Şimdi Ara

- DonanımHaber Peugeot 407 Bilgi Ve Paylaşım Alanı - 10.YIL (Ana konu) (139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.540
Cevap
27
Favori
309.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer sadece tıkırtı şeklindeyse turbo ısı kalkanlarına ve egzos ısı kalkanlarına baktırmanızı öneriyorum. Ayrıca egzosunda tam sürücü altındaki kısmı eğilmiş olabilir sağlam titreşim yaratır. ikiside basıma geldi. Ama bunlar aracın gidişine etki etmez tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEASKRiA

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce 407 executive 1.6 hdi araç aldım . Aracımdan memnunum fakat birkaç sorunu var.
    Öncelikle bilgi ekranı, araç sıcak olunca hiç okunmuyor bu konuda 300 TL'ye satılan orjinal turuncu bilgi ekranı var tavsiye edermisiniz?
    2. si ise sağ dikiz aynası katlanmıyor. Tahminime göre ayna bi darbe almış ve vida ile tutturulmuş vidalar gözüküyor. Serviste sağ dikiz aynası fiyatı nedir acaba
    3. ise park sensörü çalışmıyor, geri vitese aldığımda parking sistem hata felan yazıyor, sensörlerin fiyatı ne kadar tutar tahminlerinizce?
    Herkese iyi forumlar..

En uygun fiyatlı ekran, turuncu (monokrom) ekrandır. Bazen servislerde renkli ekranlar da bulunabiliyor fakat her modele uygun mu bilmiyorum.
    Ben sonradan değiştirdim ekranı ve memnunum.
    Dİğer soruların için servise gidip bilgi almanı tavsiye ederim. Burdan aracı görmeden yapılan yorumlar sağlıklı olmaz.
    Serviste fiyat alırsın, bir de özel servise gider alırsın, aradaki farkı muhakeme edip hareket edersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: BEASKRiA

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce 407 executive 1.6 hdi araç aldım . Aracımdan memnunum fakat birkaç sorunu var.
    Öncelikle bilgi ekranı, araç sıcak olunca hiç okunmuyor bu konuda 300 TL'ye satılan orjinal turuncu bilgi ekranı var tavsiye edermisiniz?
    2. si ise sağ dikiz aynası katlanmıyor. Tahminime göre ayna bi darbe almış ve vida ile tutturulmuş vidalar gözüküyor. Serviste sağ dikiz aynası fiyatı nedir acaba
    3. ise park sensörü çalışmıyor, geri vitese aldığımda parking sistem hata felan yazıyor, sensörlerin fiyatı ne kadar tutar tahminlerinizce?
    Herkese iyi forumlar..

En uygun fiyatlı ekran, turuncu (monokrom) ekrandır. Bazen servislerde renkli ekranlar da bulunabiliyor fakat her modele uygun mu bilmiyorum.
    Ben sonradan değiştirdim ekranı ve memnunum.
    Dİğer soruların için servise gidip bilgi almanı tavsiye ederim. Burdan aracı görmeden yapılan yorumlar sağlıklı olmaz.
    Serviste fiyat alırsın, bir de özel servise gider alırsın, aradaki farkı muhakeme edip hareket edersin.

Teşekkürler bi tane cikma renkli ekran bulup aldim 270 tl ye sansliyim heralde cunku renkli ekran fiyatlari serviste 1000 tl felanmis sordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Turuncu ekran 350 renkli ekran 750 civarı rakamlara satılıyordu en son.

Sağ dikiz aynasınıda çıkma alın veya netten firmalar var sadece ayna satan sorabilirsiniz.

Örnek:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-mirler-oto.dan-peugeot-407-sag-sol-ayna-131704979/detay/

Park sensörü içinde oto elektrikçi tavsiye ederim.Servise bakım harici pek gitmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etkisiz Eleman -- 9 Ocak 2014; 7:18:30 >

• Konudan uzak kaldım birkaç fotoğrafını koyayım benim aslanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Turuncu ekran 350 renkli ekran 750 civarı rakamlara satılıyordu en son.

Sağ dikiz aynasınıda çıkma alın veya netten firmalar var sadece ayna satan sorabilirsiniz.

Örnek:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-mirler-oto.dan-peugeot-407-sag-sol-ayna-131704979/detay/

Park sensörü içinde oto elektrikçi tavsiye ederim.Servise bakım harici pek gitmiyorum.

Verdiğin bilgiler aydınlatıcı oldu çok teşekkür ederim. Aynayı da galiba çıkma alacağım 120 lira civarına.
    Bu arada resimler harika ötesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Etkisiz Eleman

Konudan uzak kaldım birkaç fotoğrafını koyayım benim aslanın.

Ambiyans süper, Linea'yı koysan gideri var mekanda kaldı ki 407 yakmış.

• Beğenmenize sevindim arkadaşlar. Yeni galaxie janlarımıda aldım fotoğrafları eklerim.

• Jant orjinal peugeot coupe jantı ölçüler 225/45/18

• Etkisiz Eleman kullanıcısına yanıt
    Maşallah, resimler ve araç gerçekten süper
  • Merhaba 407 sahıplerı oncelıkler bınenlere hayırlı ugurlu olsun aracınız dızel veya benzınlı donanım hepsınde aynı paket olarak bırkac eksık veya fazladır oncelıkle nekadar elektronık donanım olursa okadar arıza gosterme ve arızalanma rıskı var bu pejo olsun wosvagen yada dıger markalar olsun aynıdır onemlı olan temız ve dıkkatlı bınmektır aracınızı tanıdıgınız ustaya gostermenızde fayda vardır sabıt bır servısınız olsun lastık basınc sensoru arıza lambası yanan arkadaslarım lastıklerınız 34 olsun fazla olursa lamba zaman zaman yanar ve gıder

• merhabalar, 407 almak istiyorum max 29500 bütçem var, neler önerirsiniz arkadaşlar, uzun yol yapacağım genellikle..

• İstersen adım adım gidelim sen sor kafandaki soruları biz cevaplayalım

• dizel mi lpg mi bilemedim bi de1.6 mı 2.0?
    comfort, executive ve exe premium atasında tam olarak ne fark var?
    Çoğu ilan 1400000 ve üstü, motorun durumu nedir arıza açar mı, kronik bir problem var mı?
    manuel mi otomatik mi, oto şanzuman nasıl?
    aklıma gelenler bunlar bi de en önemlisi yakıt tabiki..
    yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

• Ben kendi düşüncelerimi söyleyeyim;

Dizel ve LPG arasında ben olsam dizel seçerdim. Şuan 1.6 HDI comfort kullanıyorum ve az yakıyor diyebilirim. 1.6 ile 2.0 arasında ki seçim tamamıyle size kalmış. Vergiyi fazla vermek istemiyorsanız 1.6 alın. Fakat bu araçlara bence yakışan 2.0 motor.

Comfort ve executive donanım arasında;park sensörleri,kendiliğinden kararan dikiz aynası,çift yönlü digital klima,hafızalı koltuklar gibi ek paketler var. 2009 sonrası modellerde bildiğim kadarıyla navigasyonda bulunuyor. Yanılıyorda olabilirim,emin değilim.

Elbette ki km si düşük olan araç tercih etmenizi öneririm fakat araç çok yıpranmamışsa km'sinin önemli olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta HDI motorlar gayet sağlam ve ekonomik motorlardır. Dediğim gibi araç temiz ve yıpranmamışsa önemi yok bence.

Manuel ve Otomatik seçimide yine sizin bileceğiniz iştir. Yine benim fikrim yüksek km olan araçlarda otomatik şanzuman biraz şans işi gibi geliyor bana. Çünkü garantisi bitmiş olacağından dolayı en ufak bir masrafta canınızı sıkabilir.

Yakıt olarak başta da söylediğim gibi 1.6 kullandığım için söylüyorum gayet ekonomik. Ben Kocaeli'nde oturuyorum. 1 depoyla tamamen şehir içi kullanımda 1050 km yol yaptım. Uzun yolda ise 1230 km gittim. 2.0 motorunda aşağı yukarı aynı olacağını düşünüyorum. Yalnız imkanınız varsa ve vergiyi sorun etmiyorsanız bu araçları 2.0 motorla kullanmak ayrı bir keyif olacaktır.

Saygılarımla..

• Lordeathee L kullanıcısına yanıt
    Ben hata edip oto. 2.0 benzinli aldim. İlk baslarda herhalde ibrede sorun var dedim depoyu full ledim tekrar. İbre dogruymus. Lpg taktim. Abi sehir ici trafikli yolda 100 liralik gazla anca 150-160km yapiyor. Tabi gazin yaninda benzin de gidiyor onu saymadim daha. İlk once 1.6 dizellere bak derim. Arkadasimda manuel 1.6 dizel var 18-20 kurus yakiyor. Korkunc bir fark var.

• teşekkür ederim 1.6 hdi manuel mantıklı duruyor dostlar, çoğu aracın kmsi oynanmıştır diye düşünüyorum, sonuçta 7-8 yıllık araçlar ama çok konforlu geldi bana da..

• Kesinlikle 1.6 manuel tercihiniz olsun. Alıcağınız paket executive olsun. executive black de sanroof var.

Size ben 2bin otomatik önermiyorum.Şanzıman sıkıntılı.Eski nesil 4 ileri, motor da eski nesil. 1.6 110 hp 2009 öncesi 2bin dizeller 130 küsür diye hatırlıyorum.

2bin dizel de ısrarcıysanız kesinlikle gtline hariç önermem.

Benzine bence yaklaşmayın. Kötülüğünden değil ülke ekonomomizden dolayı.Yoksa ben dizel aracın yüzün bakmam.
  • 2.0 benzinli annemde var şehir içi 14.5 litre gibi bir tüketim var. Şöyle söyleyim 70 kuruş civarı. otomatik büyük bir araç için de olsa bu rakam bayağı fazla. ama uzun yolda 8 e kadar düşebiliyor. ki bana kalırsa o bile fazla.
  • 1.6 HDI bu aracın en çok satılanı sanırım. Çünkü hem yakıt hem de vergi avantajı var.
    Tabi bütçenize göre Comfort ya da exe gibi paketler tercih edilebilir.
    İkisi arasında dağlar kadar fark yok ama siz yine tam araştırın, herkesin donanım önceliği farklı olabiliyor.

Bende 1.6 HDI comfort var, araç kesinlikle hantal değil ama arada bir "2.0 HDI olsaydı, şöyle yardırıp giderdim" dediğim olur, o ara hemen yol bilgisayarına bakıp sakinleşirim.
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.