Şimdi Ara

SSD pazarı büyüyor, marka ve model çeşitliliği artıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabit disklerin yerini alarak geleceğin depolama standardı olacağı öngörülen SSD teknolojisi hızla gelişmeye devam ederken, olumlu projeksiyonlar pazardaki marka ve model çeşitliğinin artmasına ve bu sayede kullanıcılara daha fazla seçenek sunulmasınında önünü açıyor. İrili ufaklı pek çok firmanın girdiği ve/veya girmeye hazırlandığı pazarda yeni çözümlerini duyuran isimlerden biri de Japonya merkezli donanım üreticisi CFD oldu ve firma Interceptor serisi SSD ailesini duyurdu.

CFD firmasnın 32GB, 64GB, 128GB ve 256GB olmak üzere dört farklı kapasite seçeneği sunduğu Interceptor serisi SSD modellerinin 2.5" boyutunda olduğu, SATA-II arabirimini desteklediği ve 32MB'lık ön bellek ile donatıldığı belirtiliyor. MLC (Multi Level Cell) tipi NAND flash yongalarını kullanan ve modeline göre 200MB/sn-95MB/sn (32GB & 64GB) ila 240MB/sn-150MB/sn (128GB & 256GB) okuma/yazma hızları sunan SSD'ler 1 yıllık garanti ile satışa sunuluyor.

Önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alması beklenen Interceptor serisi SSD ailesine yönelik olarak henüz herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• şu fiyatlar bi düşse ya... ah ah :D
  • Özellikle sessiz PC için çok güzel bir gelişme.Tabii fiyatlar hala çok yüksek ama 1 yıl içerisinde alınabilecek duruma gelebileceklernini tahmin ediyorum.
  • ne 1 yılı ne 2 yılı 3 yıldan önce alınabiilir seviyelere düsmezzzzzzzzz
  • fiyatlar hala kaf dağının tepesinde böyle giderse biz sadece ya haberlerini okumakla yetinir üzülürüz yada çıksa ne olucakki isterse 1 petabyte ssd yapsınlar istediği fiyata satsınlar diyipte boşveririz içimiz gide gide
  • quote:

Orjinalden alıntı: ataman1941

Özellikle sessiz PC için çok güzel bir gelişme.Tabii fiyatlar hala çok yüksek ama 1 yıl içerisinde alınabilecek duruma gelebileceklernini tahmin ediyorum.

Mesela ben 2 adet 60GB Vertex aldım ve 2 adet Raptorun traktör gibi gürültüsünde kurtuldum.
    Bir tek kasa içinde ki fanlar kaldı. Umarım yakında hem performanslı hem de ısınmayan islemci ve ekran kartlarini piyasada görebiliriz.
    Yaşasin sessiz PC !
  • 1-2 yıl içinde blu-ray 2-3 yıl içinde ssd yaygınlaşır.türkiyede birkaç fabrika olsaydı bare ithal kadar pahalı olmazdı.
  • O kadar çok firma ssd üretiyorki yakında bedava alacaz. Mekanik disklerin ucuzlama hızına göre daha hızlı bir ucuzlama seyri izleyecek gibi. İş entegre devreler olunca herkez üretiyor.
  • Fiyat politikaları çok yavaş ilerliyor. Üreticilerin daha hızlı olaması lazım. Alınabilecek seviyedeki fiyatı ilk kim veririse pazarın lideri o olur.
  • 2 sene sonraki alıcı nesil için rahatlıkla tavsiyede bulunuruz arkadaşlar Şimdilik "evet güzelmiş" deyip geçebiliriz
  • Garanti Süresinin bir yıl olduğu belirtilmiş bana çok düşük geldi
  • 512gb SSD lerin satışı hızlandığı anda SSD fiyatları tutunamaz. 64 GB modellerle yeterli şekilde çalışabilecek bir çok kullanıcı var.
  • fiyatlar alıcılara göre uçuk
  • Garantileri neden az. Hani ssd lerde veri kaybı olmıyacaktı. Çok uzun süreli olacaklardı.
  • Bir çok az...
  • Bir yıl çok az garanti süresi için...
  • Yok ben almayayım
  • fiyat fiyat fiyat

bizi ilgilendirmez son kullanıcı alamıcak olduktan sonra ha ferrari hbr i okuşumuz ha ssd bi anlamı varmı?
  • SSD pazarındaki işler, HDD pazarındaki kadar sakin geçmeyeceği aşikar.

Ne kadar çok Marka / Model var, o kadar çok rekabet demek. Kullanıcılar için iyi birşey.

Ama üstteki ürün için 1 yıl garanti yetersiz bence. Neden 1yıl garanti belirlemişler ilginç
  • 4 tane ssd raid kullanıyom valla alınır alın gayri (700YTL)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.