- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Balıklarım yem yemiyor !!! SS li
50 Cevap11611 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

701 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:19:37 

yenı aldım akvaryumuda balıgıda 1 hafta oldu ismi galiba astronottu neyse bunlar 1 haftadır yem yiyor şimdi yemiyorlar sebebi ne olabilir aynı yemı kulanıyorum ama yemiyor şerefsizler

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raydric -- 13 Nisan 2009; 23:40:59 >

Yanımda osurmıyan adamın,samimiyetine guvenmem

454 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:20:40 

sudan kaynaklanan birşey olabilir mi

701 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:22:51 

su devamlı yenileniyor yani alet var suyu temizleyip yeniliyor

12610 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:22:54 

Diyetdedirler.

1509 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:23:23 

İlk balığın astronot mu?Helal olsun iyi cesaret edip almışsın.

iPhone 5 16 GB ∞ Macbook Pro 15" 2.66 GHz ∞ PS3 60 GB 4.46 CFW ∞ WD HD TV 2

2167 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:25:26 

canları sıkkındır belki.

410 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:25:56 

yemi bölüp at bide öyle dene küçük parçalara böl

Donanımhaber Hukukçular Platformu

3236 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:26:07 

Belki yemler büyük geliyodur.. ßiraz ufalayıp öyle at akvaryuma

3118 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:26:38 

açlık grevi

1490 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:27:53 

Solucan at içine balıkların en sevdiği şeydir.

2167 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:28:04 

quote:

Orjinalden alıntı: egomanyak.

açlık grevi

bak bu da olabilir. senin otoritene karşı geliyorlar. asi balıklar.

701 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:28:18 

@mrcn[KAL]
neden ?

caner çok kotuydu be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raydric -- 13 Nisan 2009; 23:28:52 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Nisan 2009; 23:30:09 

balık yemez olurmu ya.. sen attıkça yemeleri lazım. hatta doyduğunu anlamaz fazla yiyip ölür

779 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:31:44 

peki su içiyorlarmı hocam

" YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ !"

701 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:34:33 

yorumlara bak ya

ss koyuyorum + yemelr çok ufak karıncadan bile ufak yem boyutları yememe gibi şansları yok ole aval aval yuzerken bile istemeden ağızlarına girer o derece ufak ama şerefsizler onu bile yemiyor

8011 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:46:49 

yem yemeyen balıklar genelde hasta olur ama tahmin zor tabi

birde o ısıtıcının kafası suyun dışında olması lazım değil mi ?

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

688 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:54:04 

quote:

Orjinalden alıntı: _DesertEagLe_

peki su içiyorlarmı hocam

bak şimdi yemleme aralığın nedir
benim hatırladığım günde 2 defa

hasta olma ihtimali de olabilir ama dikkatli gözlemle üzerlerinde beyaz pamuksu şeyler var mı ?

olmadı bi akvaryumcuya sor

1394 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:56:39 

Gece yemeğe çıkart, bi iskender ısmarla bak nasıl yiyecekler.

Olmadı zorla ağızlarına sok.

Su vermeyi ihmal etme, susamasın balıklar.

Kusur benim imzamdır.Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.

1301 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:57:44 

Bu aldığın yemi hiç yedikleri oldumu?

COMINGSOON

701 Mesaj
13 Nisan 2009; 23:59:32 

evet 1 haftadır yediler ama bugun yok yemiyorlar

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2009; 23:59:40 

bu yemleri yemezler yanlış yem veriyorsun

599 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:02:46 

Beğenmiyorlardır kıytırık yemi tabi burjuva sınıfı balık bunlar. Tuzlu badem at birazda viski kat sularına.

688 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:03:41 

pul yem ver bi de

1301 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:04:09 

Bende 1 haftadır yemiyor diye okumuşum Bugün yemiyorlarsa yarın başka bir yem al.Yinede yemezlerse bir sorun var demektir ama sorunu bilemiyorum.

COMINGSOON

3118 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:07:04 

quote:

Orjinalden alıntı: PesimistRap

Beğenmiyorlardır kıytırık yemi tabi burjuva sınıfı balık bunlar. Tuzlu badem at birazda viski kat sularına.

0

Uzaklaştırılmış
14 Nisan 2009; 0:07:26 

Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana.
Bilmem söylesem mi söylemesem mi ?

5464 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:09:05 

suya yavrularını bırak

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

1666 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:09:33 

Hocam ben bu astronotlara 1 yıl kadar baktım akvaryumda sonra dağıttım.Diğer bi arkadaşında dediği gibi ilk balık seçimini astronot yapmak cidden cesaret ister,çünkü zor bir balık.Astronot gibi yeme ilgi duyan ve 7/24 yemi hazır bekleyen bir balık görmedim.Elinle yukarıdan yem verirken zıplarlar genelde 10cm kadar,çok yemlerken yere atladığı olmuştur.Ben belirli bir süre sonra tavuk göğsünü ufak rendeden geçirip atmıştım böyle 2 ay besledim baya çabuk büyüdüler.Ama böyle birşey yapmanı tavsiye etmem,tavuk eti değilde başka şekilde besleme olabilir..Neyse konuya geleyim eski günlerim aklıma geldi birden :D Gördüğüm kadarıyla iç filtre kullanıyorsun,yalnız bu balıklar dışkılarıyla olsun yem yeme biçimiyle olsun akvaryumu çok kısa sürede ve çok pis kirletirler.O yüzden suyun kalitesi bozulmuş olabilir yada bir hastalık başlangıcı olabilir.Benim önerim bir %30 su değişimi yap ve gözlemle

1394 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:14:59 

Yanda duran danoneyi vermelisin bence.

Kusur benim imzamdır.Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.

2167 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:27:50 

quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

suya yavrularını bırak

2027 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:29:50 

birileri senden habersiz yem atmıştır.hem o akvaryum ne kadar sade.camın arkasına (dış yüzüne) bitki remi olan defter kabı gibi kagıt bantlasan,içine biraz kaya,bilye,bitki koysan.paran yoksa kağıt zaten 50 kuruş filan.kaya yerinede parklardan güzel taşlar bulup iyice yıkadıktan sonra motif vererek koyabilirsin.

932 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:34:04 

dostum akvaryumun ölçüleri ney ve kaça aldın

604 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:44:05 

Akvaryum masasını koyduğun zemine bir Allah ın kulu su terazisi koyup bakmamış mı bu ne yamukluk..

Akvaryumu koyduğun masa hiç düzgün değil tank bir anda gümleyebilir haberin olsun.

Işık sürekli yanıyorsa strese girmiş olabilirler. Yada bir tane daha arkadaş getirerek ne olacağına bakabilirsin.

Suyun daha oturmamış gibi görünüyor bu yüzdende sıkıntı çekiyor olabilirsin.

5464 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:45:58 

Hatta MENOPOZDA bile olabilirler o derece sakat işler yani

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

11065 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:51:39 

Genelde hasta balıklar yem almaz. Hareketsiz davranırlar veya etraflarında yüzerler. Renkleri koyulaşır. Böyle belirtiler varsa hastadır. Sıcaklık düşünce metabolizmasıda düşer buna bağlı olarak yem sarfiyatlarıda azalabilir. Yem alırken ve şimdiki ortam koşullarında bir değişme yoksa muhtemelen hastalıktır. Banyo şeklinde ilaçlama yapılır genelde akvaryumlarda o yüzden ölçülere dikkat et. Çünkü bazı kimyasallar belli bir miktar ve süreden sonra toksiktir. Genelde akvaryum balıklarından anlamam, yetiştiricilik konusunda ilerliyorum ama yem almıyor diyince bende direk hastalık fikri belirdi.
not: gözlerinede dikkat et pörtleme(eksoftalmus) olmuşsa kesin hastadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 14 Nisan 2009; 0:57:43 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1089 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:52:39 

Akvaryumun üstüne bi çarşaf at dışardan akvaryumun içi gözükmesin. Sonrada git bi koşu balık satan yerlerden piranha al at akvaryumun içine Yeni arkadaşlarıyla beraber yerler

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
"Bismillahirrahmanirrahîm"

PlayStation 3 | PSN: karamavi
FIFA 15 / GTA V / BF: BC2

• FIAT BRAVO 1.6 Multijet 120HP Dualogic •

Uzaklaştırılmış
14 Nisan 2009; 0:58:16 

yiyiyorlardırda muhtelemen seni kekliyorlar..yemiyoruz ayağına yatıp daha fazla yem almak amaçları küçükkene bende yapardım konu açtığına göre keklemişlerde seni

701 Mesaj
14 Nisan 2009; 1:11:27 

normalde fiyatı 500 + tl miş bu akvaryum ama ben aletleriyle arkadaştan 200 aldım

701 Mesaj
14 Nisan 2009; 1:17:09 

@L.J
gözlerde pörtleme felan yok yüzüyorlar aval aval 2 tane balık var ayrıca

Uzaklaştırılmış
14 Nisan 2009; 1:22:46 

quote:

0

1943 Mesaj
14 Nisan 2009; 2:00:50 

çok komiksiniz süper espriler var bu sayfada

[font="Trebuchet MS"]
dostum sanırım aldıgın yem dip yemi. yemleri atınca dibe mi batıyor? farklı türde yem kullan poşet yemler her zaman aynı kaliteyi vermeyebilir. kapsül yemlerden al(sanırım pond diye geçiyor) açık kahve solucanımsı yemler bunlar ikiye kır oyle at. bunuda yemezlerse pul yem al.

yem yerken yandaki büyük motoru(iç filtre) kapat. bu arada iç filtrenin olması demek su temiz kalacak demek degil. ayrıca o motoruda temizlemen gerekir sık sık umarım nasıl yapıldıgnı biliyorsundur. ve de bir şey daha farkettim sende hava üfleyen başka bir cihaz dala olmalı hani taşların arasından baloncuk çıkaran. onuda alman lazım hava motoru ve hava taşı diye. işte bu hava motoru7-24 çalışacak iç filtre yemleme hariç çalışacak

701 Mesaj
14 Nisan 2009; 2:11:26 

o dedıgın hava çıkaran alleten var taşın içinde duruyor yuvarlak zımbırtı balıklar onun ustune gelince hartuma girmiş gibi oluyor üstüne gelince onun inadına açıyorum sonuna kadar

yemler 1 dakkadan sonra yere düşüyor dedin gibi ama dune kadar suyun yüzeyinde hemen yiyordular

iç filtreyi temizlemesini malesef bilmiyorum

604 Mesaj
14 Nisan 2009; 2:12:24 

quote:

Orjinalden alıntı: celalcaner2

çok komiksiniz süper espriler var bu sayfada

[font="Trebuchet MS"]
dostum sanırım aldıgın yem dip yemi. yemleri atınca dibe mi batıyor? farklı türde yem kullan poşet yemler her zaman aynı kaliteyi vermeyebilir. kapsül yemlerden al(sanırım pond diye geçiyor) açık kahve solucanımsı yemler bunlar ikiye kır oyle at. bunuda yemezlerse pul yem al.

yem yerken yandaki büyük motoru(iç filtre) kapat. bu arada iç filtrenin olması demek su temiz kalacak demek degil. ayrıca o motoruda temizlemen gerekir sık sık umarım nasıl yapıldıgnı biliyorsundur. ve de bir şey daha farkettim sende hava üfleyen başka bir cihaz dala olmalı hani taşların arasından baloncuk çıkaran. onuda alman lazım hava motoru ve hava taşı diye. işte bu hava motoru7-24 çalışacak iç filtre yemleme hariç çalışacak

İç filtre kullanılan akvaryumlarda hava motoruna gerek yoktur.

2280 Mesaj
14 Nisan 2009; 2:29:02 

Yorumlara bak, çay demle...

Öncelikle buraya akvaryum ölçülerini yazar mısın?

Astronotların birtanesi için minumum 300 lt su gerekir. Senin akvaryumununda 600 lt değil. O yüzden sena tavsiyem, o balıkları değiştir.. eğer Akvaryumun eni 1 metreden küçükse canlı doğuran al. Eğer büyükse diğer ciklet türlerinden alabilirsin ama çok fazla değil enfazla 5 adet alabilirsin. tek tür alman tavsiyemdir. Mesela sarı prenses ailesi al ufak 3-5 cm liklerden 5 adet alırsın, akvaryumuna da biraz büyük taşlardan koyup mağaralar yapıp onlara yuva yaparsın.

Neyse, gelelim senin sorununa...

Balıkların yem yemiyorsa, ya çok toklardır ya hastadırlar ya da strese girmişlerdir. Eğer balıkların tok değilse, balıklarını yarım saat 1 saat kadar gözle. Balıkların eğer yüzmeyip kenarlarda öle mal mal duruyorsa balıklarında sıkıntı var. Balıkların üzerinde beyaz beyaz benekler varsa beyaz benek hastalığına yakalanmıştır. Ona göre akvaryumcundan ilaç alacaksın. eğer herhangi birşey yoksa ve renkleri de solmuşsa dediğim gibi strese girmişlerdir. Suyun bozulmuştur, suyunu değiştir tabi hepsini değil 3 te 1 ini ya da 3 te 2 sini değiştir. Ekleyeceğin su çeşme suyu ise 2 gün dinlendirilmiş olacak ve içine kararınca kaya tuzu atacaksın. Ya da Erikli gibi damacana suyu ekleyeceksin. Dip çekimi yaparak suyu boşaltacaksın, dip çekimi yapmasını öğren.

İç filtreyi temizle. Temizlemek için, fişini çek, sudan çıkart; çıkartırken altına ufak bi leğen koy ki suyu akmasın halıya yoksa annen kırar kafanı İçindeki süngeri çıkart lavabo da yıka iyice temizle sonra tekrar akvaryuma koy.

Ama yukarıda dediğim gibi, o balıkları tez elden değiştir

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

509 Mesaj
14 Nisan 2009; 2:30:51 

quote:

0

zaman içinde yapa yapa ,en iyisini öğrendim...

1943 Mesaj
14 Nisan 2009; 2:34:08 

quote:

o dedıgın hava çıkaran alleten var taşın içinde duruyor yuvarlak zımbırtı balıklar onun ustune gelince hartuma girmiş gibi oluyor üstüne gelince onun inadına açıyorum sonuna kadar

yemler 1 dakkadan sonra yere düşüyor dedin gibi ama dune kadar suyun yüzeyinde hemen yiyordular

iç filtreyi temizlemesini malesef bilmiyorum

bunu ögrenmen gerek. filtreyi çıkar altında kapak olucak onu biraz zorlayıp çıkarabilirsin tırnagınla ayıracaksın. içindeki süngerin ne kadar pis oldugunu göreceksin.

birde akvaryumun küçük gibi iç filtreyi sürekli çalıştırıyor musun? çok dalgalı yapmıyor mu suyu?
bence oyle yapıyordur. iç filtreyi pek sevmem ben gürültülüdür falan dedigim hava motorunu al iç filtreyi temizle ve çok fazla çalıştırma günde max 5-6 saat çalıştır yada iç filtrenin debisini azaltan süslerden var. onlardan al

sıralama yapıyım sana

0- dedigim türde yemlerden dene
1-) isterse nasanın su temizleme cihazını kullan. yinede bir sure sonra suyu temizlemek lazım. suyun yüzde30 al. yerine 2 gün beklemiş musluk suyu veya içme suyu koy.
2- iç filtreyi temizlemeyi ögren.
3- iç filtre suyu çok dalgalandırıyorsa sürekli çalıştırma yada ucuna debiyi yavaşlatıcak süslerden tak.

701 Mesaj
14 Nisan 2009; 2:38:18 

@B.S.S.
öncelikle saol uzun uzun yazdıgın için faydalı olsu

akvaryumun boyu 40 cm eni 80 cm ... akvaryumda köpek balıgı beslmek istiyordum ama mumkun değil herhalde bu boyutakı akvaryumda evet mumkunse ne tur olabilir? tırıvırı balık yetiştirmek istemiyorum buyudukçe şekli şevali değişsin istiyorum..

balıklara gelince herhangi bir beneklenme yok dun oldugu gibiler aval aval dolaşıyorlar yarına suyunu değiştircem ondan sonra bakıcam sorun neymiş die kaya tuzu felan onlar uzun işler kısa yoldan damacana kullancam

604 Mesaj
14 Nisan 2009; 2:42:24 

Ben olsam bu akvaryumu canlı bitkiyle donatır içinede 10 tane yavru melek atardım. El kadar olduğundaki görüntüsü muhteşem olur.

2280 Mesaj
14 Nisan 2009; 3:03:38 

quote:

Orjinalden alıntı: raydric

@B.S.S.
öncelikle saol uzun uzun yazdıgın için faydalı olsu

akvaryumun boyu 40 cm eni 80 cm ... akvaryumda köpek balıgı beslmek istiyordum ama mumkun değil herhalde bu boyutakı akvaryumda evet mumkunse ne tur olabilir? tırıvırı balık yetiştirmek istemiyorum buyudukçe şekli şevali değişsin istiyorum..

balıklara gelince herhangi bir beneklenme yok dun oldugu gibiler aval aval dolaşıyorlar yarına suyunu değiştircem ondan sonra bakıcam sorun neymiş die kaya tuzu felan onlar uzun işler kısa yoldan damacana kullancam

rica ederim.

Akvaryumun ufak, o balıkları değiştir. Köpek balığı da olmaz, yetmez akvaryumun. Akvaryumun derinliği de yazarsan litresini söyliyeyim sana.

O balıkların yerine,

Sarı Prenses den 1 erkek, 3 dişi alıp aile yapabilirsin. Sakın büyük alma. Yavru al kendin büyüt. Hem onların fiyatları da uygun olur.
yada Beyaz Prenses (snow prenses-komple beyaz, yüzgeçleri sarı olan değil) alabilirsin.

Bu iki tür işini görür, eğer Fenerliysen Iceman da tavsiye edebilirim. Zebra dedikleri bi tür var onu alma çok iyi bi balık değil.

Bu dediğim balıkları alıp sağlıkla bakarsan yaklaşık 3-6 ay arasında yavru alabilirsin.

Bu balıklar, 1 cm ya da yarım cm şeklinde doğar, yaklaşık 20 cm ye kadar ulaşırlar. Bu balıkları besledik sıra akvaryumculuk zevk haline gelecek.

Sana bahsettiğiim türler:

Sarı Prenses: http://www.akvaryum.com...nses_tatlisur_3_201.asp

Beyaz-Snow Prenses: http://www.akvaryum.com...nses_tatlisur_3_618.asp

Iceman: http://www.akvaryum.com...smen_tatlisur_3_651.asp

Bunları karışık alma, tek tür al. Uyum sorunu yaşarsın yoksa.

Ayrıca, akvaryumcudan kesinlikle plastik süs eşyası ya da taş alma.

Akvaryum içine, dışardan bulduğun ( su kenarı, ya da parklardan delikli taşlar, dere taşları) taşlarla mağaralar yapıp dekor yapabilirsin. Akvaryumun arkasına siyah ya da koyu mavi fon al, akvaryumu gösterir.

Damacana da döksen kaya tuzu da koy mikrop kırıcı olur.

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

2280 Mesaj
14 Nisan 2009; 3:05:47 

quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Ben olsam bu akvaryumu canlı bitkiyle donatır içinede 10 tane yavru melek atardım. El kadar olduğundaki görüntüsü muhteşem olur.

sen olsan yapardın, ama bu arkadaş daha yeni, melek alıp 2 gün sonra hepsini öldürür. Sonra gelir seni bulur

@raydric

www.akvaryum.com adresinde detaylı bilgiler var, iyice oku.

57 Mesaj
10 Aralık 2012; 0:52:17 

Beyler ben challenger aldim:) ilk gunu suan aksam aldim. Bugun saat 7 gibi yem attim ama yemiyorrrr:((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Balıklarım yem yemiyor !!! SS li
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.523