Şimdi Ara

linux server mı windows server mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    host alıcam hengi host u tercih ediyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Aviator -- 10 Haziran 2005, 18:51:13 >

• bence linux herzaman daha
  • kesinlikle linux server daha iyi daha güvenLi
  • Bunların ikisini kıyaslamak saçmalık bence. İkiside farklı alanda. Biri ASP biride PHP server.
    ASP mi PHP mi deseydin neyse.

İstediğini yani linuxu veya windows server'ı kendine göre iyi yapabilirsin çalışmaların ile. Hangisine ne kadar çalışırsan o kadar iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polter -- 10 Haziran 2005, 17:30:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: polter

Bunların ikisini kıyaslamak saçmalık bence. İkiside farklı alanda. Biri ASP biride PHP server.

İstediğini yani linuxu veya windows server'ı kendine göre iyi yapabilirsin çalışmaların ile. Hangisine ne kadar çalışırsan o kadar iyi olur.

yani bencerde sacma asp sitesi yapacaksan windows server php sitesi yapacaksan linux server al.Ben asp serverdaydım ama asp ile ugrasan fazla olmadıgı için phpye dönüş yaptım

• En iyisi linux serverdir, daha doğrusu linux işletim sistemidir desem

Şimdi bazı arkadaşlar diyor tabi karşılaştırılmaz o da doğru ama server oldu mu bence linux daha çok akla geliyor ve hakkı da var. Buna bağlı olarak PHP de zaten aldı başını gidiyor, kaliteli asp site görmek , php ye nazaran zor, server da da böyle.
  • cok iyi acıklamıssın waLLA hocam
    quote:

Orjinalden alıntı: Negative

En iyisi linux serverdir, daha doğrusu linux işletim sistemidir desem

Şimdi bazı arkadaşlar diyor tabi karşılaştırılmaz o da doğru ama server oldu mu bence linux daha çok akla geliyor ve hakkı da var. Buna bağlı olarak PHP de zaten aldı başını gidiyor, kaliteli asp site görmek , php ye nazaran zor, server da da böyle.
  • bilinen bir gercek varki günümüzde linuc artık ön plana cıkıyor tüm programlarıyla ve programlama diliylede tabi
  • Görüşlere katılmıyorum, bence PHP(lafım yok) değil, Microsoft düşmanlığı aldı başını gidiyor, ama bunun olması daha iyi yinede.Rekabet olması bizim açımızdan her zaman iyidir.Ayrıca ASP sistemine sahip Türkiye'de dahil çok kaliteli siteler vardır.Genelde en büyük kuruluş siteleri ASP yada ASP.NET kullanır, Örnek olarak google yada yahoo demeyin çünkü kullandıkları dil kendilerine ait olan bir dildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armand -- 11 Haziran 2005, 1:49:20 >
  • linux bence tam 1 proffesinol işi
  • win2003 kurup muhafaza etmek ve acıklarını kapatıp dogru bir sistem haline getirmek + php desteklemesi ilede cok güzel özellikte kılmak daha mantıklı.

ama FreeBDS yi hic bişiye deişmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: DaruDe

Asp 0se kesinlkle windows
    Php ise Tabiki Linux

Başka çözüm yok zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Armand

Görüşlere katılmıyorum, bence PHP(lafım yok) değil, Microsoft düşmanlığı aldı başını gidiyor, ama bunun olması daha iyi yinede.Rekabet olması bizim açımızdan her zaman iyidir.Ayrıca ASP sistemine sahip Türkiye'de dahil çok kaliteli siteler vardır.Genelde en büyük kuruluş siteleri ASP yada ASP.NET kullanır, Örnek olarak google yada yahoo demeyin çünkü kullandıkları dil kendilerine ait olan bir dildir.

büyük siteler 4-5 yıla mâl olmus sitelerdir.php atılımı son bi kaç yılda basladı ve ilerde en ii siteler php olark görünecektir.
  • Bencede Linux server ama yapacağın işe bağlı tabikide. Ben PHP derim.
  • quote:

Görüşlere katılmıyorum, bence PHP(lafım yok) değil, Microsoft düşmanlığı aldı başını gidiyor, ama bunun olması daha iyi yinede.Rekabet olması bizim açımızdan her zaman iyidir.Ayrıca ASP sistemine sahip Türkiye'de dahil çok kaliteli siteler vardır.Genelde en büyük kuruluş siteleri ASP yada ASP.NET kullanır, Örnek olarak google yada yahoo demeyin çünkü kullandıkları dil kendilerine ait olan bir dildir.

ASP deki açıklardan haberiniz var mı ?
    3 senedir microsoftun bilip de hala kapatmadığı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Negative

quote:

ASP deki açıklardan haberiniz var mı ?
    3 senedir microsoftun bilip de hala kapatmadığı

sunucu sahibi eğer bilgili ise kapatabilir ama

• quote:

Orjinalden alıntı: ReiSeM

quote:

Orjinalden alıntı: polter

Bunların ikisini kıyaslamak saçmalık bence. İkiside farklı alanda. Biri ASP biride PHP server.

yani bencerde sacma asp sitesi yapacaksan windows server php sitesi yapacaksan linux server al.Ben asp serverdaydım ama asp ile ugrasan fazla olmadıgı için phpye dönüş yaptım

herkes php-nuke yapmaya alışmış. pardon ftpye html dosyalarını atmaya iki dakikada da mysql kurmaya onun için daha çok kullanılıyor. ama ben asp yazıyorum onun için windows hosting derim
    fakat çoğunluk linux un daha güvenli olduğunu söylüyor. eğer düzgün yazarsan scriptini hepsi güvenlidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: ReiSeM

quote:

büyük siteler 4-5 yıla mâl olmus sitelerdir.php atılımı son bi kaç yılda basladı ve ilerde en ii siteler php olark görünecektir.

inşallah
    ( inşallah derken dinle şimdi :) )
    herkes phpnuke atmaya alışmış ftp ye
    birazcık da kendimiz yazalım diyen yok !
    keşke herkes kendi sitesini kendi yazsa ne güzel olurdu... asp yada php farketmez

• linux
  • bence linux

windows 2003 server ile hem asp hem php çalıştırabilirsin

linux serverde php ve asp çalıştırabilirsin ...

hiç 400-500 gün çalışan win server gördünüz mü , ama linux çalışıyor :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.