Şimdi Ara

Netmaster U-140 USB Wireless Adaptör ayrı ayrı adsl aboneliğine son!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
7.785
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nette dolanırken buldum kullanan veya bilgisi olanlar varsa yardımlarını bekliyorum

Fiyatı bana iyi geldi yakın bi arkadaşınız varsa veya işyeriniz evinize yakınsa kullanılabilir fiyatınıda amorti eder diye düşünüyorum
    Netmaster U-140 USB Wireless Adaptör (14 dBi Anten)

http://www.hizlial.com/%C3%87evre-Birimleri/Kablosuz-USB-Adapt%C3%B6rler/Netmaster/Netmaster-U-140-USB-Wireless-Adapt%C3%B6r-14-dBi-Anten_30.026.4557.0007.htm

Ama kullanan veya bu cihazın özelliklerini bilen arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum...

Netmaster U-140 USB Wireless Adaptör (14 dBi Anten)
    Netmaster U-140

USB Wireless Adaptör (14 dBi Anten)

NetMASTER U-140 USB Adaptör cihazı USB portu üzerinden hem masa üstü, hem dizüstü bilgisayarlarınızı 802.11g standardında olan tüm kablosuz ağlara eriştirir.

5 Metre uzunluğundaki kablosu sayesinde outdoor panel anteni bina dışında konumlandırabilir. Panel antenin yönlendiği açıda yaklaşık 1400 metre mesafede bulunan kablosuz ağlara rahatlıkla erişilebilir.

• IEEE 802.11b/g
    • 54 Mbps
    • 2.4 GHz
    • USB 2.0
    • Kablo: Sabit, 5 Metre
    • Anten kazancı: 14 dBi
    • Anten tipi: Outdoor, Panel
    • Anten empedansı: 50 Ohm
    • Windows XP/2000/Vista uyumlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan... -- 12 Nisan 2009; 17:45:23 >

• Gerçekten 1400m menzili var mıdır? Wireless bulunan cafe - avm vb.. yerlerin wirelesslarından yararlanılabilir mi? Böyle bir durum var ise kimse ayda 29 TL adsl e vermez diye düşünüyorum.
  • Dostum kusura bakma link kopyalarken bi sorun oldu o yüzden hepsiburada linkini vermek zorunda kaldım bnm sizden istediğim kullanan var mı cihaz hakkında bilgi sadece bn değil herkes için
    quote:

Orjinalden alıntı: Intensifier

Hocam HızlıAl'da daha ucuz. Link verirken fiyat araştırması yapsak iyi olmaz mı acaba?

http://www.hizlial.com/%C3%87evre-Birimleri/Kablosuz-USB-Adapt%C3%B6rler/Netmaster/Netmaster-U-140-USB-Wireless-Adapt%C3%B6r-14-dBi-Anten_30.026.4557.0007.htm

• Bu ürünü bende çok merak ediyorum ilk önce hızlıal satışa koydu bu ürünü 10-15 gün kadar önce ancak hiçbiryerde gerçek kullanıcı yorumu bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 12 Nisan 2009; 15:55:07 >
  • bi directional dır bu ürün yöneldiği yerden sinyal alır açısı dardır sağlam bir sinyal bulursan tabilkide ücretsiz yararlanırsın internetten
  • ben adslyi abimden alıyorum..aramızda yaklaşık 100 mt var..aynı sitedeyiz..abimin modemine bir adet access point aldım..kendime de ebay'den güçlü bir anten..çatır çatır kullanıyoruz söylemesi ayıp :D
  • arkadaşlar bu aletler usb bellek şekinde olmuyormuydu(yada usb bluetooth gibi)bu neden bu kadar büyük acaba?
  • bu aletten kullanan yok oyle mi şimdi .....
  • quote:

Orjinalden alıntı: enkog

arkadaşlar bu aletler usb bellek şekinde olmuyormuydu(yada usb bluetooth gibi)bu neden bu kadar büyük acaba?

Hocam onlar 100 metre anca çekiyordur. Bu ürün 1400 metre menzile sahip...
  • Peki bu menzil gerçek değer mi yani almaya değer mi araya binalar filan girdiği zaman durum ne oluyo acaba ???

quote:

quote:

arkadaşlar bu aletler usb bellek şekinde olmuyormuydu(yada usb bluetooth gibi)bu neden bu kadar büyük acaba?

• Kullanan biri yok sanırım, gerçek kullanıcı olan biri aydınlatsa hemen adsl aboneliğimi bitireceğim:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaanmaan

Peki bu menzil gerçek değer mi yani almaya değer mi araya binalar filan girdiği zaman durum ne oluyo acaba ???

quote:

quote:

Ee doğal olarak menzil düşer o zaman. Ama açık alanda 1400 metre gerçekten muazzam bir mesafe. Yakınlarda alışveriş merkezlerinin internetleri bile söümürülebilir. Ama önce birkaç kullanıcı yorumu duymak lazım...

• Hemen evimin karşısında şirketler var ve sınırsız 30 MB internet bağlantıları var. İşe yarıyorsa alacağım bir tane. Kullanan kimse yok mu ya koca forumda?
  • Şifreli olabilirler buna dikkat
    quote:

Orjinalden alıntı: Dv6059

Hemen evimin karşısında şirketler var ve sınırsız 30 MB internet bağlantıları var. İşe yarıyorsa alacağım bir tane. Kullanan kimse yok mu ya koca forumda?
  • bu arada gerçekten 14dbi çok güclü bir anten.

ben 7dbi anten ve alpha marka bi cihazla 300-500 mt arası bir bağlantıya rahatlıkla bağlanıyordum.

simdi sattım ama söyleyeyim dedim.,
  • arkadaşlar ürünü hizlial dan aldım,
    ancak normal bir laptop ile arasında bir fark göremedim. karşı binada aramızda ancak 50-100 mt mesafe var, onları bile görmüyor, sanırım 25-30 tl lik usb wireles adaptörlerin ucuna 5 mt kablo ve aliminyum bir teneke parçası bağlayıp satıyorlar, yada bana öyle geliyor.
  • Gerçekten öyle ise iade et bence o kadar paraya yazık.
    quote:

Orjinalden alıntı: orhankucukonder

arkadaşlar ürünü hizlial dan aldım,
    ancak normal bir laptop ile arasında bir fark göremedim. karşı binada aramızda ancak 50-100 mt mesafe var, onları bile görmüyor, sanırım 25-30 tl lik usb wireles adaptörlerin ucuna 5 mt kablo ve aliminyum bir teneke parçası bağlayıp satıyorlar, yada bana öyle geliyor.
  • Çok yazık...
  • Network üzerine ciddi bilgiye vakıf olan arkadaşlar daha iyi aydınlatacaktır elbette yalnız bir kaç nokta var. Bu tip antenlerde başarım sağlamak sadece "dbi" in yüksek olması ile sağlanamıyor. LOS ya da NLOS olguları da devreye giriyor. Kişisel kanaatim direk usb üzerinden çalışan bu tip antenlerin çok verimli olmaması. PCI veriyolunu kullanan kartlar daha başarılı. (USB nin pratikliğine lafım yok da bu tip teknolojilerde performansı oldukça düşük bana kalırsa ve sorunlu olabiliyor.) Böyle bir karta directional bir anten de kullanırsanız (Homebrew ya da fabrikasyon olabilir bu anten) o zaman gerçek anlamda performans elde edebilirsiniz.
  • yalnız sağlık açısından durumu nedir o na da bakmak lazım.
    gazetenin birinde ingilterede ilkokullarda wireless yasak diye okumuştum bir ara...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.