Şimdi Ara

Yurtdışı Alışveriş Siteleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
888
Cevap
34
Favori
309.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

8- Ucuz ve hediye edilebilecek bir şey bulduysanız 3 adet ve daha fazla alabilirsiniz; böylelikle ürün fiyatında makul indirimler olur. 5 dolarlık bir üründen 3 adet alırsanız 12 dolar öder çıkarsınız.

Öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı teşekkürler. 3 ve daha fazla alırsınız yazmışın ama araştırdığım kadarıyla fazla miktarda alınan ürünleri ticari mala sokup vergiye tabi tutuyorlarmış. dealextreme buradan 10 adet 3 dolarlık ürün alsam gümrüğe takılırmı. Daha önce 10 ve üstü düşük fiyatlı ürün aldınmı?
  • dealextreme

Bu site bütün ürünlerini türkiye ye gönderiyor mu acaba bilginiz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamac_34

quote:

8- Ucuz ve hediye edilebilecek bir şey bulduysanız 3 adet ve daha fazla alabilirsiniz; böylelikle ürün fiyatında makul indirimler olur. 5 dolarlık bir üründen 3 adet alırsanız 12 dolar öder çıkarsınız.

Öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı teşekkürler. 3 ve daha fazla alırsınız yazmışın ama araştırdığım kadarıyla fazla miktarda alınan ürünleri ticari mala sokup vergiye tabi tutuyorlarmış. dealextreme buradan 10 adet 3 dolarlık ürün alsam gümrüğe takılırmı. Daha önce 10 ve üstü düşük fiyatlı ürün aldınmı?

Evet, aldım. 15 adet anahtarlık aldım ve sorunsuz geldi. Ancak bu benim tecrübem, sizin alacağınız ürüne farklı yaklaşılabilir bilmiyorum.
  • BEŞİNCİ KISIM

Gümrük Vergilerinden Muafiyet ve İstisna Tanınacak Haller

BİRİNCİ BÖLÜM

Önemli Değeri Olmayan Eşya

Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya

MADDE 45- (1) Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.

Yukarıdaki bilgi resmi kanuni bilgi 150 euro deniyor tarzanabi 100 usd üzeri takılır demişsin
    neye göre 100 usd dedinki ?
  • Genel olarak 100 doların üzerindeki siparişlere gümrükte biraz daha dikkatli bakıldığını biliyorum. Kaldı ki 10 dolarlık bir siparişi bile keyfi olarak geçirmeme durumları olabiliyor.
  • www.luggage.com bu siteden jansport sırt çantası almayı düşünüyorum.Ama güvenilir mi bilmiyorum.bileniniz var mı bu siteyi ? alışveriş yapanınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarzanabi

Genel olarak 100 doların üzerindeki siparişlere gümrükte biraz daha dikkatli bakıldığını biliyorum. Kaldı ki 10 dolarlık bir siparişi bile keyfi olarak geçirmeme durumları olabiliyor.

ortada kapı gibi kanun varken keyfi bi uygulama yapıp 10 dolarlık kargoya (yasadışı bişey olmadığı sürece) olmaz demeleri bence bitek TC de olur. Başka bi ülkede böyle bişey yaptıklarında mahkemeye gidip o gümrük müdürünü işinden edebilirsiniz. Adam bu riski almamak için böyle keyfi işere kalkışamaz . tabi pratikte adamlar kendini haşa allah sanıyor oturduğu koltuğa yapışıyor..ama yakışmıyor aslında böyle bişeyi yapanlar hakkında direk dava açıp uğraşmak lazım.Mahkeme hemen sonuçlanmasa bile hakkında süren davalarının olması bu tip keyfi işler yapan adamlar için en kötüsüdür.Tabi ülkemizde memuru muhakemat kanunu ile bu adamlar zırh kaplı..

Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya

MADDE 45- (1) Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.

yukarıdaki kanun maddesinde '' ticari miktar ve mahiyette '' kısmı önemli ; miktar tamam ama mahiyet muallakda yani adam ticari mahiyeti neye göre belirler ?? böyle kanun yazılırmı ? inanılır gibi değil herşey ticari mahiyete sahip olabilir.

bunlar değişmeden bu ülkede değişmez.

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaMeVu -- 15 Ocak 2011; 13:41:13 >
  • bu yugidi neyin nesidir bilen var mı acaba? ilginç bir siteymiş hiç kullanan var mı?www.yugidi.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armutyus -- 15 Şubat 2011; 11:18:59 >
  • ARKADAŞLAR AMAZONDAN 2ADET SAAT BEĞENDİMİ TOPLAMDA 177$ EDİYOR

1TANESİ İÇİN FREE SHIPPING YAZIYOR AMA DİĞERİ NE KADARA GELİR ACABA?

YURTDIŞINDAN HİÇ ALIŞVERİŞ YAPMADIM

YARDIMCI OLABİLECEK OLAN VAR MI ACABA?

200$ VEREYİM BİRİSİ BANA BU 2SAATİ DE GETİRSİN OLUR MU ACABA?
  • yurk dısından braun 790 traş makinası sipariş etsem
    avrupada fiyatı türkiyeye göre nasıl acaba ebayda
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalcup

yurk dısından braun 790 traş makinası sipariş etsem

Braun series 7 790cc4 :Bayisinde 649 TL, Hepsiburada'da 485 TL, sanalreyonum.com'da 360 TL. e-bay'de en ucuzu 170$(260 TL)-ki o da Türkiye'ye gönderimi yok. Olsa bile gümrüğüydü, kargosuydu, vergisiydi falan kaça gelir bilmem. 790'ı sanalreyonum bayi fiyatının yarısına satarken yurtdışından getirtmek macera aramaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

quote:

Braun series 7 790cc4 :Bayisinde 649 TL, Hepsiburada'da 485 TL, sanalreyonum.com'da 360 TL. e-bay'de en ucuzu 170$(260 TL)-ki o da Türkiye'ye gönderimi yok. Olsa bile gümrüğüydü, kargosuydu, vergisiydi falan kaça gelir bilmem. 790'ı sanalreyonum bayi fiyatının yarısına satarken yurtdışından getirtmek macera aramaktır.

mantıklı ama bir soru
    sanal reyonum orginal garantili ürünmü satıyor
    aracı garantilimi bilgin varmı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

quote:

mantıklı ama bir soru
    sanal reyonum orginal garantili ürünmü satıyor
    aracı garantilimi bilgin varmı

O konu benim de aklıma takılmıştı almadan önce okuduğum yorumlar yüzünden. Hatta traş makineleri konusunda da arkadaşlara sormuştum. Amahttp://www.sanalreyonum.com/icerik/garanti.aspx 'de yazdığı gibi kapalı kutuda garanti kartı-fatura-yetkili servisler ve Braun danışma hattı telefonu ile geldi. Yani endişe edilecek bir durum yok.
  • www.ebaydestek.com 'dan yurtdışı alışverişle ilgili ücretsiz destek alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grdiyan

www.ebaydestek.com 'dan yurtdışı alışverişle ilgili ücretsiz destek alabilirsiniz.

eyvallah
  • Mesajim bulunsun.
  • arkadaşlar verdiğiniz bilgiler ışığındawww.dealextreme.com adresinden 3 adet 18 Dolarlık ürün siparişini bugün verdim.
    artık ne zaman gelir, ne zaman gelmez bilmiyorum.
    bekleyeceğiz. geldiği zaman sizinle paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seikonomi -- 20 Nisan 2011; 14:49:30 >
  • www.dealextreme.com adresinden 20 Nisan da vermiş olduğum siparişim bu gün elime ulaştı (03.Mayıs) yaklaşık 13 günde gelmiş oldu.
    vermiş olduğum 3 adet siparişlerin kalitesi orta derecedir. Çok fazla bir beklentiye girmezseniz iyi olur. ama fiyat düşünüldüğünde ve ücretsiz kargo olduğundan gayet cazip. Türkiye deki ucuzcu sitelerdeki ürünlerin kalitesi ile hemen hemen aynı.

konuyu sizinle paylaşmak istedim. İnşallah faydalı olmuştur.
    bilgilerinize sunarım.
  • www.alibaba.com dan Egreat R4A aldım.(113 USD) 10. günde elime ulaştı.
  • arkadaşlar bilgisayar parçası alabileceğimiz bir site varmı peki? ebay hariç. normal eticaret sitesi olarak.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.