- x
öksürüğü kesmek için ne yapmalıyım ?
53 Cevap103633 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3223 Mesaj
17 Nisan 2009; 2:47:17 

beyler yaklaşık 3 hafta önce grip oldum doktora gittim bir haftada geçti ama 3 haftadır deli gibi öksürüyorum. Öksürük ilacı aldım bunu aldım yok kâr etmiyor. Doğal olarak öksürüğü kesmek için ne yapabilirim?

1593 Mesaj
17 Nisan 2009; 2:50:44 

ilik balli sut icmeni tavsiye ederim seni biraz rahatlatir, en kotu ihtimalle iskoc viskici ic adamin bogazini desiyor valla, oksurugu birak nefesi bile kesiyor

College of Engineering 2010/2014-Univeristy Park, PA

12461 Mesaj
17 Nisan 2009; 2:55:49 

Ilık ballı süt veya şekerli ılık su; olmadı arkadaşın dediği gibi sert bi içki yudumlayabilirsin.

1497 Mesaj
17 Nisan 2009; 2:57:29 

ılık ballı süt yumuşatır boğazını..süt sevmem diyorsan ılık suya bal katıp,birazda limon sıkarak içebilirsin..umarım faydası olur

194 Mesaj
17 Nisan 2009; 3:04:05 

pekmezin içine karabiber (bolca) ve biraz limon sık

7535 Mesaj
17 Nisan 2009; 3:17:47 

sigara içiyorsan normal

ben her gece yatmadan önce asprin içip yattım 1 haftada geçti

/Kingston HyperX 4x1GB 1066MHz CL5 1.98v (D2/1GN)/
/Seagate 500GB-32MB 7200.11 SD1A/WD Caviar Blue 500GB-16MB AAKS/Freecom 500GB External/ Seagate Expansion 500GB External/LG 22x DVD-RW/
/HP S2331 23" DVI-D/Philips A 5.100 - 5+1 Home-Theater System 80W @2002/Sennheiser HD407/

3223 Mesaj
17 Nisan 2009; 3:19:41 

sigara içiyorum. Öksürük başladığından beri mentollü marlboro kullanmaya başladım...

dediklerinizi deneyeceğim

401 Mesaj
17 Nisan 2009; 3:23:26 

Bnde geçen yaz bu zamanlar Oksurdum oyle 2-3 hafta doktora gıttım dedı bronşit

lan 1 ay geçtı azımdan burnumdan kan geldı

gıttık doktora demesınmı verem :S

bence 2-3 haftadır geçmedıyse bı daha doktora gıt Koca karı ılaçlarıyla olcak ış dııl

"Yüksel Türk Senin için yüksekliğin hududu yoktur.İşte parola budur."
M.Kemal Atatürk

517 Mesaj
17 Nisan 2009; 3:25:21 

Öksürmekten uyuyamadım bugün ılık su içiyorum ama onun faydasını göremeyince naneli şeker aldım uyuyacağım zaman bi tane yiyorum kesti öksürüğümü rahatladım biraz

3330 Mesaj
17 Nisan 2009; 3:27:17 

Annem hep elmayı kabuklarıyla doğrayıp, içine gene kabuklarıyla küçük parçalar halinde kestiği limondan atar ve üzerine bir miktar nane de koyduktan sonra su ekleyip kaynatır.
Sıcak olarak günde 2-3 kez içersen 2 günde öksürüğü kesiyor. Tadı acı olabiliyor biraz. İçerisine şeker eklersin hallolur. Hatta bal eklersen çok daha iyi gelir.

480 Mesaj
17 Nisan 2009; 4:33:58 

Öksürmek acının ilacıdır nasıl mı? İlk öksürmeden kendinizi cimcikleyin sonrada aynı işlemi öksürürken deneyin. Hadi bakalım

950 Mesaj
17 Nisan 2009; 4:44:21 

ballı ıhlamur, öksürürken boğazın yada göğsün acıyorsa çok rahatlatır

3901 Mesaj
17 Nisan 2009; 4:46:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ::ExtremE::

beyler yaklaşık 3 hafta önce grip oldum doktora gittim bir haftada geçti ama 3 haftadır deli gibi öksürüyorum. Öksürük ilacı aldım bunu aldım yok kâr etmiyor. Doğal olarak öksürüğü kesmek için ne yapabilirim?

bence bi uzmana görün bronşit olabilirsin. Grip dediğin 1 hafta sürer. Antibiyotik tedavisi lazım sana

7983 Mesaj
17 Nisan 2009; 8:38:55 

ekinezya çayı iç

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

591 Mesaj
17 Nisan 2009; 8:56:45 

Sigarayı azaltmadan geçmiyor o sinir öksürük.

Bol bol ballı ıhlamur,ballı süt falan iç ve sigarayı mümkünse azalt(günlük 2-3 ) bu şekilde birkaç güne kadar geçiyor.

Geçmiş olsun.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Nisan 2009; 10:38:57 

Başımdan geçen kısa bir olay anlatayım hocam sana öksürüğü hafife alma.

2002 senesinde bende grip olmuştum. Öksürük falan bir hastaneye gittim adam muayane etti şurup ve antibiyotik verdi neyse ben bunları içtim bitirdim ne hikmetse 3-4 hafta öksürdüm. Yine aynı doktora gittim yine aynı ilaçları verdi bu sefer almadım tabi gittim hemen başka hastaneye dedim böyle böyle ben öksürüyorum bu adam bana paso şurup veriyor. Dedi gel bir röntgen çekelim kan tahlili yapalım. Neyse yaptık onları adam demez mi sen tüberküloz olmuşsun yani verem. Apar topar hastaneye yattım 3 ay. Yani sen sen ol öksürüğü hafife alma git bir röntgen çektir. Hiçbirşeyden kaçmayın. Geçmiş olsun.

2635 Mesaj
17 Nisan 2009; 10:48:14 

"asist" şurup. eczaneden al ,dene.

1999 Mesaj
17 Nisan 2009; 10:56:37 

Dostum sana şimdi süper bir tavsiye vereceğim koca karı yöntemi gibi gelecek ama inan ki değil.

Ballı sütle falan uğraşma.

Akşam uyumadan önce sırt üstü yat. Göğüs bölgene bal sür. (Tam ciğerlerinin üstüne gelecek şekilde, biraz da bol sür incecik tabaka yapma). Üstüne ayı gibi karabiber at. Sonra üstünü yumuşakça bastırmadan Rulo Kağıt ile kapat. Dikkatlice üstüne T şörtünü Pijamanı giy. Sabah kalktığında tüm bal ciğerlerinden içeri geçmiş olacak. Ve oradaki bütün bakteri makteri artık ne varsa hipertonik ortamda kalacak.

Çok tuhaf ve saçma geliyor biliyorum ama eğer bir mikropdan dolayı falan öksürüyorsan sabaha yumuşacık bir boğazla uyanacaksın ve bir daha öksürmeyeceksin.

724 Mesaj
17 Nisan 2009; 11:01:03 

quote:

Orjinalden alıntı: ::ExtremE::

Aynı dert bendede vardı 3 haftadır en sonunda yıllardır doktor yüzü görmediğim halde gittim Antibiyotik ve şurup verdi

sıgara içiyorsan içme Asılıyorsan fazla asılma (enerjini fazla harcama) ilaçlarını düzenli kullan iyi beslen geçer

90 Mesaj
17 Nisan 2009; 12:21:30 

KENDİNİ İDAM ET SORN KÖKÜNDEN GİDER ÖKSÜEMEZSİN

1916 Mesaj
17 Nisan 2009; 12:34:03 

hahahahahaha alemsınız valla heee.sigara malboro olsunda mentollü olsun diyenlerdensin sende he

bolca karabıberlı ıhlamur iç kendıne gelırsın

3330 Mesaj
17 Nisan 2009; 17:35:15 

quote:

Orjinalden alıntı: koraytugay

Dostum sana şimdi süper bir tavsiye vereceğim koca karı yöntemi gibi gelecek ama inan ki değil.

Akşam uyumadan önce sırt üstü yat. Göğüs bölgene bal sür. (Tam ciğerlerinin üstüne gelecek şekilde, biraz da bol sür incecik tabaka yapma). Üstüne ayı gibi karabiber at. Sonra üstünü yumuşakça bastırmadan Rulo Kağıt ile kapat. Dikkatlice üstüne T şörtünü Pijamanı giy. Sabah kalktığında tüm bal ciğerlerinden içeri geçmiş olacak. Ve oradaki bütün bakteri makteri artık ne varsa hipertonik ortamda kalacak.

Çok tuhaf ve saçma geliyor biliyorum ama eğer bir mikropdan dolayı falan öksürüyorsan sabaha yumuşacık bir boğazla uyanacaksın ve bir daha öksürmeyeceksin.

Sen ciddimisin ya?

19 Mesaj
17 Nisan 2009; 17:39:54 

kara turp suyuyla balı karıştır iç ben öle yapıom 1-2 güne geçiyo

Avatar : The Last Airbender Fan Club

1999 Mesaj
17 Nisan 2009; 17:42:48 

quote:

Orjinalden alıntı: jedi_master

Sen ciddimisin ya?

Dostum denemeyen bilmez. Aklınızda olsun kışın falan ciğerler dolarsa ayı gibi balgam öksürüyorsanız bir gece şu dediğimi deneyin. İnanılmaz geliyor biliyorum ama deri tüm balı içine alıyor artık ne oluyor bilmiyorum sabaha sadece biraz yapış yapış oluyor vücut ama öksürük adına hiçbir şey kalmıyor.

Koca karı ilaçlarıyla falan otla bitkiyle hiç işim olmaz ama bunu annem seneler önce zorla yaptığında o kadar rahatlamıştım ki.

459 Mesaj
17 Nisan 2009; 17:43:06 

quote:

Orjinalden alıntı: koraytugay

yok canım estağfurullah

194 Mesaj
17 Nisan 2009; 17:43:48 

bir miktar bala zencefil dök karıştır karıştır 1-2 çay kaşığı ye her gün ya da her öğün (çok yemeee) iyi gelir

459 Mesaj
17 Nisan 2009; 17:45:50 

tarçınlı bal

1999 Mesaj
17 Nisan 2009; 17:46:16 

İnanılmaz geliyor benim yöntemim biliyorum ama ben ne bal satıyorum ne kağıt rulo satıyorum.

Sadece aklınızda bulunsun hasta olursanız ve ciğerleriniz dolmuş gibi hissederseniz bir deneyin sadece.

Denemekten zarar gelmez.

Sonra konuşalım. Şu an inandırıcı gelmiyor biliyorum ama acaip etkili bir yöntem.

818 Mesaj
17 Nisan 2009; 17:52:08 

Boğazını tıka bir bezle, hava geçmicek şekilde

Dizel artı ticari deyip ezme, düşün o motorda yatan hayvanı

Uzaklaştırılmış
17 Nisan 2009; 18:03:00 

ben pekmez yapıyorum ciddende kesiyor

168 Mesaj
17 Nisan 2009; 20:15:40 

bi parça lokumun üzerine karabiber ek ağzında çiğnemeden yut. (lokum şu iki bisküvi arasına konup yenen tipten olanlardan, ihtiyar insanların evinde genelde bulunur)

4066 Mesaj
14 Haziran 2009; 21:44:28 

grip falan değilim sadece kuru öksürük ne yapabilirim pratik yol söyleyin

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ....

4066 Mesaj
14 Haziran 2009; 21:51:10 

kardeşim için

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ....

670 Mesaj
14 Haziran 2009; 21:53:20 

Annem ballı karabiber yapar ben de yerdim. Bu geçiririrdi. Bir dene istersen.

Dear Resident,
The time we spent together however long it was meant the world to me. I would love to see you again, but unfortunately, I cannot. You see, I am a ghost. I can't only materialize once every decade on the anniversary of my death. I chose to spend my one day among the living with you, sweet... Resident. Perhaps we will meet again in another decade, provided you keep your figure.
Until then, all my love from the beyond,
Barney

Uzaklaştırılmış
14 Haziran 2009; 22:55:48 

sıgarayı bırakmakla baslayabilirsin :D

92 Mesaj
14 Haziran 2009; 22:58:22 

biraz iğrenç gelebilir ama, süt ve sarımsak.. çok iyi gelir.. ister sütün içine at sarımsağı, ister yut

..

1420 Mesaj
4 Ekim 2009; 19:41:58 

quote:

Orijinalden alıntı: kiloverecegim

Bende hiç işe yaramadı acaba bronişt mi oldum.

Uzaklaştırılmış
5 Ekim 2010; 22:16:52 

Bende çok pis öksürüyom küçükken bogmacaydım nasıl geçtiyse geçti ama şimdi yine bogmaca gibi öksürüyom gidip bi ballı süt içem

12 Mesaj
5 Ekim 2010; 22:35:37 

tereyağıyla pekmezi karıştır tavada altını yak biraz ısınsın iç tadı kötü ama çok faydası oluyor

Burası İstanbul-Ayazma! Burada 3100 konutluk yeni bir yaşam merkezi kuruyoruz. Yüzde 87'si yeşil alan olacak. İçinde golf sahası bile olacak! Hep hayal ederdim, "10. kattaki evin bahçesi olur mu?" diye. Yaptım, olacak! Çünkü bu ülkede herkes havuzlu, güzel, kaliteli bir evde oturmayı hak ediyor! Burada havuzlar olacak. Bir tanesi tam 130 metre kare! Burada meydan var, mağazalar var, her şey var. Burada bir yaşam var! Burası enerjisini kendi üretecek. Elektriğiniz yüzde 20 daha ucuz olacak. Bu yeni projemizde 10 bin lira peşinat veren herkes ev sahibi olacak. İnşaata başladık bile! HAHAHAHAHAHA!!!

Uzaklaştırılmış
6 Ekim 2010; 22:49:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Cracker-16

tereyağıyla pekmezi karıştır tavada altını yak biraz ısınsın iç tadı kötü ama çok faydası oluyor

Konuyu kirletme faydasız

3 Mesaj
6 Ekim 2010; 22:52:29 

Çözüm kolay aslında bir ay oksureceksin sonra geçiyor bende ise yaradı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

389 Mesaj
6 Ekim 2010; 22:59:42 

ciğer kopcak gibi öksütüyorum..verem merem olmayak

millette bi sağlık ocağına git diyip duruyolar... anlamıyorum sağlık ocağı sırtı dinlemeyle bronsit-verem-üşütme vs oldugunu anlıyor süper bunlar ya

........

663 Mesaj
10 Aralık 2011; 21:49:59 

Ya arkadaşlar bende hasta felan değilim arada sırada bi öksürük krizi tutuyor ama arada sırada dediğimede bakmayın siz 10 dk aralıksız öksürük tutuyor

Packard Bell Easynote TS11 HR-510TK / Intel Core i5 / turbo 3.2 ghz / 4 gb ram / 1 gb nvidia geforce gt520m cuda ekran kartı

663 Mesaj
10 Aralık 2011; 21:58:51 

Lütfen şu anda forumda olanlar acil cevap ayyy çok kötüyüm yaaa

Packard Bell Easynote TS11 HR-510TK / Intel Core i5 / turbo 3.2 ghz / 4 gb ram / 1 gb nvidia geforce gt520m cuda ekran kartı

1999 Mesaj
10 Aralık 2011; 22:20:17 

bana da oluyor dostum rezalet bir şey.
yaz gelince geçecek herhalde

315 Mesaj
10 Aralık 2011; 22:24:13 

Bazı geceler öksürükten uykumdan uyandığımı yada uyuyamadığımı bilirim. Böyle nöbetler geldiğinde;
Bir bardağın içine Sıcak su, Bal, Karabiber ve limon karıştırıp güzelce içiyorsun rahat rahat uyuyorsun

229 Mesaj
10 Aralık 2011; 22:24:49 

Bendede öksürük boğazdan geliyor ciğerden değil.
Genelde gece yatınca başlıyor mide sorunlarım var reflüden midir acep.

249 Mesaj
10 Aralık 2011; 22:27:50 

Bende 1 aya yakın kuru öksürük geçirmiştim en sonunda doktora gitmiştim yüksek dozlu bir ilaç vermişti sadece geceleri alınanlardan geçmişti.

>implying implications
also bait

229 Mesaj
11 Aralık 2011; 0:13:23 

quote:

Orijinalden alıntı: normal73

Bende 1 aya yakın kuru öksürük geçirmiştim en sonunda doktora gitmiştim yüksek dozlu bir ilaç vermişti sadece geceleri alınanlardan geçmişti.

Sende sadece geceleri mi öksürüyordun

249 Mesaj
11 Aralık 2011; 12:41:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mozturkgss

Sende sadece geceleri mi öksürüyordun

Evet, öyle oluyor geceleri çok fena bastırıyordu.

>implying implications
also bait

40 Mesaj
9 Aralık 2012; 18:13:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ::ExtremE::

sigara içiyorum. Öksürük başladığından beri mentollü marlboro kullanmaya başladım...

dediklerinizi deneyeceğim

Öksürüğü kesmek için çözüm ararken geldim buraya sizin yorumunuzu gördüm de şunu belirtmek istedim, bu mentollü sigaralar daha zararlıymış sağlık açısından, bütün delikleri açtığı için doğru mu bu bilgi?

351 Mesaj
9 Aralık 2012; 18:19:03 

Karabiber-Bal karisimi vardi bi bak netten ayrica Denendi Calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

COMINGSOON

Uzaklaştırılmış
9 Aralık 2012; 18:20:51 

bal+limon suyu+ılık su. hem tadı mükemmel, hem de öksürüğe iyi gelir.

137 Mesaj
9 Aralık 2012; 18:23:59 

Ayak tabanlarimizin yagi emen ozel bir yapisi vardir. Bu nedenle eger tabaniniza ornegin sarmisak surerseniz yaklasIk 20 dakika sonra tadini agzinizda alirsiniz. Bunu bulan bilim adamlari nedenini bilmiyor henuz ama bu etki bize bir tedavi olarak geri donuyor.
Ozellikle cocuklarda (ve tabi buyuklerde) gece uyutmayan siddetli oksuruk durumunda ayak tabaniniza guzelce Vicks merhem surun ve kalin bir corap giyin. Bes dakika icinde oksurugun kendiliginden gectigini goreceksiniz. Her zaman %100 calisir ve cocuklara agir oksuruk ilaclari vermekten daha etkilidir. Denemesi bedava.

Guest bu mesajı paylaştı

Mia San Triple | FC Bayern München

1 Neuer • 4 Dante • 5 Van Buyten • 7 Ribéry • 9 Mandzukic • 10 Robben • 11 Shaqiri • 13 Rafinha • 14 Pizarro • 17 Boateng • 21 Lahm (c) • 22 Starke • 23 Weiser • 24 Riedmüller • 25 Müller • 26 Contento • 27 Alaba • 28 Badstuber • 30 Gustavo • 31 Schweinsteiger • 32 Raeder • 33 Gómez • 34 Jüllich • 36 Emre Can • 39 Kroos • 44 Tymoshchuk • Manager: Heynckes
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » öksürüğü kesmek için ne yapmalıyım ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.477