- x
NİSSAN PRİMERA
1927 Cevap223952 Görüntüleme26 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

693 Mesaj
22 Nisan 2009; 23:08:54 

Merhabalar,
2006 model nissan primera tekna sahibiyim. daha önce seat toledo, peugeot 306, rover 216 si kullandım. hiç biri nissaan kadar tat vermedi. aracımı ikinci el aldım ve n form hakkında hiç bilgim yok. pdf formatında manueli olan varmıdır. ayrıca araba hakkındaki düşünceleriniz nelerdir. ben arabanın tam donanımını da bilmiyorum. mesela kaç hava yastığı var gibi, bilgilerinizi paylaşırısnız sevinirim.

130 Mesaj
27 Nisan 2009; 1:43:35 

Aracınız hayırlı olsun. Fiyatını ve bildiğiniz iyi-kötü yanlarını da paylaşırsanız memnun olurum. Bende nissan primera tekna almayı düşünüyorum. Ancak piyasada çok olmaması beni biraz endişelendiriyor. Ayrıca sanırım üretimden kalkmış bide bu kadar özellikli bir arabanın bu kadar uygun fiyatta olmasıda biraz endişe verici. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

2012 S&S 122 BMT BEYAZ

4105 Mesaj
27 Nisan 2009; 23:17:18 

Bende 2004 Tekna vardı,18 ay kullandım.Çok farklı bir arabaydı,piyasadaki bir çok markadan işçilik ve malzeme açısından çok daha kalitelidir.
Orta konsoluna hasta olmuştum...Bir gören bir daha bakardı,çok severek aldım ve kullandım.Kullandığım süre boyunca hiç yarı yolda bırakmadı...
Nissanın Batıda Renaultla yaptığı ortaklığın ilk ürünüdür.Nissan Qashqai satışlarını artırmak için bence piyasadan çekti ama en kısa zamanda yeni bir kasa yada makyajla tekrar üretime başlıcaktır diye umuyorum.Şehiriçi ort 8.5 ile 9 lt arası yakar 100 km de .(1600 cc olanı).İkinci eli zayıf bir modeldir.

Sinema ve Stereo sistemim

1351 Mesaj
28 Nisan 2009; 0:51:26 

primerada ortadaki ekranda navigasyonu etkin hale getirip kullanan varmı ? Bu ekrana navigasyonu nereden nasıl yükletip kullanabiliriz.

693 Mesaj
28 Nisan 2009; 12:34:04 

Merhabalar,
uzun zaman seat toledo araç kullandım aralarında bariz farklar var. öncelikle seat a göre motoru inanılmaz performanslı. yani bi çok forumda hantal denilen motordan ben çok memnunum. 4. vitesde 1200 devrilerden rahatlıkla toplayıp götürüyor. toledo da biraz daha fazla göz vardı. şekıil olarak kesinlikle çok karğizmatik bir araç fakat bence en kullanışlı yanı arka kamerası. gerçekten harika bi olay çok rahatlatıyor. ses sistemi toledoya göre biraz yetersiz fakat nissanın yağmur sensörü ve farları çok başarılı. araç içi çok geniş, rüzgar sesi almaz ama tekerlik kaltesine göre yol sesi alabilir. pirelli 205/55 16 p7 w bir lastik var üzerinde ve biraz ses yapıyor. süspansiyonları sert toledoya göre. sonuç olarak ben araçtan çok memnunum. orta konsol çok kullanışlı. yakıtı çok az bir depo ile 750 km yapıyor kullanımna göre değişir tabiki. navigasyon varmış ama bu türkiye de kullanılmıyuormuş fakat bence orta konsol (n form) güncellenebilirdir tahminim. araştırmak lazım istanbullu arkadaşlar sanırım daha rahat bilgilere ulaşabilirler. 0 ı 46.000 tl olan aracı 20.000 tl civarı alabirlisiniz ve kesinlikle pişman olmazsınız. bu arada opel vectra da durduruldu diye biliyorum. fiatın bi çok modelide, birde araçta triger yok zincir tahrikli, yani 250.000 km hiç problem yok :)

693 Mesaj
1 Mayıs 2009; 0:03:34 

birde nissan primera araçlarda QG kodlu bir motor bulunuyor. rivayete göre motor 118 bg gücünde ve değişken zamanlı sübap bulunmakta çok da az yakıyor. tabi bu forumda benden başka primeracı olmadığı için bende kendi kendime yazıyorum ama bi faydası birilerine dokunuyordur umarım :)

273 Mesaj
20 Haziran 2009; 9:16:55 

Bende sıfır km de aldığım 2006 model primera var.Araç frenler bakımından harika iç hacim gerçekten çok geniş ve anlamsıztıkırtı sesleri yok. Tek dezevantaj 1.6 motor bu kasaya yeterli gelmiyor ama nasıl oluyorsa uzun düzlükte 220 km hıza çıkabiliyor.
Debriyaj sistemi biraz zayıf.ses sizstemini değiştirdim beğenmediğimden.Bunun haricinde sıradışı araba.nissan türkiyede mazda ile beraber 2. elde en fazla değer kaybeden araç.
Parça bulmanız sorun olmaz istanbulda servislerde en abuk parçaları dahi mevcut.
Kesinlikle alınabilir..

354 Mesaj
21 Haziran 2009; 17:12:01 

Sevgili Arkadaşlar, Nissan Primera benim hasta olduğum bir araç. Ancak, üretiminin durduğunu görünce vazgeçtim.

Nissan yazık etti bu araca. Çok iyi bir yerde olabilirdi şu an.

Benim merak ettiğim, bu aracın yerine hangi model araç çıkardılar ya da çıkaracaklar.

Nissanın Qashqai modeli için bu modelden vazgeçtiğini düşünmüyorum. Çünkü, farklı kurvarların aracı bunlar.

Ancak, Nissan markası benim favori markalarımdan birisi. İnşaallah Nissan Primera yeniden geliştirilerek üretilir. Bakalım göreceğiz...Saygılar...

ADANALIYIK ALLAHIN ADAMIYIK ...

2580 Mesaj
25 Haziran 2009; 9:00:59 

Acaba bu 99 model premier GT ler nasıldır onları önerirmisiniz.Artıları ve eksileri nelerdir mesela.

41 Mesaj
1 Temmuz 2009; 21:09:05 

Merhaba,bugün primera tekna aldım.2004 model 49900 km.Biniciden.açılır tavan 6mı 8 mi bilmiyorum ben 6 sını saydım hava yastığı var.Bakımları yapılmış.22400 tl ..Fiyat iyi mi?Genel olarak düşüncelerinizi merak ediyorum.Teşekkürler

5 Mesaj
2 Temmuz 2009; 16:05:18 

Merhabalar bende de 2004 visia var ve bende çok memnunum. Atiker marka tüp taktırdım inanılmaz 3-4 kez hesapladım ankara şehiriçi trafikte 150bin lira yakıyor, zaten yakıt tüketimi 1.6 arabaya göre çok iyi. Kesinlikle alınabilir bir araç iç hacmi çok geniş 8 havayastıgı vs vs..
Ben çok memnunum ve tavsiye ederim

Ayrıca o fiyata kaçırma derim iyi fiyat..

41 Mesaj
4 Temmuz 2009; 22:59:55 

teşekkür ederim.aldım artık.fiyatı gerçekten uygun oldu çünkü kasko değeri bile 23000 küsür TL çıktı.

41 Mesaj
5 Temmuz 2009; 15:13:25 

özelliklerini bilmeden sırf temizliğine ve görünüşüne bayılıp da aldığım 2004 nissan primera tekna 1.6 49960km-siyah renk aracımla ilgili merak ettiğim birkaç nokta var:
Birincisi exantrik kayışı mı var yoksa zincir mi bilmiyorum
İkinci olarak da Aralık 2008 de 48000kmlerde servis bakımı yapılmış bir sonraki bakımının 60000km de olacağı yazıyor.Fakat altına bir not yazmışlar:"fren balataları ve kayışlar sahibinin isteği üzerine değiştirilmedi" diye...Buna rağmen ben 60000 km ye kadar servisei götürmeyi düşünmüyorum.Riskli olabilir mi?

Teşekkürler

717 Mesaj
6 Temmuz 2009; 11:28:01 

quote:

Orjinalden alıntı: senemir

özelliklerini bilmeden sırf temizliğine ve görünüşüne bayılıp da aldığım 2004 nissan primera tekna 1.6 49960km-siyah renk aracımla ilgili merak ettiğim birkaç nokta var:
İkinci olarak da Aralık 2008 de 48000kmlerde servis bakımı yapılmış bir sonraki bakımının 60000km de olacağı yazıyor.Fakat altına bir not yazmışlar:"fren balataları ve kayışlar sahibinin isteği üzerine değiştirilmedi" diye...Buna rağmen ben 60000 km ye kadar servisei götürmeyi düşünmüyorum.Riskli olabilir mi?

Teşekkürler

Aracınızda eksantrik tahrik sistemi zincirlidir. Bir arıza çıkarmadığı sürece değişmesi gerekmemektedir.

Fren balatalarının değişimi ihmal ettiğiniz taktirde, Fren diskleriniz bozulacak ve masraf artacaktır.
Yine kayışlarınızın kopması bir durumda motorunuza zarar verebilirsiniz.

Daha da önemlisi bu arızalardan dolayı sürüş güvenliğiniz tehlikeye düşecektir.

Saygılar

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

41 Mesaj
6 Temmuz 2009; 17:56:26 

Teşekkür ederim.

629 Mesaj
11 Temmuz 2009; 17:01:46 

quote:

Orjinalden alıntı: senemir

Teşekkürler

bende bu model araçtan almayı düşünüyorum siz kaça aldınız?

37 Mesaj
16 Temmuz 2009; 13:39:24 

aranıza 2000 primera 1,6 comfort la katılmış bulunmaktayım. servis bakımını yaptırıp binmeye başladım teyp içinde kaset sıkışmış tek sorun onu yaptırması kaldı. z.rotlar değiştirdim. hayatımda kliması bu kadar mükemmel araba görmedim. fakat yakıtı henüz ölçemedim. lpg takılı üzerinde lpg aracı etkilemiyor. viraj dönerken araba altımdan kayıyormuş gibi oluyor ya bana öyle geliyor. ama genel olarak süper araba

4 Mesaj
18 Temmuz 2009; 14:50:48 

hocam kesinlikle çok iyi almışsınız... Kazası boyası yoksa... süper..

Serkan BAŞAR
Yeminli Tercüman -
2004 Nissan Primera Tekna

37 Mesaj
27 Temmuz 2009; 16:10:12 

stargaz marka sıralı takılı ilk aldığım hafta yakıt çok güzeldi. bilgisayra sokturdum gayet iyiydi. su devirdaimi değiştirdim. arabada herşey normal ama yakıt acayip arttı antalya ısparta arası 270 civarı yaktı. kafayı yemek üzeyim nasıl oldu neden oldu anlamadım. birde frenler ötmeye başladı normalmidir.

2875 Mesaj
28 Temmuz 2009; 23:25:12 

arkadaşlar 2004 modelleri vs netten baktımda inanılmaz bir ic dizayn yapmışlar :) birde sanırım bu 2001 model comfort modeli fiyatları cok uygun..

155 Mesaj
29 Temmuz 2009; 13:37:52 

arkadaşlar 2000 model 2.0 TD Primera ne kadar eder ve NİSSAN ların dizelleri nasıldır acaba fikirlerinizi merak ediyorum..
iyi günler

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar
Onu unutamadığın içindir..

262 Mesaj
15 Ağustos 2009; 2:26:34 

2005 model primeram var. arabamdan çok çok memnunum. 50 tl lik bnzinle rahat 200 km yapıyorum. biraz kassam 230 km yapıyor. yakıt çok az. elbette fazla bir performans beklntim yok. benim arabamdan tek sorunum cd çaların mp3 çalmaması. bu cd yemp3 nasıl çaldırabilirim arkadaşlar? yada diğer ülkeledeki dvd-navigyon-mp3 lü teyplerden bulamazmıyız? kimse ses sistemi için birşeyler yapmadımı:)

amd for ever

7 Mesaj
21 Ağustos 2009; 23:53:03 

arkdaşlar bendede bu arbadan var yakıtta çok cimri Lpg de 150 civarı yakıyor şehir içi dizaynı süper ama bu modellerde yağ eksiltiyor(eski bir usta söyledi bende denedim) yağı sürekli kontrol edin(konrol ettikten sonra hic problem olmaz) ben suudiarabistana 3 defa gittim yol tutuşu tek kelime ile mükemmel sadece ve sadece yağa dikkat edin.

693 Mesaj
15 Eylül 2009; 19:17:27 

Merhabalar,
Nissan primera p12 yenikasa araçlarda değişken zamanlı subap bulunmakta ve bu tür araçlarda lpg bazen sorun çıkarmaktadır. primera p12 ye lpg taktırıp problem yaşayan varmı. tecrübelerini paylaşırsa sevinrim.
ayrıca naivagasyon yükleyebilen veya orta konsola değilşiklik yapabilen varmı,

834 Mesaj
15 Eylül 2009; 19:26:29 

lpg yi iyi bir yere yaptırırsan sorun olacağını sanmıyorum sonuçta değişken subap sadece primerada yok

navigasyon olayı için ingiltereden navi almalısın yada ortadaki ekranı aşağıya alıp ortaya yeni navi taktırmalısın

1 Mesaj
19 Eylül 2009; 23:06:43 

iyi akşamlar tüm arkadaşların bayramı kutlu olsun
2004 model primera tekna otomobil aldım
yalnız ön panerldeki tuşların işlevlerini tam anlayamadım
ayrıca bişgisayar dilini türkçe yapabilirmiyiz
yardımcı olursanız sevirim
teşekkürler

693 Mesaj
27 Eylül 2009; 22:36:46 

oh be en sonunda primera cılar da bi yerde toplanıyor gibi, öncelikle genel sorunlar sanırım şunlar;
1. GPS nasıl aktif hala geliyor veya GPS takılması mümkünmü
2. DVD veya mp3 çalmak mümkünmü,
3. Süspansiyonlar sert daha konforlu hala gelmesi mümkünmü,
4. kapı içi tıkırtılara çözüm buldunuz mu.
5. yedek parça veya servis için hangi firmaları önerirsiniz, (ben ankaradayım)
6. bluetooth telefon da var normalde ama malsef türkiye modelerde yok çözüm bulabilen oldumu,
7. LPG de problem yaşayan var mı

Guest
30 Eylül 2009; 9:59:39 

iyi gunler
2005 üzeri primera lar benimde aklımda olan araclardan biri gerek dıs gerekse ic gorunusleri ile beni fazlasıyla cezbediyor ama anladıgım kadarıyla buradaki arac sahipleri de dahil cogu kisi aracın ozelliklerinden bihaber hani herkes merak ettigim soruları sormus ama cevap veren yok bu da tabi bir soru isareti olusturuyor. daha once yine donanımhaber forumlarında primera ile ilgili bir tartısmaya rastlamıstım aracın cok hantal kaldıgı hemen tepki vermedigi yönünde ama hala ne zaman gorsem primera bana göz kırpar :) yalnız 2004 modelinin direksiyon simidi hic hosuma gitmiyor 2005 ve uzeri modellerde simit degismis ve guzellesmis imzamdaki aracımı satacagım zaman listemdeki seceneklerden biri de siyah renkli ici bej 2005 üzeri bir primera olacak. ozellikle kullanıcıların bu arac hakkındaki yorumlarını takip edecegim herkese kazasız sürüsler

8 Mesaj
30 Eylül 2009; 10:19:43 

merhabalar. 2006 model primera 1.6 tekna sahibiyim bende.
araç satılırken bluetooth ve navigasyon ozellikli diye satılıyor ama aldıktan sonra ogrendim ki nissan turkiye bu yazılımları turkiyeye getirmemiş.
bir kac navigasyon firmasıyla konustum arabamda boyle bir donanıma hazır alt yapı var gps aktif edilebilirmi diye ekran dokunmayikse yapabilirz dediler.
kapı ici tıkırtılar aldıgımda yoktu fakat araba bir kac kez rizenin yayla yollarında kullanıldıktan sonra sadece kapılardan degil bir cok yerinden tıkırtı gelmeye basladı :)
yedek parca ihtiyacım olmadı henuz ama yedekparca.com diye bir internet sitesinde satıldıgını gordum gayet de uygun geldi bana fiyatlar.

20 Mesaj
4 Ekim 2009; 20:45:31 

Arkadaşlar yarın belki aranıza katılabilirim 99 nissan primera special modeli tüplü araç temiz değişei sadece sol kapı sacı bankacıdan fiyatı hangi aralıklarda tşkler

laguna 97

164 Mesaj
5 Ekim 2009; 12:46:23 

Selamlar,
Primera Tekna'daki Navigasyon'u çalıştırıp kullanabilen oldumu. Araç süper ortasında monitör var resmen :)

717 Mesaj
5 Ekim 2009; 13:53:53 

quote:

Orijinalden alıntı: akyuzzz42

Arkadaşlar yarın belki aranıza katılabilirim 99 nissan primera special modeli tüplü araç temiz değişei sadece sol kapı sacı bankacıdan fiyatı hangi aralıklarda tşkler

Dod dan sorgulamadım :)

ARAÇ BİLGİLERİNİZ

ARACINIZ : NISSAN PRIMERA 1.6 SPECIAL EDITION
MODEL YILI : 1999
KM : 120.000

DOD EKSPERTİZ ÖNCESİ TAHMİNİ FİYAT

9.850,00 TL - 11.100 TL

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

20 Mesaj
5 Ekim 2009; 20:28:11 

ama piyasa da 13 ten aşağı temizi yok ben de 12250 buldumm

laguna 97

1802 Mesaj
20 Ekim 2009; 15:44:47 

Ben de 97-2001 arası olan kasaların otomatik 2.0 ları ile ilgileniyorum. 13-14 gibi bulunabiliyor, yalnız cvt şanzımanlı olanlarla ilgili şüphelerim var. Kullananlar memnun mu, bu kasaların kronik sorunları var mı?

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

41 Mesaj
22 Ekim 2009; 22:21:54 

Sizinki yakıtta epey cimriymiş.2004 primera var bende 52000km de,şehir içi kullanıyorum sürekli ve 50tl yakıtla 150 km gittiğimde lamba yanıyor.Fakat olsun.Değiyor

693 Mesaj
23 Ekim 2009; 9:32:56 

merhabalar,
dün youtube da bir video ile karşılaştım. orta ekranda info tuşuna basılı tutup sol tekerleği bir tam tur çevirdiğinizde yeni bir ekran geliyor. vurada tüm arabanın hatalarını, göstergeleri ile oynayıp komple aracı test edebiliyorunuz. sizde inceleyin bakalım neler çaıkacak

235 Mesaj
10 Kasım 2009; 15:58:57 

Arkadaşlar benimde size bir önerim olacak. Sakın kontak açıkken koltukları ileri geri almayın. Hava yastığı arıza lambası yanıyor ve kesinlikle servis dışında söndürülemiyor. Tabi serviste 60 TL alıyor. Yıkamacıya felan verirken adamları uyarın.
Onun dışında yukarda arkadaşların söylediği tüm olumlu görüşlere katılıyorum. İmzamdaki aracı 2 yıl önce aldım ve gayet memnunum.

___SADE___ Herkes aynı fikirdeyse, hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.
2005 PRİMERA TEKNA

120 Mesaj
13 Kasım 2009; 14:59:52 

slm primera sahipleri. nissan primera tekna almayı duşunuyorum.2004. 2005. 50 bin km aşmamış bır aracı 20 bin ytl ye almak mumkunmudur.

235 Mesaj
13 Kasım 2009; 15:43:33 

Boyalı felansa olabilir. Birde primeranın 2005 de iç kısmı makyajlandı onada dikkat et.

2005 PRİMERA TEKNA

120 Mesaj
13 Kasım 2009; 16:46:36 

tşk ediyorum yanlız 2005 modelin ici yenilendi derken dahamı iyi yoksa tutulan 2004 model mi?slmlar

235 Mesaj
14 Kasım 2009; 22:13:28 

2005 den sonraki çok daha iyi. Direksiyon simidi ve göstergeler çok daha hoş.. Tabi birde ekran daha özellikli galiba.

2005 PRİMERA TEKNA

236 Mesaj
20 Kasım 2009; 11:36:01 

arkadaşlar 1998-2001 arası 2000 cc. otomatik vites primera almak istiyorum nasıldır acaba daha önce almeram vardı ama primeraya hiç binmedim .alınırmı.

2001 OPEL VECTRA CDX
SAMSUNG GALAXY S II

2246 Mesaj
20 Kasım 2009; 14:08:58 

quote:

Orijinalden alıntı: sade100

2005 den sonraki çok daha iyi. Direksiyon simidi ve göstergeler çok daha hoş.. Tabi birde ekran daha özellikli galiba.

2004 modelde geri vites kaemrası siyah-beyaz ama 2005 ve sonrasında kamera renkli..birde gösterge tablosu farklı,direksiyon simidi farklı.2004 ve öncesinde sabit görünen gösterge tablosu varken 2005 ve sonrasında kontağı kapattığınızda gösterge tablosunun olduğu yer simsiyah...kontağı açtığınızda rengarenk göstergeler ortaya çıkıyor..2005 senesinde nisssan bayisinde aracı ilk incelediğimde ağzım açık kalmıştı...kontak açtığınızda resmen bir uzay aracı içindeymişsiniz gibi oluyor:) 2001 model primerayı 2 sene kullanan biri olarak nissan ı tavsiye ederim..2001 model 106 hp idi bu modellere 109 hp yani bu arabayı bu motor rahat rahat götürür..

Hayat Seninle Daha da Güzel Canım Oğlum Mustafa Buğra,Evine ve Dünyaya Hoşgeldin Canım Kızım Zeynep Duru..

920 Mesaj
2 Aralık 2009; 17:21:48 

bende 2000 model Nissan Primera 2.0 TDİ Lüxury alarak aranıza katılmayı düşünüyorum umarım pişman olmam

235 Mesaj
3 Aralık 2009; 23:57:23 

Arkadaşlar imzamdaki arabamı dün muayeneden geçirdim. Sadece kısa far ayarsız kusuru buldular. Kısa farların yüksekliği otomatik mi? Birde ayar yapılıyorsa nerden yapılıyor.

2005 PRİMERA TEKNA

6 Mesaj
5 Aralık 2009; 2:19:35 

merhabalar,

Bende 98 model primera SE model arac var, bu araç gerek sürüş keyfi gerekse yol tutuşu çok iyi. Şimdi sıra geldi benim soruma Primeranın son kasasını önerirmisiniz bakım masrafları nedir parça fiyatları vs. kronik rahtsızlık gibi soruyorum? yoksa hondayamı geri dönüş yapmalıyım.

235 Mesaj
5 Aralık 2009; 23:20:11 

Ben tam 2 yıldır kullanıyorum. Aldığımda 32 000 idi şimdi 51 000 de. Şimdiye kadar bakım dışında hiç bir problem çıkarmadı. Yalnız şimdi devir ile ilgili bir problem var ama oda usta kelebek mi ne varmış onu temizleyince düzelir dedi daha gidip yaptırmadım henüz. 40 000 bakımını serviste yaptırdım 320 TL tutmuştu. 50 000 bakımını özelde yaptırdım 100 TL tuttu. Yani servise gidince her markada olduğu gibi nissan da pahalı. Primera gerçekten aynı paraya alınacak diğer arabalara göre özellik anlamında çok üstün. Birde 2003 yılında üretilmiş bir kasa olmasına rağmen hala çok modern duruyor. Özellikle ön far tasarımı diğer araçların hala yeni çıkan modellerde bile var. Birde üst sınıf bir araç izlenimi var.

2005 PRİMERA TEKNA

68 Mesaj
18 Aralık 2009; 16:41:55 

son yorumu yazan arkadaş 100 tl bakıma pahalı demiş:) benim 1997 vw passatım vardı 2. el almıştım ilk bakımı 970 tl tutu hemen sattım:) şimdi toyota yaris kullanıyorum çok memnunum ancak gözüm primerada umarım bundan sonraki aracım primera olur.

235 Mesaj
18 Aralık 2009; 23:26:11 

Yazıyı biraz daha dikkatli okuyun. 100 TL tutan bakım özel serviste yapılan. Yetkili serviste bakımlar 350-500 Tl arası tutuyor. Yani yetkili servis DIŞARIYA GÖRE pahalı.

2005 PRİMERA TEKNA

42 Mesaj
19 Aralık 2009; 16:10:03 

quote:

Arkadaşlar imzamdaki arabamı dün muayeneden geçirdim. Sadece kısa far ayarsız kusuru buldular. Kısa farların yüksekliği otomatik mi? Birde ayar yapılıyorsa nerden yapılıyor.

Kafayı takma. Kısa far ayarı kusursuz bulmadıkları araç yok ki
Sıfır arabayı da gotürsen de kusurlu çıkıyor.

717 Mesaj
21 Aralık 2009; 11:46:00 

quote:

Ben tam 2 yıldır kullanıyorum. Aldığımda 32 000 idi şimdi 51 000 de. Şimdiye kadar bakım dışında hiç bir problem çıkarmadı. Yalnız şimdi devir ile ilgili bir problem var ama oda usta kelebek mi ne varmış onu temizleyince düzelir dedi daha gidip yaptırmadım henüz. 40 000 bakımını serviste yaptırdım 320 TL tutmuştu. 50 000 bakımını özelde yaptırdım 100 TL tuttu. Yani servise gidince her markada olduğu gibi nissan da pahalı. Primera gerçekten aynı paraya alınacak diğer arabalara göre özellik anlamında çok üstün. Birde 2003 yılında üretilmiş bir kasa olmasına rağmen hala çok modern duruyor. Özellikle ön far tasarımı diğer araçların hala yeni çıkan modellerde bile var. Birde üst sınıf bir araç izlenimi var.

Özellikle bakımların ve yürüyen aksamı etkileyen parça değişimlerinin servis'de yapılmasını öneririm.

Evet özel servislere göre pahalıdır. Gerek orjinal parça kullanılması, gerek yapılan işlemlerin garantili olması nedeni ile uzun süreçte, karlı çıkarsınız.

Şikayetinizden yola çıkarak, bir örnek vermek gerekirse; Bu araçlar hava filitresine çok duyarlıdır. Yağlı kağıtlı hava filitresi kullanılır. Özel bir kağıdı olduğu için de fiyatıda ona göredir ( 40TL)

Yan sanayi filitre kullanımlarında, Mass Aır Flow (Hava Akış Debimetresi) ve Throttle gibi parçaları bozabilir. Bakımlardan tasarruf edeyim derken, daha fazlasını bir seferde ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Saygılar

95 Mesaj
22 Aralık 2009; 20:14:33 

2003 primera tekna sahibiyim aracım 156000 km de aracı alalı 7 ay oldu ön amortisörleri değiştirdim meğer bitmiş zaten çok ses yapıyordu ön balataları değiştirdim arka balatalar iyi gerek yok dedi usta lpg taktırdım brc marka taktıralı 8000 km falan oldu şimdilik hiç sorun yaşamadım yakıtı benzinde 30krş lpg de 20krş olarak hesapladım tabi ş içi ş dışı karışık biraz dikkat edince ş.dışı lpg de 16 krşa kadar düşüyor.ama ben pek dikkat edemiyorum zira aracımın 3500 devir sonraki sesine hayranım ve araca her binen dosta da dinletmeye bayılıyorum buuvvvvfff diye bi ses ama tarifi aslında pek mümkün deil kullananlar dener öğrenir ve bilir asıl performansı da 4000-6500 arası gösteriyor ama biraz yutuyor bu arada lpg veya benzini:) en son motorsilk koydum bu konudaki düşüncelerimi de ilgili foruma yazdım nazar değmasin hayranım aracıma herşeyi ile!!! derken ciddi bir sorunum oluştu bunlardanda bahsedeyim:
1- SUNROF bir gün sabah çalışırken kapatıp bir kaç saat sonra açmaya çalıştığımda açılmaz oldu ki Allahtan açık bırakmamışım elektirik girişlerine ve sigortalarına baktık ama giriş var icraat yok:) daha önce yaşayan varsa bilgilerindirmesini rica ederim...
2-xzenon far var orjinal ama içeriden aşağı yukarı ayar düğmesi koymamışlar elektirikçi baktı farın motoru var düğmesi neden yok dedi ama o da bulamadı bilen varmı arkadaşlar sonradan falan takılırmı bu yada varmıdır benmi göremiyorum hala 7 aydır:)
3-aracımda cd calıyor mp3 calmıyor muzık sıstemıde bence yeterli ama navıgasyon yok ve yükleniyormu bende bilmiyorum map(yani harita) diye bir düğme var basıyorum bişey olmuyor sanırım programı yüklenmiyor.
4-2003 model ama far yıkama ve yağmur sensörü var ve iyi çalışıyor ama far yıkama farlar yanıkken calısıo ve gizli bölmeden çıkıp hemen geri giriyor içeriden suyun fışkırma yönünü ayarlamak istiyorum ama açıp dışarıda tutamıyorum hemen içeri giriyo nasıl olduğunu bilen varmı???

tüm nissan ve primeracılara saygı ve selamlarımla....

TOYOTA AVENSİS 2011 KARA İNCİ

1308 Mesaj
23 Aralık 2009; 18:05:28 

quote:

Orijinalden alıntı: yorgunefe09

2003 primera tekna sahibiyim aracım 156000 km de aracı alalı 7 ay oldu ön amortisörleri değiştirdim meğer bitmiş zaten çok ses yapıyordu ön balataları değiştirdim arka balatalar iyi gerek yok dedi usta lpg taktırdım brc marka taktıralı 8000 km falan oldu şimdilik hiç sorun yaşamadım yakıtı benzinde 30krş lpg de 20krş olarak hesapladım tabi ş içi ş dışı karışık biraz dikkat edince ş.dışı lpg de 16 krşa kadar düşüyor.ama ben pek dikkat edemiyorum zira aracımın 3500 devir sonraki sesine hayranım ve araca her binen dosta da dinletmeye bayılıyorum buuvvvvfff diye bi ses ama tarifi aslında pek mümkün deil kullananlar dener öğrenir ve bilir asıl performansı da 4000-6500 arası gösteriyor ama biraz yutuyor bu arada lpg veya benzini:) en son motorsilk koydum bu konudaki düşüncelerimi de ilgili foruma yazdım nazar değmasin hayranım aracıma herşeyi ile!!! derken ciddi bir sorunum oluştu bunlardanda bahsedeyim:
1- SUNROF bir gün sabah çalışırken kapatıp bir kaç saat sonra açmaya çalıştığımda açılmaz oldu ki Allahtan açık bırakmamışım elektirik girişlerine ve sigortalarına baktık ama giriş var icraat yok:) daha önce yaşayan varsa bilgilerindirmesini rica ederim...
2-xzenon far var orjinal ama içeriden aşağı yukarı ayar düğmesi koymamışlar elektirikçi baktı farın motoru var düğmesi neden yok dedi ama o da bulamadı bilen varmı arkadaşlar sonradan falan takılırmı bu yada varmıdır benmi göremiyorum hala 7 aydır:)
3-aracımda cd calıyor mp3 calmıyor muzık sıstemıde bence yeterli ama navıgasyon yok ve yükleniyormu bende bilmiyorum map(yani harita) diye bir düğme var basıyorum bişey olmuyor sanırım programı yüklenmiyor.
4-2003 model ama far yıkama ve yağmur sensörü var ve iyi çalışıyor ama far yıkama farlar yanıkken calısıo ve gizli bölmeden çıkıp hemen geri giriyor içeriden suyun fışkırma yönünü ayarlamak istiyorum ama açıp dışarıda tutamıyorum hemen içeri giriyo nasıl olduğunu bilen varmı???

tüm nissan ve primeracılara saygı ve selamlarımla....

içerden yapılan far ayarları yük durumuna göre yapılır arac xenon olduğu için bunu otomatik olarak yapar eğer illa yapıcam diyorsanız kaputu açın alyan anahtarı ile farın olduğu yerdeki şeyle oynayarak ayar yapılabilir.mp3 navigasyon olayına hala çözüm bulamadım bulursanız yazın buraya :D

95 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:44:24 

quote:

Orijinalden alıntı: yunus88

içerden yapılan far ayarları yük durumuna göre yapılır arac xenon olduğu için bunu otomatik olarak yapar eğer illa yapıcam diyorsanız kaputu açın alyan anahtarı ile farın olduğu yerdeki şeyle oynayarak ayar yapılabilir**** navigasyon olayına hala çözüm bulamadım bulursanız yazın buraya :D

teşekkür ederim kafama takılıp duruyordu bu far işi sevindim böyle olduğuna daha önce hiç xenon farlı aracım olmamıştı dolayısı ile bilmiyordum şu ana asıl sorunum bu SUNROF olayı bir anda gitti canımı sıktı doğrusu gerçi kış ama yinede niye bozuldu durup dururken anlamadım
bu arada özellikle yokuş çıkarken,sola dönerken ve araç soğukken gaza normalden biraz fazla basarsam bir tırıltı sesi geliyor anlam veremediğim normal devirde normal gazla giderken bişey yok neden olabılir bir fikriniz varmı acaba ???
selam&saygılar...

TOYOTA AVENSİS 2011 KARA İNCİ

1308 Mesaj
24 Aralık 2009; 17:25:45 

sunrofu servise göstermekte fayda var sadece sıkışmış olabilir greslemek lazım yada elektronik bir problemde olabilir.ses konusuna gelince ne demek istediğinizi tam anlamadım ama onuda serviste gösterseniz iyi olur.birde primerayla ilgilenenlere uyrıda bulunayım direksiyonu eski olan versiyon yeni versiyona göre daha kaliteli yeni direksiyonlu model düğme boyaları atıyor ve daha tıkırtılı bir araba + arka koltukların arkaya yaslanma yerlerine sünger yapıştırırsanız arkadan gelen sesleri kesebilirsiniz (koltuk arkaya vuruyor)

235 Mesaj
24 Aralık 2009; 18:35:55 

quote:

Araç 156 000 km ve hala xzenon lar orjinal çok iyi valla. Benimki daha 50 000 km de demekki o km lere kadar dayanabiliyor..

2005 PRİMERA TEKNA

120 Mesaj
26 Aralık 2009; 20:18:48 

NİSSAN PRİMERA AİLESİNE SLM.RENAULT 19 DAN SONRA 2007 MODEL NISSAN PRIMERA TEKNAYA BİNMEK GUZELMİŞ.

235 Mesaj
26 Aralık 2009; 23:13:09 

Hayırlı uğurlu olsun. Bayağı sınıf atlamışsın :)) Bende hyundai accent'ten (eski yumurta kasa) sonra almıştım.

2005 PRİMERA TEKNA

834 Mesaj
27 Aralık 2009; 15:54:44 

Primeralarınızın fotoğraflarını görelim :) memlekette olsam bi kaç foto yollardım primera konusunda hiç foto yok :)

motorlar oldukça iyi hararet yapma ihtimali kesinlikle yok çünkü radyatör çift fan ile soğutuluyor

591 Mesaj
27 Aralık 2009; 16:16:48 

Bende primera 2006 model almayı düşünüyorum. Karşıma visia modeli çıktı. Bunun tekna paketinden farkı nedir. Aracınızdan memnunmusunuz. Ön konsoldaki ekranda çok hoş