- x
Yurtdışı Alışveriş Siteleri
856 Cevap248598 Görüntüleme39 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

793 Mesaj
16 Nisan 2009; 10:50:12 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

İnternet üzerinden türkiye'ye satış yapan internet sitelerinden bildiklerimizi burada paylaşalım.

Örnek.
Ülke: Çin / Honkong
Site : www.dealextreme.com
Kargo : Ücretsiz Kargo.
İçerik: her yaş grubuna göre ürün mevcut.
Ulaşım süresi : En az 2 Hafta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan2200 -- 16 Nisan 2009; 11:45:56 >

793 Mesaj
16 Nisan 2009; 11:27:04 

793 Mesaj
16 Nisan 2009; 11:32:24 

793 Mesaj
16 Nisan 2009; 11:41:46 

712 Mesaj
16 Nisan 2009; 15:55:10 

quote:

Orjinalden alıntı: hakan2200

İnternet üzerinden türkiye'ye satış yapan internet sitelerinden bildiklerimizi burada paylaşalım.

Örnek.

dealextreme'nin forumde Hakan_G diye moderator var.. sen misin ?

dealextreme'den cok alis veris ediyorum saglam site...

$1,70'e tracking almiya unutmayin cok onemli...

485 Mesaj
17 Nisan 2009; 10:48:56 

www.dealextreme.com da

ne alırsan 2 dolar bölümündeki ürünler, türkiyede 10 ytl üzerinden satılıyor.

tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bageera -- 17 Nisan 2009; 10:50:31 >

Kör cehalet çirkeflestirir insanlari ! Suskunlugum asaletimdendir...Her lafa verecek bir cevabim var...Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, Bir de soyleyene bakarim adam mi diye...

Mevlana

485 Mesaj
17 Nisan 2009; 10:53:35 

hakan arkadaşımızın verdiği ikinci linkteki mağazadanda bir arkadaşım sipariş verdi sipariş sorunsuz gelidi. onuda tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bageera -- 17 Nisan 2009; 10:57:15 >

Kör cehalet çirkeflestirir insanlari ! Suskunlugum asaletimdendir...Her lafa verecek bir cevabim var...Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, Bir de soyleyene bakarim adam mi diye...

Mevlana

793 Mesaj
17 Nisan 2009; 10:59:03 

quote:

Orjinalden alıntı: boolat

dealextreme'nin forumde Hakan_G diye moderator var.. sen misin ?

dealextreme'den cok alis veris ediyorum saglam site...

$1,70'e tracking almiya unutmayin cok onemli...

yok ben o moderatör değilim.

bende geçen dealextreme den rc helikopter + ufak tefek 11 parça toplam 80 dolar değerinde bir şeyler sipariş verdim.

şu an siparişlerimi beklemekteyim.

50 Mesaj
20 Nisan 2009; 9:43:39 

www.ebay.com 'u tek geçerim.Ne ararsanız var...

485 Mesaj
20 Nisan 2009; 10:48:05 

türkiyeye gönderiyormu ebay.com

Mevlana

50 Mesaj
20 Nisan 2009; 11:19:34 

Ebay çok fazla sayıda satıcıdan oluşan bir alışveriş sitesidir.Aradığınız birşey birden fazla satıcı da olabilir.Bunların bazıları sadece Amerika içine yollarken çoğunluğu Türkiye'ye yollamaktadır.Gönderi ücretleri gönderildiği yere ve eşyanın ağırlığına göre değişmektedir. 200$ üzeri elektronik alışverişinde gümrük ödeniyor ne yazık ki..

337 Mesaj
21 Nisan 2009; 10:34:20 

ebay.com dan. 200 dolar altı alışveriş yapmak gerekiyor ozaman gümrüğe hiç girmemesi için.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

11 Mesaj
20 Ağustos 2009; 15:33:37 

Merhaba,

bu site bütün ürünler mi ücretsiz gönderim yapılıyor yoksa kısıtlama var mı? Eng olduğu için anlayamadım pek

quote:

Orijinalden alıntı: hakan2200

Örnek.

3127 Mesaj
20 Ağustos 2009; 16:37:00 

www.dealextreme.com 'dan fener siparişi verdim,1.5 aydır bekliyorum...
www.mymemory.co.uk 'den kulaklık siparişi verdim 2 haftadır bekliyorum...

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

712 Mesaj
20 Ağustos 2009; 20:55:43 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

www.dealextreme.com 'dan fener siparişi verdim,1.5 aydır bekliyorum...
www.mymemory.co.uk 'den kulaklık siparişi verdim 2 haftadır bekliyorum...

1$lara tracking aldin mi ? kargo takip numarasi yani... evet'se sikayet et.

3127 Mesaj
20 Ağustos 2009; 23:20:21 

quote:

Orijinalden alıntı: boolat

1$lara tracking aldin mi ? kargo takip numarasi yani... evet'se sikayet et.

Hayır,öyle birşey olduğunu sonradan öğrendim...

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

3127 Mesaj
21 Ağustos 2009; 23:02:01 

www.mymemory.co.uk 'den siparişim bugün geldi,geçmişe bir baktım ki 2 hafta diye sallamışım resmen,11 günde teslim aldım.Hem de Türkiye'de en ucuz yerde 79TL.ye (+kargo) satılan kulaklığa £ 18'e (yani yaklaşık 47TL.ye) kargo ücreti ödemeden sahip oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobita -- 21 Ağustos 2009; 23:01:43 >

6691 Mesaj
31 Ağustos 2009; 6:39:04 

Arkadaşlar .....Ben çok uzun zaman inox dar bulaşık makinası siparişi için bu siteleri ziyaret ettim...İng..Hollanda, Alm.. Gibi..Bazıları Türkiye ye satışımız yok dediler..Bazıları nakliye ve gümrük sigorta masrafı sana ait malın parasını KK numarandan alıyoruz...Yada Falanca bankada hesabımıza havale yapacaksın dediler..Mal ucuz...Ancak bu masraflar binince Buranın fiyatına geliyor...İşime gelmedi...BİRDE DOGRUSU GÜVENEMEDİM...PARAYI ÇIKARDIKTAN SONRA AYNI MARKANIN DAHA UCUZ BİR ALT MODELİNİ YOLLARSA YAPACAK BİR ŞEYİM YOKTU....Muradıma eremedim...Buradan 45 cm lik BOSCH beyaz bulaşık makinası aldım...Hayalime veda ettim...Bu topik çok yararlı olmuş...Açanlara teşekkürler...

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

2323 Mesaj
1 Eylül 2009; 3:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Arkadaşlar .....Ben çok uzun zaman inox dar bulaşık makinası siparişi için bu siteleri ziyaret ettim...İng..Hollanda, Alm.. Gibi..Bazıları Türkiye ye satışımız yok dediler..Bazıları nakliye ve gümrük sigorta masrafı sana ait malın parasını KK numarandan alıyoruz...Yada Falanca bankada hesabımıza havale yapacaksın dediler..Mal ucuz...Ancak bu masraflar binince Buranın fiyatına geliyor...İşime gelmedi...BİRDE DOGRUSU GÜVENEMEDİM...PARAYI ÇIKARDIKTAN SONRA AYNI MARKANIN DAHA UCUZ BİR ALT MODELİNİ YOLLARSA YAPACAK BİR ŞEYİM YOKTU....Muradıma eremedim...Buradan 45 cm lik BOSCH beyaz bulaşık makinası aldım...Hayalime veda ettim...Bu topik çok yararlı olmuş...Açanlara teşekkürler...

sizde öyle büyük bir ürün seçmişsinizki kargo ve gümrük masrafı fiyatı iyice yükseltiyor.Hani ufak bir ürün olsa kargo sorun olmuyor.Ben yurtdışından çok ürün aldım ve Türkiyedeki fiyatının yarısından azı bazen 3 te 1 fiyatına daha uygun geliyordu.

1411 Mesaj
17 Ocak 2010; 18:43:22 

www.yeterli.net'te destek veriyoruz özellikle ebay,alibaba ve çin alışveriş siteleri için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1470 Mesaj
22 Şubat 2010; 15:21:10 

Beyler laptop sıparıs verebılırmıyız yada versek gumruk falan bınse orda 1700 tl cıvarı olan pc hersey dahıl kaca patlar yardımlarınızı beklıyorum

İntel İ7 4790 Asus DCU İİ GTX 780 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Steelseries GCK+...

63 Mesaj
22 Şubat 2010; 18:32:30 

darty nin fransa da sitesindeki bu ürünü türkiye ye yollamıyorlar sanırım, bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? bu makinenin türkiye de benzerleri 300-400 tl civarında.

http://www.darty.com/nav/achat/petit_electromenager/expresso_cafetiere-expresso/expresso/delonghi_ec7_vario_system.pl?from=SRUB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siluet -- 22 Şubat 2010; 18:34:11 >

6691 Mesaj
24 Şubat 2010; 16:12:10 

Bir çok site yurt dışı satışımız yok diyor..Mail atıp laptop, likit tv...DVD player v.b. epeyce mal sordum...Bazıları nakliye , gümrük sigorta size ait yollarız diyorlar.. İsterseniz şu departmanda mrs....bilmem kime sipariş verin diyorlar....Falanca malı beğendin...malın fiyatı + nakliye bedeli + sigorta bedeli KK dan kesiliyor...+ Buraya geldi gümrük .Parası yatır...Siparişin belli ama ..Ne gelecek ? Onu kesin bilmiyorsun...Falanca malın yerine aynı marka bir alt modeli gönderilirse ne yapabileceksiniz ?... Para gitti...KK dan çekiyorlar...Sipariş mal geldi...Burada...Falanca değil filanca model....Arada 150 Sterlin yada Euro fiyat farkı var.....Yapacak ne var ?..Hiç bir şey.....Ufak, ucuz mallar istenir 20 -30 -50 usd gibi...EURO gibi..Ancak pahalı, kıymetli büyük malların riskide büyük...Şahsi düşüncem.....GÖSTERMELİK KORSAN BİR SİTE...ÇOK GÜZEL LAPTOPLAR , LİKİTLER...HEPSİ FOTOGRAF.... MAL FALAN SATIŞI YOK.. ÇOK UCUZ FİYAT BULDUM FALAN MALI İSTEDİM.. 1500 usd LIK LAPTOP 850 usd........KK DAN PARAYI ÇEKTİLER....CAYMAN ADALARINDA BİR ŞİRKET.... NE MAL GELECEK NE PARA ...Bekle dur......Buda en kötü en tuzlu ihtimal...Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 25 Şubat 2010; 8:43:57 >

1470 Mesaj
24 Şubat 2010; 16:30:21 

Benım sorum su sıte guvenılırlıgınde falan egılım ben saglam sıte arastırır buluruz ben sımdı ordan 1000 euro luk falan notebook ıstesem gumruk falan fılan bana hersey dahıl gumruk falan kaca gelır. bilgisi olan varmı

İntel İ7 4790 Asus DCU İİ GTX 780 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Steelseries GCK+...

2228 Mesaj
27 Şubat 2010; 1:16:17 

yararlı bir topic gercekten

Neyi hep erken yaşadıysam hep ona GEÇ KALIYORUM...

96 Mesaj
27 Şubat 2010; 21:03:14 

merhaba

biz amerika uzerinden Turkiye ye satis yapmaktayiz her turlu elektronik de yardimci oluruz camera agirlikli calisiyoruz

gorusmek uzere online destek hattimiz vardir

www.bizamerikadayiz.com

ihsan

HER GUZEL SEY INSAN ICIN

96 Mesaj
27 Şubat 2010; 21:06:10 

quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal

Benım sorum su sıte guvenılırlıgınde falan egılım ben saglam sıte arastırır buluruz ben sımdı ordan 1000 euro luk falan notebook ıstesem gumruk falan fılan bana hersey dahıl gumruk falan kaca gelır. bilgisi olan varmı

merhaba

istediginiz marka ve modeli belirtin sifir gumruk ile size fiyat verelim online destek hattimiz bulunmaktadir

www.bizamerikadayiz.com

ihsan

HER GUZEL SEY INSAN ICIN

41 Mesaj
7 Mart 2010; 17:27:03 

arkadaşlar Türkiyeye gönderim yapmayan sitelerde nasıl bi yöntem izliyosunuz

79 Mesaj
11 Mart 2010; 0:51:26 

http://caliroots.com/

elektronik sitesi değil ama =)
4 kez alışveriş yaptım ups ile gönderim 4 iş gününde ürünler elime geçti indirim sayfası çok avantajlı özellikle nike montlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldierkan -- 11 Mart 2010; 0:52:31 >

1 Mesaj
19 Mart 2010; 2:57:17 

quote:

Orijinalden alıntı: feyt333

arkadaşlar Türkiyeye gönderim yapmayan sitelerde nasıl bi yöntem izliyosunuz

www.lambadan.net sitesini kullanabilirsin, bu site ile amerikadan adres alıyorsun, ürün sipariş ederken bu site üzerinden alışveriş yapıyorsun yani aldığın ürünü bu siteden aldığın adrese yolluyorsun, site de ürünü sana yolluyor. site sorunsuz çalışıyor, ayrıca da kesinlikle güvenilir. tüm siparişlerim sorunsuz elime ulaştı

718 Mesaj
26 Mart 2010; 11:12:05 

dealextream den bende birçok ürün aldım.. hatta en son bir dürbün almıştım gayet de güzeldi tavsiye ederim ürünler geç de olsa gelir

Ölümden şüphen varsa, uyuma! Uyumak mecburiyetinde kaldığın gibi, ölmeye de mahkumsun.
Eğer dirilmekten şüphe ediyorsan, uykudan uyanma! Uykudan uyandığın gibi öldükten sonra da dirileceksin...

73 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:11:17 

bizamerikadayız .com
gerçektenilgili belki olabilir gibi

HAYATA DAİR.....

73 Mesaj
14 Nisan 2010; 0:15:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Mustafasd

dealextream den bende birçok ürün aldım.. hatta en son bir dürbün almıştım gayet de güzeldi tavsiye ederim ürünler geç de olsa gelir

gerçekten çinden alışveriş nasıl oluyor yani parayı gönderip sonra bekliyormusunuz ya mal gelmez ise...?

HAYATA DAİR.....

326 Mesaj
16 Nisan 2010; 20:07:50 

quote:

Orijinalden alıntı: kartal4c

ebay.com dan. 200 dolar altı alışveriş yapmak gerekiyor ozaman gümrüğe hiç girmemesi için.

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

112 Mesaj
19 Nisan 2010; 17:31:07 

ebayın gittigidiyordan farkı neki aynı site bence gereksiz

23 Mesaj
22 Nisan 2010; 1:56:41 

merhaba lambadanda kargo ücreti ne kadar galiba adres satın almışsın ve ürünün kargolanmış.Kargo ücreti çok pahalı değilse bu birçok siteden alışveriş yapabilmek demek.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2010; 12:08:56 

arkadadaştal http://www.bestofferbuy.com ve http://www.tradetang.com bu site nasıl burdan ürün almayı düşünüyorum ayrıca ücretsiz kargo varmış sanırsam deal extreme de var bu ürünler ama "geçici süre ile temin edilememekte" diyor bende bu siteyi buldum almak istediğim ürünler bunlar acaba gümrükte sorun çıkar mı? Türkiyede bu bataryayı 55 TL + kargoya satıyorlar

ürünler bunlar

http://www.tradetang.co...le/122655-1786704.html#
http://www.bestofferbuy...nof7uo4g7gg872b2l98f6e5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacaksevgilim -- 23 Mayıs 2010; 12:11:55 >

443 Mesaj
2 Haziran 2010; 10:42:02 

işinize yarayabilecek yeni bir site
www.yugidi.com

Uzaklaştırılmış
4 Haziran 2010; 10:02:31 

teşekkürler ama P1i telefon için yuksek amperli batarya alacaktım o yuzden bu siteleri soruyordum

423 Mesaj
13 Haziran 2010; 18:03:15 

yurtdışından ucuza orjinal saat , fotograf makinesi , mp3 player v.b. elektronik ürünleri satın alabileceğimiz güvenilir bulduğunuz siteleri yazarsanız memnun olurum.. Wristwatch.com güvenilirmidir..

481 Mesaj
6 Ağustos 2010; 13:26:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kataliz

işinize yarayabilecek yeni bir site
www.yugidi.com

bunu bilmiyordum teşekkürler

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
18 Ağustos 2010; 14:41:04 

Yurt dışından çinden alışveriş için reberlik yapan bir site varr www.direkgetir.com ürünlerin bir çoğu türkçeye çevrilmiş şekilde. müşteri hizmetleri bölümünde nasıl paypal hesabı açılır nasıl üye olunur nasıl sipariş verilir hepsi çok basit ve resimli birşekilde anlatılmış umarım sizlere yardıma dokunur

gölge gibiydi acılar...

1 Mesaj
30 Ağustos 2010; 6:57:13 

arkadaslar ben www.iborntoshop.com adresini tavsiye ederim urunlerinde 2 ay garantide veriyorlar ve turkce destekleride bulunmaktadir. urun agrizali ciktiginda siz bu firmanin istanbul ofisine kargoluyorsunuz onlar cinden yenisini size kargoluyorlar veyahut para iadesi talebinde bulunursaniz paranizi iade ediyorlar 2 ay icinde

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2010; 9:21:09 

quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal

Beyler laptop sıparıs verebılırmıyız yada versek gumruk falan bınse orda 1700 tl cıvarı olan pc hersey dahıl kaca patlar yardımlarınızı beklıyorum

alacağın notebook amirakadan geliyorsa %20 ,avrupadan geliyorsa %18 , uzakdoğudan geliyorsa ürünün özelikleri ve ekranın büyüklüğüne göre bir çok farklı kritelde vergi ekliyorlar.

6691 Mesaj
2 Eylül 2010; 21:26:27 

Laptopu istedin...Falanca marka 1188 KC modeli......İşlemcisi İ - 7 parayı 1750 USD KK dan ödedin...Bekledin....Mal geldi...Gümrük parasını yatırdın malı çektin... Bir baktın aynı markanın 1187 KC modeli.. .İ - 3 İşlemcili.... .... Gelen makina burada 1200 USD ... Sen ise 1750 USD üstüne birde gümrük vergisi ödedin.... Ne yapabilirsin ?..... YADA HİÇ MAL GELMEDİ....PARA GİTTİ..... Yapabilecek ne var ?....Dedelerimiz ..KIŞA GÖRE TEDBİRİNİ AL...ODUNU KÖMÜRÜ HAZIRLA.....YAZ ÇIKARSA BAHTINA......Demişler.. Gözümün gördüğü, elimin ulaştığı malı alırım üç beş kuruş fazla veririm..Bir numara çıkarsa gideceğim, çalacağım kapıyı bilirim....Şahsi düşüncem.... Karar ve para sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 5 Eylül 2010; 18:26:41 >

117 Mesaj
28 Eylül 2010; 19:20:36 

Arkadaşlar,

250 Dolarlık bir elektronik aletten en fazla ne kadar gümrük vergisi çıkarırlar sizce.

946 Mesaj
1 Ekim 2010; 3:51:59 

quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyBir

Arkadaşlar,

250 Dolarlık bir elektronik aletten en fazla ne kadar gümrük vergisi çıkarırlar sizce.

150€ üstü mallara %18 diye biliyorum, ama yanlış da olabilir.

ayrıca topik reklam kokuyo, sevmedim kim güvenilir kim değil nasıl bilecez amerika menşeili türk sitelerinde

117 Mesaj
1 Ekim 2010; 16:43:54 

teşekkürler

DHL, Easy Shop adıyla benzer bir servise başlamış. Sanırım biraz pahalıdır ama daha güvenli görünüyor.

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

150€ üstü mallara %18 diye biliyorum, ama yanlış da olabilir.

ayrıca topik reklam kokuyo, sevmedim kim güvenilir kim değil nasıl bilecez amerika menşeili türk sitelerinde

348 Mesaj
6 Ekim 2010; 12:34:26 

quote:

Orijinalden alıntı: KuzeyBir

Arkadaşlar,

Vergi 150€ üstü için %20 dir.Yanlız ürünün hangi kargo şirketinin getirdiği önemlidir.Devlet postasıyla gelirse (Amerika için usps) ise bu oran geçerlidir.
Eğer özel kargo şirketleriyle geliyorsa dhl,fedex,ups gibi kendi değerleme yöntemleri vardır o %20 oranı alırlar artı olarak işlem ücreti ordino, depo vs. ücret isteyeceklerdir bu da aldığınız ürünün fiyatını bile aşabilir.

117 Mesaj
11 Ekim 2010; 18:38:21 

Peki USPS'nin Easy Shop gibi bir posta yönlendirme hizmeti var mı? Mesela Amazon.com'dan gelen paketi Türkiye'ye gönderiyor mu?

quote:

Orijinalden alıntı: Ekström

Vergi 150€ üstü için %20 dir.Yanlız ürünün hangi kargo şirketinin getirdiği önemlidir.Devlet postasıyla gelirse (Amerika için usps) ise bu oran geçerlidir.
Eğer özel kargo şirketleriyle geliyorsa dhl,fedex,ups gibi kendi değerleme yöntemleri vardır o %20 oranı alırlar artı olarak işlem ücreti ordino, depo vs. ücret isteyeceklerdir bu da aldığınız ürünün fiyatını bile aşabilir.

42 Mesaj
27 Ekim 2010; 1:31:58 

Birşey öğrenmek istiyorum. www.focalprice.com buradan mesela 100$ lık sipariş verdiğimizde ürün direk adresimemi gelir yoksa gümrükten falan almam mı gerekiyor?

Guest
27 Ekim 2010; 14:14:38 

gümrükte takılmadan korktuğumdan bu alışveriş yolunu hiç denemedim bu zamana kadar malesef.

1925 Mesaj
27 Ekim 2010; 15:16:00 

http://www.mymemory.co.uk/

artık Türkiye ye yollamıyor sanırım.
Kötü oldu

1470 Mesaj
23 Kasım 2010; 12:12:52 

quote:

Orijinalden alıntı: velfecir

http://www.mymemory.co.uk/

artık Türkiye ye yollamıyor sanırım.
Kötü oldu

Hemde ne kötü oldu çok güzel siteydi

946 Mesaj
24 Kasım 2010; 12:21:33 

elektronik eşya alımı için güvenilir-ucuz-çok bilinmeyen site tavsiyeniz var mı?

583 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:45:18 

Ben geçtiğimiz 6 ayda dealextreme ve focalprice'dan toplasanız 30-40 defa alışveriş yaptım. Bu konudaki tecrübelerim şöyle:

1- Alışverişinizin toplam değeri 100$'ı geçmemelidir, yoksa gümrüğe takılma olasılığı çok yüksektir.
2- Cep telefonu asla almayın, gümrükten geçmez.
3- Bu siteler Paypal ile çalıştığından güvenlidir, güvenilirdir.
4- Diyelim ki aldığınız bir ürün bozuk çıktı, sadece resmini-videosunu çekip sitedeki yetkiliye iletirsiniz, ya ürününüzü iade alırlar (kargoyu karşılayıp)ya da size yenisini ücretsiz gönderirler.
5- Kargo süresi en az 1 haftadır. Benim 6 günde elime geçen ürünüm de oldu, 50 günde de. Neticede ücretsiz kargo, iyi tarafı güzelce paketleyip kapınıza kadar teslim ediyorlar.
6- Kargo seçeneklerinden yalnızca Airmail'i seçin. EMS gümrükte sorun çıkartabiliyor.
7- 20$ ve üzeri siparişlerde size bir takip numarası verirler, PTT'nin sitesinden kargonun nerede olduğunu görebilirsiniz.
8- Ucuz ve hediye edilebilecek bir şey bulduysanız 3 adet ve daha fazla alabilirsiniz; böylelikle ürün fiyatında makul indirimler olur. 5 dolarlık bir üründen 3 adet alırsanız 12 dolar öder çıkarsınız.
9- Bir ürün almadan önce açıklamasını iyi okuyun, özellikle altındaki kullanıcı yorumlarına dikkat edin.
10- Alışveriş yaptığınız sitelerin çin malı ürünler sattığını unutmayın. Ürünlerin kalitesi beklediğinizin altında olabilir. Gerçi ben gayet memnunum. Birebir sennheiser çakması bir kulaklık aldım en son, mediamarkt fiyatı 90 lirayken ben 12 dolar verdim. Ürün müthiş, orjinal mi değil mi hala anlamış değilim.
11- Özellikle focalprice'da "weekend deals" ve "lightning deals" kısımlarını takip edin. Ciddi indirimler oluyor, kapış kapış gidiyor.
12- Emin değilseniz 3-5 dolarlık bir ürün alıp ne kadar zamanda, nasıl bir ürün geldiğini görün. Memnun kalırsanız devam edersiniz.

Ben ayda 50-100 dolarlık alışveriş yapmaktayım bu iki siteden, gayet de memnunum.

516 Mesaj
28 Kasım 2010; 2:44:31 

hocam http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.42337 bu teli alsam takılırmı gümrüğe. 200 USD altı kalıyor ve bu teli türkiyede kullanılabilecek şekle nasıl getirebiliriz.100 USD altında olup ıphone getirebilecek site varmıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peanor -- 28 Kasım 2010; 2:58:10 >

583 Mesaj
28 Kasım 2010; 18:24:58 

tekrar ediyorum,

2- Cep telefonu asla almayın, gümrükten geçmez.

44 Mesaj
5 Aralık 2010; 16:42:47