Şimdi Ara

Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
888
Cevap
34
Favori
309.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ne alırsan 2 dolar bölümündeki ürünler, türkiyede 10 ytl üzerinden satılıyor.

tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bageera -- 17 Nisan 2009; 10:50:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: boolat

quote:

Orjinalden alıntı: hakan2200

İnternet üzerinden türkiye'ye satış yapan internet sitelerinden bildiklerimizi burada paylaşalım.

Örnek.
    Ülke: Çin / Honkong
    Site :www.dealextreme.com
    Kargo : Ücretsiz Kargo.
    İçerik: her yaş grubuna göre ürün mevcut.
    Ulaşım süresi : En az 2 Hafta

dealextreme'nin forumde Hakan_G diye moderator var.. sen misin ?

dealextreme'den cok alis veris ediyorum saglam site...

$1,70'e tracking almiya unutmayin cok onemli...

yok ben o moderatör değilim.

bende geçen dealextreme den rc helikopter + ufak tefek 11 parça toplam 80 dolar değerinde bir şeyler sipariş verdim.

şu an siparişlerimi beklemekteyim.

• trt'de en ucuz 32 gb usb bellek 80 lira ,dışarıda 30-40 usd.
    yani minimum 20 lira net kar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanbasaran

Herkese Cin Halk Cumhuriyeti`nden merhaba.
    Adim Ozan Basaran. 10 senedir Cin`in wuhan kentinde yasiyorum. Mukemmel sekilde Cince Rusca Ingilizce yazip konuşabiliyorum. Hepiniz Cin`den ucuz yollu alisveris yapabileceğiniz site ariyorsunuz?
    Peki bu sitelere ne kadar güveniyorsunuz? Mali teslim aldiginizda paketten salatalik cikmayacagina eminmisiniz? Ben 10 senedir burada yasan biri olarak Cinlilere güvenmezken siz nasil gozu kapali güvenebiliyorsunuz? Inanin bu yoldan cok mağdur olmuş insan var..
    Maduriyetleri soyle siralayayim :
    1- Satici parasini almasina rağmen mali postaya vermez.
    2- Satici dusuk mal (kalitesi dusuk mal gönderir yada bozuk)
    3- Satici sürekli isim degisikligi yapar böylece dolandirdigi kişiler asla ona ulaşamaz.
    4- Saticiya ulassaniz bile sizle muattap olmayacaktır. Satilan mal elinizde gümler.
    Vs vs….

Ben Cin`in uzmani olarak sizlere yardimci olabilirim. Ama her konuda değil..

Hangi konularda yardimci olmam?
    1- Piyasa arastirmasi yapmam. Su mal 5 lira bunu 4 liradan bul alayim derseniz size yardimci olamam. Piyasa arastirmasini suradan yapin.www.taobao.com bu siteye girin. Site tamamen Cince. Aramak istediğiniz urunu Google da yazip cinceye cevirin ve taobao`nun arama kutusuna yapistirin. İstediğiniz urunlerin fiyatlarini cin yuani ile göreceksiniz.. cin yuan tl arasindaki kur farkini yine googledan öğrenebilirsiniz.
    2- Su mal filanca eyalette git gor bakalim derseniz bu konuda yardimci olamam.. Cin`in bir eyaleti Turkiye kadar buyuk. Bir yerden bir yere gitmek zahmet ve zaman ister.
    3- Sen mali al gönder beğenirsek oderiz derseniz size yardimci olamam.
    4- Mal sıze ulaştığında kargoda ve gümrükte olusmus olumsuzluklardan ben sorumlu değilim. Malı sıze göndermeden kolıleme ıslemının fotoğraflarını cekerım. Sıze emaıl olarak gonderırım. Sız malı gönder deyıp bana teyit verdiginiz anda maliniz kargoya verilir. Size tavsiyem ali express deki gibi alisveris sayfalarda ucretsiz kargoya inanmayin. Neden mi? cunku fedex gibi sirketlerle gonderimi yaparlar..mal Turkiye gumrugune gelir. Ve size kol gibi extra masraflar cikartirlar..Ben size mali EMS yani cin posta servisi ile gonderecegim..bu yontem aldiginiz urunun KG ve hangi ulkeye gonderilecegi ile hesaplanan pesin odemeli postalama servisidir. ilk etapta ooo cok pahaliymis dersiniz ve ok gec geliyor adrese diyebilirsiniz ancak malin size ulasmasi gumruge takildiginda cok ucuz ucret odiyerek alabilmeniz garantidir..
    5- Malinizi geri iade imkaniniz yok. Mali teslim aldiginizda umdugunuz gibi degilse bana bildrin satici ile konusurum degistirme imkani veya geri iade imkani olup olmadigini arastiririm.Eger varsa mali geri postalarsiniz mal saticiya ulastiginda paranizi yada mal degisimini yine kargo ucretini siz odemek kosulu ile yapabilirsiniz. Eger mal kargoda sorunlu olarak aldiysaniz kargo yetkilileri ile gorusun. Bu benim disinda gelismis bir olay. Bu konuda asla sorumluluk almam.

Hangi konularda yardimci olurum :
    1- Ticari faaliyet için sizin adiniza fuarlara katilirim. (ücreti konuşuruz)
    2- Beğendıgınız urunu satın alır ınceler bozuk sahte vs ıse malı garantılı ve duzgun olanı ıle degıstırme yaparım.malı olcerım tartarım. Eger mal bı boka yaramıyacaksa sıze paranızı ıade ederım bak kardesım kazıklanıyorsun alma bu malı derım. Malın fotograflarini cekerim ve size gonderirim.. siz tamam postaya ver demedik surece postaya vermem.
    3- Parakande yada toplu satin alislarda yardimci olurum.
    4- Uygunsa malinizi kargo ile degilde Turkiyeye gidip gelen kişilerle gönderebilirim.

Peki bu islerin maliyeti nedir?
    1- Malin fiyati
    2- EMS posta kargo ucreti
    3- Malin fiyati üzerinden yüzde 2 komisyon alirim.

Bu ücretler odendiginde maliniz adresinize içiniz rahat sekilde postalarim..

Adi Soyadi : Ozan Basaran

Cin adresi : jianganqu jiefangdadao yongqingjie hanfeiqingniancheng 519 Hubei Wuhan China

Cin telefonum : 00 86 139 71 07 23 xx ( iki numara eksik yazdım. Gerektiginde email ile telefon numarami size bildiririm.Turkiye saati ile 15:00 – 17:00 arasi telefonlarınıza cevap veririm)

Email adresim : 307799896@qq.com (bana email ile ulasirsaniz daha uygun olur)

Turkiye adresim: Toparlar Beldesi no:245 Koycegiz Mugla

Şaka gibi

• İnternet üzerinden türkiye'ye satış yapan internet sitelerinden bildiklerimizi burada paylaşalım.

Örnek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan2200 -- 16 Nisan 2009; 11:45:56 >

• www.focalprice.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakan2200

İnternet üzerinden türkiye'ye satış yapan internet sitelerinden bildiklerimizi burada paylaşalım.

Örnek.

dealextreme'nin forumde Hakan_G diye moderator var.. sen misin ?

dealextreme'den cok alis veris ediyorum saglam site...

$1,70'e tracking almiya unutmayin cok onemli...

• hakan arkadaşımızın verdiği ikinci linkteki mağazadanda bir arkadaşım sipariş verdi sipariş sorunsuz gelidi. onuda tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bageera -- 17 Nisan 2009; 10:57:15 >
  • www.ebay.com 'u tek geçerim.Ne ararsanız var...
  • türkiyeye gönderiyormu ebay.com
  • Ebay çok fazla sayıda satıcıdan oluşan bir alışveriş sitesidir.Aradığınız birşey birden fazla satıcı da olabilir.Bunların bazıları sadece Amerika içine yollarken çoğunluğu Türkiye'ye yollamaktadır.Gönderi ücretleri gönderildiği yere ve eşyanın ağırlığına göre değişmektedir. 200$ üzeri elektronik alışverişinde gümrük ödeniyor ne yazık ki..
  • ebay.com dan. 200 dolar altı alışveriş yapmak gerekiyor ozaman gümrüğe hiç girmemesi için.
  • Merhaba,

bu site bütün ürünler mi ücretsiz gönderim yapılıyor yoksa kısıtlama var mı? Eng olduğu için anlayamadım pek

quote:

Orijinalden alıntı: hakan2200

Örnek.
  • www.dealextreme.com 'dan fener siparişi verdim,1.5 aydır bekliyorum...
    www.mymemory.co.uk 'den kulaklık siparişi verdim 2 haftadır bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

www.dealextreme.com 'dan fener siparişi verdim,1.5 aydır bekliyorum...

1$lara tracking aldin mi ? kargo takip numarasi yani... evet'se sikayet et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boolat

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

www.dealextreme.com 'dan fener siparişi verdim,1.5 aydır bekliyorum...

1$lara tracking aldin mi ? kargo takip numarasi yani... evet'se sikayet et.

Hayır,öyle birşey olduğunu sonradan öğrendim...

• www.mymemory.co.uk 'den siparişim bugün geldi,geçmişe bir baktım ki 2 hafta diye sallamışım resmen,11 günde teslim aldım.Hem de Türkiye'de en ucuz yerde 79TL.ye (+kargo) satılan kulaklığa £ 18'e (yani yaklaşık 47TL.ye) kargo ücreti ödemeden sahip oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobita -- 21 Ağustos 2009; 23:01:43 >
  • Arkadaşlar .....Ben çok uzun zaman inox dar bulaşık makinası siparişi için bu siteleri ziyaret ettim...İng..Hollanda, Alm.. Gibi..Bazıları Türkiye ye satışımız yok dediler..Bazıları nakliye ve gümrük sigorta masrafı sana ait malın parasını KK numarandan alıyoruz...Yada Falanca bankada hesabımıza havale yapacaksın dediler..Mal ucuz...Ancak bu masraflar binince Buranın fiyatına geliyor...İşime gelmedi...BİRDE DOGRUSU GÜVENEMEDİM...PARAYI ÇIKARDIKTAN SONRA AYNI MARKANIN DAHA UCUZ BİR ALT MODELİNİ YOLLARSA YAPACAK BİR ŞEYİM YOKTU....Muradıma eremedim...Buradan 45 cm lik BOSCH beyaz bulaşık makinası aldım...Hayalime veda ettim...Bu topik çok yararlı olmuş...Açanlara teşekkürler...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.