- x
...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::...
17164 Cevap1181235 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     76 [78] 80 81 82 83 84 85      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 12:37:36 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

Servisteki boyacılar da aynı şekilde bir işlemden geçiriyorlar...

Ama oradaki bir boyacı, tanesinin 15 TL olduğunu söyleyip, "yaptırmaya ve emek çektirmeye değmez, hem uzun ömürlü de değil" demişti. Otokoç'taki çalışıyordu kendileri; ayağına kadar gelen fırsatı tepmek gibi bir şeydi herhalde. Adama dodiği sökecek, zımparalayacak, uğraşacak, astar atacak, iki kat boya atacak, bekleyecek, sonra yerine monte edecek. Adam aynen bunları tek tek sıraladı ve gönderdi beni.

Ben de dediğin gibi, yapıyormuş gibi yapmamak için hiç yaptırmadım, hala bekliyor öyle...

o acıdan bakarsan mehmet abi orjinal boyalı tamponlardakı boyoda uzun ömürlü degil ilerleyen günlerde sorun cıkartabiliyor... (glx'lerde şahit olmadım ama henüz)
benım eski aracımın tamponları orjinal boyalıydı ama bazı kızımlarda küçükte olsa sorunlu bölgeler vardı boyattırmıştım ön ve arka tamponu komple...

Sadece görünüm için okadar ugraşmaya ve masraf etmeye degermi onu araç sahibinin karar vermesi gerekiyor

Farklı bir CONNECT görmek için TIKLA

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 12:42:51 

Ben eve geciyorum arkadaşlar ordanda eniştemin köyüne gidicem, akşam görüşrüz....

Bu arada araç 14756 kmde şuan bu ay biraz fazla km yaptım planda olmayan 7-8 gün sonra bakıma gircek o zamana kadar en fazla 14900 gecmez diye düşünüyorum...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Haziran 2009; 12:49:42 

quote:

Orjinalden alıntı: ugurkamil

o acıdan bakarsan mehmet abi orjinal boyalı tamponlardakı boyoda uzun ömürlü degil ilerleyen günlerde sorun cıkartabiliyor... (glx'lerde şahit olmadım ama henüz)
benım eski aracımın tamponları orjinal boyalıydı ama bazı kızımlarda küçükte olsa sorunlu bölgeler vardı boyattırmıştım ön ve arka tamponu komple...

Sadece görünüm için okadar ugraşmaya ve masraf etmeye degermi onu araç sahibinin karar vermesi gerekiyor

Benim mızmızlanmamın sebebi de o; hani "yaptıracaksan yaptır be kardeşim, kafa ütülediğin yeter" diyeceksiniz belki de, işte şu aşağıda gördüğüm şeyler, sonra yaptıranların çok fazla memnun olmaması, vs vs vs bekliyor öyle...

Aşağıdaki fotoğraf; (aramıza yeni katılan arkadaşlar için söyleyeyim) Connect GLX ilk çıktığı zamanlarda Polonya'da yapılan testte, göze batan üretim hatalarının fotoğrafıdır.

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 12:52:27 

quote:

Orjinalden alıntı: jönavrupalı

yok uğur sorun çıkartmıyor .telefonumda navigasyon programı var hem telefon tutucu hemde navigasyon olarak kullanabilmek için oraya bağladım yani dikkatimi dağıtmadan ekrana bakabilmek için .ben 2.iş olarak uydu anten montaj ayar-yazılım işeri yapıyorum çanakkale de bu tür programlar çok yardımcı oluyor bana müşteriyi arayıp nereden geleceğim nereden döneceğim yok hangi cami hangi okul yanında diye uzatmaktansa doğrudan sokağa gidiyorum.müşteriyi geldim diye arıyorum.birde eskiden fazla gezemiyordum connect i alınca yollar eziyet değil zevk oldu .sebep bu yani

Ah bir de daha az sarsıntılı olsa...

890 Mesaj
30 Haziran 2009; 13:19:04 

quote:

Perde arkasından ve nickini girmeden izleyenler de var, ama gelmiyorlar herhalde...

Ben geldim fakat gene kimse yok. Olsun varlıkları yeter...

Fotoğraflar için de teşekkürler...

Ahh üstadım Ahh; bu yoğunlukta başımızı kaşıyacak zamanımız bile yok,istirahat için hafta sonlarıda bile kalmadı .Bak siz ne güzel gezip tozuyorsunuz .

Fısıldanan sözler, çok kere yüksek sesle söylenenden daha uzağa giderler.
Çin Atasözü.

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 13:24:43 

quote:

Orjinalden alıntı: akmenx

Ahh üstadım Ahh; bu yoğunlukta başımızı kaşıyacak zamanımız bile yok,istirahat için hafta sonlarıda bile kalmadı .Bak siz ne güzel gezip tozuyorsunuz .

Yaz aylarında çalışmak da işkence gibi geliyor insana...

Ne diyeyim; "Allah kurtarsın".

Hoş, sanki biz oturuyoruz, biz de çalışıyoruz da; bakma, bizimki yarı tatil yarı iş...

2806 Mesaj
30 Haziran 2009; 14:51:54 

@jönavrupalı

adilhandan itibaren bütün yarımadaya biz bakıyorduk, hepsiyle abi kardeş gibiyim orda büyüdük diyebilirm.Komşum oldular vs..Çok iyiyim yani Arçelik-beko yetkili servisi :)

Ha bide abi çanak işlerinden bende anlarım, ordada çalışmışlığım war hertürlü uydu çanak takılır :D Arada gidip receiver tamirine ve format fln yapıorum. süleyman abi sağolsun çok iyidir eski patronum, çağırıo hep bende boş buldukça bu işten çıkınca oraya gidiyorum.12 ye kadar orda hatta eskiden sabah 3-4 lere kadar dükkanda duruyor, içeri girmek imkansız o kadar çok tv war foto çeker koyarım.

Ortak iş yapalım abi ne dersinm yardıma geleyim

2806 Mesaj
30 Haziran 2009; 14:54:30 

Evet varmı forumdan beyaz eşya sorunu olan.Bilgisayar? muhasebe? Tv de sorunu olan, bizim şu kanal göstermiyo şu kanal cak cuk yapıyo diyen
Ha tabi bizim buralarda kablo tv mv yok, İzmir değil İstanbul değil...Hor görmeyin

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 15:20:37 

Yeni fotoğraflar...

0

0

0

0

0

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 15:24:26 

0

0

0

0

0

0

0

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 15:28:18 

Fotoğraflar İngiltere menşe'li...

0

0

0

0

0

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 15:37:51 

Gizli gizli girip, fotoğrafları indirip bir teşekkürü çok görenlere teessüflerimle...

Bari bu yazımı görseler...

-----------------------------

Biraz da detay fotoğrafları...

0

0

0

0

0

2806 Mesaj
30 Haziran 2009; 15:49:36 

Bu LIMITED olayı neydi;?

Neden avrupaya farklı araçlar gidio...van şeklinde ama glx jantı var ilginç yani

15391 Mesaj
30 Haziran 2009; 16:34:34 

Komşumun 1 haftalık GLX Connect'i..

0

0

2806 Mesaj
30 Haziran 2009; 16:42:21 

Hayırlısı olsun, ama artık sizinde bi connect alma vaktiniz geldi...Arkasındaki doblo nasıl duruyo connect nasıl..
Hiç etkilenmediniz mi, Hani bende bi gözatayım şu araçlara ya...vs düşündüğünüz olmadımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shelby_88 -- 30 Haziran 2009; 16:48:38 >

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 17:49:43 

quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

Bu LIMITED olayı neydi;?

Neden avrupaya farklı araçlar gidio...van şeklinde ama glx jantı var ilginç yani

Bunu ford yetkililere sormak lazım....

Connect türkiyede üretiliyor mantıken en iyisini bizim binmemiz gerekirken tam tersi oluyor ama

yurt dışındakı connect'lerde yeni arka stoplardan takmışlar sonunda

bu ford'u anlamak zor kiminde eski aynaları takmış kimine eski stopları kiminin kapı kolları boyalı kiminin boyasız bi standart tutturamadı gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 30 Haziran 2009; 17:50:27 >

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 18:00:27 

Az önce geldim eniştemin köyünden.
resim cekmek için fazla fırsat bulamadım o nedenle bunları cekebildim sadece idare edicez artık

0

0

0

Buda evin balkonundan bi görüntü

0

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 19:32:36 

quote:

Bunu ford yetkililere sormak lazım....

Connect türkiyede üretiliyor mantıken en iyisini bizim binmemiz gerekirken tam tersi oluyor ama

yurt dışındakı connect'lerde yeni arka stoplardan takmışlar sonunda

bu ford'u anlamak zor kiminde eski aynaları takmış kimine eski stopları kiminin kapı kolları boyalı kiminin boyasız bi standart tutturamadı gitti

Malesef @ugurkamil; arka stoplar henüz amerika'ya gönderilmemiş. Son fotoğraflar, İngiltere'ye ait; fotoğrafların birinin başlığında da yazdım, gözden kaçırdın herhalde. Ayrıca; Avrupa'ya giden bütün yeni Connect'lerde arka farlar, yeni dizayn. Ama Amerika'ya gönderilenlerde halen eski farlar kullanılıyor; en azından fotoğraflarına ulaşabildiklerimiz öyle...

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 19:35:06 

quote:

Buda evin balkonundan bi görüntü

0

Şu manzaralar öldürecek beni...

2806 Mesaj
30 Haziran 2009; 19:35:27 

benim bilgisayar neden hep böle yapıyo ya, 2 gün önceki mesajlar en sonda oysa 2 saat önce işyerinde yazdım 116 bitmek üzereydi

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 19:44:32 

quote:

benim bilgisayar neden hep böle yapıyo ya, 2 gün önceki mesajlar en sonda oysa 2 saat önce işyerinde yazdım 116 bitmek üzereydi

Benzer şeyleri ben de yaşadım. Format zamanın yaklaşıyor diyebilirim. Mümkün olan en kaliteli antivirüsle, bir elden geçir makineni...

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 19:48:15 

quote:

Malesef @ugurkamil; arka stoplar henüz amerika'ya gönderilmemiş. Son fotoğraflar, İngiltere'ye ait; fotoğrafların birinin başlığında da yazdım, gözden kaçırdın herhalde. Ayrıca; Avrupa'ya giden bütün yeni Connect'lerde arka farlar, yeni dizayn. Ama Amerika'ya gönderilenlerde halen eski farlar kullanılıyor; en azından fotoğraflarına ulaşabildiklerimiz öyle...

Sadece amerikaya gidenlerdemi eski stoplar var mehmet abi?
Ben yurt dışındakılerin hepsi öyle sanıyordum...

Ford sanırım ülkeye göre connect üretiyor

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 19:53:19 

quote:

Sadece amerikaya gidenlerdemi eski stoplar var mehmet abi?
Ben yurt dışındakılerin hepsi öyle sanıyordum...

Ford sanırım ülkeye göre connect üretiyor

Aksesuar ve donanım özellikleri bakımından "evet" diyebiliriz.

Ayrıca bu durum, Ford'un sadece Connect modeli değil, diğer tüm markaların bazı modellerinde de böyle donanım farklılıkları olabiliyor. Passat'ın Türkiye'de satılan Highline modeli Almanya'da satılan Highline modeli farklıdır mesela, Executive modeli de sadece Türkiye'ye özel üretimdir.

Connect'in Limited versiyonunu da ülkeye göre farklı bir özellik ve isimlendirme olarak nitelendirebiliriz...

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 20:01:54 

bu sorularım özellikle mehmet abi'ye(75'lik daha önce kullandıgı için)

Bugün 2 şey dikkatimi çekti...

1. sorum:

Araçta 500 kg yük vardı(yolcuların agırlıgı ve ufak tefek eşyalar) hiçbi rampada 1. vites'te sorun cıkarmıyor ama dik rampalarda aynı yükledurunca sorunsuz kalkmamıyor
75'liklerde bu normalmidir yoksa bendenmi kaynaklanıyor? yada rampalarda araçta fazla yük varken sorunsuz kalkabilmenin bir yöntemi varmı??

2. sorum:
Oldukca dik rampada(bircok aracın zorlanarak cıkabilcegi diklikte bi rampa) rampaya cıkarken rampanın ortasında durunca elrenini sonuna kadar cektigim halde araç cok yavaş olsada geri dogru kayıyor(el frenindemi sorun var) aynı sorun frene bastıgımda oluyor tamamenbastıgım halde cok yavaş yavaş geri kayıyor, aşırı dik rampada durmuyor tamamen yani.(belki aracı durdurup viteste bıraksam durabilir)
Frenlerdemi bi sorun var yoksa aşırı dik rampada böyle olması normalmi? ramda aşa inerken aynı rampada denemedim ama tamamen duruyormu frene basınca aşagı dogru inerken

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 20:22:49 

quote:

bu sorularım özellikle mehmet abi'ye(75'lik daha önce kullandıgı için)

Bugün 2 şey dikkatimi çekti...

1. sorum:

Araçta 500 kg yük vardı(yolcuların agırlıgı ve ufak tefek eşyalar) hiçbi rampada 1. vites'te sorun cıkarmıyor ama dik rampalarda aynı yükledurunca sorunsuz kalkmamıyor
75'liklerde bu normalmidir yoksa bendenmi kaynaklanıyor? yada rampalarda araçta fazla yük varken sorunsuz kalkabilmenin bir yöntemi varmı??

2. sorum:
Oldukca dik rampada(bircok aracın zorlanarak cıkabilcegi diklikte bi rampa) rampaya cıkarken rampanın ortasında durunca elrenini sonuna kadar cektigim halde araç cok yavaş olsada geri dogru kayıyor(el frenindemi sorun var) aynı sorun frene bastıgımda oluyor tamamenbastıgım halde cok yavaş yavaş geri kayıyor, aşırı dik rampada durmuyor tamamen yani.(belki aracı durdurup viteste bıraksam durabilir)
Frenlerdemi bi sorun var yoksa aşırı dik rampada böyle olması normalmi? ramda aşa inerken aynı rampada denemedim ama tamamen duruyormu frene basınca aşagı dogru inerken

1.:
75'lik olmasından kaynaklanıyor gibi görünse de; yüklü bütün araçlarda, rampa kalkışlarında geri kayma durumu sıklıkla görülür, yani normaldir. Çaresi yarım debriyaj ve el freni ile kalkma'dır. Ben genelde yüklü olsun ya da olmasın yarım debriyajla kalkarım, nadiren de olsa, zorlandığım durumlarda el freni kullanırım.

2.:

Eğer ayak freni için pedalın sonuna kadar bastığınız halde gene de kayma yapıyorsa, bu bir problem belirtisidir. Aynı şekilde el frenini sonuna kadar çektiğiniz halde, viteste bırakma zorunluluğu olmadan araç kendi halinde geri kayıyorsa (yol da kuru ve hava da normalse) gene bu bir problem belirtisidir ve serviste çözülmesi gerekir.

Şimdiki aracımda hiç başıma gelmedi. Her zaman, ayak ya da el freni ile durduğumda zamk gibi araba yola yapışır ve yerinden kıpırdamaz. Rampa aşağı ya da yukarı farketmeden...

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 20:30:26 

Az önce merkeze gittim babamı almaya burda sagnak yagmur yagıyor göz gözü görmiycek şekilde silecekler bile son hızda yetişemiyordu silmeye :(
Bi sorun cıkmadan kazasız belasız gittim geldim allah şükür...

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 20:40:45 

quote:

1.:
75'lik olmasından kaynaklanıyor gibi görünse de; yüklü bütün araçlarda, rampa kalkışlarında geri kayma durumu sıklıkla görülür, yani normaldir. Çaresi yarım debriyaj ve el freni ile kalkma'dır. Ben genelde yüklü olsun ya da olmasın yarım debriyajla kalkarım, nadiren de olsa, zorlandığım durumlarda el freni kullanırım.

2.:

Eğer ayak freni için pedalın sonuna kadar bastığınız halde gene de kayma yapıyorsa, bu bir problem belirtisidir. Aynı şekilde el frenini sonuna kadar çektiğiniz halde, viteste bırakma zorunluluğu olmadan araç kendi halinde geri kayıyorsa (yol da kuru ve hava da normalse) gene bu bir problem belirtisidir ve serviste çözülmesi gerekir.

Şimdiki aracımda hiç başıma gelmedi. Her zaman, ayak ya da el freni ile durduğumda zamk gibi araba yola yapışır ve yerinden kıpırdamaz. Rampa aşağı ya da yukarı farketmeden...

Öncelikle bilgiler için tşkler mehmet abi...

1.
Geri kaymasına bişey demiyorum onu el freni yada yarım debriyaj'la cözebilirisn benım söylemek istedigim aşırı dik rampaysa azcık hareket ediyor(cok zorlanıyor) ve sonra istop ediyor

2.
Güneşli ve sıcak bi hava vardı o an, yani hava şartları normaldi...

Bencede frene başınca yada elfrenini cekince araç tamamen durması lazım(nekadar dik bi rampa olsada)
aracı aldıktan 8-9 aysonra frenlerde bi sorun vardı zaten nolde azcık dokununca tepki veriyodu ilk zamanlar 8-9 ay sonra yarıya kadar başınca ancak tepki vermeye başladı servise gittik o sorunu hallettiler tekrar eskisi gibi azcık dokununca yavaşlamaya başlıyordu araç, şuandada öyle ama dedigm gibi aşırı dik rampada tamamen durmadı araç...

1hafta sonra bakıma gidicem o zaman bu sorunumuda ileticem umarım bi cözüm bulurlar...

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 20:53:51 

quote:

Öncelikle bilgiler için tşkler mehmet abi...

1.
Geri kaymasına bişey demiyorum onu el freni yada yarım debriyaj'la cözebilirisn benım söylemek istedigim aşırı dik rampaysa azcık hareket ediyor(cok zorlanıyor) ve sonra istop ediyor

2.
Güneşli ve sıcak bi hava vardı o an, yani hava şartları normaldi...

Bencede frene başınca yada elfrenini cekince araç tamamen durması lazım(nekadar dik bi rampa olsada)
aracı aldıktan 8-9 aysonra frenlerde bi sorun vardı zaten nolde azcık dokununca tepki veriyodu ilk zamanlar 8-9 ay sonra yarıya kadar başınca ancak tepki vermeye başladı servise gittik o sorunu hallettiler tekrar eskisi gibi azcık dokununca yavaşlamaya başlıyordu araç, şuandada öyle ama dedigm gibi aşırı dik rampada tamamen durmadı araç...

1hafta sonra bakıma gidicem o zaman bu sorunumuda ileticem umarım bi cözüm bulurlar...

Rica ederim. Böyle yönlendirme soruların gerçekten çok güzel oluyor, bizler de bilgimizi tazelemiş oluyoruz...

1. sorudaki durum için, gaza basarak deviri 2000 devir ve üzeri yaptıktan sonra yarım debriyajla kalkmayı bir dene bir de. Benim kalkamadığım yokuş pek olmadı 75'likle... Deviri yüksek tutmak, işin püf noktası...

2. sorudaki tamamen durmama meselen için, servis ziyaretinin zamanını daha öne alırsan iyi edersin...

1069 Mesaj
30 Haziran 2009; 21:16:13 

shelby_88 alıntı yapamıyorum yazını sayfalarda çıkmıyor.beko servisinde isen o zaman seninle karşılaşmışıktır orada 2 ahmet vardı ikiside beni tanır biz büyük ahmet küçük ahmet deriz.eceabat beko bayii erkan çok yakın arkadaşımdır.ben onların işlerini yapardım

2008 75 ps deluxe tonik mavi http://sariziyaret.blogspot.com/ GALAXY S4

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 21:21:45 

Sivas'ta Connect...

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 30 Haziran 2009; 21:23:05 >

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 21:27:47 

Siirt'te Connect...

Siirt'li olup ve Siirt'te de yaşayıp, ortalıkta görünmeyenlere ithaf olunur...

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 1 Temmuz 2009; 1:00:57 >

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 21:29:20 

quote:

Rica ederim. Böyle yönlendirme soruların gerçekten çok güzel oluyor, bizler de bilgimizi tazelemiş oluyoruz...

1. sorudaki durum için, gaza basarak deviri 2000 devir ve üzeri yaptıktan sonra yarım debriyajla kalkmayı bir dene bir de. Benim kalkamadığım yokuş pek olmadı 75'likle... Deviri yüksek tutmak, işin püf noktası...

2. sorudaki tamamen durmama meselen için, servis ziyaretinin zamanını daha öne alırsan iyi edersin...

1.
ilk fırsatta rampada devirli kalkmayı deniycem mehmet abi bakalım o zamanda sorun yaşıycakmıyım...(sonuçta daha yeni sayılız ögrenmemiz gereken cok şey var) kimse surda söyle sür orda bunu yap demediki zamanla ögrenicez herşeyi artık...

2.
Serviste uzunca bi sura durucagım gibi gözüküyor.. sorunlar cözülsünde zaman oakdar önemli degil...

----

Bu arada az önce abimide gittim işyerinden adlım...
Şuan itibariyle connect'im 14.800 kilometre oldu beni bakıma götürün demeye başladı kilometre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 30 Haziran 2009; 21:30:28 >

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 21:41:18 

quote:

1.
ilk fırsatta rampada devirli kalkmayı deniycem mehmet abi bakalım o zamanda sorun yaşıycakmıyım...(sonuçta daha yeni sayılız ögrenmemiz gereken cok şey var) kimse surda söyle sür orda bunu yap demediki zamanla ögrenicez herşeyi artık...

Hatta (hani Marmaris'ten yazan bir arkadaş vardı, "75'lik aldım pişmanım" diyordu, ona aracı nasıl kullanması gerektiğini söylerken orada da yazmıştım. Sonra bu arkadaş işlerinin yoğunluğunu bahane ederek ortalıktan kaybolmuştu.) ara ara gaz vererek, önceden turboyu hazır hale getirirsen, kalkıştaki yüksek devir ve yarım debriyajdan daha iyi verim alırsınız...

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 21:50:40 

Tokat'ta Connect...

Arabayı neden özellikle sola dayalı koymuş ki sahibi?

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 1 Temmuz 2009; 1:01:50 >

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 21:54:20 

Şanlıurfa'da Connect...

0

Ekteki dosya (1)

1069 Mesaj
30 Haziran 2009; 21:55:44 

quote:

Tokat'ta Connect...

Arabayı neden özellikle sola dayalı koymuş ki sahibi?

şoför adam sağ kapıdan da inebilir mehmet bey

15391 Mesaj
30 Haziran 2009; 21:56:50 

quote:

Hayırlısı olsun, ama artık sizinde bi connect alma vaktiniz geldi...Arkasındaki doblo nasıl duruyo connect nasıl..
Hiç etkilenmediniz mi, Hani bende bi gözatayım şu araçlara ya...vs düşündüğünüz olmadımı?

Aslında Otosan'a, Koç'a, Ford'a karşı benim bir düşmanlığım var.. Adamların satış politikaları belli.
Yurtdışına başka araç, bize başka araç.. Böyle şeylere ben sinir oluyorum. Malzeme kalitesi de belli.
Sakın arkadaşlar yanlış anlamasınlar, Ford'u aşağılamak gibi bir amacım yok ama gerçekler böyle.

O yüzden Ford markalı aracı kapıma koymam. Kimse kusura bakmasın.
Ha, aracı beğenirim, uzaktan bakarım. Zaten siyah GLX hayranlığımı daha önce belirtmiştim..
Ama hani aşık olmak, hoşlanmak ap ayrı şeylerdir ya, bende şuan Ford'dan hoşlanıyorum.
Seviyeli bir ilişkimiz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 1 Temmuz 2009; 21:58:00 >

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 21:58:08 

quote:

Hatta (hani Marmaris'ten yazan bir arkadaş vardı, "75'lik aldım pişmanım" diyordu, ona aracı nasıl kullanması gerektiğini söylerken orada da yazmıştım. Sonra bu arkadaş işlerinin yoğunluğunu bahane ederek ortalıktan kaybolmuştu.) ara ara gaz vererek, önceden turboyu hazır hale getirirsen, kalkıştaki yüksek devir ve yarım debriyajdan daha iyi verim alırsınız...

Deniycem mehmet abi ilerleyen günlerde bu konu hakkındakı izlenimlerimi paylaşırm(söylediklerini uygulaıdm işe yaradımı falan diye)

ama benım önce su fren sorunuu bi halletmem lazım...

15391 Mesaj
30 Haziran 2009; 22:00:02 

Karacabey-M.kemalpaşa arasındaki yolda seyreden ekstra sade bir Connect..

0

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 22:04:51 

quote:

Orjinalden alıntı: jönavrupalı

şoför adam sağ kapıdan da inebilir mehmet bey

Eskiden, şoför kapısının kilidi bozuk olan arabaları bu şekilde duvara yaslarlardı. Bunda da öyle bir problem mi var acep? Yepyeni araba, neden olsun ki?

Hadi trafiğe yol verme açısından yardımcı olmak için diyelim, bu kez de neden sağı dayamamış da solu dayamamış o zaman?

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 22:12:36 

quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Aslında Otosan'a, Koç'a, Ford'a karşı benim bir düşmanlığım var.. Adamların satış politikaları belli.
Yurtdışına başka araç, bize başka araç.. Böyle şeylere ben sinir oluyorum. Malzeme kalitesi de belli.
Sakın arkadaşlar yanlış anlamasınlar, Ford'u aşağılamak gibi bir amacım yok ama gerçekler böyle.

O yüzden Ford markalı aracı kapıma koymam. Kimse kusura bakmasın.
Ha, aracı beğenirim, uzaktan bakarım. Zaten siyah GLX hayranlığımı daha önce belirtmiştim..
Ama hani aşık olmak, hoşlanmak ap ayrı şeylerdir ya, bende şuan Ford'dan hoşlanıyorum.
Seviyeli bir ilişkimiz var.

Sizinki, forumda epey yaygın olan "VW'nin bütün araçlarını beğenirim ama, Doğuş Oto'dan üstüne para verseler araba almam" gibi bir şey herhalde...

Satış politikası konusunda sonuna kadar haklısınız, aldığınız arabanın fiyatını, hem de sıfır haliyle günden güne eriyor görmek, bütün Ford kullanıcılarının canını sıkan bir durum. O yüzden zaten, bize soranlara biz de hep; "eğer alıp satacaksanız Ford almayın, zarar edersiniz, ama uzun süre kullanacaksanız o zaman Ford alabilirsiniz" diyoruz.

Yurtdışına daha farklı model araç gönderme hususunda ise, sadece Ford değil, hemen hemen bütün araç firmaları benzer politikalar uyguluyor. Burada bugün yazdığım gibi, Türkiye'ye gelen Passat Highline ile Almanya'da satılan Passat Highline'ın farklılıkları var, ayrıca yine Passat'taki Executive donanım, tamamen Türkiye'ye özel. Aynı şekilde, Fiat'ın Albea'sı da; üretildiği Brezilya ve Türkiye'de farklı donanımlarla piyasaya sürülüyor. İhtiyaçlar ve pazarlama stratejileri diyelim...

Sizin için hayırlısı ne ise o olsun...

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 22:20:17 

quote:

Karacabey-M.kemalpaşa arasındaki yolda seyreden ekstra sade bir Connect..

Pek "ekstra sade" denemez. Zira yan basamak(ımsı) şey var orada. Bir önceki sayfada ekstra sade bir tane GLX var, oradan görebilirsiniz.

Benim önceki kullandığım 75'lik Connect'te de böyle şeylerden vardı, ön lastikten sıçrayan çamur ve toprak yandaki zımbırtı ile kaporta arasına sıkışıyor ve kötü bir görüntü oluşturuyordu. Araç sahibi, bunun önüne geçmek için paçalık-tozluk almak istemişti, ben de pek (!) bi sevdiğimden vazgeçirmiştim. Kusuru kusurla örtmek gibi bir şey...

15391 Mesaj
30 Haziran 2009; 22:37:20 

quote:

Sizinki, forumda epey yaygın olan "VW'nin bütün araçlarını beğenirim ama, Doğuş Oto'dan üstüne para verseler araba almam" gibi bir şey herhalde...

Satış politikası konusunda sonuna kadar haklısınız, aldığınız arabanın fiyatını, hem de sıfır haliyle günden güne eriyor görmek, bütün Ford kullanıcılarının canını sıkan bir durum. O yüzden zaten, bize soranlara biz de hep; "eğer alıp satacaksanız Ford almayın, zarar edersiniz, ama uzun süre kullanacaksanız o zaman Ford alabilirsiniz" diyoruz.
Yurtdışına daha farklı model araç gönderme hususunda ise, sadece Ford değil, hemen hemen bütün araç firmaları benzer politikalar uyguluyor. Burada bugün yazdığım gibi, Türkiye'ye gelen Passat Highline ile Almanya'da satılan Passat Highline'ın farklılıkları var, ayrıca yine Passat'taki Executive donanım, tamamen Türkiye'ye özel. Aynı şekilde, Fiat'ın Albea'sı da; üretildiği Brezilya ve Türkiye'de farklı donanımlarla piyasaya sürülüyor. İhtiyaçlar ve pazarlama stratejileri diyelim...

Sizin için hayırlısı ne ise o olsun...

Teşekkür ederim.

Bizim başlığımızdaki meşhur Ford Cargo, Bmc Pro atışmalarını bilirsiniz..
Ford fanatikleri, Ford'dan nefret etmeme sebeb diyebilirim ama şimdi biraz maziden girmek istiyorum.
Benim gibi kamyoncu olarak yetişen bir çocukluk arkadaşım vardı. Onlarda da o zamanlar ilk çıkan Cargolar'dan vardı, bizde tabiki yine Bmc.. O arkadaşımla hep atışırdık, yok "Bizimki sizinkini geçer", yok "O teneke mi bizim arabayı geçecek ?".. Hep babalarımızın arabalarına bindiğimizde, ben onların arabasının, o bizim arabasının kusurlarını arardık..(Hey gidi Mustafa, nerelerdesin şimdi kim bilir )
O günden beri Ford'a karşı bir düşmanlığım oluştu işte.. Ford'un son çıkardığı Cargo serisi de üzerine tuz biber oldu..

quote:

Pek "ekstra sade" denemez. Zira yan basamak(ımsı) şey var orada. Bir önceki sayfada ekstra sade bir tane GLX var, oradan görebilirsiniz.

Yandaki basamak(ımsı) şeyi görmemişim.

1069 Mesaj
30 Haziran 2009; 22:38:05 

kilitbahir motorunda sol aynadan görünüm

0

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 23:02:12 

0

0

0

0

0

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 23:06:52 

0

0

0

0

0

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 23:14:18 

0

0

0

0

0

0

15391 Mesaj
30 Haziran 2009; 23:26:18 

Buradaki arkadaşlara da dondurma ikram etmek lazım değil mi ? Mehmet bey, size ikram ettik ama buradaki arkadaşları unutmak olmaz..

0

0

Afiyet olsun..

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 23:26:21 

Amerika'da satılan Connect'lerde bulunan, ama Türkiye'deki Connect'lerden (daha doğrusu Türk insanından) esirgenen wireless klavyeli bilgisayardan kullanım detayları...

İnternet bile var...

Peki bizde niye yok?

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 1 Temmuz 2009; 0:58:40 >

15093 Mesaj
30 Haziran 2009; 23:30:11 

Makyajlı conenct'lerin yakıt göstergesi eskilerdeki gibi sorunlumu acaba? dikkat eden oldumu? park yapılan yere göre ibrenin gösterdigi yerin degiştigine sahit olan varmı?
sahsen göstergenin hassaz olmamasından doalyı depoda az mazot varken cok var gibi gösterip bi yere gititiigimde yolda kalırsam dava acarım ford'a yani...

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 23:32:09 

quote:

Buradaki arkadaşlara da dondurma ikram etmek lazım değil mi ? Mehmet bey, size ikram ettik ama buradaki arkadaşları unutmak olmaz..

Afiyet olsun..

OoooOOooo eyvallaaaaaaah Eray bey, yaz gecesi pek bi makbule geçti, çok teşekkürler...

Maraş'ta şehir içinde bir pastane vardı, çatal bıçakla dondurma ikram ediyorlardı, o geldi aklıma...

Aynen şöyleydi...

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
30 Haziran 2009; 23:37:23 

quote:

Makyajlı conenct'lerin yakıt göstergesi eskilerdeki gibi sorunlumu acaba? dikkat eden oldumu? park yapılan yere göre ibrenin gösterdigi yerin degiştigine sahit olan varmı?
sahsen göstergenin hassaz olmamasından doalyı depoda az mazot varken cok var gibi gösterip bi yere gititiigimde yolda kalırsam dava acarım ford'a yani...

Sadece park yapılan yere göre değil, yolda giderken rampa aşağı ve yukarı durumlarda da farklılık arzediyor. Rampa aşağı durumlarda hep az gösterirken, rampa yukarı ise fazla göstermeye başlıyor. E tabi bunlar ani değişiklikler olmadığı için, yeniden kendini bulması ve doğruyu göstermesi belki 10 km süren düzlükler gerektiriyor.

Yenilerde düzeltildiğini zannetmiyorum, belki yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketimi ile buradaki yanlışı kapatmış olabilirler, ama onda da anlık tüketim yok...

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2009; 0:14:11 

Hep Connect'ten bahsetmek olmaz değil mi? Biraz da farklı konulardan bahsedelim...

Biraz önce, bir tv kanalında "Akıl Oyunları" filmi vardı, hani dahi bir Matematikçinin hayatını anlatan film. O saatlerde mail kutuma bir mesaj düştü, benim ilk defa dikkatimi çekti, umarım benim gibi çoğu arkadaşın da dikkatini çekmemiştir. Bizim dışımızdaki diğer milletler, kendi ülkesindeki değerleri dışarıya tanıtma adına olağanüstü çabalar sarfederken bizim kendi milletimiz içindeki değerlerden haberdar olmamamız ne kadar acı bir durum. Halbuki bizim ülkemizde ne mucitler, alimler, kabiliyetli insanlar, mimarlar, mühendisler, vs var da bizler nelerin farkında değiliz. İşte bir örnek size...

Eğer gerçek bir vatanperver iseniz lütfen videoyu sabırla sonuna kadar izleyiniz ve nasıl olur da böyle bir insan için bir film dahi yapılamaz diye siz de kendi kendinize sorunuz...

you tube 'da şu kodla aratınız...
8QUOy83po60

Aşağıdaki resimleri sizce nasıl birisi çizdi dersiniz, gözlerinize, evet gözlerinize inanamayacaksınız...

0

0

0

Ekteki dosya (3)

65 Mesaj
1 Temmuz 2009; 0:16:44 

@Lukunku Passat exclusive olacak.

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2009; 0:36:24 

Düzeltiyorum, Passat Executive değil, Passat Exclusive olacak.

@chaquall; cımbızlamanız için teşekkürler, sizden iğneleyici değil, daha katılımcı yazılar bekleriz...

Peki, anlattığım olay ile ilgili sizin yorumunuz nedir? Hani; markaların farklı ülkelere farklı modeller sunması ile ilgili?

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2009; 0:42:01 

0

0

2806 Mesaj
1 Temmuz 2009; 0:57:49 

quote:

Orjinalden alıntı: chaquall

@Lukunku Passat exclusive olacak.

önemli olan anlatılanı anlamak...

@jönavrupalı

Ahmet abilere bizde küçük amet büyük amet deriz.Küçük ametin bebeği oldu hatta :) Eceabat beko bayiinede çok gittim zamanında, uğrak yerimizdi mecburen...Ahh be güzel günlerdi, sahildeki tavukcudan karnımızı doyurur işe dewam. Azmı kaldık gece 11 lere 12 lere o köylerde...Bi keresinde köyde amcaya buzdolabı götürdük saat olmuş 12 gece yatmış insanlar.. O kadar yoğunduk

@ugurkamil

Bende elfrenini beğenmiyorumi, tutunca oynuyo kırılacakmış hissi veriyo ve en sonda tutuyo...Sizinkiler nasıl arkadaşlar?

Ama rampa vs de bastınmı duruyo, sen tam frene basıyorum araba kayıyo diyosan hiç durma servise...