Şimdi Ara

AMD'nin 3GHz'de çalışan çift çekirdekli yeni işlemcisi Haziran ayında geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performans segmenti için hazırladığı, 3.2GHz'de çalışan Phenom II X4 955 Black Edition işlemcisini önümüzdeki hafta duyurması beklenne AMD, çift çekirdekli işlemci gamı için de yüksek saat hızına sahip sahip modeller üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firmanın 45nm üretim teknolojisiyle hazırlayacağı çift çekirdeki Athlon X2 200 serisinin 3GHz'de çalışacak modeli hakkında detaylar gelmeye başladı. Firmanın Athlon X2 250 olarak isimlendireceği yeni işlemcinin Mayıs içerisinde lanse edilmesi bekleniyor.

AMD'nin 45nm üretim teknolojisiyle hazırlayacağı Regor kod adlı işlemci, 65 Watt'lık ısıl güç tasarımıyla gelecek. Soket AM3 formunda olacak yeni işlemci 1333MHz'e kadar DDR3 bellek desteği de sunacak. Seviye 2 bellek kapasitesinin 2MB olacağı ifade edilen Athlon X2 250'nin sergileyeceği hız aşırtma başarımı da şimdiden merak konusu olmuş durumda. Bu arada AMD'nin aynı seri dahilinde yüksek saat hızına sahip modellerle birilikte ısıl güç tasarımı 45 Watt olacak enerji verimli modeller hazırlayacağını da hatırlatalım.

• amd phenom bir tabanindan phenom 2 tabanındaki athlonları cikarmaya baslayacak. güzel haber intel e6 ve e3 serisini zorlar en azından..
  • 45 Nm. + 65 W + 3.0 Ghz + 2 Mb Ön Bellek

Fiyat'ı da iyi olursa, çok iyi olacak.

İyi OC olur bu işlemci tahminimce
    Şöyle günlük,default Voltaj ile 3.6 - 3.8 Ghz'de kullanılsa şahane olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 17 Nisan 2009; 13:27:50 >
  • Bakalım ne kadar iş yapacak bu krizde.
  • önbellek 4 olsa tadından yenmezdi...
  • Bir phenom II X2 ler olacaktı ondan haber yok mu
  • 7750 ya da 7850 ile arasındaki fark AM2+ yerine AM3 olması olacak galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

7750 ya da 7850 ile arasındaki fark AM2+ yerine AM3 olması olacak galiba.

amma yaptin ha.ddr3'u gectik 45nm L3 cache yok hani de ki windsor'un 45nm olani.bastan yapilan bir alet bu oyle cekirdek kapa cache kapa filan degil. 7750 7850'ye rahmet okur cunku oc'de 3.8'den asagi beklemiyorum.
  • 1.5 SENEDİR bu özellikte işlemci bekliyordum geçen ay dayanamadım x2 7750 aldım şimdi de temmuz da bunu almak gerekecek
  • Özellik bakımından Güzel bir işlemci, İyide oc oldumu tamamdır :)
  • Socket hakkında 1 bilgi varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TryAgain

Socket hakkında 1 bilgi varmı?

Soket AM3 işte

AM2 anakart'larda da çalışıyor
  • peki tam performans alabilirmiyiz
    am2 am2+ olayı olmasında
    ht hızında farklılıklar olmuştu
  • ön bellek 3 olsaydı keske
  • eh amd ye de zahmet olucak
  • Gelsin gelsin. Yeni seri iyidir her zaman
  • güzel bir paylaşım teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 17 Nisan 2009; 22:57:15 >
  • bende x2 5400 almayı planlıyordum. fiyatı uygun olursa bu işlemciyi almak daha mantıklı olucak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

1.5 SENEDİR bu özellikte işlemci bekliyordum geçen ay dayanamadım x2 7750 aldım şimdi de temmuz da bunu almak gerekecek

peki aldıgın işlemciden mennunmusun dostum?..
  • quote:

peki aldıgın işlemciden mennunmusun dostum?..

gözle görülür bir durum olmasa da çok fazla enerji tüketen bir işlemci bunun dışında performansından son derece memnunum

x2 brisbane ve windsorlar dan üstün bir seri

oc bölümünde ve burda konu ile ilgili paylaşımlarım mevcut
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.