruflu olmasi. (2004 CRV'nin yakit ortalamasi benim 2001 AT focus'la neredeyse ayni, ki bu cok da onemli degil yilda 10bin km hatta daha az yol yapan biriyim)

bu iki aracin da piyasasi asagi yukari ayni, 2003-2005 arasi modeller 29-35bin tl arasinda. tip olarak crv'yi daha cok begeniyorum, bu iki arac hakkinda detayli bilgisi olanlardan (donanim ozellikleri vs.) tercih konusunda yardim rica ediyorum.

zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim.

7131 Mesaj
25 Nisan 2009; 16:17:17 

yanlış hatırlamıyorsam iki araçta sürekli 4x4
herikiside güzel araç. hangisinin temizini bulursan al derim.

557 Mesaj
25 Nisan 2009; 16:22:25 

Rav4 2007 model üstü makyaj'lı kasaları cidden çok Yakışıklı ve de motoruyla felan sorunsuz bir araç.. Rav4'ü tercih etmeni dilerim..
Jeep özellikleri'de var Fake bir araba değil yani..

Bende insandım, bende hayal kurardım bir zamanlar..!!

2830 Mesaj
25 Nisan 2009; 23:57:58 

Rav 4 için suv ların GTI ı derler ancak crv ise gerçekten sorunsuz ve ikinci eli çok iyi.

Aynada çirkinliğini görünce aynaya kızma! Mevlana
"G" truly well and alive and kicking.
Aklın güvenilir olmadığını savunan bir adamın aklına da güvenilmez"

356 Mesaj
26 Nisan 2009; 10:04:47 

subaru forester da ilgi alanima girmeye basladi. bu araci da -ozellikle bakim giderleri, yedek parca gibi konularda- diger iki aracla kiyaslayabileceklerden destek rica ediyorum.

bu arada butce 30bin civari, her ucu de 2003-2005 arasi ve 100bin km altinda 30-35bin civari rahat bulunabiliyor.

simdilik,
birinci tercih crv - ucu arasinda en populer olani, en tasarruflu ve ikinci eli en iyi olani
ikinci forester - kaliteli imaji ve karizmasi
ucuncu rav 4 - en iyi arazi performansi

11709 Mesaj
26 Nisan 2009; 10:07:03 

rav-4 daha tipli daha sorunsuz bence ama crvden küçük sanırım yada öyle duruyor

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

11371 Mesaj
26 Nisan 2009; 10:32:56 

0

0

Bu kasa çok hoşuma gidiyor benimde 1-2 sene içinde almayı düşünüyoruz piyasası 30-35.000 TL arası 2000-2002 model arası.

نادي بشكتاش الجمباز

"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

"Para" ile "İman" Ters Orantılıdır...
Katılım zamanı: 7 Aralık 2005

255 Mesaj
26 Nisan 2009; 14:03:59 

Cr-V nin yakıt tüketimi şehir içi fazla rakamlara ulaşabiliyor.Sürekli 4 çeker olması baya bir etken.Çok yakın bir arkaşımda var şehiriçi 400km geçemiyor,bir miktar sert kullanıyor olabilir :)

E46 3.30i 03'
Accord 2.0 06'

1215 Mesaj
26 Nisan 2009; 15:57:59 

Ben olsam cr-v tercih ederdim rav4 den biraz daha geniş, çok sessiz ve daha hoş duruyor.

946 Mesaj
26 Nisan 2009; 19:04:19 

2003 model honda crv emden çok memnunum 2. elide çok sıralı lpg de ş.i nde km de 220 kuruş yakmakta daha önce yani 3 ay önce 2000 bora vardı oda 190 kuruş yakmakta idi fakat boraya göre yol sesini biraz fazla içeri alıyor

1824 Mesaj
26 Nisan 2009; 21:06:03 

Hocam bizim ailede eski kasa CRV vardı ve şu anda yengemler yeni kasasını almış durumda. Gayet memnunuz. Özellikle boyut/motor hacmi oranına göre gidişi gayet hoşuma gitti. Onun dışında konfor olarak da gayet rahat ve kullanışlı. Rav4 için malesef yorum yapamıyorum daha önce kullanmadığım için fakat yeni kasa CRV için kesinlikle çok başarılı bir araç oldugunu soyleyebilirim.

Hayırlı olsun...

1072 Mesaj
27 Nisan 2009; 9:58:43 

2002-2006 CRV ler sürekli 4 çeker değildir.

İhtiyaç halinde otomatik 4 x 4 olurlar, normalde önden çekişlidir.

Genel olarak ikiside sorunsuz araçlar, Honda Toyota ya göre iç hacmi daha fazla, özellikle yolcular açısından...

CR-V ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten bulabilirsiniz. Farklı sorunuz olursada çekinmeyin...

http://forum.donanimhab...857/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _crash_ -- 27 Nisan 2009; 11:08:53 >

557 Mesaj
27 Nisan 2009; 10:37:38 

Hemen hemen ikiside insanı memnun etmicek gibi durmuyorlar.

Bende insandım, bende hayal kurardım bir zamanlar..!!

6759 Mesaj
27 Nisan 2009; 10:42:18 

İkisi de güzel ve birbirine çok yakın arabalar. Bence ikisini de test edin, içinize sineni ve daha temiz olanını alın.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

208 Mesaj
13 Kasım 2009; 23:07:49 

İkiside sorunsuz araçtır. Fakat SUV pazarının gerçek alıcılarının bulunduğu Amerika'da RAV4 biraz daha itibarlıdır. Buna rağmen ülkemizde CRV daha çok prim yapan ve çok satılan bir araç. 2.eli önemli değil dersen Toyota RAV4 tavsiye ederim. Yalnız Nissan X-Trail i de değerlendir. Gerçek bir jeeptir ve ülkemizde çok uygun fiyatlara satılıyor. CRV ve RAV4 araziden çok şehiriçi aracıdır. Nissan X-Trail ise arazi performansı yüksek bir dağ aracıdır

2611 Mesaj
13 Kasım 2009; 23:22:31 

ikiside hemen hemen aynı gibi bişey ama crv daha tipli ve büyük geldi bana bizde ilerliyen yıllarda bizde bir suv düşünüyoruz bu %60 crv olacak gibi

jdm style

356 Mesaj
16 Kasım 2009; 10:24:24 

eski konu yeniden gundeme gelmis,

tam da gecen hafta crv arayisimi sonlandirdigimi sanarken(hatta is bitti diyerekten kendi aracimi dahi satiliga cikartmistim), anlastigimiz araci ustaya gosterdigimizde pek de anlatilan kadar temiz olmadigi ortaya cikti ve araci almaktan vazgectim.

isin enteresani bu konuyu ilk baslattigimda yakin bir arkadasima aldigimiz 2005 eski kasa henuz 40kusur bin km'deki crv'yi 34binTL'ye almisken, su anda ayni model araclar 40 civarinda satiliyor. gerci fiyatlarda genel bir yukselme soz konusu, aylardir takip etmekte oldugum forester, rav4, xtrail gibi araclarda da durum ayni.

gordugum birkac arac uzerinden bir degerlendirme yapmak gerekirse; ikinci elinin populerligi ve ic hacmi ile (rakamlardan bagimsiz olarak, crv'nin ici rav4 ve xtrail'den cok daha ferah geldi, subaru'nun sunroof'u da oldukca ferah bir his veriyor.) hedefim 2005 makyajli kasa cr-v. ilk baktigim arac olmayinca gectigimiz hafta icinde iki arac daha baktim, ama henuz icime sinen temizlikte birine denk gelmedim.

fakat hepsi bir yana, bir sikinti aninda nakte cevirebilme kaygim olmasa, alacagim arac az km yapmis, td5 motorlu land-rover discovery II olurdu, ayni fiyata sahip olabildiginiz potansiyel inanilmaz.

117 Mesaj
16 Kasım 2009; 14:46:04 

Her iki seçimde çok iyi.Sonuç fark etmeyecektir.

479 Mesaj
16 Kasım 2009; 15:07:01 

Ikiside güzel araçlar... ben CRV yi tercih ederdim hatta alacaktım sonradan maddi imkansızlıklar sebebi ile gene sedan almak zorunda kaldım CRV'nin içinin daha geniş olduğunu biliyorum o yüzden önerim CRV'den olacaktır.

hayırlı olması ümidi ile.

72 Mesaj
4 Aralık 2010; 14:30:42 

arkadaslar honda crv almayın sorunlu bi araç komsumuz peşin para 90 bn tl ye aldı bir sürü arıza çıktı arabada aldıgı bayii 40 bn tl vermedi araca sora

136 Mesaj
15 Şubat 2011; 12:21:57 

merhaba arkadaşlar, RAV4 ile ilgili pek bilgim yok ama CRV kullanıcısıyım. Kesinlikle önermiyorum. çok arıza yapıyor ve servis çok kötü. arıza bir türlü giderilmiyor. defalarca gidip aracı bırakmak ve günler sonra almak zorunda kalıyosun. 2009 model full extra güvenlik paketli aracı 90 bin tl ye aldım şimdi 20 bin km de 50 bin tl veriyorlar. satılmıyor da... kesinlikle tavsiye etmiyorum..

12837 Mesaj
15 Şubat 2011; 15:36:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcelik316

merhaba arkadaşlar, RAV4 ile ilgili pek bilgim yok ama CRV kullanıcısıyım. Kesinlikle önermiyorum. çok arıza yapıyor ve servis çok kötü. arıza bir türlü giderilmiyor. defalarca gidip aracı bırakmak ve günler sonra almak zorunda kalıyosun. 2009 model full extra güvenlik paketli aracı 90 bin tl ye aldım şimdi 20 bin km de 50 bin tl veriyorlar. satılmıyor da... kesinlikle tavsiye etmiyorum..

@ Harunkrgl

Komşun mehmetcelik316 mı?

Bir de ekte 2009 Honda CR-V fiyatları var ama 2.0 benzinli motorun güvenlik paketlisi bile 82.900 TL'den satılmış.

http://www.otogazete.co..._2009_fiyat_listesi.asp

Eğer aracınız dizel ise, ki onun fiyatı 2009 da 90.950 TL imiş, herhalde sizinkisi bu olsa gerek.

quote:

CRV kullanıcısıyım. Çok arıza yapıyor ve servis çok kötü. yolda azıcık buzlanma kar, çamur olsun araç hemen kontrolden çıkıyor. Kaza tehlikesi atlatıyosunuz. Allahtan ben yavaş kullanıyorum. 2009 model full extra güvenlik paketli aracı 90 bin tl ye aldım şimdi 20 bin km de 50 bin tl veriyorlar. ikinci el satışı da çok kötü, satılmıyor... kesinlikle tavsiye etmiyorum.. bu arada km'de 50-60 kuruş (100 km 50-60 tl) yakıyor, en ideal kullanımla şehir içi ve dışı karışık) Bu aracı hiç tavsiye etmiyorum..

Ancak diğer konuda yazdığınız bu mesajınızda dizel araca yavaş kullanarak kilometrede 50-60 krş yaktırtmış olduğunuz belirtiyorsunuz.

Devamlı 1. viteste ve de 4000 devirde gitseniz herhalde öyle yakar bu araç.

Bir de ikinci el dizel CR-V fiyatlarına baktım da sizin araca bayilerin nasıl oluyor da 40.000 ve de 50.000 TL verdiğini aklım almadı.

Buyrun bu da satılık bir araç ilanı:

http://www.sahibinden.c...-2i-ctdi-42501476/detay

Olur da bir süre sonra araç satılır da link işlemez diye bilgileri yazıyorum:

2009 model 46.000 km araç satılık ve de istenen para 71.500 TL cik.

Ne biçim fake miş siniz siz yaaaaa!!!

Paran varsa Japon, yoksa alman.

3374 Mesaj
15 Şubat 2011; 15:55:08 

Arkadaşlar bu 2 araçtan hangisinin yol konforu daha iyidir. Yani hangisi tümseği, çakılı, taşı insan vücuduna daha az hissettirir.

Audi A4 2.0 TDI Füme
Galaxy S4 Beyaz

170 Mesaj
26 Şubat 2011; 17:42:40 

arkadaşlar bu aracı kötülemek isteyen avucunu yalar CR-V en az 2 gömlek üstündür ve problemsiz araçlardır...
lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyelim...

yok çok arıza veriyor falan filan....

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar
Onu unutamadığın içindir..

136 Mesaj
28 Şubat 2011; 0:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Ancak diğer konuda yazdığınız bu mesajınızda dizel araca yavaş kullanarak kilometrede 50-60 krş yaktırtmış olduğunuz belirtiyorsunuz.

Bir de ikinci el dizel CR-V fiyatlarına baktım da sizin araca bayilerin nasıl oluyor da 40.000 ve de 50.000 TL verdiğini aklım almadı.

Ne biçim fake miş siniz siz yaaaaa!!!

Dostum, aracı 2008 yılında aldım (8. ayın sonunda modeli 2009). 2.0 benzinli otomatik ve extra güvenlik paketi mevcut. Aracı alış fiyatım masrafları dahil 90 bin tl'yi geçmişti. İzmir Çamkıran bayisinden aldım. Gidip bütün dökümanlarını isteyebilirsin. Araç şu anda 22000 km'de. Hasarsız. Ben doktorum ve aracı sadece çevre yolunda evden hastaneye, hastaneden eve gitmek için kullandım. Birkaç kez de afyon-izmir, afyon- ankara yolunda kullandım. Birde 5-6 kez konya-eskişehir ve izmir servislerine gitmek için kullandım arızalandığı için çünkü afyonda servis yok. Yani bu yaptığım kilometrenin tamamı bu şekilde geçti. Çizik bile yok araçta. Lastikler bile sıfır hala. Aracı 4 haftadır satılığa çıkarttım. En yüksek veren 58 bin tl. İzmir ve Afyon'daki tüm yerlere sordum. Daha fazla veren olmadı. 71.500 tl demişsin. Eğer sen bana müşteri bulursan ben aracı hemen şimdi 70 bin tl'ye vermeye razıyım. Araç şu anda izmir'de abim satmaya çalışıyor. Karabağlar'da dükkanın önünde duruyor.

Yakıt konusunda da emin ol hiç bir yalan falan yok. Aynı yolda şu anda ford focus kullanıyorum 2010 model dizel ve 18,6 kuruş yakıyor km'de. Bu forumda fake atmak için hiç bir nedenim yok. Ben sadece kendi düştüğüm yanlışa başkası da düşmesin siye yazıyorum.

Eğer müşteri bulursan sana minnettar kalırım. İletişim içim için mail adresim: mehmetcelik316@yahoo.com

12837 Mesaj
28 Şubat 2011; 0:39:16 

quote:

Dostum, aracı 2008 yılında aldım (8. ayın sonunda modeli 2009). 2.0 benzinli otomatik ve extra güvenlik paketi mevcut. Aracı alış fiyatım masrafları dahil 90 bin tl'yi geçmişti. İzmir Çamkıran bayisinden aldım. Gidip bütün dökümanlarını isteyebilirsin. Araç şu anda 22000 km'de. Hasarsız. Ben doktorum ve aracı sadece çevre yolunda evden hastaneye, hastaneden eve gitmek için kullandım. Birkaç kez de afyon-izmir, afyon- ankara yolunda kullandım. Birde 5-6 kez konya-eskişehir ve izmir servislerine gitmek için kullandım arızalandığı için çünkü afyonda servis yok. Yani bu yaptığım kilometrenin tamamı bu şekilde geçti. Çizik bile yok araçta. Lastikler bile sıfır hala. Aracı 4 haftadır satılığa çıkarttım. En yüksek veren 58 bin tl. İzmir ve Afyon'daki tüm yerlere sordum. Daha fazla veren olmadı. 71.500 tl demişsin. Eğer sen bana müşteri bulursan ben aracı hemen şimdi 70 bin tl'ye vermeye razıyım. Araç şu anda izmir'de abim satmaya çalışıyor. Karabağlar'da dükkanın önünde duruyor.

Yakıt konusunda da emin ol hiç bir yalan falan yok. Aynı yolda şu anda ford focus kullanıyorum 2010 model dizel ve 18,6 kuruş yakıyor km'de. Bu forumda fake atmak için hiç bir nedenim yok. Ben sadece kendi düştüğüm yanlışa başkası da düşmesin siye yazıyorum.

Eğer müşteri bulursan sana minnettar kalırım. İletişim içim için mail adresim: mehmetcelik316@yahoo.com

Arkadaşım merhaba,

Bu 30 bin TL lik bir arazi aracı tavsiyesi isteyen bir arkadaşın konusuna yazdığın cevap:

Ben de sana bunları yazmışım:

quote:

Arkadaşım toplamda 7 mesajın var, 4' ü otomobillerle ve de CR-V ile ilgili, ve bu 4'ün 3'ü de bu mesajının aynısı. Bu kadar sorunlu mu aracın gerçekten?

Kusura bakma ama bu aracın sahibi olmadığını ve de sırf çamur atmak için bunları yazdığını düşündürtecek kadar olmadık bilgi ile dolu yazdıkların:

Öncelikle arıza ve servis tecrüben konusunda detaylı bilgi vermeni talep ediyorum. Servis kayıtlarının fotokopilerini de bizlerle paylaşırsan mahsuru yoksa daha da memnun olurum. Aracın 6 yıl garantili ne de olsa. Sorunlarını çözebilmeleri lazım.

1. Aracında kar lastiği var mı? Buzlanma kar, çamur gibi koşullarda kışlık lastik kullanmayan tüm araçlar hemen kontrolden çıkar. Eğer kar lastiği kullanıyorsan ve de aracın benzer tecrübeler yaşatıyorsa o zaman sorunu kendinde aramalısın zira sınıfındaki en güvenli ve de en stabil araçlardan birine sahipsin. Otomobile yakın tepkiler verebilen güzel bir araçtır CR-V.

2. Aracının satılık ilanı var mı? Buradan ya da özel mesajla paylaşabilir misin? Benim favorilerime eklediğim CR-V modelleri haftasına kalmadan satılıyor ne hikmetse!

3. Eğer aracın kazasız ise 55.000 TL den ben talibim. Kendim kullanabileceğim gibi 58.000 TL den arkadaşıma da satabilirim zira kendisi bunlardan arıyordu (Dost kazığı :)

4. Aracını nasıl ve hangi şartlarda kullandığını bilmiyorum (aslında kaza yapmayacak kadar yavaş kullandığını da yazdığına göre fake olma ihtimalin iyice arttı!) ama demek ki sana başka bir 2.0 tam otomatik benzinli araç versek aynı şartlarda onunla 70-80 kuruş falan yaktıracaksın. Bu ülkede benzin 4 TL. Araçlar çok yakmıyor ama yakıt pahalı.

EKLEME: Diğer konuda yazdığım gibi ekte 2009 Honda CR-V fiyatları var ama 2.0 benzinli motorun güvenlik paketlisi bile 82.900 TL'den satılmış.

http://www.otogazete.co..._2009_fiyat_listesi.asp

Dizel versiyonun fiyatı 2009 da 90.950 TL imiş.

Herhalde sizinkisi bu olsa gerek.

Ancak dizel araca yavaş kullanarak kilometrede 50-60 krş yaktırtmış olduğunuz belirtiyorsunuz.

Bu da 2009 benzinli bir CR-V ilanı:

http://www.sahibinden.c...km-siyah-42171594/detay

2009 model benzinli 46.000 km de ekstra güvenlik paketli bir CR-V. Fiyatı da 63.900 TL'cik.

Bir yerlerde bir yanlışlık var ammmaaaaaaaaa

Haluk

İlk mesajında 50.000 TL veriyorlar dedin aracına şimdi 58.000 TL oldu.

Aynı güzergahta Ford dizel aracına 18 küsur kuruş yaktırabiliyorsan Honda CR-V aracınla ilgili gerçekten bir sorun var demektir.

Benim de dizel aracım var ve de ben o kadar yaktıramıyorum. Yetkili servis neden çözemiyor? Servis kayıtlarını burada paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

Ayrıca aracın yol tutmamasıyla ilgili olarak yazdıklarım karşılık ta bir açıklama bekliyorum senden.

Haluk

12837 Mesaj
28 Şubat 2011; 0:53:01 

@ mehmetcelik316

Yukarıdaki mesajımda vermiş olduğum satılık araç ilanlarında 71.500 TL olan aracın DİZEL olduğunu belirtmiştim.

BENZİNLİ CR-V ilanındaki aracın fiyatı içinse 63.900 olduğunu yazmışım.

Bunların üzerine kendi aracının benzinli olduğunu belirttikten sonra benden aracına 70.000 TL den müşteri bulmamı istemişsin.

Bu kısmıyla ilgili de birşeyler yazarsın artık.

Haluk

632 Mesaj
28 Şubat 2011; 1:01:09 

Haluk Abi helal olsun valla... :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

136 Mesaj
28 Şubat 2011; 8:57:03 

sayın haluk bey, sence 90 bin tl ye alınan araca 63 bin iyi bir fiyat o zaman. Ve o fiyata da müşteri bulunmuyor maalesef.

Arıza kousunda da sanırım ikna oldun, eğer olmadıysan konya, eskişehir ve izmir servislerindeki kayıtlara bakabilirsin. (istersen sana servis kayıtlarını gönderebilirim..

Yakıt konusunda da 1. viteste değil anlattığım gibi kullandım arabayı ve o şekilde yakıyor.

sonuç zaten benim dediğime varıyor. Bu araç 90 bin tl etmiyor, sık arıza veriyor ve çok yakıyor. Bu konularda pek bişey demiyosun anladığım kadarıyla.

Lütfen kullanmadığın ve tam bilmediğin bir araba konusunda insanları yanlış bilgilendirme çabasına da girme. Teşekkür ederim.

136 Mesaj
28 Şubat 2011; 9:17:15 

Aynı güzergahta Ford dizel aracına 18 küsur kuruş yaktırabiliyorsan Honda CR-V aracınla ilgili gerçekten bir sorun var demektir.

Benim de dizel aracım var ve de ben o kadar yaktıramıyorum. Yetkili servis neden çözemiyor? Servis kayıtlarını burada paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.

Ayrıca aracın yol tutmamasıyla ilgili olarak yazdıklarım karşılık ta bir açıklama bekliyorum senden.

Haluk

hocam, aracı ben 4 haftadır satmaya çalışıyorum bu sure zarfında fiyat maximum bu kadara çıktı (ilk önce 50 bin dediler ve sora sora 58 bin tl oldu ).

Ben hastaneye çevre yolundan gidip geliyorum bu yüzden aracım az yakıyor. Bundan dolayı diyorum fazla yakıyor diye. Şehir içinde çok daha fazla yakıyor olacak.

3 tane yetkili servise gittim. Her defasında saçma sapan şeyler söyleyip kendilerini haklı gösterip sana değişik bir yol çiziyorlar. Adamlar senin şikayetinden çok kendi dedikleri şeyi önemsiyorlar da ö yüzden çözemiyorlar sorunu. defalarca honda türkiyeyi aradım ama ordan da gelen en iyi çözüm servise tekrar gidin demeleri oluyor.

Aracımı en son İzmir çamkırana bıraktım 14 şubatta ve bir daha almayacağımı sorun çözülünceye burda bırakacağımı söyledim. Tüketici haklarına başvuracağımı ve mahkemeye başvuracağımı söyledim. 19 şubatta alt takımda bazı şeyler değiştirilerek tekrar almak zorunda kaldım arabayı.

Senin anlayacağın 6 defa servise başvurmama rağmen kavga edip hukuki yollara başvuracağımı söyleyinceye kadar adamlar beni 15 bim km bozuk olan fren sistemi yollara gönderdiler.

Benim amacım tartışma yaratmak değil sadece bilgilendirmek. İnanmazsan sana bişey diyemem amam dostum durum bu şekilde ve araç dediğim şu anda satılık, alan kimse de henüz yok (ölü fiyatı hariç)..

3374 Mesaj
28 Şubat 2011; 10:09:20 

Aracın satılık ilanına ait linki verir misiniz, benim de aklımda Crv var.

Audi A4 2.0 TDI Füme
Galaxy S4 Beyaz

12837 Mesaj
28 Şubat 2011; 10:34:35 

quote:

sayın haluk bey, sence 90 bin tl ye alınan araca 63 bin iyi bir fiyat o zaman. Ve o fiyata da müşteri bulunmuyor maalesef.

Arıza kousunda da sanırım ikna oldun, eğer olmadıysan konya, eskişehir ve izmir servislerindeki kayıtlara bakabilirsin. (istersen sana servis kayıtlarını gönderebilirim..

Yakıt konusunda da 1. viteste değil anlattığım gibi kullandım arabayı ve o şekilde yakıyor.

sonuç zaten benim dediğime varıyor. Bu araç 90 bin tl etmiyor, sık arıza veriyor ve çok yakıyor. Bu konularda pek bişey demiyosun anladığım kadarıyla.

Lütfen kullanmadığın ve tam bilmediğin bir araba konusunda insanları yanlış bilgilendirme çabasına da girme. Teşekkür ederim.

Mehmet arkadaşım merhaba,

Öncelikle aracının o dönemki peşin satış fiyatı verdiğim linkte de yazdığı üzere 82.900 TL imiş.

Belki kredi çektin, belki başka masraf yaptın ve de fiyat 90.000 e çıktı.

Ama bu aracın değerini 90.000 TL yapmaz ki?

Diğer aracın Focus için satış fiyatı (atıyorum) 45.000 TL idi ve sen kredi çekip aracını 55.000 e malettin mesela.

Aracın değeri 55.000 TL mi olacak bu durumda?

İkinci olarak sıfırı 82.900 TL olan 2.0 motorlu benzinli bir araç aradan 3 yıl geçtikten sonra 60.000 TL gibi bir fiyata satılabiliyorsa bizim ülkede gerçekten ikinci eli kuvvetlidir demektir.

Daha az zarar ettirecek başka bir araç bulabilirsen söyle de ondan alalım biz de.

Aracının sorunlarını kabul etmiş olmamla ilgili olarak ta şunu söyleyeyim: İlk mesajını okuyan herhangi biri bu araca sahip bile olmadığını düşünürdü. Hele ki aynı mesajı 3 defa yazmışsın hem de detay falan vermeden. Ben yine de gerçek payı olacağını düşünerek te cevap yazdım yukarıdaki mesajlarımda da görülebilir.

Aracın sorunlarıyla ilgili tüketici mahkemesine neden başvurmuyorsun? Dediğim gibi aracın 6 yıl garanti kapsamı içinde ve de zamanında ödediğin paranın tamamını geri alabilirsin.

Eğer bu yola gitmek istemeyip aracını kullanmak istersen Ankaraya bir yolun düşmesi durumunda aracını kendi Ustama göstertirim. Forumda konusunu bile açtım Hondacı Kadir Usta diye. Hem çok ehildir hem de işine saygılıdır. Aracının probleminin ne olduğunun tespiti için ücret almayacaktır ve de yaptırıp yaptırmamak sana kalmış. Seni Ankarada karşılarım istersen ve de bütün sıkıntılarını Kadir Ustaya aktarırız.

Bu arada Honda CR-V, tıpkı tüm diğer Honda modelleri gibi ilgi ve biraz da bilgi alanıma girer. 20 yıla yakın bir süredir Hondaları takip ederim. Sahibi olmasam da bilmediğim şeyi yazmam.

Muhtemelen yaz sonu gibi mevcut Jazz aracımı satıp Accord ya da CR-V alacağım ben de.

Umarım yardımcı olmuştur.

Haluk

3374 Mesaj
28 Şubat 2011; 11:08:27 

Sevgili Haluk, madem Honda'lar ilgi alanınıza giriyor o zaman hemen sorayım.

Sizce 2005 model S60 dizel verilip 2006-2007 model Honda CRV dizel veya benzinli alınır mı?

Audi A4 2.0 TDI Füme
Galaxy S4 Beyaz

1781 Mesaj
28 Şubat 2011; 11:51:15 

Arkadaslar hazır konu acilmisken su araç nasıl sizce fiyat konusu özellikle

http://www.sahibinden.c...onu-alin-33128952/detay

2747 Mesaj
28 Şubat 2011; 12:21:03 

rav 4 tipide güzel sorunsuzluğuylada uzun süre binersiniz

136 Mesaj
28 Şubat 2011; 12:47:18 

tekrar merhaba haluk arkadaşım,
Yine belirtmek istiyorum ben tartışmak için cevap yazmıyorum. Aracımı kredi ile birlikte 105 bin tl'ye aldım. Hocam sen inanmıyosun ama ben bu aracı belirttiğim tarihte o fiyata aldım. Hatta önce vergi levhanız varsa 3 bin tl indirim yaparız dedi çamkıran ve biz okeyledikten sonra onu da bi bahane bularak (şirket olması gerekiyormuş ama öncesinde sadece vergi levhası demişti) yapmadı. Ben aracı güvenlik paketli olarak 90.500 tl'ye aldım. Neden yalan söyliyim dostum. Bu fiyata alınan bir araç 22 bim km'de 30 bin tl (3'te 1) fiyat kırar mı ya Allah aşkına. Ford focus'u 41.500 tl ye aldı abim 2010 (12 ay oldu) şimdi 38 veren var (arac 12 binde). Audi A6 2010 model 130 bin tl ye aldı arkadaşım, şu anda 25 km'de 115 bin tl veriyorlar.. hiç bir araç bu kadar temiz ve az kullanılmış halde fiyatını bu kadar kırmaz hocam..

Senin tanıdık bir ustan var, herşeyi hallediyo.. Herkesin böyle bir şansı yokki. Yardım önerin çok teşekkür ederim. Bide tüketici mahkemesi için; ben doktorum, kredi taksidimi bile yatıracak zaman bulamıyorum. Abim 4 tane dükkanla ilgileniyo..Sen olsan özel izin alıp işini gücünü bırakıp bi araba peşinden koşar mısın? Belki evet dersin ama çok uygun gelmiyor.

Benim kişisel fikrim; bu aracı önermiyorum. Sen Jazz'dan memnun kalmış olabilirsin ama inan bana kadir bey olmazsa honda servisleri garanti konusunda seni süründürürler. Günlerce uğraşmadıktan sonra mümkün değil sorunlarının çözülmesi.

1781 Mesaj
28 Şubat 2011; 14:13:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur

Arkadaslar hazır konu acilmisken su araç nasıl sizce fiyat konusu özellikle

http://www.sahibinden.c...onu-alin-33128952/detay

Bu rav4 e en fazla ne kadar vermek gerekir arkadaşlar? araç gerçekten temiz...

12837 Mesaj
28 Şubat 2011; 15:49:39 

quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Sevgili Haluk, madem Honda'lar ilgi alanınıza giriyor o zaman hemen sorayım.

Sizce 2005 model S60 dizel verilip 2006-2007 model Honda CRV dizel veya benzinli alınır mı?

Arkadaşım merhaba,

Öncelikle S60 ile CR-V elma ile armut kadar birbirinden farklı araçlar.

Ben S60 ın içinde 100 km kadar yolculuk yaptım ve de sürücü koltuğuna da oturdum sadece. O bile beni etkilemeye yetti yani. Gerçekten çok keyifli bir araç.

Bu aracı verip CR-V almak için bulabildiğim haklı gerekçeler ise:

- Aile genişlediği için daha geniş bir iç hacim
- Önceden kullanılan SUV türü bir araçtan kalma iç hacmi özleme
- 2.4 aracın vergisinden muzdarip olmaktan mütevellit daha az vergi ödeme isteği.
- Dizel aracın kilometresi artmış olabileceğinden (bizim ülkemizdeki inanışlar gereği) araç artık masraflı sorun açmadan bir an önce aracı elden çıkarma isteği.

Bunun dışında başka bir gerekçe varsa şu an aklıma gelmeyen, belirtirsen sevinirim.

CR-V için S60 tan sonra eksi noktalar.

1. Benzinli CR-V performansı dizel S60 tan sonra kesinlikle kesmeyecektir. Ama bu sadece CR-V için değil tüm benzinli SUV türevleri için geçerlidir. Performans önemliyse 2.0 dizel ve üstü motorlu bir araç şart. Dizel CR-V performans olarak daha iyidir ama yine de S60'a yaklaşamaz.

2. Yakıt tüketimi fazla gelecektir. Hem ebatları itibarıyla aerodinamik olarak daha kötü bir araç hem de dizel benzin farkından dolayı benzinli bir CR-V'ye yeni nesil bir lpg ya da daha da iyisi Vialle lpfi sistemi takılmadan binmek pahalı olacaktır. Dizel daha mantıklı yakar ama yine de S60 tan fazla olur gibime geliyor.

3. Dizel CR-V ler sadece manuel vites geldi. Otomatik vites yok.

+ noktalar:

1. mehmetcelik arkadaş haricinde aracından memnun olmayan duymadım, görmedim. Bizzat 2 yakın tanıdığıma 0 km olarak aldık ve de birisi 2.5 yıl birisi de 1 yıl oldu hiç bir sıkıntı yok. Bunların eski kasalarından da (2005 - 2007) 3 arkadaşıma aldık 2. el ve de onlar da bana müteşekkir.

2. Aracın hiç bir yerinden ses gelmiyor ve de yalıtımı da hiç fena değil.

3. İç hacmi çok ferah.

4. Yüksek km li araçlarda dizel her zaman daha ürkütücüdür. Benzinli bir araca motor yaptıracağın fiyata dizele enjektör değiştirilir mesela. Hondanın benzinli araçları sorunsuzluklarıyla ünlüdür ve de ikinci elde kilometresi yüksek bir Honda ölü fiyatına gitmez.

Senin sorunda bahsettiğin 2006-2007 CR-V ler ise ikiye ayrılıyor.

1. Eski kasalar en son 2007 de satıldı. Bunlardan hala çok temiz olanları bulunabiliyor. Stepneleri arka bagaj kapağında olduğundan lpg uygulandığında bagaj hacminden neredeyse hiç çalmadan ve yedek lastiği de evde bırakmadan turlayabiliyorsunuz. Sunroof, VSA (ESP), cruise control ve de 8 havayastığı standart. Bu kasaların dizel motorlusu satılmadı diye biliyorum.

2. Yeni kasalar 2007 model olarak satılmaya başlandı ve de güncel satılan kasanın makyajsız hali. Arada neredeyse hiç fark yok. Sunroof yerine cam tavan geldi ve de istenirse ekstra güvenlik paketi içinde çarpışma şiddeti azaltıcı CMBS ve de öndeki araç yavaşladığında hızını ona göre otomatik düşüren, yol açıldığında da tekrar ayarlanan hıza çıkan Adapfif hız kontrolü ACC + virajlarda içe dönen farlar alınabiliyor. Bu kasa alınacaksa bu donanımlı olanlar tercih edilmeli.

Senin önceliklerini yazarsan daha fazla bilgi verebilirim.

Umarım yazdıklarım bir fikir verir.

Haluk

12837 Mesaj
28 Şubat 2011; 23:24:36 

quote:

Orijinalden alıntı: bekozim123

Haluk Abi helal olsun valla... :)

Teşekkür ederim Berke'cim

6759 Mesaj
1 Mart 2011; 0:26:15 

Haluk Ağabey de dedektifliğe başlamış.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

12837 Mesaj
1 Mart 2011; 1:38:33 

quote:

Haluk

hocam, aracı ben 4 haftadır satmaya çalışıyorum bu sure zarfında fiyat maximum bu kadara çıktı (ilk önce 50 bin dediler ve sora sora 58 bin tl oldu ).

Ben hastaneye çevre yolundan gidip geliyorum bu yüzden aracım az yakıyor. Bundan dolayı diyorum fazla yakıyor diye. Şehir içinde çok daha fazla yakıyor olacak.

3 tane yetkili servise gittim. Her defasında saçma sapan şeyler söyleyip kendilerini haklı gösterip sana değişik bir yol çiziyorlar. Adamlar senin şikayetinden çok kendi dedikleri şeyi önemsiyorlar da ö yüzden çözemiyorlar sorunu. defalarca honda türkiyeyi aradım ama ordan da gelen en iyi çözüm servise tekrar gidin demeleri oluyor.

Aracımı en son İzmir çamkırana bıraktım 14 şubatta ve bir daha almayacağımı sorun çözülünceye burda bırakacağımı söyledim. Tüketici haklarına başvuracağımı ve mahkemeye başvuracağımı söyledim. 19 şubatta alt takımda bazı şeyler değiştirilerek tekrar almak zorunda kaldım arabayı.

Senin anlayacağın 6 defa servise başvurmama rağmen kavga edip hukuki yollara başvuracağımı söyleyinceye kadar adamlar beni 15 bim km bozuk olan fren sistemi yollara gönderdiler.

Benim amacım tartışma yaratmak değil sadece bilgilendirmek. İnanmazsan sana bişey diyemem amam dostum durum bu şekilde ve araç dediğim şu anda satılık, alan kimse de henüz yok (ölü fiyatı hariç)..

Arkadaşım senin ilk mesajını okuyan birisi emin ol çok daha sert tepki verirdi.

Bak ne güzel konuşuyoruz şimdi. Sen de daha fazla bilgi verdikçe inandırıcılık olayı da artıyor tabii.

Verdiğin bilgiler ışığında senin aracın fazla yakmasının fren sistemiyle falan bir ilgisi olsa gerek. İstersen benim Kadir Ustayı bir ara ve de selamımı söyleyip durumunu anlat ve de fikrini sor. Yol gösterecektir herhalde. Telefonu 0532 360 90 94

Gelelim ikinci el fiyatlarına. Öncelikle gerek Focus gerekse de A6 dizel araçlar.

Takdir edersin ki bu devirde dizel araçlar çok daha iyi prim yapıyor.

Önceki mesajımda da zaten benzer bir benzinli araçla kıyasla demiştim.

Dediğimin de arkasındayım hala.

Bu sınıfta benzinli araçlar arasında daha iyi prim yapan araç herhalde yoktur.

Bir de sorun ve servislerle ilgili birşeyler yazayım.

Kendi abimde de 2005 model Jazz var ve de geçen seneye kadar o da yetkili servise gidiyordu. Araç hiçbir problem çıkartmadı.

Bu arada alınmasına vesile olduğum Honda araç sayısı 30 u geçmiştir herhalde. Sıfır problem. Bir kişi bile çıkıp ta "bana bu arabayı sen aldırdın", "bana problem çıkardı", "satamadım elimde kaldı" ya da "sattım ama ölü fiyatına gitti" demedi henüz.

Hondalar sorunsuzluklarıyla ünlüdür ve de Honda servisleri neredeyse sadece kaporta kısmından para kazanır. Rutin bakımlar dışında bakım istemezler ve de yetkili servislerin motor mekanik bölümleri kazalı araçlar dışında çok fazla tamirat yapmadığı için personel kendini çok geliştiremez. Herhalde böyle servislere denk geldin sen de.

Aracının yol tutuşunun kötü olmasıyla ilgili de birşeyler yazmanı bekliyorum. Ancak galiba kış lastiği kullanmadığından böyle oluyor.

Selamlar.

Haluk

136 Mesaj
8 Mart 2011; 9:55:44 

hocam, ben ne anlatırsam sana sen yine kendini haklı göreceksin. Anladığım kadarıyla Honda ve senin aranda biraz bağlantı var.. Ben aracı satılığa çıkardım ve hala satılmadı. 5 haftayı geçti alan yok.. İzmirde zorla tamir ettirildikten sonra da şu anda izmir de şehir içinde daha fazla yakıyor..

Ben üzerime düşeni yapıp öğrenmek isteyen ve bilgi arayan arkadaşlara deneyimimi aktardım. Sen farklı bir açıdan bakıyor ve hondanın para kazanması taraftarı olarak görünüyorsun..

Tartışmanın bundan sonraki kısmını toyota satmaktan çıkarı olan biriyle devam etmen dileğiyle..

Sözün özü; ben bu aracı kullandım ve aracın kendisinden de servisinden de memnun kalmadım. Elimden çıkarmaya çalışıyorum. İlgilenen arkadaşlara deneyimle önerim budur.

Teşekkür ederim..

12837 Mesaj
8 Mart 2011; 19:35:16 

quote:

hocam, ben ne anlatırsam sana sen yine kendini haklı göreceksin. Anladığım kadarıyla Honda ve senin aranda biraz bağlantı var.. Ben aracı satılığa çıkardım ve hala satılmadı. 5 haftayı geçti alan yok.. İzmirde zorla tamir ettirildikten sonra da şu anda izmir de şehir içinde daha fazla yakıyor..

Ben üzerime düşeni yapıp öğrenmek isteyen ve bilgi arayan arkadaşlara deneyimimi aktardım. Sen farklı bir açıdan bakıyor ve hondanın para kazanması taraftarı olarak görünüyorsun..

Tartışmanın bundan sonraki kısmını toyota satmaktan çıkarı olan biriyle devam etmen dileğiyle..

Sözün özü; ben bu aracı kullandım ve aracın kendisinden de servisinden de memnun kalmadım. Elimden çıkarmaya çalışıyorum. İlgilenen arkadaşlara deneyimle önerim budur.

Teşekkür ederim..

Arkadaşım merhaba tekrardan.

Honda ile aramda önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi 30'un üzerinde kullanıcı tecrübesi var. Onun dışında ne kimseyi tanırım ne de bu işten maddi bir kazancım ya da beklentim mevcut. Beni şimdiye kadar hiç yanıltmadı Honda.

Belki senin aracına has bir şanssızlık söz konusu diyeceğim ama ilk mesajlarında aracın yol tutuşundan tut ta ikinci elde satılmadığına kadar bir sürü şey yazmışsın.

Bu konuyla ilgili sana yazdığım mesajların uzunluğuna bakarsan sana yardımcı olmaya çalıştığımı da anlarsın. Önceki mesajlarında bana tutarsız gelen yerleri belirtiyorum ama onları es geçiyor ve de aracı karalamaya devam ediyorsun. Hondanın para kazanmasından bana ne!!! Sorunun ile ilgili Usta telefonu bile veriyorum danışabileceğin,

Yazdıklarından anladıklarım şunlar:

1. Öncelikle sen Afyondasın ve de aracın İzmirde. Aracı Afyonda diğer aracın olan dizel Focus ile aynı güzergahta aynı şartlarda sürüyorum diyorsun sonra da İzmir'de şu anda daha da fazla yakıyor diyorsun.

2. Aracında kar lastiği yokken karlı buzlu havalarda kontrolden çıktığını yazıyorsun.

3. Aracının 5 haftadır satılık olduğunu ve de hala satılmadığını söylüyorsun ama sahibinden gibi sitelere ilan vermiyorsun ( ya da ilanı bizlerle paylaşmıyorsun.) Bu aracı gerçekten satmak istediğine emin misin? (Benim aracım da var evin önünde satılık ama ilan vermediğim için kimselerin haberi yok ve de 5 yıldır satılmıyor) demek gibi bir şey seninkisi de

4. Araç tamir edilemiyor diyorsun sonra da zorla tamir ettirildi diyorsun. Garantisi var aynı arızayı verirse paranı geri alabilirsin diyorum onunla ilgili birşey de yazmıyorsun.

5. Dizel araçlarla benzinli aracını ikinci el açısından karşılaştırıyorsun. Hele bir de 2.0 litre gibi iyice az tutulan bir benzinli aracı.

6. Acaba bu başlıkta konusu geçen RAV 4 lerin ikinci el fiyatlarından haberin var mı?

7. 0 km liste fiyatı 82.000 TL olan aracını alırken herhangi bir gerekçeyle daha fazla ödemiş olabilirsin. Ama yazdıklarını okuyan aracının 0 km liste fiyatını 90 bin TL sanacak. Aynı aracın için ikinci elde önce 50 bin TL veriyorlar diyorsun sonra birden 58 bin TL oluyor. Hem aracın alış fiyatını hem de ikinci eldeki fiyatını yanlış lanse ediyorsun. Ben bunları tespit edip yazınca da beni Hondanın para kazanması taraftarı biri olarak adlandırıyorsun

Senin toplamda yazdığın ifadelerin 5 katı yazı yazdım şu sayfada. Çamur atmadan, seviyeyi düşürmeden.

Bana bir de "Toyota satmaktan çıkarı olan biriyle tartışmam gerektiğini" söylüyorsun.

Sana da iyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 8 Mart 2011; 19:50:59 >

1237 Mesaj
8 Mart 2011; 21:13:45 

crv kesinlikle dis gorunus olarak rav4 den 1 gomlek ustun

136 Mesaj
10 Mart 2011; 20:28:45 

quote:

Arkadaşım merhaba tekrardan.

Honda ile aramda önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi 30'un üzerinde kullanıcı tecrübesi var. Onun dışında ne kimseyi tanırım ne de bu işten maddi bir kazancım ya da beklentim mevcut. Beni şimdiye kadar hiç yanıltmadı Honda.

Belki senin aracına has bir şanssızlık söz konusu diyeceğim ama ilk mesajlarında aracın yol tutuşundan tut ta ikinci elde satılmadığına kadar bir sürü şey yazmışsın.

Bu konuyla ilgili sana yazdığım mesajların uzunluğuna bakarsan sana yardımcı olmaya çalıştığımı da anlarsın. Önceki mesajlarında bana tutarsız gelen yerleri belirtiyorum ama onları es geçiyor ve de aracı karalamaya devam ediyorsun. Hondanın para kazanmasından bana ne!!! Sorunun ile ilgili Usta telefonu bile veriyorum danışabileceğin,

Yazdıklarından anladıklarım şunlar:

1. Öncelikle sen Afyondasın ve de aracın İzmirde. Aracı Afyonda diğer aracın olan dizel Focus ile aynı güzergahta aynı şartlarda sürüyorum diyorsun sonra da İzmir'de şu anda daha da fazla yakıyor diyorsun.

2. Aracında kar lastiği yokken karlı buzlu havalarda kontrolden çıktığını yazıyorsun.

3. Aracının 5 haftadır satılık olduğunu ve de hala satılmadığını söylüyorsun ama sahibinden gibi sitelere ilan vermiyorsun ( ya da ilanı bizlerle paylaşmıyorsun.) Bu aracı gerçekten satmak istediğine emin misin? (Benim aracım da var evin önünde satılık ama ilan vermediğim için kimselerin haberi yok ve de 5 yıldır satılmıyor) demek gibi bir şey seninkisi de

4. Araç tamir edilemiyor diyorsun sonra da zorla tamir ettirildi diyorsun. Garantisi var aynı arızayı verirse paranı geri alabilirsin diyorum onunla ilgili birşey de yazmıyorsun.

5. Dizel araçlarla benzinli aracını ikinci el açısından karşılaştırıyorsun. Hele bir de 2.0 litre gibi iyice az tutulan bir benzinli aracı.

6. Acaba bu başlıkta konusu geçen RAV 4 lerin ikinci el fiyatlarından haberin var mı?

7. 0 km liste fiyatı 82.000 TL olan aracını alırken herhangi bir gerekçeyle daha fazla ödemiş olabilirsin. Ama yazdıklarını okuyan aracının 0 km liste fiyatını 90 bin TL sanacak. Aynı aracın için ikinci elde önce 50 bin TL veriyorlar diyorsun sonra birden 58 bin TL oluyor. Hem aracın alış fiyatını hem de ikinci eldeki fiyatını yanlış lanse ediyorsun. Ben bunları tespit edip yazınca da beni Hondanın para kazanması taraftarı biri olarak adlandırıyorsun

Senin toplamda yazdığın ifadelerin 5 katı yazı yazdım şu sayfada. Çamur atmadan, seviyeyi düşürmeden.

Bana bir de "Toyota satmaktan çıkarı olan biriyle tartışmam gerektiğini" söylüyorsun.

Sana da iyi günler...

Peki hocam ben de şimdi yazdıklarına tek tek cevap vereyim;

C:1- Evet Afyonda yaşıyorum, araba da şu anda izmirde abim kullanıyor. Bende ki ford focus da onun önceden kullandığı araç. CRV'yi satıp yerine yeni araç alıncaya kadar onu kullanıyorum. Şu anda İzmirde ondan dolayı daha çok yakıyor diyorum. (şehir içi 13 litre / 100 km )

C:2- Aracın karlı buzlu yollarla ilgili tutuşuyla ilgili olarak arıntılı yorum yapmadım çünkü 3 kez karlı zeminde kullandım. Ben bu güne kadar hiç kar lastiği kullanmadım. Bütün araçlarımı tek tip lastikle kullandım. Bu araç 4x4 olmasına rağmen ek bir üstünlük görmedim.

C:3- Aracı internet ilanı ile satışa çıkarmadım. O yüzden öyle bir yerde görmüyorsunuz. İzmirde abimin tanıdığı birden fazla galerici var. Hepsine haber bıraktı alıcı olursa diye. 50 bin ile 58 bin tl arasındaki fiyat ordan geliyor. Abim ticaretle uğraşıyor ve internet kullanımı pek fazla yoktur. Bahsettiğim galericiler arkadaşı ve internet üzerinden bir ilana o yüzden gerek duymuyor.

C:4-Aracı aynı arıza için tam 6 kez 3 ayrı servise götürdüm. En sonuncusunda abim geldi focusu bıraktı ve onu da götürüp çamkırana bıraktı. Onlarca kavga ve hırgürden sonra aracın birkaç parçasını değiştirdiler. 1 hafta serviste kaldı ve sonrasında ben kullanmadım zaten. Servisten aldığından beridir abim kullanıyor.

C:5- Belki sen farklı bakıyosun ama ben yine de fiyat olarak fazla kaybettiği fikrindeyim.

C:6- RAV 4 kullanmadım, onun hakkında bilgim yok. O yüzden hiç yorum yapmadım. Sadece kullandığım araç ile ilgili tecrübelerimi aktardım.

C:5- Aracı aldığım zaman tüm bayilerdeki en uygun fiyat 90 bin tl idi. Liste fiyatı o zaman da düşük yazılıyordu ama bayiye gidince nedense biraz artıyor hep..

Ben sadece senin honda markasını bu kadar sahiplenmeni anlamıyorum. Bu güne kadar hep iyiler sana denk gelmiş olabilir. Ama burda benim asıl anlatmak istediğim araç arızalanınca adamların nasıl tavır sergiledikleri. Bana yardımcı olmaya çalıştığını usta teklifinle net şekilde anladım ama herkesin öyle tanıdığı bir usta olmadığını anlatmaya çalışmıştım. Bide sen bana öneriyi yaptığında ben çoktan arabadan vazgeçmiştim.

teşekkür ederim..

523 Mesaj
23 Nisan 2011; 21:37:29 

quote:

Peki hocam ben de şimdi yazdıklarına tek tek cevap vereyim;

C:1- Evet Afyonda yaşıyorum, araba da şu anda izmirde abim kullanıyor. Bende ki ford focus da onun önceden kullandığı araç. CRV'yi satıp yerine yeni araç alıncaya kadar onu kullanıyorum. Şu anda İzmirde ondan dolayı daha çok yakıyor diyorum. (şehir içi 13 litre / 100 km )

C:2- Aracın karlı buzlu yollarla ilgili tutuşuyla ilgili olarak arıntılı yorum yapmadım çünkü 3 kez karlı zeminde kullandım. Ben bu güne kadar hiç kar lastiği kullanmadım. Bütün araçlarımı tek tip lastikle kullandım. Bu araç 4x4 olmasına rağmen ek bir üstünlük görmedim.

C:3- Aracı internet ilanı ile satışa çıkarmadım. O yüzden öyle bir yerde görmüyorsunuz. İzmirde abimin tanıdığı birden fazla galerici var. Hepsine haber bıraktı alıcı olursa diye. 50 bin ile 58 bin tl arasındaki fiyat ordan geliyor. Abim ticaretle uğraşıyor ve internet kullanımı pek fazla yoktur. Bahsettiğim galericiler arkadaşı ve internet üzerinden bir ilana o yüzden gerek duymuyor.

C:4-Aracı aynı arıza için tam 6 kez 3 ayrı servise götürdüm. En sonuncusunda abim geldi focusu bıraktı ve onu da götürüp çamkırana bıraktı. Onlarca kavga ve hırgürden sonra aracın birkaç parçasını değiştirdiler. 1 hafta serviste kaldı ve sonrasında ben kullanmadım zaten. Servisten aldığından beridir abim kullanıyor.

C:5- Belki sen farklı bakıyosun ama ben yine de fiyat olarak fazla kaybettiği fikrindeyim.

C:6- RAV 4 kullanmadım, onun hakkında bilgim yok. O yüzden hiç yorum yapmadım. Sadece kullandığım araç ile ilgili tecrübelerimi aktardım.

C:5- Aracı aldığım zaman tüm bayilerdeki en uygun fiyat 90 bin tl idi. Liste fiyatı o zaman da düşük yazılıyordu ama bayiye gidince nedense biraz artıyor hep..

Ben sadece senin honda markasını bu kadar sahiplenmeni anlamıyorum. Bu güne kadar hep iyiler sana denk gelmiş olabilir. Ama burda benim asıl anlatmak istediğim araç arızalanınca adamların nasıl tavır sergiledikleri. Bana yardımcı olmaya çalıştığını usta teklifinle net şekilde anladım ama herkesin öyle tanıdığı bir usta olmadığını anlatmaya çalışmıştım. Bide sen bana öneriyi yaptığında ben çoktan arabadan vazgeçmiştim.

teşekkür ederim..

mehmetcelik316 arkadaşım konuyu sonuna kadar okudum aslında forumda genellikle boyle bir polemiğe girmem fakat buradaki tartışmadan şunu anladım bir kere yaptığınız kıyaslamalar oldukça karışık yani siz aslında zamanında c sınıfı bir dizel almalıymışsınız seçimiz en baştan yanlış fakat yazdıklarınızdan haluk arkadaşımızı haklı çıkartan sonuçlar çıkıyor kesinlikle inandırıcılığın yok bu konuyu baştan sona okuyan biri sizde oyle bir araç olmadığını düşünür arkadaşımda 1999 model crv var 358000 km de ve hala sorun yok

Ayakta ölmek, dizüstü yaşamaktan iyidir. ( Roosevelt )

19 Mesaj
3 Temmuz 2011; 2:35:21 

Belki bu konuyu hortlatmis olacagim ama
müsadenizle mehmetcelik316 ve haluk 23 beylerin aralarında gecen konuyla ilgili sadece bir iki kelime etmek istiyorum.

1. Honda araclar (genelde) sorunsuzdur. mehmetcelik316 beye sanırım istisna bir arac denk gelmis.
2. Hondaların çoğu kendi segmentindeki araclara göre az yakarlar (ama sehir ici hem otomatik olup hem de kısa mesafede 5-10 km soğuk motorla oldukça yüksek yakarlar. Bütün motorlu araclarda sanırım böyledir)
3. Ve en önemlisi mehmetcelik316 beye sanırım adam gibi bir servis hizmeti verilememis.

tesekkür ederim.

356 Mesaj
4 Temmuz 2011; 0:12:49 

Madem hortlamis, konuyu actiktan bir sure sonra tercihimi crv'den yana kullandigimi ve aractan cok memnun oldugumu belirteyim.

Gecen surede yetkili servisin gerek ilgi, gerek hizmet gerekse de fiyatlarindan sikayet edecek bir tecrube de yasamadim. Hem araci hem de -sadece periyodik bakim ve aksesuar icin gittigim- servisi tavsiye etmekte bir beis gormuyorum. Arac 2005 makyajli crv, servis ayisigi.

Konuya katki sunarak tercihimde yardimci olan forumdaslara tesekkur ederim.

19 Mesaj
8 Temmuz 2011; 15:11:14 

quote:

Orijinalden alıntı: skmg

Madem hortlamis, konuyu actiktan bir sure sonra tercihimi crv'den yana kullandigimi ve aractan cok memnun oldugumu belirteyim.

Gecen surede yetkili servisin gerek ilgi, gerek hizmet gerekse de fiyatlarindan sikayet edecek bir tecrube de yasamadim. Hem araci hem de -sadece periyodik bakim ve aksesuar icin gittigim- servisi tavsiye etmekte bir beis gormuyorum. Arac 2005 makyajli crv, servis ayisigi.

Konuya katki sunarak tercihimde yardimci olan forumdaslara tesekkur ederim.

Hayırlı olsun.
Bende bir sonraki arac olarak ne alabilirim? ne olabilir diye arastırırken bu foruma düstüm.
Merak ettigim bir sey var crv nin ses yalıtımı nasıl yani yol sesi durumu rahatsız edici düzeydemi? Biraz izlenimlerinizi aktarabilirmisiniz.?
su an 2000 model passat kullanıyorum yol sesi ve diger durumları ona göre mukayese edecegim

356 Mesaj
9 Temmuz 2011; 20:16:52 

oyle rahatsiz edici bir yol gurultusu yok, ama denemeden karar vermeyin. daha once kullandigimiz c sinifi araclar, hatta biri dizel olunca beni rahatsiz etmeyen ses duzeyi sizi rahatsiz edebilir.

soyle bir ornek verebilirim, asfaltta giderken butun camlar kapali iken radyo en kisigin bir ustunde (2) seviyede dahi rahatca duyulabiliyor.

2133 Mesaj
9 Temmuz 2011; 20:27:36 

makyajlı crv ye bende binmiştim. araç otomatik oldugu için çok üst devirlere bırakmıyor vites geçişlerini. böylece motor sesini duymuyorsunuz hiç. ayrıca vites geçişleri çok iyi. sarsıntısız. çok hızlı gitmedik ama 60-70 te felan hiçbir ses yoktu. zaten şehiriçinde bu hızlarda gidersiniz. şehirdışı yolculuktada azcık alsın ne olcak. sedan araçlar kadar alcagını sanmam sonuçta suv. lüks olmasada kompaktlardan ileri derecede iyi.

SAGA Virtual Airlines - IVAO

136 Mesaj
10 Temmuz 2011; 11:14:21 

Herkes kendi bakış açısı ile bir yorum yapıyor. Bende kendi bakış açıma göre yorumluyorum. Bazı arkadaşlar benim bu aracı kullandığıma dahi inanmıyor :) Ama ben aracın sahibi olduğumda da objektif yorum yapan biriyim. Aracın sadece güzel yanlarından bahsedip reklam yapmak niyetinde olsam zaten buraya yazmam. Aracın sadece kötü yanlarından da bahsetmek niyetinde hiç olmadım. Ben bu aracın ve servisinin çıkardığı sorunları (benim aracımda olanları yazdım). Bir araçtan ve servisinden memnun kalmak kişinin istediği ve beklediği şeye de biraz bağlı. Ben kişilik olarak ödediğim paranın karşılığını isterim her zaman. Buna da hakkım olduğunu düşünüyorum. Ve nihayetinde bence bu araç fiyatını haketmiyor.

Aracı 1 ay kadar önce satabildim. 58 bin tl'ye. 26 bin km'de. Evet Allahtan kurtuldum o araçtan. Servislerden memnun kalan arkadaşlara da şunu bir denemelerini isterim;
Servise 30 bin bakımına arcımı getirecem, normal bakım ücreti ne kadar tutuyor diye sormak için 3 tane ayrı ildeki yetkili servisi arayın. Her biri başka bir fiyat söyleyecek. Mesela bana Honda Çamkıran 15 bin bakım için 520 tl istemişti, Eskişehir Ufuk ise 280 tl istedi. Bu kadar fark olur mu diye müşteri hizmetlerine sordum. Bayiler kendi fiyatlarını belirlemekte özgürler diyor.

Bence müşteri hizmetleri böyle bir durumda böyle bir cümle kuran bir firma beş para etmez..

19 Mesaj
11 Temmuz 2011; 10:58:35 

quote:

Orijinalden alıntı: skmg

oyle rahatsiz edici bir yol gurultusu yok, ama denemeden karar vermeyin. daha once kullandigimiz c sinifi araclar, hatta biri dizel olunca beni rahatsiz etmeyen ses duzeyi sizi rahatsiz edebilir.

soyle bir ornek verebilirim, asfaltta giderken butun camlar kapali iken radyo en kisigin bir ustunde (2) seviyede dahi rahatca duyulabiliyor.

tesekkür ederim.

en iyisi almadan önce adam akıllı denemek lazım sanırım zira motor sesine degilde asfalt sesine takıntılıyımdır.

356 Mesaj
11 Temmuz 2011; 15:40:29 

asfalt sesinde lastik seciminin onemli oldugunu dusunyorum. ben mercedes'in de suv kasalarda tercihi olan michelin tour latitude tercih ettim ve oldukca memnunum.

2 Mesaj
18 Temmuz 2011; 17:15:34 

Merhaba,
Çok yakında ikinci el bir honda CR-V almayı düşünüyorum. 2008-2009 model executive serilerine bakıyorum. Yalnız kafamı karıştıran bir konu var yardımcı olabilirseniz sevinirim:
Güvenlik paketli (çarpışma önleyici sistem, uyarlanabilir hız sabitleyici, aktif ön aydınlatma sistemi) gerekli midir? Yani iyi çalışıyor mu? Birisinden çarpışma önleyici sistemin şehir içinde iyi çalışmadığı, ancak uzun yolda verimli olduğunu duydum. Güvenlik paketli araç kullanlardan yorum alabilir miyim? Ona göre illa güvenlik paketli olsun mu olmasın mı karar vereceğim.

Teşekkür ederim,

73 Mesaj
22 Şubat 2012; 14:51:54 

crv ve rav4 asvalt dışına pek çıkmamalı, ikiside nissan x-trail yanında oyuncak gibi.. bence doğru tercih x-trail olmalı.. asvaltta da off-roadda da mükemmel araç... düşünün derim... videolarıda bunu gösteriyor...

3 Mesaj
17 Nisan 2012; 22:33:30