Şimdi Ara

- DonanımHaber Peugeot 407 Bilgi Ve Paylaşım Alanı - 10.YIL (Ana konu) (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.541
Cevap
27
Favori
309.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2009 comfortlarda maalesef turuncu ekran var.bu ekranlarda ısıdan dolayı zamanla renk gidiyor.Comfort olanlara executive lerde ki mavi renkli ekran takılabiliyor mu ?
  • Bu gün cam açıkken aracı anahtarından kilitleme düğmesine bastığımda camların kendiliğinden kapandığını gördüm.Diğer araçlarda ek aparatlarla yapılan bir sistemin orjinalde olması sevindirdi beni.
  • Evt malesef comfortlarda turuncu ekran var.. renklı ekran taktıgında calısıyor onu bılıyorum
  • Merhabaalar, klimanın sağ sol kumanda etmemesi yani klape sorunun göğüslük sökülmeden kurtulan var mı?
  • Arkadaşlar 3 gün önce 2006 model 407 aldım(1.6 hdi) daha öncede 407 vardı bu aracı çı iyi tanırım artıları eksileri nedir çok iyi bilirim. Her neyse dün araçda bir sorun fark ettim şöyle ki 110 km hızdan sonra yani atıyorum 120 ile giderken sanki diğer ayağınızla hafif hafif frene basıp çekiyormuşçasına araba 1-2 saniye kasılıyor sonra geri düzeliyor ama bu sürekli bu şekilde devam ediyor hızı 100'e düşürdüğümde ise sorun ortadan kalkıyor bu neden kaynaklanabilir veyahut hiç başına gelen oldumu yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya027

Arkadaşlar 3 gün önce 2006 model 407 aldım(1.6 hdi) daha öncede 407 vardı bu aracı çı iyi tanırım artıları eksileri nedir çok iyi bilirim. Her neyse dün araçda bir sorun fark ettim şöyle ki 110 km hızdan sonra yani atıyorum 120 ile giderken sanki diğer ayağınızla hafif hafif frene basıp çekiyormuşçasına araba 1-2 saniye kasılıyor sonra geri düzeliyor ama bu sürekli bu şekilde devam ediyor hızı 100'e düşürdüğümde ise sorun ortadan kalkıyor bu neden kaynaklanabilir veyahut hiç başına gelen oldumu yardımcı olursanız sevinirim.

Hayırlı olsun , aynı arçtan bende de vardı10 numara bir araçtır. Bir bilgisaya bağlatmanızda büyük fayda var. Bnm aklıma gelen ilk olarak mazot pompası gibi gözüküyor.

• teşekkür ederim.lazminator cevabın için ilk fırsatta götüreceğim bakalım ne diyecekler.
  • Isik yandiginda 100 tl shell den eurodisel almistim isik yandi tekrar aldim 100 tl mazotla 369 km yol gitmisim ortalama hiz 37 km gunluk 8 km gidis 8 km gelis . Dur kalk bol ve rampali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gun virajdan cikar cikmaz biraz gaza sert basinca esp devreye girdi araba arkasini birakmisti toparladi yol bilgisayarinda esp isigi yandi kendini toparladi yollar senin dedi sakince devam ettim :)

• aya027 kullanıcısına yanıt
    Bende uzun süre yaptı o hatayı. Yalnız belli bir hızda olmuyodu. Gaza biraz yüklenince kesik kesik yığma yapıyodu. Devirdaim sensörü değişince kesildi. 3-5 ayı geçkindir hiç yapmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam devirdaim sensörü nedir ne işe yarar birde kaç para verdin yardımcı olursan sevinirim.
  • Arkadaşlar herkese selam. 2009 model 1,6 hdi executive sahibiyim. 2 yıl önce 48.000 km'de aldığım aracım şuan 85.000 km'de. İki hafta önce debriyaj artık bittiği için yetkili serviste volant ile beraber değiştirdim. Aracı stop ederken gelen meşhur tıkırtı maalesef gitmedi. Fakat dün ve bu sabah dik yokuşta geri çıktıktan sonra debriyajın eski seviyesine gelmediğini farkettim ve ayağımla yukarı çekerek düzelttim. Ayrıca değişim olduktan sonra debriyajda öyle aman aman yumuşamada olmadı. Sorun sizce ne olabilir. Daha önce bu değişimi yapmış olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • Kullanmaktan zevk aldığım siyah incimi ihtiyaçtan dolayı satıyorum. Sahibinden.com sitesinde 212173162 ilan numarası ile ulaşabilirsiniz. Fiyat üzerinde biraz pazarlık payım vardır. Ulaşmak isteyenlere tel numaram. 0532 220 11 70

• quote:

Orijinalden alıntı: lazminator

quote:

Arkadaşlar 3 gün önce 2006 model 407 aldım(1.6 hdi) daha öncede 407 vardı bu aracı çı iyi tanırım artıları eksileri nedir çok iyi bilirim. Her neyse dün araçda bir sorun fark ettim şöyle ki 110 km hızdan sonra yani atıyorum 120 ile giderken sanki diğer ayağınızla hafif hafif frene basıp çekiyormuşçasına araba 1-2 saniye kasılıyor sonra geri düzeliyor ama bu sürekli bu şekilde devam ediyor hızı 100'e düşürdüğümde ise sorun ortadan kalkıyor bu neden kaynaklanabilir veyahut hiç başına gelen oldumu yardımcı olursanız sevinirim.

Hayırlı olsun , aynı arçtan bende de vardı10 numara bir araçtır. Bir bilgisaya bağlatmanızda büyük fayda var. Bnm aklıma gelen ilk olarak mazot pompası gibi gözüküyor.

arkadaş krank devir sesörü var ondan dolayı büyük bir ihtimalle bendede olmuştu birkere motor yıkattıktan sonra yaklaşık 6 ay servise götürdüm çözemediler sonra özel bir serviste bakım yaparken söyledim ordaki çocuklara jakı çıkarıp taktılar ondan sonra düzeldi.sanırım motor yıkatırken jakla alakalı bir sıkıntı olmuştu muhtemelen ondan dır diyorum ben

• Arkadaşlar dün nur topu gibi büyük bir sorunum oldu. Sorun kısaca şöyle; arabamda abs, asr, esp yani kısacası bu sistemlerin hiç birisi çalışmıyor. Ne abs giriyor devreye ne de esp. Kontağı takıp çevirdiğimde bütün ışıklar yanıyor ve 1-2 saniye sonra hepsi sönüyor yani herşey normal aracı çalıştırdıktan sonrada herhangi bir (abs veya esp) lambası yanmıyor. Bilgisayara bağlattım herhangi bir arıza kodu da çıkmıyor. Götürdüğüm özel servis aracın kalması gerektiğini ve incelemeye alınacağını söylediler. Benimde hem param hem de vaktim olmadığı için bırakmadım. Bu arada aracın hız göstergesinde de bir tuhaflık var Şöyleki araç harekete geçtikten sonra hız göstergesi yerinde sabit durmuyor yani atıyorum 90 km hızla giderken gösterge 70 ile 90 arasında sürekli inip inip çıkıyor ve son olarak yine kontağı çevirdiğimde lastik basıncı uyarısı devre dışı şeklinde bir uyarı veriyor. şimdi değerli arkadaşlarım severek aldığım 407'imi inadına satmayacağım bu benim ikinci 407 im ve bu arabayı adam edeceğim sizlere sorum ise hiç böyle bir durum ile karşılaşan oldumu.Yardımcı olursanız sevinirim. Araç 2006 1.6 hdi.

• quote:

Arkadaşlar dün nur topu gibi büyük bir sorunum oldu. Sorun kısaca şöyle; arabamda abs, asr, esp yani kısacası bu sistemlerin hiç birisi çalışmıyor. Ne abs giriyor devreye ne de esp. Kontağı takıp çevirdiğimde bütün ışıklar yanıyor ve 1-2 saniye sonra hepsi sönüyor yani herşey normal aracı çalıştırdıktan sonrada herhangi bir (abs veya esp) lambası yanmıyor. Bilgisayara bağlattım herhangi bir arıza kodu da çıkmıyor. Götürdüğüm özel servis aracın kalması gerektiğini ve incelemeye alınacağını söylediler. Benimde hem param hem de vaktim olmadığı için bırakmadım. Bu arada aracın hız göstergesinde de bir tuhaflık var Şöyleki araç harekete geçtikten sonra hız göstergesi yerinde sabit durmuyor yani atıyorum 90 km hızla giderken gösterge 70 ile 90 arasında sürekli inip inip çıkıyor ve son olarak yine kontağı çevirdiğimde lastik basıncı uyarısı devre dışı şeklinde bir uyarı veriyor. şimdi değerli arkadaşlarım severek aldığım 407'imi inadına satmayacağım bu benim ikinci 407 im ve bu arabayı adam edeceğim sizlere sorum ise hiç böyle bir durum ile karşılaşan oldumu.Yardımcı olursanız sevinirim. Araç 2006 1.6 hdi.

Kilometre kacta acaba belirli bir noktadan sonra araba cok fazla ariza cikarir.elden cikarmaya bakin.

• Arkadaslar ne oldu bu gruba ? Canlanin biraz resimler calismalar paylasin. Gozumuz gonlumuz senlensin

• Benden bir resim
  • Bnm borayi satamadim bi turlu. Alacam bnde bi tane kafaya koydum Allah kismet ederse ...

• quote:

Orijinalden alıntı: kiral61

83000 km inci siyahı 2009 model comfort 1.6 hdi peugeot 407 ile aranızdayım.

Toprak kaça aldın aracını ?..
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.