Şimdi Ara

Intel, Core 2 serisi işlemci fiyatlarında indirime gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yılın ikinci çeyreğine giriş ile birlikte hareketlilik kazanan donanım piyasında dikkat çekici gelişmeler gündeme gelmeye başladı. Önümüzdeki Perşembe günü çift ve dört çekirdekli yeni işlemcilerini duyurmaya hazırlanan AMD'den önce Intel cephesinden dikkat çekici bir haber geldi ve dört çekirdekli çok sayıda işlemcinin fiyatında indirime gidileceği bildirildi. Geçtiğimiz günlerde Intel CEO'su Paul Otellini tarafından bir milyon adet barajını aştığı belirtilen Nehalem tabanlı Core i7 işlemcilerine yönelik fiyat-indirim beklentisi devam ededursun Intel, satışı devam eden güncel Core 2 Quad serisi işlemcilerinde yeni bir indirim ile fiyatları kaydadeğer ölçüde düşürmeye hazırlanıyor.

LGA775 formundaki Core 2 Quad serisi işlemcilerin fiyat ayarlaması yapacak olan Intel aynı zamanda iki yeni dört çekirdekli işlemcisini de kullanıma sunacak. Firmanın 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Core 2Quad Q8400 ve Q8400s işlemcilerinin pazara giriş yapacağı belirtilirken, işlemciler arasındaki farkı ısıl güç tasarımlarının belirlediği zira "s" uzantılı modelin 2.66GHz'de çalışan dört çekirdekli bir tasarıma sahip olmasına karşın TDP seviyesinin 65W olduğu belirtiliyor. 1333MHz FSB desteğine ve 4MB seviye 2 bellek kapasitesine sahip olan yeni işlemcilerden Core 2 Quad Q8400 modelinin 183$, Core 2 Quad Q8400s modelinin ise 245$'lık etiket fiyatına sahip olacak.

alt="Intel, Core 2 serisi işlemci fiyatlarında indirime gidiyor"

Fiyat indirimine yönelik gelişmelere geri dönersek Intel, masaüstü cephesinde Core 2 Quad 9000 serisi dört çekirdekli bazı işlemcilerinde indirim yapacak. Gelen bilgilere göre Core 2 Quad Q9300 modelinin fiyatı 53$'lık indirim ile 266$'dan 213$ seviyesine, düşük güç tüketimli Q9550s modeli 43$'lık indirimle 320$'dan 277$ seviyesine, yine düşük güç tüketimli Q8200s modeli 32$ fark ile 245$'dan 212$'a çekildi. Masaüstü işlemcilerin yanı sıra Intel mobil işlemcilerinde ve bazı sunucu çözümlerinde de indirime gidiyor. Gelen bilgilere göre firmanın Core 2 seri mobil işlemcilerinden SP9400 modeli 316$'dan 284$'a, SL9400 için de benzer bir indirimle yine 316$'dan ı 284$'a çekilecek.

Intel sahip olduğu ısıl güç tasarımıyla dikkat çeken SU9400 işlemcisinde de fiyat indirimine gidiyor. 1.4GHz'de çalışan ve 3MB seviye 2 bellek ile gelen işlemcinin fiyatı 27$'lık bir indirim ile 289$'dan 262$'a çekilecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Nehalem tabanlı Xeon 5500 serisi işlemcilerini pazara sunan Intel'in 2.66GHz'de çalışan Xeon X3330 modelini 224$'dan 219$'a, 12MB seviye 2 bellek kapasitesine sahip olan ve 2.83GHz'de çalışan 65 Watt TDP'li Xeon L3360 modelinin fiyatı da 369$'da 320$'a çekiliyor. Intel'in masaüstü, sunucu ve mobil işlemcilerinde yapacağı indirime AMD'nin de benzer bir adımla karşılık vermesi beklenebilir zira firma 23 Nisan'da yeni işlemcilerini pazara sunacak.

• İfrit oluyorum bu fiyat indirimi haberlerinden artık.
  • q8400 ile 8x400 3.2 ghz o.c rahatlıkla yapılır ve bir nebze q6600 ün yerini doldurur
  • Oley be İşlemciyi yenilemeyi düşünüyordum iyi oldu ohh
  • Core 2 Quad dan başka işlemci mi yok yaaa... hepsi quad bunların hani çift çekirdekle alakalı bişey yok... ne ayıp yaaa... :)
  • bana yarar
  • Aklımda vardı işlemciyi yenilemek,iyi oldu.
  • core 2 diyorlar bakıyorsun her açıklama çelişkili Q8200 de böyle bir indirim olması kullanıcıya tabii ki de artı bir performans olacaktır.. zira Q9XXX Serisine geçmek daha mantıklı olabilecek ve de indirim sayesinde cebimiz rahatlayacak.. gel gelelim core 2 duo serisinden ben bir indirim bekliyordum fakat E8600 çıktı çıkalı bi şey göremedik daha ötv %8 e düştü diye bize inat mı yapıyorlar acaba onla da bi alakası yok gerçi
  • Ciddi bir indirim yok. Fiyatlar halen çok yüksek. Vista ve Windows 7 için uygun fiyatlı işlemciler AMD 'de.
  • Q9650 de de indirim isteriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: arda1811

core 2 diyorlar bakıyorsun her açıklama çelişkili Q8200 de böyle bir indirim olması kullanıcıya tabii ki de artı bir performans olacaktır.. zira Q9XXX Serisine geçmek daha mantıklı olabilecek ve de indirim sayesinde cebimiz rahatlayacak.. gel gelelim core 2 duo serisinden ben bir indirim bekliyordum fakat E8600 çıktı çıkalı bi şey göremedik daha ötv %8 e düştü diye bize inat mı yapıyorlar acaba onla da bi alakası yok gerçi

e8600 mü e8700 mü?
    Demek İstedin

• intel işlemcileri başarılı fakat pahalı. Markasını işlemci seçerken bilgisi olmayan insanlara satıyor. Ticari anlamda kar artar ama hiç etik degil. Hele piyasada tekelleşmeye çalışması..!
  • Bunların indirimi sadaka niyetine
  • hükümetin ötv ye benzemiş bu sefer ki indirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: By MuRaT

quote:

Orjinalden alıntı: arda1811

core 2 diyorlar bakıyorsun her açıklama çelişkili Q8200 de böyle bir indirim olması kullanıcıya tabii ki de artı bir performans olacaktır.. zira Q9XXX Serisine geçmek daha mantıklı olabilecek ve de indirim sayesinde cebimiz rahatlayacak.. gel gelelim core 2 duo serisinden ben bir indirim bekliyordum fakat E8600 çıktı çıkalı bi şey göremedik daha ötv %8 e düştü diye bize inat mı yapıyorlar acaba onla da bi alakası yok gerçi

e8600 mü e8700 mü?
    Demek İstedin

E8700 yeni çıktı ve de daha vitrinlere tam oturmadı demek istediğimin marka model önemi yok zaten izlediği yol haritasındaki kurnazlıktan bahsettim

• iyi hadi bakalım...
  • fiyatlar hala yüksek....
  • q9650 ile q9550s kafa kafaya gelmiş
  • Q8200S güzel işlemci, biraz daha beklemek lazım ama.
  • bencede hala yuksek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.