- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Park halindeki arabaya vurup kaçan terbiyesiz
53 Cevap6514 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

10523 Mesaj
24 Nisan 2009; 16:25:25 

Olay az önce oldu.Sağlık ocağına gitmiştim,arabanın içindeyim ben,biraz önümdeki jipe iki tane kadın bindi kahkaha ata ata,artık onları ne bu kadar memnun etti bilemiyorum.

Jipin arkasında da bir tane Hyundai Accent duruyor,ama aralarında bayağı mesafe var.Kadın arabaya bindi,geriye taktı ağır ağır geliyor,ben de diyorum ki ne zaman duracak,durmadı gidip hafifçe vurdu.Bagaj kapağındaki tekerlek Accent'in bagajına çarptı.Sonra kadın indi arabadan,bir şey olmadı dedi,benim dik dik baktığımı da gördü,aceleyle bindi arabasına,ulan dedim bu işte bir iş var,arabanın plakasını aldım.Arabaya bakayım bir dedim,bagaj kapağında iki yerde göçük var.Çok az da değil.

Benim de oradan ayrılmam gerekti,çarpan aracın plakasını yazdım kağıda,sileceğin oraya tutturdum.Şimdi sorum şu,

Bu adam kağıdı gördüğünde,plakayı trafiğe bildirebilir mi?Şahit falan yok sonuçta,yoksa bu terbiyesiz kadının yaptığı yanına mı kalacak?

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

6763 Mesaj
24 Nisan 2009; 16:28:46 

Şahit sen varsın ya.

Şöyle, çarpan arabanın sahibi arabayı hemen yaptırmazsa, o aracın çarptığı kolayca anlaşılır. Bu da yeterli olur.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

2038 Mesaj
24 Nisan 2009; 16:34:18 

176 Mesaj
24 Nisan 2009; 16:53:30 

quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Olay az önce oldu.Sağlık ocağına gitmiştim,arabanın içindeyim ben,biraz önümdeki jipe iki tane kadın bindi kahkaha ata ata,artık onları ne bu kadar memnun etti bilemiyorum.

Jipin arkasında da bir tane Hyundai Accent duruyor,ama aralarında bayağı mesafe var.Kadın arabaya bindi,geriye taktı ağır ağır geliyor,ben de diyorum ki ne zaman duracak,durmadı gidip hafifçe vurdu.Bagaj kapağındaki tekerlek Accent'in bagajına çarptı.Sonra kadın indi arabadan,bir şey olmadı dedi,benim dik dik baktığımı da gördü,aceleyle bindi arabasına,ulan dedim bu işte bir iş var,arabanın plakasını aldım.Arabaya bakayım bir dedim,bagaj kapağında iki yerde göçük var.Çok az da değil.

Benim de oradan ayrılmam gerekti,çarpan aracın plakasını yazdım kağıda,sileceğin oraya tutturdum.Şimdi sorum şu,

Bu adam kağıdı gördüğünde,plakayı trafiğe bildirebilir mi?Şahit falan yok sonuçta,yoksa bu terbiyesiz kadının yaptığı yanına mı kalacak?

Plakasını alarak çok sorumlu bir davranış sergilemişin hocam tebrikler.

5341 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:01:29 

benzer bir durumda bizde oldu,
dayımlar akşam ziyarete gelmişler bize, gece dönüşte aracın çarpılmış olduğunu görmüşler,
komşu apartmandan bir komşu bizim aracın kime ait olduğunu bilmediği için bir kağıt ile arabanın bilgilerini yazmış cama bırakmış.
neyse indik bakınırken bir diğer apartmandaki komşu notu verenin hangi komşu olduğunu söyledi gittik onu bulduk, polisi çağırdık.
komşu şahit olarak ifade verdi.

vurup kaçan araç, doğan mış aracı yokuşta kaçırmış içindeki genç çocuk bizim arabayı göçertmiş.

şimdi çarpıp kaçtığı için mahkemeye çıkacak, sigorta da ayrıca tahsil edecek masrafı..

not alarak sorumlu bir vatandaşlık görevi yapmışsınız sizi tebrik ederim.

Yalnız telefonunuzu da verseydiniz, araç sahibine yazdığınız kağıda, siz (şahit) olmadan polis bir şey yapmıyor.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaballi -- 24 Nisan 2009; 17:03:38 >

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

739 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:03:03 

Öküzün biride benim arabanın şöför kapısına vurmuş.muhtemelen gerigeri manevra yaparken vurmuş.kimse görmemiş..yala paralel parketmiştim ama demekki yolda geri dönerken vurmuş.kaskodan yaptırdım.ama ne füfürler etmiştim...

Bu Yaralar Bereler Sanadır Bileler....

3215 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:18:21 

Ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum

Suçsuzum.. ( ALLAH'ım sen affet )

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5798 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:21:40 

15 gündür annemi fizik tedavisi için hastaneye götürüyorum park alanında bekliyorum arabada neler neler görmedim ki her gün sürtmeler çarpmalar oluyor özellikle bayanlar bir görseniz kaç kere sürttüler bende bir kere aynen plakasını aldım arabanın camına koydum adam geldi o sırada arabasının yanina gösterdim vuruğu önemli degil dedi vuran kişinin de plakasını verdim kasko var sorun değil deyip çekip gitti

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

299 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:22:00 

Arabayı park ederken defalarca dusunulen baska bır ulke varmıdır acaba ?

Yaptıgınız işlem takdire şayan.

Saygılarımla,

6521 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:22:13 

duyarlı bi davranış olmuş hocam, keşke aklınıza gelseydide kendi telefonunuzuda bıraksaydınız. şahit olarak size ihtiyacı olabilir. ya da arabamın içindeydim çarptı kaçtıda diyebilir tebrikler tekrar

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

506 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:32:26 

Şahit yoksa hiç bir işlem uygulanmıyor.

82 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:40:30 

Hocam yerinizde olsam tekrar olay yerine giderim o hyundai nin sahibini bulurum gerekirse şahitlik bile yaparım.Yani o kokona kadınların yanına bırakmam o olayı.

10523 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:49:51 

Eyvah ya,o an akıl edemedim işte,şimdi ben Hyundai'nin şoförünü nereden bulacağım?Bir an boş bulundum ,keşke altına telefonumu da yazsaydım.

Ford Fiesta 1.5 TDCI

5798 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:53:14 

istanbulda olanlar bilir avrupa yakasında halkekmek fabrikası vardır haliç'e inerken orda taze güzel bol çeşitli ekmekler olur yol üstü bari alayim dedim ekmek her neyse çıktım benim arabanın 3 araba yanında bir kia sorento jeep arabada 1 haftalık filan her neyse çarşaflı teyzem bindi arabayi çıkartmasına çıkartıcak ama çıkartamıyor bir tampon 2 keremi vurulur benimde sinirim attı teyze dedim arkayı vurdun müsade et ben çıkartayım milletinde aracına zarar verme dedim kadın ne dese beyenirsiniz çıkart ama ben senin nerden teyzen oluyorum gülermisin ağlarmısın yudum insanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emregulec_1905 -- 24 Nisan 2009; 17:53:38 >

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

3699 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:56:44 

hocam gerçekten çok duyarlı bir hareket yapışsınız, tebrikler

Demokratçılık boruculuk değildir...Demokratçılıkta herkes nerde, sen orda...Muhalif olmak, münafık olmak yok, yasak bunlar..

3690 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:59:16 

Eline sağlık o notu yazarak çok iyibir iş yapmışsınız

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

6754 Mesaj
24 Nisan 2009; 17:59:46 

duyarlı bir hareket

Navigasyon inceleme,karşılaştırma test videolarım

PM sadece arkadaşlarıma açık!

719 Mesaj
24 Nisan 2009; 19:00:57 

quote:

Orjinalden alıntı: alikum

hocam gerçekten çok duyarlı bir hareket yapışsınız, tebrikler

katılıyorum..

10523 Mesaj
24 Nisan 2009; 19:09:46 

Arkadaşlar sağolun,duyarlı bir iş yaptık da,şimdi ortada bir şahit yok,ben o adamı nereden bulacağım,o adam beni nereden bulacak,keşke telefonumu da yazsaydım altına.Her şey tecrübe işte,ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım.

Aynı yerde benim de araca hafifçe dokunmuşlardı,daha alalı 2 hafta olmuştu,neyse ki sadece plakalık yamulmuştu.

Ne biçim araba sürüyor bunlar.

Ford Fiesta 1.5 TDCI

1509 Mesaj
24 Nisan 2009; 19:18:39 

Dar bir sokaktan geçerken babam biraz dikkatsiz davranıp sağ tarafına bakarken solda park etmiş bir arabanın aynasını kırmıştı.Arabadan indi not bıraktı,tutar neyse ödeyeceğim diye.2 gün sonra telefon geldi.Babamın dediğine göre adamın kaskosu olduğundan ödememize gerek yokmuş,sadece not bıraktığı için teşekkür etmek istemiş ve bunun için aramış:D

iPhone 5 16 GB ∞ Macbook Pro 15" 2.66 GHz ∞ PS3 60 GB 4.46 CFW ∞ WD HD TV 2

4293 Mesaj
24 Nisan 2009; 19:26:58 

şahit için dert etmeyin, güzel ülkemde adım başı yalancı şahit dolu..

öyle bir anlatırlar ki, çarpan kadın bile öylemi olmuştu ya diye şaşırır

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

269 Mesaj
24 Nisan 2009; 19:58:16 

quote:

Orjinalden alıntı: uazro

şahit için dert etmeyin, güzel ülkemde adım başı yalancı şahit dolu..

öyle bir anlatırlar ki, çarpan kadın bile öylemi olmuştu ya diye şaşırır

6582 Mesaj
24 Nisan 2009; 20:27:25 

tebrik ederim güzel bir iş yapmışsınız

3274 Mesaj
24 Nisan 2009; 20:45:30 

bu duyarlı davranışınızdan dolayı sizi tebrik ederim

4694 Mesaj
24 Nisan 2009; 20:55:15 

bu olayın farklı versiyonu nu da ben yaşadım...
bir iş için ankara adliyesine gittim, arbayı, tenha bir yere park ettim, bir cıgara yaktım ve adliyeye doğru giderken, bir bayanın arbayı park etmeye çalıştığını gördüm, ama bayan park yerine giremedi ve çıkmaya çalışırken ön tamponun soluyla yandaki arabanın sol arka kapısından tamponun sonuna kadar olan kısmını ezdi ... fakat hiçbirşey olmamış gibi...çıktı, biraz dha ileriye gitti ve park etti...
tabii ben boş durur muyum? hemen iki aracın plakasını da aldım...derken kadın arabadan indi... dedim ki '' yandaki arabaya vurdunuz''...cevap '' hı hı biliyorum''...bir şey demedim ..not yazmasını beklerken bastı gitti...
bu arada kadının arabasında '' adliye personeli'' stickerı var, vurulan arbada '' cumhuriyet savcısı''...
ben de orada bekleyen park görevlilerine; ki bu görevliler yarı açık cezaevi mahkumları... iki plakayı da verdim, olayı anlattım... mahkum dayı ''sağol koç'' dedi, sırtımı sıvazladı... muhtemelen savcı bey olayın faili meçhul olması durumunda bu görevlileri biraz incitirdi... olay sayemde açıklığa kavuştu...ve ben de içim huzurla dolu adliyeye girdim...
düzeltme;ön tamponun soluyla değil, sağıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldier_of_fortune -- 25 Nisan 2009; 9:25:47 >

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

10523 Mesaj
24 Nisan 2009; 21:27:28 

Defalarca gördüm,özellikle dar sokaklara arabayı parkederken dikkatli olmak lazım,kadın-erkek farketmiyor;ama kadınların bu konuda daha başarısız olduğu bir gerçek.

Eski arabamla dar bir sokağa girdim (su almak için),karşıdan kadına korna çaldım,bekle orda geçemeyiz diye,inadına bastı geldi.Araçlar sürttü sürtecek,ikimizinde arkasında araç yığıldı,geri gidemiyoruz,kadın elleri direksiyondan çekti arabayı çıkaramam buradan diyor,ben de dedim ki madem geçemeyeceksin niye üstüme üstüme geldin,,trafiğin içine ettin dedim.Felç etti trafiği ya.

Ford Fiesta 1.5 TDCI

4635 Mesaj
24 Nisan 2009; 23:17:11 

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

istanbulda olanlar bilir avrupa yakasında halkekmek fabrikası vardır haliç'e inerken orda taze güzel bol çeşitli ekmekler olur yol üstü bari alayim dedim ekmek her neyse çıktım benim arabanın 3 araba yanında bir kia sorento jeep arabada 1 haftalık filan her neyse çarşaflı teyzem bindi arabayi çıkartmasına çıkartıcak ama çıkartamıyor bir tampon 2 keremi vurulur benimde sinirim attı teyze dedim arkayı vurdun müsade et ben çıkartayım milletinde aracına zarar verme dedim kadın ne dese beyenirsiniz çıkart ama ben senin nerden teyzen oluyorum gülermisin ağlarmısın yudum insanı

İyi demiş

370 Mesaj
24 Nisan 2009; 23:36:07 

yaklaşık 2 sene önce accent'li bi adam park yernden cıkarken gayet hayvani bir şekilde arkdaki araca bindirdi ve hiç bişey olmamış gibide çıkıp devam etti..adamın yolda karşısına geçip alkışladm belki bişeyler dank eder kafasına diye ama nerde bnde aynı şekilde plakasını silecegin arasına sıkıştırmıştm ama telefonumu yazmak aklıma gelmemişti ne yazıkki

Coupe

6386 Mesaj
25 Nisan 2009; 0:17:00 

Çok duyarlı bir hareket tebrikler ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

370 Mesaj
25 Nisan 2009; 0:44:32 

bencede çok duyarlı bir hareket takdir ettim sizi...

18966 Mesaj
25 Nisan 2009; 1:05:53 

Tebrikler Göktuğ,

Keşke kanunlar daha katı olsaydı/uygulsansaydı da kahkaha atan kadınlar demir parmaklıkların arkasında ağlasalardı. Umarım duyarlılığının karşılığını ileri bir zamanda başka bir durumda alırsın. Hyundai'a üzüldüm. Sorumsuzca yaşamak = Kahkaha atarak SUV'a binmek. Herhalde özel bölgeye acısız sir ağda yaptırdılar, ondan o kadar çok kahkaha attılar...

370 Mesaj
25 Nisan 2009; 1:12:12 

son cümle bomba gece gece iyi güldüm allahta seni güldürsün
quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Tebrikler Göktuğ,

Keşke kanunlar daha katı olsaydı/uygulsansaydı da kahkaha atan kadınlar demir parmaklıkların arkasında ağlasalardı. Umarım duyarlılığının karşılığını ileri bir zamanda başka bir durumda alırsın. Hyundai'a üzüldüm. Sorumsuzca yaşamak = Kahkaha atarak SUV'a binmek. Herhalde özel bölgeye acısız sir ağda yaptırdılar, ondan o kadar çok kahkaha attılar...

274 Mesaj
25 Nisan 2009; 1:19:31 

Bir keresinde benim başımada benzer bir olay gelmişti ve ben arabama en fazla 3mt uzaklıkta idim.
Bir bayan şöför arabasına bindi geri geri geldi benim arabama çarptı(ufak bi dokunuş tamda çarpma değil)ama
farkında bile degil daha sonra basıp gitti ben o an nasıl olduysa donup kalmışım kadının gidişine baka kaldım
daha sonra sadece plakalıgım çatlamış oldugunu gördüm neyseki ama inanın sadece seyrettim

Asla birilerinin umudunu kırma, belkide sahip oldukları tek şey o'dur.

5464 Mesaj
25 Nisan 2009; 1:35:59 

şahitsiz nasıl olmuyor ya? böyle şey var mı? ben geliyim sizin arabaya tenhada çarpıp kaçayım. sonra şahit yok oh ne ala memleket. o plaka ne işe yarıyo o zaman?

direksiyonda, park halinde bekliyosun. adam geldi çarptı, inmeye fırsat bulamadan bastı gitti. ne olcak şimdi şahit yok diyelim o an için otoparkın ücra köşesinde kimse yok. şahit yok diye kaçana dava açamıycak mıyız? böyle iş olur mu? gider bulursun o aracı, çarptığı yeri expertiz yaparsın bal gibide herşey anlaşılır.

uzun yola çıkmışsın geldi adam tamponuna dokundurdu tampon uçtu yere etraf tarla arazi ne olcak şimdi kurda kuşa şahitlik mi yaptırcaz? hiç aklım almış değil şunun bi izahını yapan olursa sevinecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreaCupofCoffee -- 25 Nisan 2009; 1:38:42 >

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

10523 Mesaj
25 Nisan 2009; 8:52:36 

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Tebrikler Göktuğ,

Sabah sabah iyi güldüm,mesajlarınıza hastayım.

oneMoreaCupofCoffee

Ya arabada bir şey yoksa,benim olayımda vuran jip idi,bagaj kapağının üzerine monte edilmiş stepne kutusu( kutu biraz komik kaçtı;ama başka kelime bulamadım ) sürttü,bana pek bir şey olmadı gibi geldi.

Ama dediğiniz durumlarda ne olur bilemiyorum.Bu ülkede garip uygulamalar olabiliyor,şahit yoksa bu iş yatar da diyebilirler.

Bir tane yalancı şahit bulsun o zaman,zaten kadını karakola çağırırlarsa korkup itiraf eder herhalde,gerçi bu pişkinin suçunu kabul etmeme ihtimali de var.

Ford Fiesta 1.5 TDCI

7954 Mesaj
25 Nisan 2009; 8:55:10 

çok iyi yapmışsınız

Badass Nova

2222 Mesaj
25 Nisan 2009; 9:07:54 

bravo. hala böyle yardımsever insanların yaşadığını bilmek çok güzel ve Türkiyem adına gurur verici.

yaptığınız hareketten dolayı sizi tebrik ediyorum

'07 Honda Civic HB 1.8 I-Shift - Nighthawk Black Pearl
'02 Alfa Romeo 156 - Alfa Rosso
'08 Fiat G.Punto(dualogic) - Exotic Red
'97 Fiat Marea ELX - Sienna Red

34 Mesaj
25 Nisan 2009; 10:15:34 

Ben de ilk ehliyet aldığımda gece yarısı park ettiğim yerden çıkarken öndeki arabaya vurdum. Sadece farının camı kırılmıştı. İndim baktım. Telefonumu yazdım, sileceğine koydum. Ertesi sabah adam aradı. Meğerse bir tanıdığın arabasıymış. O halletti ben de parasını verdim.

Dikkatli olmak lazım yinede...

3215 Mesaj
25 Nisan 2009; 11:01:25 

Bende çarptım kaçtım.. Bide haram helali bilen adamız.. Adam'dan helallik almazsam sonum ne olur diye düşünüyorum. Zaten bu konuyu görünce aklıma direkt geldi. Of yaaa. Para yok abi yaaa. Nasıl öderim ben o adamın masraflarını

Aradan bir sene geçti bide..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1000 Mesaj
25 Nisan 2009; 12:34:20 

geçmiş olsun.

OPEL ASTRA 1.3 ENJOY ELEGANCE 2009 GÜMÜŞ GRİ

4329 Mesaj
25 Nisan 2009; 22:58:21 

Lanet olsun araba kullanmayı bilmeyen zengin kokona kadınlara.Allah bizi onların gazabından korusun.
Benimde başıma geldi,yeşil yandı,kadın rampada arabayı kaldıramadı ve geri geri kaçırdı arabayı.Peki sonuç ne,aşağıya 10 metre uzunluğunda topukla inen bu çöp gibi ipincecik,50 cm boyundaki bu kadın,dev gibi jeepinin tamponuna baktı önce,neyseki bizimkinde bişey yoktu.

K.Atatürk

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Nisan 2009; 11:44:38 

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

Enteresandır nedense bu kara ninjalarda ayrı bir bilmişlik havaları oluyor hani böyle sağı solu kara bezlerle sararak kendilerini (Haşa) Allahın elçisimi zannediyorlar ne ? Benzer bir durum benimde başıma gelmişti migros parkında aracımın şöför kapısının önünde sanıyorum orta yaşlarda çarşaflı bir ninja bekliyor araca binecem binemiyorum "teyzecim müsade edermisin" der demez bir hışımla arkasını dönüp "teyzemi ? nerden teyzen oluyorum senin" diye ukalaca bir tavır ile terslemezmi bir anda sinirlerim tavan yaptı benimde "O zaman fıstığım ol,kuşum" demiştim öyle iguanalar gibi kala kalmıştı bende elimle hafifçe omuzundan kenara doğru iterek arabama binmiştim.

Belki yanlış yaptım bilmiyorum ama insan gibi rica ediyoruz verilen cevaba bak haketmiştir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnarKin -- 26 Nisan 2009; 12:17:36 >

3 Mesaj
27 Ekim 2010; 10:38:27 

Bende Az önce izmitten gelirken bir kaza oldu otobanda ... Çok yağmur yağıyordu bende 130 km hızla gidiyordum arabam yalpa yapınca yavasladım 90 km hıza düştüm gidiyordum orta şeritte yaklaşık 100 metre arkamdada bir tane connect geliyo oda ben gibi yavas geliyo sonra dikiz aynasından bi baktım bi tane beyaz 2010 model bir BMW X5 geliyo hızlıydı baya tam connectin yanından geçerken X5 bir kaydı kaymasıyla connexte vurması bir oldu sonra connect yolda dondu sonra önce sağ bariyere önden vurdu sonra sol bariyere arkdan vurdu yolun ortasında darma dağın kaldı bu sırada X5 ona vurunca topladı kendini devam etti yola bende yetiştim baktım kaçıyo arkadan korna selektör durdurdum adamı sen napıyosun ya insanlıga yakısırmı bu adama vurdun senin yüzünden kaza yaptı dedim. adamda korkmus kaçıyodu resmen dedim insan yardım eder felan yaa benim ucagım var yetişmem lazım dedi .. bişey demedim abi insan yardım eder dedim haklısın dedi durdu sonra ben polisi aradım X5 in plakasını verdim cunku X5 ben gittikten 2 dakka sonra arkamdan geldi durmadı yani ....

268 Mesaj
27 Ekim 2010; 10:47:48 

quote:

Orijinalden alıntı: selmaxx42

Plakasını alarak çok sorumlu bir davranış sergilemişin hocam tebrikler.

bencede keske herkes böyle olsa

The Power of Dreams Honda

Honda Jazz 1.4 Elite CVT

3185 Mesaj
27 Ekim 2010; 10:55:08 

Ne kaçıyo ki adam? Kasko var ,sigorta var...Mallıktan işte...

68 Mesaj
27 Ekim 2010; 11:17:04 

benim başıma da bu tarz bir olay gelmişti. cepanın(ankara) açık otoparkında arabamın sağ aynasını kırık buldum. 2 kez hemde. artık insanlar iki aracın arasından geçerken mi kırıyor yoksa yandaki araç çıkarken mi kırıyor bilmiyorum ama aynı aynayı iki kez kırmaları da büyük başarı. bu arada ayna başı 130 liradan 260 lira zarar...

THE SIMPSONS FAN CLUB

4346 Mesaj
27 Ekim 2010; 12:02:12 

Başıma gelen küçük bir olay sonucu şahide gerek olmadığını öğrendim.
Arabayı yeni almıştım, şirketin daracık otoparkında bıraktığım bi günün akşamı arla tamponun köşesine birisinin sürttüğünü gördüm. Kırmızı bir araba sürtmüş ve 10 cm'lik bir kısımda boya dökülmüş.

Neyse ertesi gün otoparka erken geldim ve bütün arabaları inceledim. Sürten kırmızı arabayı da buldum. Bizim binada çalışan deli bi karının arabasıymış. Kadını da buldum durumu anlattım. Kadınla inatla yok ben sürtmedim diyo. Gel inelim otoparka senin arabandaki hasarı da göstereyim diyorum yok benim işim gücüm var diyo. Yani kadın bildiğiniz tipik "deli karı".

Bende polisi aradım adam dava açarsın, ekspertiz yapılır, 3 4 ayı bulur ama kesin yaptırırsın dedi. Bende yok abi dedim kendim yaptırırım. Arabayı zaten yeni almışım birde 3 4 ay bekleyip mahkemelere mi gitcem?

Sonuç: deli karıyı vurduğuna ikna edemedik. Tampon da bize kaçtı.

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

2355 Mesaj
27 Ekim 2010; 12:06:51 

Bu tür konularda polise başvurup mevcut bölgede ki mobese kameralarından tespit etmelerini isteyin. Tabii ederler mi ve ne kadar sürer bilinmez.

4293 Mesaj
27 Ekim 2010; 12:46:54 

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Başıma gelen küçük bir olay sonucu şahide gerek olmadığını öğrendim.
Arabayı yeni almıştım, şirketin daracık otoparkında bıraktığım bi günün akşamı arla tamponun köşesine birisinin sürttüğünü gördüm. Kırmızı bir araba sürtmüş ve 10 cm'lik bir kısımda boya dökülmüş.

Neyse ertesi gün otoparka erken geldim ve bütün arabaları inceledim. Sürten kırmızı arabayı da buldum. Bizim binada çalışan deli bi karının arabasıymış. Kadını da buldum durumu anlattım. Kadınla inatla yok ben sürtmedim diyo. Gel inelim otoparka senin arabandaki hasarı da göstereyim diyorum yok benim işim gücüm var diyo. Yani kadın bildiğiniz tipik "deli karı".

Bende polisi aradım adam dava açarsın, ekspertiz yapılır, 3 4 ayı bulur ama kesin yaptırırsın dedi. Bende yok abi dedim kendim yaptırırım. Arabayı zaten yeni almışım birde 3 4 ay bekleyip mahkemelere mi gitcem?

Sonuç: deli karıyı vurduğuna ikna edemedik. Tampon da bize kaçtı.

Bende bu tür konularda deliririm.. Ehliyeti yeni aldığım zamanlar abimin şirket aracını almıştım ve biraz turlamak istedim yakınlarda. Kırmızı ışıkta arkamdan gelen yeşil bir araba aradan sıyrılıp ışıklarda yanıma geçmek istedi. İstedi de arka tamponu boydan boya yeşile çevirdi, sonra da kaçmaya başladı. Bende takıldım peşine ama yakalayamadım. Aynı akşam arabayı birkaç mahalle ötede görmüş bizim sucu arkadaşlar, haber verdiler. Sahibini bulduk ama süren kişi o değildi. Araç yeşil albea, sağ kapı altları ve çamurluk beyaz olmuş, benim tampon da yeşil.. Durumu izah ettik, böyle böyle bu araç bize şurada vurdu ve kaçtı dedik, hiç oralı olmadı vatandaş.. Tartıştık biraz, polis çağır dedi.. Aradık polisi olay yerinde haber verecektiniz aranızda halledin diyerek savdı bizi başından..

Olayın bana maliyeti;
Palionun arka tamponu tamir edildi ve boyattık..
8 tane de tuğla çaldım inşaattan, elim kesildi taşırken, 1 yara bandı..

Olayın karşı tarafa maliyeti;
Sanıyorum ki etek altı boyatmıştır.
4 tane de yeni jant ve lastik almıştır..

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Dead Line

2297 Mesaj
27 Ekim 2010; 13:16:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Bende bu tür konularda deliririm.. Ehliyeti yeni aldığım zamanlar abimin şirket aracını almıştım ve biraz turlamak istedim yakınlarda. Kırmızı ışıkta arkamdan gelen yeşil bir araba aradan sıyrılıp ışıklarda yanıma geçmek istedi. İstedi de arka tamponu boydan boya yeşile çevirdi, sonra da kaçmaya başladı. Bende takıldım peşine ama yakalayamadım. Aynı akşam arabayı birkaç mahalle ötede görmüş bizim sucu arkadaşlar, haber verdiler. Sahibini bulduk ama süren kişi o değildi. Araç yeşil albea, sağ kapı altları ve çamurluk beyaz olmuş, benim tampon da yeşil.. Durumu izah ettik, böyle böyle bu araç bize şurada vurdu ve kaçtı dedik, hiç oralı olmadı vatandaş.. Tartıştık biraz, polis çağır dedi.. Aradık polisi olay yerinde haber verecektiniz aranızda halledin diyerek savdı bizi başından..

Olayın bana maliyeti;
Palionun arka tamponu tamir edildi ve boyattık..
8 tane de tuğla çaldım inşaattan, elim kesildi taşırken, 1 yara bandı..

Olayın karşı tarafa maliyeti;
Sanıyorum ki etek altı boyatmıştır.
4 tane de yeni jant ve lastik almıştır..

Jantlarla lastıklerı naptınız satıp zararı karsılasaydınız bari

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA BRC My11

11033 Mesaj
27 Ekim 2010; 13:31:49 

Ehliyeti yeni aldığım zamanlardı. 1991 senesi. Bir pazar günüydü. 1970 model 26M 2600 V6 motor fordumuz vardı. Salon gibi geniş araba idi. Bakırköy'den eve dönerken Zuhuratbaba'da parketmiş bir Renault 9 vardı. Plakası bile hala aklımda. 53 AK 701. Bu arabaya yanlışlıkla çarptım. O telaşla olay yerinden kaçtım. Fakat çevre evlerden bir kadın görmüş ve plakamı almış. Adam bizi buldu. Eve geldi. Bu arabaya sen çarpmışsın, öyle mi dedi. Evet. Bir kazadır oldu dedim. Sonuçta kaza. kaçmana gerek yok dedi.

Neyse. Arabayı bir kaportacıya götürdük. Adam düzeltti. Boyadı. Bize 400.000 liraya maloldu 1991 senesinde. 1992 yılında 3.000.000 lira maaşla çalışıyordum. Kıyaslama yapın diye yazdım.

İnsanın ilk kazası olunca heyecanlanıp kaçıyor işte.

Daha sonra aynı araba ile babam da 1992 de Dacia kamyonete vurdu. Sahibini soruşturduk. Aradık, bulduk. Bir kahvede çay içiyormuş. Adamı arabanın yanına götürdük. Adam ile tamircimize gittik. Yaptırdık.

Babam çok dürüsttür böyle konularda. Asla kaçmaz.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

4293 Mesaj
27 Ekim 2010; 14:45:42 

quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

Jantlarla lastıklerı naptınız satıp zararı karsılasaydınız bari

Öyle oldu zaten İnsafsız lastikçi anladı yürüttüğümüzü heralde orjinal 14" jantları 25den, lastikleri de 30dan saydı. 20 lira da kesik attı sonra

Dead Line