Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.216
Cevap
15
Favori
1.471.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada bizlerle birlikte olan ve mesajlarımızı okuyan bütün arkadaşlarımızın ve ailelerinin mübarek Regaib kandillerini ben de tebrik eder, iki cihan saadeti temenni ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: atalaymt

Üstadım ön makyajlı arka stoplar eski ?

quote:

Orjinalden alıntı: ugurkamil

Yurt dışında satılanlarda eski stoplar var

Tam olarak hatırlayamadım mehmet abi yurt dışında yollarda cekilmiş connect'lerde arka stopu türkiye'deki gibi olan varmı?

Yeni stopları seven yurtdışındakı kullanıcılar artık türkiyeden özel şipariş olarak alır takarlar

Hep bizmi yurtdışından parca getirticez dimi

Amerika'ya ilk giden araçlarda da, daha sonra Başbakan'ın katıldığı törenle gönderilen araçlarda da eski stop lambaları kullanılmış. Halbuki Başbakan'ın töreni zamanında burada yeni araçlar yeni stop lambalı olarak satılmaya başlamıştı.

Neden öyle yapıyorlar bilemiyorum.

Bunlar, (daha önce burada yayınladığım) Başbakan'ın töreninden sonra gönderilen araçların Amerika otobanlarında çekilen fotoğrafları. Onlarda da eski stoplar var. Eski denmesi çok zoruma gidiyor yahu. Bir senelik aracın kasası eski (!) oldu.

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

•  ...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

• mehemt abi bi ara soz verdigim resimleri cektim

iyi bir fotografci degilim ama iste :D

butun bu resimler dun ve onceki gun cekildi

trabzon ve ordu dan ve yolda iken...

ve motoru da yikattik guzel oldu :D

• resimlerin devami

• @LazPacino; Yaşar kardeşim, paylaşımın için teşekkürler. Özellikle ilk iki ve son iki fotoğrafın bir ömür. İşte siz karadenizliler, içinde bulunduğunuz coğrafyanın güzelliklerden habersizsiniz, başkaları böyle fotoğraflayınca "yahu hakikaten bizde böyle yerler var, niye bizim haberimiz yok" diyorsunuz, ya da "biz her gün görüyoruz zaten, bunun nesi acayip" diyorsunuz. Şimdi bir daha olaylara yabancı gözüyle o fotoğraflara bir kere daha bak, ne kadar güzel olduğunu sen de göreceksin.

Arabanın da maşşallahı var, ama sol arka farın altındaki göçük yeri halen düzeltmemişsiniz.

1. ve 2. fotoğrafın çekildiği yer neresidir; Trabzon mu Ordu mu? Ve fotoğrafın çekildiği yer neresidir, hani yolumuz düşerse biz de oradan şehri görmek için bir kaç bardak çay içebilelim? Nasıl gidilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 25 Haziran 2009; 13:14:24 >

• Karadeniz sahil yolu zannedersem buralar değil mi?

Burası otoban mı, yoksa ücretsiz yol mu?
  • Çanakkale'ye gittiğimde, kaldırıma sürtmeden kaynaklanan dodik kazası. Auto King'in bunu giderdiğini biliyorum da, acaba kasko içerisinde ücretsiz halletmek mi daha mantıklı, yoksa 15 TL verip yenisini taktırmak mı, ona karar veremedim henüz; hani satarken "aracın her yeri orijinal, hiç bir yerinde en ufak bir değişiklik" demek var ya, o zevki merak ediyorum. Öyle duruyor şimdilik.

Olay eski, fotoğraf yeni...

• Biraz da tebessüm... Büyük, küçüğü çekerek götürüyor

Bunları görünce aklıma, kısrağın arkasına iple bağlanan tay yavrusu geldi, çekeyim dedim.

• Londra belediye başkanlığı; Ford'un BEV (Battery Electric Vehicle) projesine destek amacıyla İskoç ve Güney Enerji adlı firmayla ortak bir proje doğrultusunda 2015 yılı sonuna kadar, Londra çapında 25.000 adet şarj noktaları oluşturmak için anlaşma imzalamışlar.

Biz internetten, oradan buradan takip ederken, elin oğlu, projeyi sahiplenmiş, destek vermiş, el vermiş, olayı harekete geçirmek için üstüne düşeni yapmaya başlamış bile.

Bizim Türkiye'de sorsak Connect BEV nedir, diye; kaç kişi bilir, kaç kişi olaydan haberdardır acaba?

Buraya bir iki şey daha yazdım, sonra sildim. Anlayan anlamıştır zaten ne demek istediğimi.

• mehmet abi sagol ...

ama o dedigin dogru...

bir zamanlar hollandada iken koye cikmak isterdim temiz hava yesillik falan hasret kalirdim ama simdi heb ordayiz ya bi ozelligi kalmadi artik bana normal gibi geliyor..

simdi sizde oylesiniz sizin orda pek yok bu gotunru o yuzden seviyorsunuzdur diye dusunuyom:P

burda olsaniz bikarsiniz herhalde

ve o tunel ise ordu nefise akcelik tuneli 3820m uzunlukta.. tam cekemedim peder birden hizlandi orda

ve evet o hasari hala yaptirmadik., orduya zaten 1 gunluk icin gittik hemen donduk trabzona pederin isi vardi bende geleyim dedim

ve o senin dedigin yer ise trabzonda

meshur boztepe.. orda cy icersin okey oynarsin tavla atarsin falan filan cok guzel yer hele ki aksam oldugunda evlerin ve sokaklrin lambalari yaniyorya cok guzel oluyor:D

resmen akila bu photoshop sanki geliyor

oraya nasil cikarsin... hmmm...

trabzonda iken meydan dan yukari dogru cikiyorsun tek yol var zaten sonra b yol daha yukari dogru var caminin hemen solundan o yolu takip ederek dum duz gidiyorsun ve karsina cikiyor zaten..

• Yeni fotoğraflar...

• Teşekkürler @LazPacino;

----------------

• ...

• Tanıtım; böyle olur...

Niye benim ülkemde böyle bir şey yok?

• Şu yukarda gördüğünüz fotoğraflar düne ait. Daha önce gördüğünüzü zannetikleriniz olabilir içlerinde, ama adamlar Amerika'da tam 14 tane şehirde araçları götürüp bizzat kullanıcılara tanıtıyorlar ve yatırılmış aracı da her gittikleri yerde gösterererek üşenmeden anlatıyorlar.

Geçtik, Ford'u ya da Connect'i; Türkiye'de bu şekilde tanıtılan başka bir araç markası söyleyebilir misiniz?
  • evet orasi karadeniz sahil yolu..

burasi bedava., normal otoban olarak., hiz siniri 90km/h

trabzondan giresune giderken (130km) giresunun az ilersinde mazot bitti(tam oldu degildi zaten kirimizi ve onun onundeki zicgi ile arasindaydi) ona ragmen 130km yapti

neyseh depoyu doldurttuk opette depo bombos bitti.. 20-30km kirmizi isikla gittik.. 55 litre 125 tl tuttu

diger resimler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazPacino -- 25 Haziran 2009; 14:20:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

Karadeniz sahil yolu zannedersem buralar değil mi?

Burası otoban mı, yoksa ücretsiz yol mu?

evet karadeniz sahil yolu mehmet abi...

İlginç olanda yol şehirler arası yol oldugu için hız limiti 90 bizim araçlar içinde 80 Bu yüzden cok ceza yiyen oluyor(özlelikle bilmeyenler)

Polis amcaların durdugu yerler ve saatler belli geneldeo nedenle ben oralardan gecerken 60-70 gecmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 25 Haziran 2009; 14:35:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

Çanakkale'ye gittiğimde, kaldırıma sürtmeden kaynaklanan dodik kazası. Auto King'in bunu giderdiğini biliyorum da, acaba kasko içerisinde ücretsiz halletmek mi daha mantıklı, yoksa 15 TL verip yenisini taktırmak mı, ona karar veremedim henüz; hani satarken "aracın her yeri orijinal, hiç bir yerinde en ufak bir değişiklik" demek var ya, o zevki merak ediyorum. Öyle duruyor şimdilik.

Olay eski, fotoğraf yeni...

Baya bi hasar görmüş mehmet abi :(

Plastık kısımın üzerinde bi kablama gibi bişeymi var sankı üzerinden bi parca kopmuş gibi geldi banda
    Birde ortadakı hasarlı kısımın solunda ve sagında olanalr cizikmi yoksa catlakmı?

mehmet abi 15 tl'mi o plastık kısım(dodik) ucuzmuş bi yanlışlık olmadın

• Araç tanıtımının nasıl yapıldığına bir başka örnek. Yine Ford'dan. (Tarih Ocak 2009) Daha önce burada son halini yayınladığım 2010 Ford Taurus'un tanıtım toplantısı. Sunucunun yanındaki kişi, bir Amerikan senatörü. Yani devlet başkanı falan da değil.

Bizde ise, Başbakan'ı Connect'in içine oturtup, gemiye araç bindirmesini tanıtım diye gösteriyorlar. 2003 yılında yapmamış olabilirler, şimdi neden esirgeniyor bizden, yukardaki yatık Connect'in altı bile olsa razıydık, aşağıdaki kadar olmasa bile.

Neden, neden, neden?

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.