Şimdi Ara

Yurtdışı Alışveriş Siteleri (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
34
Favori
309.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tekno_trend

@Blur @celebic

cevap için teşekkürler hemen bir tane ediniyorum peki paypal için extra bilmem gereken bişey var mı ?

EDİT : paypalın türkiye sayfası da varmış ordan da kayıt olsam sıkıntı olmaz heralde

Bildigim kadariyla ana sayfaya yonlendiriyor olmali. Hayirli olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

@Blur @celebic

cevap için teşekkürler hemen bir tane ediniyorum peki paypal için extra bilmem gereken bişey var mı ?

EDİT : paypalın türkiye sayfası da varmış ordan da kayıt olsam sıkıntı olmaz heralde

Bildigim kadariyla ana sayfaya yonlendiriyor olmali. Hayirli olsun.

saol artık ben de premier paypal üyesiyim

• dealextreme yani dx te bir problem mi var yoksa ben mi ödeme yapamıyorum bir türlü ürünü sipariş ettim fakat ödeme kısmında hata veriyor .
  • dealextreme'den saipariş verdim ancak 5 gündür pending ve no recieved yazıo siparişlerin hazırlanması bu kadar uzun sürermi.
    not: ödemeyi sanal kart ile yaptım ve siparişimde 6 parça eşya var
  • quote:

dealextreme yani dx te bir problem mi var yoksa ben mi ödeme yapamıyorum bir türlü ürünü sipariş ettim fakat ödeme kısmında hata veriyor .

sorun düzeldi paypalla ödedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: UtKuPRO

dealextreme'den saipariş verdim ancak 5 gündür pending ve no recieved yazıo siparişlerin hazırlanması bu kadar uzun sürermi.

ürünlerin tipine göre 1 saat de sürebiliyor, 1 ay da. benim temin edilip yola çıkması 50 gün süren ürünüm oldu açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UtKuPRO

dealextreme'den saipariş verdim ancak 5 gündür pending ve no recieved yazıo siparişlerin hazırlanması bu kadar uzun sürermi.

Ben 18 ocakta vermistim siparisi hala toptancidan bekliyorlar. Bukadar surede fabrika kurulurdu nerden geliyosa urunler merak ettim. ipod nano icin ekran koruyucu ve silikon kilif aldim. Hala bi hareket yok bu hafta icindede hallolmazsa iptal etcem.
  • selamlar. 2011 aralık ayında dealextremeden 2 adet saat ve 1 adet bileklik siparişi vermiştim. Yaklaşık 1 ay sonra bileklik geldi fakat üstünden 3 aydan fazla geçmesine rağmen saatler gelmedi. Yaklaşık 32 dolarımı iç ettiler. 45 gün geçtiği için paypaldan paramı da geri alamıyorum. Sizce ne yapmalıyım ? şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jumpshot

selamlar. 2011 aralık ayında dealextremeden 2 adet saat ve 1 adet bileklik siparişi vermiştim. Yaklaşık 1 ay sonra bileklik geldi fakat üstünden 3 aydan fazla geçmesine rağmen saatler gelmedi. Yaklaşık 32 dolarımı iç ettiler. 45 gün geçtiği için paypaldan paramı da geri alamıyorum. Sizce ne yapmalıyım ? şimdiden teşekkürler

Bile bile lades demişsiniz. 45 günlük süreyi biliyordunuzda neden Paypal'a bir dosya açtırmadınız? Kimsede hata aramayın, hata sizde olmuş...
  • quote:

quote:

selamlar. 2011 aralık ayında dealextremeden 2 adet saat ve 1 adet bileklik siparişi vermiştim. Yaklaşık 1 ay sonra bileklik geldi fakat üstünden 3 aydan fazla geçmesine rağmen saatler gelmedi. Yaklaşık 32 dolarımı iç ettiler. 45 gün geçtiği için paypaldan paramı da geri alamıyorum. Sizce ne yapmalıyım ? şimdiden teşekkürler

Bile bile lades demişsiniz. 45 günlük süreyi biliyordunuzda neden Paypal'a bir dosya açtırmadınız? Kimsede hata aramayın, hata sizde olmuş...

@celebic acıklar mısın nedir bu 45 gün muhabbeti ben daha yeni actım paypal hesabimi , aynı siteden alısveris yapmıstım bilgim yok bu konuda

• quote:

quote:

Hocam daha önce onlarca alışveriş yapmıştım. ürünler stokta olmadığı için bekletiliyorum sanıyorum ama 3 aydır ses seda yok. Gelir falan diye paypala mail de atmadım

• quote:

quote:

quote:

Hocam daha önce onlarca alışveriş yapmıştım. ürünler stokta olmadığı için bekletiliyorum sanıyorum ama 3 aydır ses seda yok. Gelir falan diye paypala mail de atmadım

Hocam siz gene 45 günlük itiraz etme süresi dolmadan şikayet dosyasını açtırıp öyle bekleseydiniz. Şimdi itiraz hakkınız kalmadı. Artık satıcının insafına kalmışınız. Gönderse bu kadar sürede gönderirdi. Siz gene satıcıya email atarak ısrarcı olun. Ayrıca Paypal'a şikayet etmeye çalışın. Belki satıcıyla onlarda temasa geçer.

• Akşam inceleyeyim adresleri. Bakalım neler varmis
  • mymemory artık Türkiye ye göndermiyor mu ? net bilgisi olan var mı ?
  • quote:

quote:

quote:

@celebic acıklar mısın nedir bu 45 gün muhabbeti ben daha yeni actım paypal hesabimi , aynı siteden alısveris yapmıstım bilgim yok bu konuda

Hocam, Paypal'ı tercih etmemizin nedeni alış veriş güvenliği içindir. Bu gibi durumlara düşmemek içindir. Satıcılarda güvenli satıcı olduklarını belirtmek için Paypal ile ödeme kabul ediyoruz derler.

Paypal, sizin kredi kartıyla ödediğiniz tutarı bloke eder, satıcıya göndermez bekletir. Sizden bir itiraz gelmeyip gerekli süre dolduktan sonra satıcıya ödemeyi yapar. Bu süre içinde siparişiniz size ulaşmazsa, kırık veya bozuk gelirse, yanlış ölçü veya beden gelirse hatta siparişinizin dışında farklı bir renkte gelirse. Paranızın tamamını iade alma hakkınız var ama bunun için zamanında şikayet dosyası açtırmanız gerekir. Şikayet dosyası çmadan önce satıcıya şikayetçi olduğunuz durumu belirtip düzeltmesini rica edin. Eğer düzeltmezseniz Paypal'da hakkınızda şikayet dosyası açacağım derseniz zaten bunlara gerek kalmadan paranızın tamamını iade ederler.

Bundan önceki sayfalarda yurt dışı sitelerinde başımdan geçenleri anlatmaya çalışmıştım. Paypal sayesinde 1 cent bile zarar etmediğim gibi bir çok alış verişimdede kar bile yaptım. Basit bir örnek; bir üründen dört farklı renkte sipariş vermiştim ve bunu sipariş notunda belirtmiştim. Sipariş geldiğinde bir baktım hepsi siyah gelmişti. Satıcıya neden notuma dikkat etmedim diye sordum. Adam özür dileyip hemen paranızı tamamını iade edeyim diye teklif etti. Bende tamam dedim. peki senin gönderdiklerin ne olacak deyince. Sen Paypal'a şikayet etme yeter dedi.

Her neyse; paypal'ın amacı alıcıyı korumak ve bu sayede ticaret hacmini artırmaktır. Bu nedenle satıcılar Paypal ile çalışırız diye göğsünü gere gere satış yaparlar...

Paypal alıcı için iyi, satıcı için zor bir sistemdir. Satş yapmak isteyen satıcı mecburen Paypal ödeme sistemine dahil olur.

Siparişinizin ödemesini Paypal ile yapıp rahatça arkanıza yaslanın, siparişinizin gelmesini bekleyin.

• quote:

Siparişinizin ödemesini Paypal ile yapıp rahatça arkanıza yaslanın, siparişinizin gelmesini bekleyin.

Hocam bu süper aydınlatıcı yorumun ve cevabın için cok teşekkür ederim
  • http://www.iheadphones.co.uk/

bu site de Türkiye ye gönderim yapıyor mu ?
  • quote:

quote:

Biraz Paypal reklamı gibi oldu ama olsun. Bize böyle kolaylık ve avantaj sağlıyorsa reklamınıda yaparız.
  • quote:

quote:

quote:

Biraz Paypal reklamı gibi oldu ama olsun. Bize böyle kolaylık ve avantaj sağlıyorsa reklamınıda yaparız.

o kadar reklamdan bişey cıkmaz Hocam olsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam siz gene 45 günlük itiraz etme süresi dolmadan şikayet dosyasını açtırıp öyle bekleseydiniz. Şimdi itiraz hakkınız kalmadı. Artık satıcının insafına kalmışınız. Gönderse bu kadar sürede gönderirdi. Siz gene satıcıya email atarak ısrarcı olun. Ayrıca Paypal'a şikayet etmeye çalışın. Belki satıcıyla onlarda temasa geçer.

sıkıntı yapmanıza gerek yok hocam, "paypal olmazsa hiçbirşey olmaz" paranoyası başlayacak bu gidişle... direkt msaj atın dx, sipariş numaranızla birlikte siparişi iptal edin ve geri ödeme yapın şeklinde, direkt iptal ederler bir hafta içinde paypal hesabınızda para görünür. yukarıda bir yorumda değinmiştim; dealextreme, lightinthebox, bazaarstation, tinydeal, mp4nation, chinavasion gibi büyük mallar da satan siteler biraz pahalı da olsa çok sağlam müşteri hizmetleri sunarlar, bunları ebaydaki bireysel, ufak satıcılarla karıştırmayın, hele ki dealextreme çinin en baba sitelerindendir, kimsenin 32$ tenezzül edecek kadar basit bir firma değildir, söylediğim gibi direkt iade iste, hemen iade ederler, paypalla falan uğraşmana gerek yok.

bu dispute işine de yine değinmiştim. sık sık dispute açmayı kesinlikle önermiyorum, bu ilerde başınıza çok büyük işler açabilir yurtdışı alışverişlerde paypal bir güvencedir tabiki ama her zaman dispute sizin lehiize sonuç da vermez, satıcı çok sağlam, mesela burdaki dx gibi büyük bi firma ve siz dispute açarak bunlar benim paramı içledi dediniz. dx de cevaben dedi ki beni bilirsiniz, ben 32$ tenezzül edecek kadar düşmedim. siz birçok alışverişinizde paranızı normal alacak yerde dispute açar ve bunu alışkanlık haline getirdiğinizde bu durumda sizin beyanınızdan daha fazla satıcının beyanını esas alabilir paypal, siz hemde büyük firmalar aleyhine birkaç dispute açmış ve bunu sıkça yapmaya başlamışsanız paypal satıcının değil sizin yalancı (dolandırıcı) olduğunuzu düşünecektir, direkt hesabınızı banlar, bir daha da adınıza hiçbir hesap açmanıza müsade etmezler. o sebeple sağlam firma yada satıcılarla problemi direkt halletmeye bakın, (paypal milyonlarca ürün satan sağlam müştersine mi yoksa 3-5 ürün almış ve sürekli dispute açan alıcının beyanını mı dikkate alır) dispte son çare olsun, yoksa dediğim gibi ilerde gerçekten ciddi bir durum olur ve paypal tarafından hiçbir dispute ciddiye alınmaz, ısrar ettiğinizde de hesap banlanır. bu durumu da gözönüne almanızı tavsiye ederim...

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.