Şimdi Ara

'Ağ geçidi cevap vermiyor' Çözdüm.. Artık cevap veriyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
32.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Telefonun Samsung İ550.Bu sorun yeni modem almamla başladı.Eski airties modemimde sorun yok.Ama yeni airties marka modeme ne yaptıysam bağlanamadım sürekli ağ geçidi cevap vermiyor... Telefona reset attım olmadı , formatladım olmadı.. Modeme aynılarını yaptım olmadı.Denemediğim şey kalmadı tam ümidi kemişken ümitsizce aşağıdaki yazdıklarımı yaptım birde baktım ki internete giriverdim Aslında çok basitmiş

Çözüm yolu:( Telefonumuza manual olarak IP ve DNS vereceğiz) aşağıda nasıl yapılacağını anlattım.Yapmayı bilenlerin aşağıyı okumasına gerek yok...

Telefonunuza giremediğiniz w lan ağını Bağlantı>bağlantı yöneticisi>mevcut wlan ağl. .. "erişim noktası tanımla" diyerek tanımlayın.

Sonra Ayarlar>Bağlantı>Erişim noktaları.... eklediğiniz wlanı bulup "düzenle" deyin.Seçeneklerden "gelişmiş ayarlar" a girin.
    IPV4 ayarlarına girin.Şimdi dikkat!!
    Telefonun İP adresi kısmına bir IP vereceğiz.Bu IP modeminizle aynı blok ta olmalı.Yani:Modeminizin Ip si 192.168.1.1 ise telefonunuza 192.168.1.2-192.168.1.254 arasında bir IP verebilirsiniz.192.168.1.30 verin...

Başka Örnek:Modemizin IP si 10.0.0.1 ise telefonunuza 10.0.0.30 verebilirsiniz... Yani ip nin son hanesi farlı olacak...

İp adresi: 192.168.1.30 yazdık.
    Alt ağ maskesine : 255.255.255.0 yazın. (bazen 255.0.0.0 olabiliyor)...
    Standart ağ geçidi: Modeminizin İP si olacak : 192.168.1.1(artık sizinki neyse onu yazın)

Şimdi DNS adresini yazacağız.
    Birinci DNS adresine: 195.175.39.39
    İkinci DNS adresine : 195.175.39.40 yazın.
    (Telekomun çalışan başka DNS lerini biliyorsanız onlardanda yazabilirsiniz)
    İşlem bitmiştir.

Artık ağ geçidiniz cevap verecektir.Hemde eskisine oranla çoook daha hızlı....

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.