Şimdi Ara

YAKIT TASARRUF CİHAZI TAKTIRAN VAR MI? DENEYİM VE TAVSİYELER...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
41.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARkadaşlar aramızda yakıt tasarruf cihazı taktıran arkadaşlar var mı?
    Gerçekten reklamdaki gibi % 25- 30 tasarruf sağlıyor mu?
    Yoksa bu bir kandırmaca mı?
    Bu hususta görüşleriniz....

• cidelihocam, EKO66 diye açılmış bir konu vardı. Aşağıdaki mesajımı da o konudan kopyalayıp buraya yapıştırdım.www.petro-mag.com sayfasında bu mıknatıs olayının detayı mevcut...

--------------------------------------------------------------------------------

Bakın bu olay bana neyi hatırlattı. Geçen ağustos memlekete tatile gittiğimde; babamla, bizim emektar pejo 504'e (1974 model, 2000cc) biraz bakım yaptık. Arabanın her tarafı hala sağlam ve çalışır durumdadır. Motorla ilgilenirken; gözüme, karbüratöre gelen benzin hortumundaki üzeri bantla sarılı bir kalınlık çarptı. Hortumun tam karbüratöre giriş ucunda. Babama "bu ne?" diye sorduğumda; "yakıt tasarrufu yapsın diye iki mıknatısı birbirlerini çekecek konumda karşılıklı hortumun kenarlarına koyup sardım" dedi. "işe yarıyor mu?" dediğimde ise "bunu yaptıktan sonra aldığım benzin daha bitmedi, o yüzden daha ölçmedim" dedi.

Bana biraz tuhaf ve komik gelmişti bu uygulama ama çaktırmadım tabi. Ancak, petro-mag linkine tıklayınca gördüm ki, onların ürettikleri alet de benzin hortumu içinden geçirilerek takılıyor ve manyetik alan yaratılarak tasarrufa gidiliyor.

Türkler bu işi daha önceden keşfetmişler ama ekonomik krizden dolayı imalata geçememişler demek ki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.