Şimdi Ara

- DonanımHaber Peugeot 407 Bilgi Ve Paylaşım Alanı - 10.YIL (Ana konu) (151. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.541
Cevap
27
Favori
309.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 926 km de ışık yandi ortalama 5.7 lt sehir içi sehir dışı karisik ortalam. Sehir disi ortalama min 90 km 110-130 arada 160-170 ortalama tuketim 5.1 lt :) ekonominin kralı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar peugeot 407 arıyorum 1.6hdi yada 2.0hdi olabilir satmayı düşünen varsa iletişime geçsin lütfen.

• Arkadaşlar merhaba. Bugün itibariyle 2006 1.6Hdi Executive sahibi oldum. Aracın her şeyini öğrenmek istediğimden Türkçe kullanım kılavzu arıyorum. Sitesinde parça parça iş yapmışlar. Bunun kitapçık gibi tek eli yok mudur ??
  • Hayırlı olaun aracınız özel değişlse, kaç km de kaç paraya aldınız ?? Bende fikir olması açısından soruyorum.

• hayırlı uğurlu olsun aracınız ama ben hiç bi yerde kullanma klavuzuna rastlamadım henüz ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: XATABEYX16bs

quote:

Selamınaleyküm
    Arkadaşlar 1ayı geçti benzinli+lpg 2005 407 otm aldım ; ufak tefek masraf ettim bilgi ekranı gibi; sıkıntı şu geçenlerde uludağa çıkalım dedik 5 km kala bilgi ekranı esp arızası verdi sonrasında PRND yazısı çıktı araba hızlanmadı vites kutusu arızası yazdı , biraz kenara çektik düzeldi tekrarladı falan bir daha yapmadı ; başına gelen arkadaşlar varmı acaba?

Konu bu bir kez daha tekrarladı

Selamınaleyküm
    Arkadaşlar selonoitler değişti sorun çözülmedi , bilgisi olan yardımcı olsun lütfen , hayırlı ramazanlar

• quote:

quote:

quote:

Selamınaleyküm
    Arkadaşlar 1ayı geçti benzinli+lpg 2005 407 otm aldım ; ufak tefek masraf ettim bilgi ekranı gibi; sıkıntı şu geçenlerde uludağa çıkalım dedik 5 km kala bilgi ekranı esp arızası verdi sonrasında PRND yazısı çıktı araba hızlanmadı vites kutusu arızası yazdı , biraz kenara çektik düzeldi tekrarladı falan bir daha yapmadı ; başına gelen arkadaşlar varmı acaba?

Konu bu bir kez daha tekrarladı

Selamınaleyküm
    Arkadaşlar selonoitler değişti sorun çözülmedi , bilgisi olan yardımcı olsun lütfen , hayırlı ramazanlar

üstad benzer sorunu yaşayıp çözen birileri varmış forumda.. aşağıdaki linki bir incelemeni tavsiye ederim..
    http://forum.donanimhaber.com/m_61474267/tm.htm

• Bir soruda ben sorayım.. bendeki sustalı anahtarlık bir kaç kez yere düştü.. şimdi tam kapanmıyor hemde cebimde en ufak sarsıntı oldugunda açılıyor.. sonrada civi gibi batıyor bu icadı açıp, sustalı tuşunu sertleştirme imkanı varmıdır? yoksa illa anahtarlık kasasını mı değiştireceğiz..
  • tosunpasa kullanıcısına yanıt
    hocam için açıp deneyin isterseniz ancak ben yeni sustalı kap almıştım 25 tl idi geçen sene sahibinden de şimdi 30'a satıyorlar %20 zamlanmış. Biraz uğraştırmıştı takarken beni ama şimdi memnunum sıfır gibi olmuştu. Eğer bastığınız düğmelerde artık soyulduysa bence değiştirin kabını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloyjack

hocam için açıp deneyin isterseniz ancak ben yeni sustalı kap almıştım 25 tl idi geçen sene sahibinden de şimdi 30'a satıyorlar %20 zamlanmış. Biraz uğraştırmıştı takarken beni ama şimdi memnunum sıfır gibi olmuştu. Eğer bastığınız düğmelerde artık soyulduysa bence değiştirin kabını.

aslında tuşlar pek soyulmadı .. idare eder durumda ama sustalı mekanizması resmen yalama oldu.. sürekli açılması neysede çivi gibi batıyor otururuken..

• Geçen yıl sustalı kabı, arkadaşın dediği gibi 25 TL'ye almıştık ama ikinci kalite oluyor tabi.
    Benimki bazen tutukluk yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Geçen yıl sustalı kabı, arkadaşın dediği gibi 25 TL'ye almıştık ama ikinci kalite oluyor tabi.

orjinalini nasıl elde ederiz, kaça mal olur?
    benim arabanınki de soyuldu, bazen kitliyorsun tak tak deyip tekrar geri açıyor kapıyı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmavcu

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Geçen yıl sustalı kabı, arkadaşın dediği gibi 25 TL'ye almıştık ama ikinci kalite oluyor tabi.

orjinalini nasıl elde ederiz, kaça mal olur?
    benim arabanınki de soyuldu, bazen kitliyorsun tak tak deyip tekrar geri açıyor kapıyı.

Orjinalini hiç sormadım ama bizim burda anahtarcılar 50 tl ye satıyolar onlarınki belki bir kalite daha üstündür.

• mmavcu kullanıcısına yanıt
    merhaba, yan sanayi olsa da gayet kaliteli;tutukluk olmuyor desem yalan olur da ne kadar açıyorsunuz ki zaten; tabi anahtar elimdeyken oynuyorum bazen, devamlı açıp kapatıyorum da bir sorununu görmedim. kafanıza takmanıza gerek yok bence; o kadar para vermeye gerek yok , sadece ilk etapta oturtması biraz güç zira kasa içinde fazladan plastik parça vardı. karar sizin tabi.
  • sevgili arkadaşlar,2006 1.6 hdi exe aracım 106 bin km'ye geldi.sıkı bir bakıma sokacağım.turbosu,baskı balata ,triger vs.kurtköyde oturduğum için dky Peugeot tan randevu aldım.508'imin ilk bakımını yaptırmıştım memnun kaldım.ancak bu ağır bakım önerebileceğiniz yada Anadolu yakasında işinin ehli dediğiniz servis var mı dır.bu arada tek oto çekmeköy kapanmış bilgisi olan arkadaşım var mıdır ?teşekkürler.
  • dowaby D kullanıcısına yanıt
    Kartal oto sanayide erhan usta var yildizlar peugeot tavsiye ederim

• teşekkür ederim
  • Üsküdar Bulgurlu da Aktif ıryıl Peugeot Servisi var genelde oraya gidiyorum..parça değişiminde genelde oraya

gidiyorum fiyat olarak fena değil. Özel servislere sorduğumda hemen hemen aynı fiyatlar çıkıyor. Yıllık bakım

için bir şey diyemem..Yetkili Servislerde neler yapılıyor araca bilmiyorum genelde 2 kat 3 kat fazla fiyat

çıkıyor..
  • Herkese merhaba dün itibariyle tipo dan peugeot 407 1.6 hdi comfort uma kavuşmuş bulunmaktayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyhnzcn -- 26 Temmuz 2014; 12:29:17 >
  • hayırlı olsun.. tümsek ve kasislere dikkat..!
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.