- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
kablosuz modem kanal sayisi kac olmali
42 Cevap54183 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

746 Mesaj
16 Nisan 2009; 21:46:23 

selam arkadaslar su ana kadar 2-3 modem degistirdim hepsinde default (fabrika ayari)olarak degisik degisik kanal sayisi ile geliyor bundan onceki modem 3 ve su anki 1 kanal olarak geldi benim kafama takilan bu kanallarin ne ise yaradigi ve kac olarak ayarlamam gereklidir? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler
not: evde modeme kablolu olarak ps3 ve pc takili ayriyetten laptopum kablosuz olarak 11 kanal olarak ayarladim.yurtdisinda oturuyorum internet hizi birlesik adsl 5/5mbit' tir.

Core2 E6600 gigabyte 965p ds4(rev3.3) ,ram 2*1gb Corsair TWIN2X2048-6400C5DHX, club3d ati 3870 512mb wd raptor 2*36gb raid0 Coolermaster 550wt vista32bit

1680 Mesaj
16 Nisan 2009; 22:28:50 

quote:

Orjinalden alıntı: BABA ADAM
selam arkadaslar su ana kadar 2-3 modem degistirdim hepsinde default (fabrika ayari)olarak degisik degisik kanal sayisi ile geliyor bundan onceki modem 3 ve su anki 1 kanal olarak geldi benim kafama takilan bu kanallarin ne ise yaradigi ve kac olarak ayarlamam gereklidir? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Merhaba,
Kablosuz sinyal kanalı olarak 13 kanaldan herhangi birini seçebilirsiniz. Her bir kanal aslında farklı bir frekans bandını temsil etmektedir. Hangisini seçeceğiniz size kalmış. Ancak şu var: ortamda çok sayıda kablosuz yayın varsa sorun olasılığını en aza indirmek için en az kullanılan kanalı tercih edin. Birde deneyerek en iyi performansı ve sinyal kalitesini aldığınız kanalı kullanın.

746 Mesaj
16 Nisan 2009; 23:31:15 

sagol ustad ellerine saglik beni aydinlattin

Core2 E6600 gigabyte 965p ds4(rev3.3) ,ram 2*1gb Corsair TWIN2X2048-6400C5DHX, club3d ati 3870 512mb wd raptor 2*36gb raid0 Coolermaster 550wt vista32bit

1680 Mesaj
16 Nisan 2009; 23:41:22 

Rica ederim. Kolay gelsin.

358 Mesaj
17 Nisan 2009; 11:41:28 

EVT

3373 Mesaj
18 Nisan 2009; 2:16:39 

13 kanaldan herhangi biri gelişi güzel seçilmez. default olarak gelen kanal numarası seçilmiş olandır. :D

kablosuz adaptörlerin veya bazı 812.11/b cihazların (ipaq gibi) modemi göremediğinin farkedilmesi durumlarında ya da kopma ve zayıf sinyal durumlarının yaşanması durumlarında kanal numaraları değiştirilerek bağlantı sorunları giderilmeye çalışılır. bazen aynı anda b/g cihazlarının bağlantısında da otomatik mod fayda etmez. bu durumda da kanal numaraları değiştirilip, en uygun kanalın seçimi ile bağlantı sağlanmaya çalışılır. buna bağlantı hızı ayarları da ilave olur. bazen ipaq için modem bile değiştirilir lakin görülür ki; ipaq bağlantı kurmamaya ya da g cihazlar haricinde tek başına bağlantı kurmaya inat etmektedir, hatta ilk bağlantı isteğinin kendisine teşrif edilmesini bile isteyebilir. bu durumda, kanaldan kanala gezildiği de olur..

Dünya sevgisi bütün hataların başıdır.
İşler yolunda gittiği zaman mutlaka bir terslik vardır.
Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur.
Yakınınızda herkesin çok sevdiği bir kişi var ise dikkat edin, belki de en tehlikeli kişi yakınınızda olabilir..(Kelebek gibi uçar arı gibi sokar.)
Canınız mı sıkıldı? | | Foruma tekrar giriş yapmak için tıklayınız..

7044 Mesaj
20 Nisan 2009; 0:03:04 

Kolay gelsin.

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

2464 Mesaj
1 Mayıs 2009; 3:37:45 

kanal sayısının 812.11/b 812.11/g veya 812.11b/g ile bir ilgisi yoktur.
birisi modemlerin çakışmasını minimize etmek için çalışma frekanslarını kaydırır. diğeri netwörk haberleşme protokolleridir.

@ramazanyalcin
arkadaşımıza katılıyorum.
ilave olarak standart olanı deneyin.sıkıntı varsa değişiklik yapmaya başlayın derim.

Emre HANCI

1549 Mesaj
12 Mayıs 2009; 17:59:08 

yoğun kanallaro seçmenızı önermem çünkü frekans çakışmaları olabilir. mesela bir çok modem kanal 11 i kullanmakta, çok yoğun bir ortamda hata bitleri doğurabilir

219 Mesaj
13 Mayıs 2009; 1:49:28 

Oncelikle kanal ayarlari yaparken eger evde telsiz telefon kullaniyorsaniz kanal sayilari 3-6-9 u tercih etmelisiniz bu kanallar genelde bos kanallardir.

3373 Mesaj
27 Mayıs 2009; 18:31:05 

quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

kanal sayısının 812.11/b 812.11/g veya 812.11b/g ile bir ilgisi yoktur.
birisi modemlerin çakışmasını minimize etmek için çalışma frekanslarını kaydırır. diğeri netwörk haberleşme protokolleridir.

@ramazanyalcin
arkadaşımıza katılıyorum.
ilave olarak standart olanı deneyin.sıkıntı varsa değişiklik yapmaya başlayın derim.

0

http://www.moonblinkwifi.com/2point4freq.cfm

kanal sayısı için pek fazla söze gerek kalmadı sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 27 Mayıs 2009; 18:34:15 >

Dünya sevgisi bütün hataların başıdır.
İşler yolunda gittiği zaman mutlaka bir terslik vardır.
Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur.
Yakınınızda herkesin çok sevdiği bir kişi var ise dikkat edin, belki de en tehlikeli kişi yakınınızda olabilir..(Kelebek gibi uçar arı gibi sokar.)
Canınız mı sıkıldı? | | Foruma tekrar giriş yapmak için tıklayınız..

4782 Mesaj
5 Kasım 2010; 16:12:23 

Airteis wus-300 Usb wifi adaptörüm sürekli ağdan kopuyor, bende çağrı merkezini aradım, bana kanal sayısını değiştirin dedi,

baktım modem de oto modunda 6 yı vermiş.

bende manual ayarlama yaparak 1'i verdim.

wus-300'ün ağdan kopmasının kanal ile alakası olabilir mi?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

95 Mesaj
21 Kasım 2010; 23:12:21 

peki şimdi nasıl kopma gibi bir sorunun varmı kanal değiştirmene ramen
quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Airteis wus-300 Usb wifi adaptörüm sürekli ağdan kopuyor, bende çağrı merkezini aradım, bana kanal sayısını değiştirin dedi,

baktım modem de oto modunda 6 yı vermiş.

bende manual ayarlama yaparak 1'i verdim.

wus-300'ün ağdan kopmasının kanal ile alakası olabilir mi?

İntel Core 2 Duo E8600 3,33Mhz, Gigabyte GA-EP45-DS3R, ZOTAC GTX 470 AMP 1280MB 320BİT, 8 Gb Hyperx 1066 Mhz Ram,Seagate 1 TB 7200 RPM 32MB SATA2 NCQ,Philips 320+320 Gb External Hdd, Creative X-FI Xtreme Ses kartı,Creative T 7900 7+1,Xilence 700W 80+ Power Suppley,Dark Evo-2 Kasa,Samsung 2253BW 22" lcd,Windows7 Ultimate 64bit

3211 Mesaj
21 Aralık 2010; 19:22:13 

kanal değişimi ukarıdaki gibi çalışma frekansını etkiliyor diyelimki sinyal hedefe saat 3 yönünden ilerliyorsa kanal değişince 5 yada 1 yönünden ilerleme yapıyor
ben mesela 300 metre öteden ne yaptıysam çekim gücümü 5 db üzerine getiremedim bütün kanalları denedim sonra 8. kanalda 15 db ye çıktı ve down hızım 400 ile 600 arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 21 Aralık 2010; 19:22:51 >

204 Mesaj
28 Ocak 2011; 22:47:34 

Netbook um salondan kablosuz ağımı az görüyordu ve bağlantıda sorunlar yaşıyordu bende modem kanal ayarını 11 den 13 e çıkardım.Fakat 13 e çıkardığım andan itibaren Netbook um kablosuz ağımı hiç bir şekilde görmemeye başladı tekrar 11 çekince sorun düzeldi.

Burak Gülnar

1056 Mesaj
14 Kasım 2011; 23:31:39 

arkadaslar dell n5110 lap top ımda baglantı kopma sorunu ve dusuk ınternet hızı sorunuyla karsı karsıyayım. yurt dısında yasıyorum . modemımın markası virgin media super hub ınternette modemin ipsini bulamadım. yardımcı olursanırız sevınırım. son olarak 812.11/b 812.11/g veya 812.11b/g neleri ifade ediyor bunları degısıtırsem ınternetımdekı kopmalar ve hız azalması sorunu gıderılebılınır mı?

modemin tam ismi: Virgin Media super hub....

5774 Mesaj
15 Kasım 2011; 3:57:26 

quote:

Orijinalden alıntı: enico

arkadaslar dell n5110 lap top ımda baglantı kopma sorunu ve dusuk ınternet hızı sorunuyla karsı karsıyayım. yurt dısında yasıyorum . modemımın markası virgin media super hub ınternette modemin ipsini bulamadım. yardımcı olursanırız sevınırım. son olarak 812.11/b 812.11/g veya 812.11b/g neleri ifade ediyor bunları degısıtırsem ınternetımdekı kopmalar ve hız azalması sorunu gıderılebılınır mı?

modemin tam ismi: Virgin Media super hub....

802.11/b 11 mbps kadar destekler
802.11/g 54 mbps kadar destekler
802.11b/g sinyalin kalitesine göre uygun modu seçer.

bunlar wifinin dünya genelinde kullandığı bağlantı standartlarıdır.
senin yaşadığın sıkıntılarda ilk denenecek olan şey yayın frekansını yani kanalı değiştirip b moduna geçmektir.
eğer çözüm olmazsa en kolay çözüm yüksek güçlü bir usb alıcı yada yüksek güçlü bir ap yada modem almaktır.
ama en mantıklısı ve ucuzu yüksek güçlü bir usb alıcı almaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 15 Kasım 2011; 3:58:44 >

1375 Mesaj
13 Aralık 2011; 13:31:33 

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

802.11/b 11 mbps kadar destekler
802.11/g 54 mbps kadar destekler
802.11b/g sinyalin kalitesine göre uygun modu seçer.

bunlar wifinin dünya genelinde kullandığı bağlantı standartlarıdır.
senin yaşadığın sıkıntılarda ilk denenecek olan şey yayın frekansını yani kanalı değiştirip b moduna geçmektir.
eğer çözüm olmazsa en kolay çözüm yüksek güçlü bir usb alıcı yada yüksek güçlü bir ap yada modem almaktır.
ama en mantıklısı ve ucuzu yüksek güçlü bir usb alıcı almaktır.

slm yeni bir konu açmak istemedim arattım ve bu konuyu buldum

benimde bi sorunum var kanal listesi ile ilgili

13 tane liste var benim normalde 11 de duruyor ama çok kişi bunu kullandığı için benim bağlantım kopuyor onu 12 yaptım harika çalıştı fakat evdeki laptoplardan birisi bağlantıyı görmedi nedense

bende yeni kanal seçtim ve 9 işaretledim

az önce yaptığım için tam olarak bağlantı kopması yaşamadım size soracağım şu

kanal listesinin yanında 2 ghz 2.4 gb gibi şeyler yazıyor o nedir acaba

5774 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:03:22 

quote:

Orijinalden alıntı: IRau

slm yeni bir konu açmak istemedim arattım ve bu konuyu buldum

benimde bi sorunum var kanal listesi ile ilgili

13 tane liste var benim normalde 11 de duruyor ama çok kişi bunu kullandığı için benim bağlantım kopuyor onu 12 yaptım harika çalıştı fakat evdeki laptoplardan birisi bağlantıyı görmedi nedense

bende yeni kanal seçtim ve 9 işaretledim

az önce yaptığım için tam olarak bağlantı kopması yaşamadım size soracağım şu

kanal listesinin yanında 2 ghz 2.4 gb gibi şeyler yazıyor o nedir acaba

slm.
her kanalın dünya genelinde kabul görmüş bir frekans karşılığı vardır.
aşağıdaki tablo sanırım sorunuzu cevaplar.

1

1375 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:05:06 

quote:

slm.
her kanalın dünya genelinde kabul görmüş bir frekans karşılığı vardır.
aşağıdaki tablo sanırım sorunuzu cevaplar.

1

peki bu ghz düşük olanları seçersek bağlantıda yavaşlama olur mu?

şuan ben 5 yaptım çünkü bizim apartmanda herkes 11 kullanıyor

12 yapınca laptop un teki bağlantıyı görmüyor

10 yapınca ve 9 yapınca bağlantı çok kötü oluyor

en uygunu nedir acaba diğer ağlarla çakışmadan hızlı bi şekilde bağlanmak için

5774 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:15:07 

slm.
seçim için malesef her bölgede denemeler yaparak bakmak lazım.
ama genelde 1. kanal sorun çıkarmıyor.
burda bu frekansları sadece wifi cihazların değil kablosuz telefonların, mikrodalga fırınların
v.s. birçok yüksek frekans çalışan ürünlerinde bozduğunu unutmamak lazım.

yani en güzeli tek tek deneyerek en verimli frekansı bulmak.

1375 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:16:47 

quote:

slm.
seçim için malesef her bölgede denemeler yaparak bakmak lazım.
ama genelde 1. kanal sorun çıkarmıyor.
burda bu frekansları sadece wifi cihazların değil kablosuz telefonların, mikrodalga fırınların
v.s. birçok yüksek frekans çalışan ürünlerinde bozduğunu unutmamak lazım.

yani en güzeli tek tek deneyerek en verimli frekansı bulmak.

anlıyorum çok teşekkürler ilginiz için

şuan 5 te çalışıyor eğer sorun çıkartırsa 1 e alırım tabi eğer çevrede kullanan yoksa

38 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:32:11 

Merhaba arkadaşlar;

Smile adsl e geçtim ve verdikleri airties modemi kullanıyorum. Kablolu bağlantı çok iyiyken, kablosuz bağlantı rezalet halde. Ara ara kopuyor, sürekkli çok yavaş ve ping 1000'in üzerinde. Ne yapmam lazım, modem ayarlarıyla hiç oynamadım bana geldiği gibi kullanıyorum. Evdeki 3 laptop da aynı problemi yaşıyor. Bir metre ötedeki modemimden düzgün yayın alamıyorum.

5774 Mesaj
1 Şubat 2012; 17:50:00 

quote:

Orijinalden alıntı: none133

Merhaba arkadaşlar;

Smile adsl e geçtim ve verdikleri airties modemi kullanıyorum. Kablolu bağlantı çok iyiyken, kablosuz bağlantı rezalet halde. Ara ara kopuyor, sürekkli çok yavaş ve ping 1000'in üzerinde. Ne yapmam lazım, modem ayarlarıyla hiç oynamadım bana geldiği gibi kullanıyorum. Evdeki 3 laptop da aynı problemi yaşıyor. Bir metre ötedeki modemimden düzgün yayın alamıyorum.

slm. eğer 1 metre ötede bu bahsettiğin sıkıntıları yaşıyorsan bence modemden wifi yi b moduna geçir
ve 3. kanalı seç.

3991 Mesaj
18 Temmuz 2012; 17:47:16 

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama çok ilginç bi sorunum var;

Normalde 8Mb Sınırsız ( AKK'siz ) Biri Adsl kullanıyorum.. Modem markam Airties RT 212 ve Kablosuz Ağ Default(Fabrika) ayarlarım şöyle;

Frekans: 2,4 GHZ

Mod: 802.11 b/g

Kanal: 11

Hız: Otomatik

Güç: %100

Modem ayarları böyle olunca, kablosuz şekilde bağlandığımda net 8 Mb hızımı alabiliyorum. Fakat herhangi bi download veya Youtube'tan video izlemem sırasında bağlantım kopuyor ve modemi açıp kapatmak zorunda kalıyorum. Telefon açtım Biri'ye, teknik destek hattı modem ayarlarımı şu şekilde güncelledi;

Mod: 802.11 b

Kanal: 8

Ayarlar böyle olunca download sorunum ortadan kalkıyor,kopma falan meydana gelmiyor fakat bu seferde kablosuz olarak bağlandığımda hızım 3-4 Mb'e düşüyor.

Üstte ki ayarlarda 1000Kb/Sn ile downlad yaparken, altta ki ayarlarda ortalama 350 KB/Sn ile indiriyorum.Hızımı düşürmeden ve bağlantımı koparmadan kullanabilmek için hangi kanal, mod ayarlarını yapmalıyım ? Yardımcı olabilecek biri var mı ?

iPhone 6 PLUS 64 GB & Macbook Air 13" MID 2012
PlayStation®4 500 GB & Sony KDL-42W815B

16 Mesaj
20 Temmuz 2012; 12:32:55 

Mod: 802.11 b seçmeniz hızınızı düşürmüş.
Eğer kablolu olarak herhangi bir kopma yaşamıyorsanız .
Mod: 802.11 b/g alarak Modeme yaklaşmayı deneyin yine sorun yaşıyorsanız wireles alıcınızdada sorun olabilir.
bir başka wireles alıcısı deneyebilirsiniz.
Modemdende kaynaklı olabilir .

modem kaynaklı ise tp-link wr941nd gibi AP alarak sorunu basitçe çözebilirsiniz.

7 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:52:25 

bundan hiç anlamıyorum. bu kanalı nerden değiştiriyoruz? ben de kopmalar yaşıyorum ve tek çözüm yolu modemi baştan açmak. belki kanalla bunu halledebilirim.

1374 Mesaj
28 Temmuz 2012; 20:42:46 

Airties rt206 modemin kablosuz şifresini unuttum
reset atmadan bulabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termal1 -- 28 Temmuz 2012; 20:43:57 >

www.termalkontor.com

5774 Mesaj
29 Temmuz 2012; 6:47:31 

arayüze girebilirsen kablosuz şifresini görebilirsin.

22 Mesaj
14 Ağustos 2012; 23:55:01 

Arkadaşlar merhaba,

İnternetim world of warcrafta girince,belli bir süre sonra gidiyor.Daha çok veri alışverişinin bol olduğu zamanlarda gittiğini düşünüyorum.
Bir kaç yerden, bu sorun için kanalları değiştirenleri duydum.Bu konuda pek bilgim yok.Bana yardımcı olursanız sevinirim.
Linksys modemi kullanıyorum.
Ayarlarım:

Radyo bandı: Geniş 40 Mhz Kanal
Geniş kanal: 9
Standart kanal: 11 -2.462 Ghz

Sizce ne yapmalıyım?

Acemi: 3 ÜNCÜ ZH.TUG. KH. / TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
Usta: 3 ÜNCÜ ZH.TUG.MKNZ.P.TB. KH. VE KH.BL. / TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

1965 Mesaj
2 Ekim 2012; 13:35:56 

Ben bu gün 1 den 13 e bütün kanalları deneyip uzak ve yakın mesafede ping sorunu çıkartmayan ve en uygun hızı veren kanalı aramak için biraz vakit harcadım taki 12. kanalı seçene kadar. 12 ve 13. kanalın türkiyede çalışmadığını müşteri hizmetlerini arayınca öğrendim. 12. kanala geçtiğim için sıkıntı olmuştu. Bazı kanallar yakın mesafede 5 ms ping ile çalışsa bile uzaklaştığımda 95 e çıkıyordu. Bende hepsini tek tek not alarak değerlendirdim.

Otomatik yapmak yerine manuel yapmak daha hızlı yapıyor diye düşünüyorum. Kendi evimde bana en uygun olan kanal 9. kanal oldu.

50 mbit hız üzerinden wireless ile 41 mbit hız alabiliyorum ping ise 5ms zaten landan girdiğim zaman 50 de 50 çekiyor hız düşüşü hiç olmuyor.

274 Mesaj
13 Kasım 2012; 1:45:16 

Uygun ayarlar için her zaman 1-6-11 kanallar seçilmeli. Çevrenizde bu kanallar(ı) kullanılsa bile bu kanallar birbiriyle örtüşmeyen kanallardır. O yüzden çok yakınınızda bu kanalları kullanan iki veya 3 cihaz yoksa başka kanallara geçmenizin pek faydası yoktur. 13 kanalı kullanmak demek bazı RF alıcıların bu cihazı görmemesine sebep olabilir. Bu yüzden 13 kanalı hiç kullanmanızı tavsiye etmem. Çoğu cihaz yeni nesil olduğu için cihazınızdaki hız bant genişliğini de G moduna alabilirsiniz. Sadece bu modda çalışması RF sinyal göndericinizin çalışma performansını stabil kılcaktır. RF cihazınızın (modem, access point) gibi cihazların daha stabil çalışması için üzerindeki yönetim yazılımını güncellemeniz sizin için faydalı olacaktır.

Aşağıdaki birkaç access point için yapılmış stabil ayarlar. (bazı bölümler silinmiştir kablosuz ağ adı, MAC adresi gibi yerler)

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi microsonic -- 13 Kasım 2012; 1:57:02 >

sorun çıkartmayan bilgisayar

2858 Mesaj
20 Haziran 2013; 19:45:56 

Arkadaşlar laptopum komsunun modemi gormuyor. ama ewdeki diger laptop goruyor acaba bu durumu nasil cozebilirim.

Nikon D80 Body + Nikon Nikkor 50 mm 1.8 D

274 Mesaj
21 Haziran 2013; 17:07:10 

Fazla uzak olmasın, ya da 13'üncü kanalda olmasın modem?

13'üncü kanalda bazı cihazlar sinyali görmez.

6 Mesaj
27 Haziran 2013; 17:56:17 

Arkadaşlar ben bugün baştan kurdum modemi auto yaptım kanal sayısını acaba bi sakıncası varmı bununla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizeliadam -- 27 Haziran 2013; 17:58:36 >

467 Mesaj
30 Haziran 2013; 3:31:25 

2.4 chz frekansında çalışan cihazlarda 1-13 arasında kanal aralığına sahip, modemde 5 ghz özelliği var ise kanal aralığı 1-33 arasında bulunuyor. kullanmış olduğunuz cihazlarında 5 ghz uyumlu olması gerekir. 12-13 kanaları bir çok wireless kartı göremiyebiliyor aralık 1-11 arasındadır. bilgisayarın wireless kartı 5 ghz özelliğine sahip ise 12-13 kanallarıda görüyor.

Uzaklaştırılmış
67 gün cezanın,
10 gün 6 sa. 39 dk. kadarı kaldı.
29 Ağustos 2013; 19:46:59 

kanal otomatik olursa sorun olurmu başım acayip ağrıyor yeni aldım modemi otomatik şuan

274 Mesaj
1 Eylül 2013; 10:58:21 

Başınızı modemin kablosuz sinyalleri mi ağrıtıyor?

Cümleden bunu anladım.

1399 Mesaj
3 Nisan 2014; 12:24:13 

quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama çok ilginç bi sorunum var;

Normalde 8Mb Sınırsız ( AKK'siz ) Biri Adsl kullanıyorum.. Modem markam Airties RT 212 ve Kablosuz Ağ Default(Fabrika) ayarlarım şöyle;

Mod: 802.11 b/g

Kanal: 11

Modem ayarları böyle olunca, kablosuz şekilde bağlandığımda net 8 Mb hızımı alabiliyorum. Fakat herhangi bi download veya Youtube'tan video izlemem sırasında bağlantım kopuyor ve modemi açıp kapatmak zorunda kalıyorum. Telefon açtım Biri'ye, teknik destek hattı modem ayarlarımı şu şekilde güncelledi;

Mod: 802.11 b

Kanal: 8

Ayarlar böyle olunca download sorunum ortadan kalkıyor,kopma falan meydana gelmiyor fakat bu seferde kablosuz olarak bağlandığımda hızım 3-4 Mb'e düşüyor.

Üstte ki ayarlarda 1000Kb/Sn ile downlad yaparken, altta ki ayarlarda ortalama 350 KB/Sn ile indiriyorum.Hızımı düşürmeden ve bağlantımı koparmadan kullanabilmek için hangi kanal, mod ayarlarını yapmalıyım ? Yardımcı olabilecek biri var mı ?

Merhaba bende ayni modeme sahibim download yaparken kopmalar yasiyorum hem hizin dusmeyecegi hemde kopmalarin olmadigi ayarlari bulabildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2304 Mesaj
21 Nisan 2014; 14:48:33 

Aradan uzunca bir zaman geçmiş ama yinede gözüm çarptı değinmeden geçmeyeyim dedim. Kablosuz ağlarda tıpkı cep telefonları ve yüksek geirilim hatları gibi elektromanyetik radyasyon yayarlar. Pek çok kişi binlerce voltluk yüksek geirlim hatlarının kanser yaptığından şikayetçi iken yüksek gerilim hatları ve cep telefonalrından çok daha riskli olan kablosuz ağlardan kimse şikayetçi olmaz. Ancak insanını koruyan, değer veren ve seven ülkeler hariç...İngilterede 3 yaşından küçüklerin ikamet ettiği evlerde kablosuz modem kullanımı yasaktır (Kanada'da keza aynı şekilde bir yasa gündemdedir 2013 itibari ile, şu an çıkıp çıkmadığından emin değilim). Fransada kablosuz modemlerin yayın mesafeleri teknik şartname ile belirlenmiştir (yanlış bilmiyor isem Fransada 15 m daha uzağa kablosuz modem yayını yapamazsınız, bu yayını yapanlar kendini mahkemede bulur, bu modemi ülkeye sokanlar bir daha gün yüzü göremezler bkz. Fransız kablosuz yayın yönetmeliği). Türkiyede 30 km öteye dahi kablosuz yayın gönderen modemler mevcuttur, satışlarıda serbesttir dahası bunlara gerek yok evinize aldığınız sıradan modem bile çok rahat engelsiz bir şekilde 180 m kadar yayın yapmaktadır (bizzat tarafımca denenmiş ve test edilmiştir 185 m olarak sabitlenmiştir).

Bu mesajda bahsedilenler: microsonic

Teknik Destek Bölümü için: Şayet problem ile ilgili yapılması gereken işlem bildirmiş isem lütfen "haberdar et" özelliğini kullanarak gerekli işlemleri ve bilgileri yükledikten sonra beni de bilgilendirmeyi unutmayın.
2. El Bölümü İçin: Bir miktar daha garantisi bulunan 1 Tb disk aranmaktadır, satmayı düşünen arkadaşların dikkatine.

91 Mesaj
4 Mayıs 2014; 3:56:02 

Arkadaşlar modem kanalı otomatik olarak neden değiştirir?
Benim modem kanalı bi 1 bi 11 yapıyo. Mesela 5gün boyunca kanal 1'de 2 gün 11de 2 saat sonra bakmışsınız tekrar 1de..

neden böyle yapar ve bunu iptal edebilirmiyim?

28 Mesaj
8 Mayıs 2014; 23:21:54 

Bu konuda kimsenin birşey bildiği yok açıkcası :) 16 kanala toto oynatırlar milleti :) Boşver sen bilmeyenlerin anlattıklarını.
android telefon yada tablet varsa ona bu programı kur :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=tr
Modem o arada otomatik kanal seçiminde olsun. Programı kur ve çalıştır. Hangi kanalı kullandığını gösterecektir.
1-11-6-13 vesair. mesela benim huawei modem vardı o 6'yı kullanıyordu airties 5650 kalanl 1'i kullanıyor.
Orda gördüğün kanal sayısını modem arayüzüne girerek ayarla. Yani otomatik kanal ayarlıyken wifi analyzer sana 11. kanalı veya 13. kanalı gösteriyorsa gir modem arayüzüne o kanalı ayarla ve modemi resetle. Kesintisiz kullanırsın ondan sonra.
Benim bulduğum kesin çözüm bu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir aras -- 8 Mayıs 2014; 23:27:19 >

2684 Mesaj
26 Haziran 2014; 1:36:16 

bende komşudan çektigim internetin kanalını değiştiricem ama bağlantıyı hiç göremezsem diye korkuyorum
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Modem » kablosuz modem kanal sayisi kac olmali
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.496