Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.216
Cevap
15
Favori
1.471.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

• iş aracı
  • Nekadar temiz ve düzenli araç...

O araç türkiyede olsa kesin heryer yag içinde olurdu ve öyle düzenli olmazdı
  • quote:

İyi dedin oni...

Kimse artık ilgi göstermeyince, yol hikayeleri arkadaşları sıkıyor herhalde diyerekten anlatmadım, evet. Arz talep meselesi biraz da...

Ammmaaa, peynir tatlısını bile yedim orada...

Akşama yazayım artık...

peynir helvasııııı tatlısı değil! Hem gelibolunun meşhur çanakkale değil! Buraya kadar gelmişsin gelicektin geliboluyada. 40kmcik. Burda da çok güzel görmen gereken yerler, türbeler hatta şehitlik bile var.Ben size güzel bi rehberlik yapıcaktım. Üstüne tuzlu balık yiyişcektiniz şöle sardalya. hımmmm...yemişsindir umarım.Olmadı kargolayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

quote:

İyi dedin oni...

Kimse artık ilgi göstermeyince, yol hikayeleri arkadaşları sıkıyor herhalde diyerekten anlatmadım, evet. Arz talep meselesi biraz da...

Ammmaaa, peynir tatlısını bile yedim orada...

Akşama yazayım artık...

peynir helvasııııı tatlısı değil! Hem gelibolunun meşhur çanakkale değil! Buraya kadar gelmişsin gelicektin geliboluyada. 40kmcik. Burda da çok güzel görmen gereken yerler, türbeler hatta şehitlik bile var.Ben size güzel bi rehberlik yapıcaktım. Üstüne tuzlu balık yiyişcektiniz şöle sardalya. hımmmm...yemişsindir umarım.Olmadı kargolayım.

Onun öyle olduğunu anladım da iş işten geçti tabi..

Çanakkale içinde gözüm hep "peynir tatlısı", "peynir helvası" yazan yer aradı, yollarda vardı ama Çanakkale içinde gözüme çarpmadı. Sonuçta dönerken Ezine'de dörtyol ağzında bir peynirciden hem peynri aldık, hem de peynir tatlısı istedik, o da plastik bir tabak içinde ağzı kapatılmış bir tatlıdan verdi. Balıkesir'in höşmerimini andırıyordu, ama bunda biraz daha yoğun bir peynir tadı geliyordu. İkisi de farklı tabii ki. Hem Balıkesir'in ki biraz daha fazla şekerli ve biraz daha açık yeşile çalan renkte. Çanakkale'deki ise hem daha az şekerli ve peynir kıvamı yoğun, hem de biraz daha beyaz. Aldığım kişinin söylediğine göre de; Balıkesir'liler irmik te katıyormuş, bunda irmik hiç kullanılmıyormuş.

Gelelim asıl dananın kuyruğunun koptuğu yere; meğer biz peynir tatlısı ile helvasını aynı zannediyormuşuz, onu da buraya geldikten sonra internetten öğrendim. E tabi, bizimle beraber bir rehber (!) olmayınca, elimize peynir verip üzerine de şeker dökseler, onu bile tatlı zannedeceğiz.

Ha bir de Bursa Mustafakemalpaşa'lılar da peynir tatlısına farklı şey söylüyorlar, lokantalarda yenilen kemalpaşa tatlısının peynirden yapılmış hali, onların da dediği...

Bilmeyenler için; en öndeki fırından çıkmış olan peynir helvası, onun yanındaki beyaz olan ise peynir tatlısı imiş, ki biz de ondan yedik. Doğru değil mi Uğur kardeşim, gene bir pot kırmayalım ?

• Bu da başka bir "bagajı düzenli Connect"

• dızzzttt yanlış cevap :)
    yediğiniz evet peynir tatlısı helvası iseçok farklı tadi var...
    Senin soruna gelince
    Kırmızı olan fırınlanmış peynir helvası, sarı olan ise normal peynir helvası.

http://www.ustunpeysut.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_500 -- 2 Haziran 2009; 15:46:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

dızzzttt yanlış cevap :)
    yediğiniz evet peynir tatlısı helvası iseçok farklı tadi var...
    Senin soruna gelince
    Kırmızı olan fırınlanmış peynir helvası, sarı olan ise normal peynir helvası.

http://www.ustunpeysut.com/

Hoppala yarim yaz geldi,
    Dallara kiraz geldi.

Linkini verdiğin yer Gelibolu'dan bahsediyor ve "Gelibolu'ya özgü" diyor, yani oraya gelmedik mi yiyemeyeceğiz demektir.

E artık sen geldiğin ve de getirdiğin zaman bakarız tadına... Çok mu yüzsüzüm ne; bari parasını verseydim.

Yahu sonuçta hepsi peynirden değil mi bunların; ha üüle pişmiş ha büüle pişmiş, hepsi de mideye gider be kızanım...

• Yahu Gelibolu deyince aklıma hep Ata Demirer'in "Hansel ile Gratel'in Gelibolu ormanlarındaki hikayesi" geliyor ve gülmekten kendimi alamıyorum. Youtube'da var.
  • arkadaşlar sapanca gölü ve cevresi hakkında bilgisi olan varmı hafta sonu ailece gitmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: yolcu58

arkadaşlar sapanca gölü ve cevresi hakkında bilgisi olan varmı hafta sonu ailece gitmeyi düşünüyorum

ooow, alabalık ve kiremitte kaşarlı mantar. Sırf onun için bile gidilir oraya...

Amma, bir de İzmit'in içinden barajın doğduğu yere doğru yukarıya çıkılan bir yer var, tam pınarın olduğu yerler; 1999'da gitmiştim oraya, burası biraz daha küçük ama Sapanca'nın daha güzel olduğunu söylüyorlar, en azından internette öyle yazıyor. @mustafaozen14 geldiğinde daha da ayrıntılı bilgi alırız kendisinden umarım. O da belli ki bu konuların tam üstadı...

• Fotoğraflarını koymazsam çatlarım...

Mmmmmhh.

• Bir de bunlar var...

Damarıma bastın Mustafa bey.

• http://peynirhelvasi.blogcu.com/peynir-helvasi-artik-adresinize-teslim-hemen-siparis-edin_32453841.html

isteyen sipariş verebilir fiyatıda uygun gibimi ? arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu58 -- 2 Haziran 2009; 16:25:33 >
  • Arkadaşlar, yapmayın etmeyin bu saatte konurmu böyle resimler 40 yılın başı Connect forumuna göz atayım dedim ama atmaz olaydım, ağzımın suyu aktı valla
  • Mehmet bey

yani ne diyeyim ben şimdi insafınıza sığınaraktan bu saatte bu fotolar konmazki ama demi yani
    heleki şu 1,5 aydır aç aç gezerken ....
  • quote:

Mehmet bey

yani ne diyeyim ben şimdi insafınıza sığınaraktan bu saatte bu fotolar konmazki ama demi yani
    heleki şu 1,5 aydır aç aç gezerken ....

Niye 1,5 aydır aç geziyonuz ki; diyet mi yoksa? Yapmayın, etmeyin, şu dünyada yemek için yaşamıyor muyuz?

Hem siz fitili ateşlediniz, ortaya bıraktınız, sonra nedir bu resimler? Sapanca denince herhalde aklıma sadece yeşillik ve göl manzarası gelecek değildi ya?

Hem nasıl ama, ne güzel görünüyorlar değil mi?

• Bu arada connect'in klimasını 4. kademeye kadar acıyorum ama ilk başlarda çok soguk bi hava üflemiyor zaten uzun süre acmıyorum arac güç kaybuna ugradıgı için(seri kullanamadımmi aracı sinir oluyorum)...
    Normalmidir bu? yoksa 2-3 dk çalıştan sonramı tam kapsamlı soguk üflüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 2 Haziran 2009; 16:31:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

Yahu Gelibolu deyince aklıma hep Ata Demirer'in "Hansel ile Gratel'in Gelibolu ormanlarındaki hikayesi" geliyor ve gülmekten kendimi alamıyorum. Youtube'da var.

abla bee kaybolduk galba beyaa
    :) aslında gelibolu ortadadır.Gemiye binip karşıya geçtiğimizde ege dönüp keşana gittiğimzide trakya.
    Ortada kalmışız

Bu arada peynir helvası kilosu 10 lira 15 değil
  • quote:

http://peynirhelvasi.blogcu.com/peynir-helvasi-artik-adresinize-teslim-hemen-siparis-edin_32453841.html

isteyen sipariş verebilir fiyatıda uygun gibimi ? arkadaşlar

gerek kalmadı, yukardaki ustunpeysut.com linkinde nasıl yapıldığını anlatıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.