Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (856. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.217
Cevap
15
Favori
1.471.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 854855856857858
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orijinalden alıntı: batkent

cd çaları haporleri nasıl mp3 dinleyebiliyor muyuz ?
    Bayırlarda 5. viteste 2bin devir altı motor yığma yapıyor mu ?

araç çok yüklü değilse ve belli bir hızda geldiysen hiç bir rampada vites düşürmezsin. keçi gibi her yere tırmanır. ama unutmamak lazım, araç boş haliyle 1540 kg.. ilk sayfalardan da başlayarak tararsan forumu hiç bir soru kalmaz aklında.. diğer başlık da aynı şekilde, her türlü bilgi var

tamam o zaman zaten araç yarın bizim kafamdaki soruları deneyerek bulurum :D

• Eskişehirdeki kanlıpınar rampasından çok geçerim, güzergahım oluyor kendisi, bu rampada gaz verdikçe giden bir aracım olması beni ziyadesiyle mutlu ediyor.

İlk zaman şaşırmıştım, heralde yeni ya motor sıkı ondandır falan dedim, alakası yokmuş yani rampanın neresinde olursan ol hangi hızda olursan ol gaz ver gitsin vites değiştir gitsin, çok hoş bişey, üstelik hiçde zorlanma olmasın ben bu işin nasıl olduğunu bilmiyorum ama oluyor, elbet vardır teknik bir açıklaması.

Şikayetlerimde başladı tabiii sene dolmadan, uzun yolda 100-110 km hızdan sonra sol ön kapı yani şöför kapısından sürekli rüzgar sesi geliyordu, dedim lastiği değiştirin geçen hafta servise götürdüm değiştirdiler sağolsunlar ama hala ıslık sesi geliyor.

Bir diğer şeyde, yağmurlar yağıyor ben bir türlü sileceklerin ototmatik çalıştığını göremedim, o kadar kurcaladım olmadı, sanırım yağmur sensörüde çalışmıyor.

Vaktim olursa servise bu ikisini baktıracam bakalım, kapı lastiğini garanti kapsamında değiştirmişlerdi, heralde sensörüde değiştirirler çalışmıyorsa değilmi?

Hayır benim anlamadığım, kapı lastiği değişti hala neden ses geliyor?,

• quote:

Orijinalden alıntı: etmese

Eskişehirdeki kanlıpınar rampasından çok geçerim, güzergahım oluyor kendisi, bu rampada gaz verdikçe giden bir aracım olması beni ziyadesiyle mutlu ediyor.

İlk zaman şaşırmıştım, heralde yeni ya motor sıkı ondandır falan dedim, alakası yokmuş yani rampanın neresinde olursan ol hangi hızda olursan ol gaz ver gitsin vites değiştir gitsin, çok hoş bişey, üstelik hiçde zorlanma olmasın ben bu işin nasıl olduğunu bilmiyorum ama oluyor, elbet vardır teknik bir açıklaması.

cevap:

280 nm tork
  • quote:

Eskişehirdeki kanlıpınar rampasından çok geçerim, güzergahım oluyor kendisi, bu rampada gaz verdikçe giden bir aracım olması beni ziyadesiyle mutlu ediyor.

rüzgar sesi kronik çoğu connecte mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamikara -- 10 Nisan 2013; 18:38:04 >
  • quote:

Şikayetlerimde başladı tabiii sene dolmadan, uzun yolda 100-110 km hızdan sonra sol ön kapı yani şöför kapısından sürekli rüzgar sesi geliyordu, dedim lastiği değiştirin geçen hafta servise götürdüm değiştirdiler sağolsunlar ama hala ıslık sesi geliyor.

Bir diğer şeyde, yağmurlar yağıyor ben bir türlü sileceklerin ototmatik çalıştığını göremedim, o kadar kurcaladım olmadı, sanırım yağmur sensörüde çalışmıyor.

Vaktim olursa servise bu ikisini baktıracam bakalım, kapı lastiğini garanti kapsamında değiştirmişlerdi, heralde sensörüde değiştirirler çalışmıyorsa değilmi?

gerekli sorunuzu ford'a mail atın ve servise tekrar söyleyin büyük ihtimalle kapıyı sökeceklerdir.
    Yağmur sensörü çalışmıyorsa tabiki garanti kapsamında değiştirmeleri gerekir.
    Birde radar konusunda ne yapıyorsunuz nasıl bir navigasyon kullanıyorsunuz ?

• quote:

quote:

gerekli sorunuzu ford'a mail atın ve servise tekrar söyleyin büyük ihtimalle kapıyı sökeceklerdir.
    Yağmur sensörü çalışmıyorsa tabiki garanti kapsamında değiştirmeleri gerekir.
    Birde radar konusunda ne yapıyorsunuz nasıl bir navigasyon kullanıyorsunuz ?

Navigasyon kullanmıyorum anlamam o tip şeylerden, kolaylık diyende var, yolu dahada uzatıyor diyende var, olmadık bi yere götürüyor diyende var.

bilmediğim şeye güvenemiyorum zaten, o yüzden bildiğim yoldan gitmeye devam bilmiyorsam önceden Google maps den falan bakarım gideceğim yere.

Radara bişey yapamıyorum yakalanıyorum maalesef, 72 km hız ile hondanın önünde ceza yemişliğim var düşün artık, zaten ekiplerde absürd yerde durup avını bekler hep,

Eskişehir hondanın önünde ne varsa artık ben göremedim ama orada radarla kontrol yaparlar hep,

Memeleket manzaraları işte dostlar alışverişte görsün hesabı, maliye kasayı açtık bekliyoruz dedilermi bunlarda gidip en kolay yoldan zahmetsizce işi bitiriyor naapsınlar.

Şehirlerarası yolda hızlı gitmiyorum 100-110 u pek geçmem, bu araçlada hızlı gitmek pek mümkün değil yani görüş açısındanmıdır nedir gaza basınca uçuveriyormuşun gibi oluyor,

fakat rampalarda motor düşmesin diye gaza basıyorum oda hız oluyor azcık ama o kadar olacak

değilse radara girmem kolay kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etmese -- 10 Nisan 2013; 23:48:58 >

• güzel gpslerde radar noktaları belirlenmiştir. Ya da online olarak günceller radardan geçenler orayı belirler insanlarla paylaşırlar falan filan. Ya da hiç değilse sana hızlı gidip gitmediğini gösterir
  • quote:

güzel gpslerde radar noktaları belirlenmiştir. Ya da online olarak günceller radardan geçenler orayı belirler insanlarla paylaşırlar falan filan. Ya da hiç değilse sana hızlı gidip gitmediğini gösterir

Radar noktalarını belirlemek, başkalarına bildirmek suçtur.
    Bunu yapmaya hiçbir firmanın cesaret edeceğini sanmıyorum, keza yaptırımları da tahmininizden daha ağır.
    "Radarların yerini belirleyen veya sürücüyü ikaz eden cihazları üretmek veya ithal etmek 2 milyon 120 bin liradan 3 milyon 535 bin liraya kadar para cezası. Bu cihazları araçlarında bulunduran sürücülere ise bin 407 liradan 2 bin 120 liraya kadar para cezası."
    Güncel cezası bu şekilde..
  • telefonumdaki sygic navisgasyon programında online oalrak radar ihbar et gidi şeyler var ilginç çünkü daha önce başak yerlerde de belirlenmiş radar noktaları diye bir şeyler görmüştüm
  • arabada çizikler varda kalem aldık onlar için daha önce kullanan var mı?
  • arkadaşlar, abs işiği devamlı yanıyor, sorunu ne olabilir bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhiraoglu

arkadaşlar, abs işiği devamlı yanıyor, sorunu ne olabilir bilgisi olan var mı?

Abs arızalı olabilir. Balatalar bitmiş olabilir. Fren sistemini kontrol ettirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2 haftalık connect sahibiyim yollar biraz bozuk arka taraf çok sarsılıyor arabaya sadece iki kişi biniyoruz arka tarafın sarsıntısını kesmek için 100 kg kadar yük atsam faydası yada zararı olur mu?
  • Hey gidi günler
  • ford connete.muzik.cd si nerodan yapiyorum calismiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: II.Mehmed

ford connete.muzik.cd si nerodan yapiyorum calismiyor

MP3 değilde Track yapcaksın ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Orijinalden alıntı: II.Mehmed

ford connete.muzik.cd si nerodan yapiyorum calismiyor

MP3 değilde Track yapcaksın ;)

hocam track yapiyorum pc yede takiyorum track ama arabada diss rec mi ne diyor baska yolu var.midir yada nerodan cd yazdirma hizi felan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • II.Mehmed kullanıcısına yanıt
    Hızı bende sorun çıkarmadı hiç ama cd full dolduruyor olabilirsin. Tek şarkı atarak bir test yap birde hızı orta hızlardan birini seç.
    Başka cdlerde sorun yok dimi?
  • 10 Haziran 2013; 19:33:
    Arkadaşlar 2 haftalık connect sahibiyim yollar biraz bozuk arka taraf çok sarsılıyor arabaya sadece iki kişi biniyoruz arka tarafın sarsıntısını kesmek için 100 kg kadar yük atsam faydası yada zararı olur mu?

gittiğin mesafe ne kadar, yük atmana gerek yok, onu kışın karda arkadan çekişli hyundai, mitsubishi gibi panelvan araçlara yaparlar.
    1. yollar yapılana kadar kullanma
    2. çok yavaş kullan
    3. evet az biraz zararı olur. (lastikler daha çabuk yıpranır mazotu da az bi şey fazla yakar)
    4. arkaya yük atacağım diye yorulmanız da işin cabası
  • Aracımın clima çalıştırma düğmesi yanında havayı içerden dolaşım yaptıran düğmesine basıyorum ışığı yanıyor ama hava üflme duruyor, tekrar basıyorum ışık sönüyor ama hava üflemeye başlıyor, yani düğmeye basmadığım ve ışık yanmadığı sürece hava üfleme var, bozuldu galiba.

15 gün önce yetkili servisinde ilk yıllık bakımını yaptırdım, herşey normaldi, servis mazot filtresini değiştirmemiş, filtrenin durumu iyi diye değiştirmemişler, 15 bin km de değişim olacak diyolar, bu havalandırma düğmeside normalde ışığı yanınca çalışıyodu servisten çıktığından bu yana şimdi sürekli çalışır oldu, düğmeye basıp ışık yanıncada havalandırmalardan üfleme yapmıyor. ben anlamadım bu işten, bu havalandırması böyle tersine çalışan oldumu hiç? bunun içinde servise gidicem görünüyor.

Birde bu kapı lastiklerini 3 kez değiştirdiler ama uğultu kesilsede hızlı gidince ıslık sesi devam ediyor, connect lerin kapıları güzel dizayn edilmemiş, araya giren hava lastiği bişekilde açıyor ses yapıyor, bu tarafını hiç beğenmedim, bendekide şansmıdır nedir, sağ kapı yapmıyor ama şöför kapısı ses yapıyor, bakınca zaten kapının örtüştüğü yerdeki saç kıvrımı fazladan kavisli olmuş, kapıyı değiştir desek değiştirmeyecekler anlaşılan, servistekiler sürekli kapıların ön kısmının arasının açıklığını gösterip, buradan giren hava hızlı gidince kapının arasına giriyor ses yapıyor diyor, 110 km ye kadar yapmazmış, o hızı aşınca yaparmış vs.. vs...

Benim canım sıkıldı bu işe, o kadar connecti olana soruyorum yok öyle bi sorunumuz diyolar bende bu sıkıntı bi türlü düzelmedi gitti, lastik değiştirerek olmayacak işte ama kapıyıda değiştirelim demediler, ne yapmalıyım acaba tavsiyesi olan varmıdır?

• 
Sayfa: önceki 854855856857858
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.