Şimdi Ara

Petronas syntium motor yağı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
2
Favori
77.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu motor yağı hakkında bilgisi olan varmı? Sanırım Bosch car servislerinde kullanılıyor. Ayrıca bugün tvde otokolik diye bir programı seyrederken dikkatimi çekti, sanal reklam uygulaması vardı. Sanırım F1 yarışlarındada ciddi söz sahibiymiş ama internette doğru dürüst bir sitelerini dahi göremedim. Ne dersiniz bilgisi olan?!!!

• mobil çlışanından çok kaliteli bir yağ olduğunu duydum. malezya malı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nismits -- 31 Ağustos 2013; 14:32:49 >
  • İlginç... acaba niye doğru dürüst bir site yapmıyorlar vede niye çok az biliniyor?
  • Arkadaşlar ilgisini çeken, fikri olan, araştırmış bilgi edinmiş paylaşmak isteyen kimse yokmu? BU YAĞ GERÇEKTENDE ÇOK İLGİNÇ. ÖĞRENEBİLDİĞİM KADARIYLA ÇOKBÜYÜK OTOMOTİV FİRMALARININ TERCİH ETTİĞİ, ÇOK PAHALI, ÇOK KALİTELİ AMA SANKİ SATILMASI İÇİN (TÜM DÜNYADA) FAZLADAN UĞRAŞI VERMEYEN BİR MARKA. Doğru dürüst bir internet siteleri dahi yok.
  • ben yaklaşık 3 aydır bu yağı satmaktayım ve bunun gibi diğer motor yağlarıda satıyorum.şu bir gerçekki kimse tarafından adı duyulmasada çok kaliteli ve garantili bir yağ.petronas dediğimizde herkese yabancı bi isim geliyo.yalnız hepimizin bildiği tofaş fıat arabalarının dolum yağında kullanılan selenıa isimli yağ.bunu büyük olasılıkla herkes duymuştur yada biliyodur.işte selenia ambra paraflu tutela uranıa isimli yağların gerçek sahibi petronas firması malezya devlet yağıdır.bunun için kullanmayan yada ad yabancı olduğu için kimse çekinmeden aracında rahatlıkla kullanabilir.ben kendi aracımda 0/30 olan syıntium kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok gayet memnunum ve herkese tavsiye ederim
  • ben sektörün en önde gelen bir markasında çalışmama rağmen, petronasın sahip olduğu teknoloji ilk 4 içerisinde olduğunu itiraf etmeliyiz.... marka değeri için çok para ödüyorsunuz/ödüyoruz malesef
  • Arkadaşlar petronas malezya menşeili bir firmadır. Başta akaryakıt arama ve rafine işleri olmak üzere BP ve Shell gibi bu işin duayen firmalarındandır. Malezya devleti ile alakası yoktur firmanın. Ki firma devletten daha güçlüdür de diyebiliriz.
    Petronas sektöründe dünya liginde bir oyuncudur. Madeni yağ olarak da ciddi çalışmaları var. Ve şiddetle tavsiye ederim. Formula yarışlarında Mercedes-Benz/McLaren ve BMW'nin, Moto GP'de ise Yamaha'nın sponsorudur. Ayrıca Ralli yarışları ve Japonların formulası olan TOM's yarışlarında da Toyota'nın sponsorudur. Ve onlar için yağ geliştirecek arge'ye sahip bir firmadır. Akaryakıt pompalarını biz ürettiğimiz için firma hakkında bu kadar bilgiye sahibim. Şu an hem Accord'um da hemde Civic'im de petronas'ın yağlarını kullanıyorum. 130-140 liraya castrol edge yada 80 liraya gidip mobil FE serisi almaktan iyidir. En azından amerikan firmalarına para kazandırmaktan iyidir diye düşünüyorum. Bu yağa ihtiyaç duyan arkadaşlar dilerse bana e-posta ile ulaşabilirler. hondakolik sitesinin adminiyim oradan benimle irtibat kurabilirsiniz.

• ben 3 hafta önce aldığım turbo dizel aracıma bakım km'si dolmadığı halde ustamın tavsiyesiyle Petronas syntium marka 5w-30 yağ koymakta sakınca görmedim.Bunun sebebi yağ hakkında bilgim olması değil arabamı gözüm kapalı teslim ettiğim ustamın referansıydı.Fiyatını sorduğumda litresinin 22 lira olduğunu söyledi.Toplamda 4.5 litre yağ için 100 lira gibi bir bedel ödedim.Farklı markalar ve fiyatları hakkında araştırma yapma gereği de duymadım ama sizin verdiğiniz rakamlara göre ne ucuz ne de pahalı bir yağ olduğunu düşünüyorum.
  • Horrtt

Arkdaşlar ben bu yagı 6 aydır kullanıyorum ve ik defa yağ değişimini petronas yağ ile yaptım ve son değişimden bu yana 2500km geçti 3 defa uzun yola gittim ilk başta tereddüt etmiştim ama enişten güzel bir şekilde açıklama yaptı, aynı yağı kardeşimde 2009 nissan micra aracında kullanıyor ve yaklaşık 50bin km yol yaptı birde arabayı limitlerini zorlayarak kullanır acımaz yani,
    benim enişte iveco yetkili serviste usta iveco sıfır ürettiği araçlarda ve servislerinde kullanılan yağ petronasdır iveco gibi bir firma fakrikandan cıkan sıfır arabasına bunu koyup servislerede yolluyorsa demekki çok fazla sorgulamaya gerek yok bence kullanmak isteyen arkdaşlar gönün rahatlığı ile kullanabilir kardeşim 50bin km yol yaptı sonuç ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bona -- 15 Eylül 2012; 10:35:49 >
  • bir ara bim bundan vermişti ve araştırmıştım dedğiniz gibi f1 de saiber petronas diye takımları dahi vardı...Yağların da bu araştırmalarm sonucu çok kaliteli olduğunu anlamıştım lakin bulunduğum bölgede satılmadı bu yağ
  • Bu yağı aracımda yaklaşık 1 senedir kullanıyorum yağdan son derece memnunum petronas 5w40 kullanıyorum fiyatıda gayet uygun 4 litresini 50 liradan alıyorum aynı kalitede yağlar yaklaşık 100 lira sırf adı yeterince duyulmamış diye insanlar önyargıı bakıyor ama çok kaliteli bir yağ araçlarınızda gözü kapalı kullanabilirsniz.
  • Açıkçası piyasanın o kadar içinde olmama rağmen Petronas gibi kült bir firmanın Türkiye'de yağ satışı olduğunu ve bunu da bu kadar düşük fiyatlara yaptığını bilmiyordum. Bir çok araç firması hangi yağ firması kendisine daha avantajlı teklif yaparsa onu kullanır bu nedenle önerilen firma olarak bir çok yerde duymamanız da normal. Bir arkadaşın da bahsettiği gibi bir çok firma özellikle de Castrol marka parasını çok fazla alıyor.

Uzun lafın kısası Petronas, Mobil ve Castrol ayarında (belki daha iyi) motor yağı üreten bir firma. Bir daha bulduğumda 4 litresi 50TL gibi bir fiyatı olursa affetmem o kadar diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

Bu yağı aracımda yaklaşık 1 senedir kullanıyorum yağdan son derece memnunum petronas 5w40 kullanıyorum fiyatıda gayet uygun 4 litresini 50 liradan alıyorum aynı kalitede yağlar yaklaşık 100 lira sırf adı yeterince duyulmamış diye insanlar önyargıı bakıyor ama çok kaliteli bir yağ araçlarınızda gözü kapalı kullanabilirsniz.

Peki nereden alıyorsunuz? Ben de haziranda 10w40'dan 5w40'a yani tam sentetiğe geçeceğim ve bir arkadaşım önermişti petronas'ı. araştırdığımda gerçekten yabancı forumlarda övüldüğünü gördüm. 5w30 4lt için 80-85tl civarında fiyat veriyorlar. Onu almayı düşündüm ama yaz aylarında çok ince kaçabilir ve ben arada devirli binerim. Bu arada araç 1.3 benzinli 70bin km'de lpg de var...

hala 5w40 ile 5w30 arasında kaldım. hatta kış aylarında hemen ısınması için 0w40 mı alsam diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

Bu yağı aracımda yaklaşık 1 senedir kullanıyorum yağdan son derece memnunum petronas 5w40 kullanıyorum fiyatıda gayet uygun 4 litresini 50 liradan alıyorum aynı kalitede yağlar yaklaşık 100 lira sırf adı yeterince duyulmamış diye insanlar önyargıı bakıyor ama çok kaliteli bir yağ araçlarınızda gözü kapalı kullanabilirsniz.

Peki nereden alıyorsunuz? Ben de haziranda 10w40'dan 5w40'a yani tam sentetiğe geçeceğim ve bir arkadaşım önermişti petronas'ı. araştırdığımda gerçekten yabancı forumlarda övüldüğünü gördüm. 5w30 4lt için 80-85tl civarında fiyat veriyorlar. Onu almayı düşündüm ama yaz aylarında çok ince kaçabilir ve ben arada devirli binerim. Bu arada araç 1.3 benzinli 70bin km'de lpg de var...

hala 5w40 ile 5w30 arasında kaldım. hatta kış aylarında hemen ısınması için 0w40 mı alsam diye düşünüyorum.

Hocam yağ gayet kaliteli hiç düşünmeden aracınıza gönül rahatlığıyla koyabilirsiniz Ankarada yaşıyorum burda ünlü otodan temin ediyorum Ankara dışında yaşayan biriyseniz siparişde edebilirsiniz veya yaşadğınız yerdede petronas satan yerler vardır mutlaka maa fiyatları bu kadar uygun olurmu bilemem aşağıdaki linke tıklayarak ünlü otonun sitesinden alışveriş yapabilirsiniz

https://unluoto.com.tr/urunler/660/Petronas-5w-40-Motor-Yagi-4-lt

• iakbay06 İ kullanıcısına yanıt
    Bizim buralarda da satan firma var fiyat uygun olmazsa verdiğiniz linkten alırım ayrıca siteye önceden girmiş 50tl yağ mı olur castrol 10w40 bile 60tl iken tam sentetik petronas bu kadar ucuz olmaz diyordum siz o firmadan alınca siteden de alışveriş yapılabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Bizim buralarda da satan firma var fiyat uygun olmazsa verdiğiniz linkten alırım ayrıca siteye önceden girmiş 50tl yağ mı olur castrol 10w40 bile 60tl iken tam sentetik petronas bu kadar ucuz olmaz diyordum siz o firmadan alınca siteden de alışveriş yapılabilir :)

verdiğiniz linkte ürünün üzerinde tam sentetik yazmıyor. sentetik yazıyr sadece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    Yani?

Petronas syntium 3000 satılan ürün.
    http://www.mymesra.com.my/microsite/lubricants/pdf/Passenger/Passenger_Syntium3000SM.pdf

Burada fully sentetic(tam sentetik) ibaresini görebilirsiniz. 5w-40 yağlar tam sentetik diye geçiyor zaten.
  • teşekkürler. synthetic yazan yağlar genelde yarı sentetik oluyor. ilk defa karşılaştım böyle bir durumla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün arqcımın 10.000 bakımında aradılar shell ve bir kaç markayla beraber Petronası da söylediler hangisi olsun diye. Petronas. Koydurttum. Biraz araştırmıştım. Sanırım iyi matka. Tek soru işareti önceki yağ Mobil 1 5/30 idi. Bu yenisi Petronas 10/40. Bi sıkıntı yaşanmayacağı söylendi ama hayırlısı bakalım. Aracı yeslim aldım. Bujilerini de değiştirttiğim için çekiş de ve ses te bariz olumlu yönde fark var. İbşallah devam eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petronas Selenium 10w40 kullandım. Aracım LPG'li ve memnun kaldım, dediğniz gibi birçok yerde önerilen bir yağ. Ayrıca onaylarına baktım;
    SAE 10W-40,
    API SL/CF,
    ACEA A3/B4,
    VW 500.00 - VW 505.00

Buradan temin ettim;

https://www.vasitam.com/petronas-selenia-act-10w-40-4-litre-motor-yagi-yeni-ambalaj,1336.html
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.