- x
Askerlikten Muaf Olma Durumu Yardııııııııııım
54 Cevap18041 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 14:20:47 

Arkadaşlar yarın askeri hastaneye gidecem ve sağ gözümde tembellik var. Ve muaf olma durumum söz konusu. İlk muayeneye gittiğimde askere gitmek isteyip istemediğimi sordular bende gitmek istiyorum dedim. Ama şimdi diyemiyorum. Yaş 24 oldu ve sorumluluklar arttı. Yazılımcıyım işimde çok şükür iyi. Herkes sen yaptığın işte vatana daha faydalısın diyor. Bir yandanda içimde vicdan azabı oluyor içim içimi yiyor. Askere gitmek istiyorummu desem yoksa istemiyorummu desem. Kafam çok karışık. Sizce ne yapmalıyım ?????????????

65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
65 İNCİ MKNZ.P.TUG. K.YRD.LIОI 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. (ZMA) / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

Skills: Asp.net, C#, VB.net, Asp, Php, C, Centura, Sql, NoSql, PLSQL, Oracle, Mysql, Mongo, Html5(Orta), Jquery, Css3

Hobbies: Snowboard, Wakeboard, Bisiklet, Yüzme

1110 Mesaj
12 Nisan 2009; 14:22:36 

sen istiyorum de yinede almazlarsa yapabiliceck birşey yok en azından vicdan azabı çekmezsin

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

56 Mesaj
12 Nisan 2009; 14:23:37 

Şimdi işin iyide ilerde işsiz kalırsan iş aradığında adam sana sormicakmı askerlik ne durumda diye? Bence yap gel şimdiden. Bende 2010'da askerim hayırlısıyla.

İnsanlar robot gibi
Yalanlar kurmuş sanki
Yürüyorlar ceset gibi
Ruhları alınmış sanki
İnsanlar kuklalar gibi
Eldeki oyuncak sanki
İnsanlar köle gibi, Canları satılık sanki

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 14:24:37 

Askerlik durumun ne sorusun cevabı muafım o sorun değil. Ama doktora gitmek istiyorummu desem istemiyorummu desem orası karışık.

65 İNCİ MKNZ.P.TUG. K.YRD.LIОI 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. (ZMA) / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

Skills: Asp.net, C#, VB.net, Asp, Php, C, Centura, Sql, NoSql, PLSQL, Oracle, Mysql, Mongo, Html5(Orta), Jquery, Css3

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Nisan 2009; 14:26:33 

VijdanLa Askerliğin Hiç Bir İlişkisi Yoktur
Büyük Komutanlar Senın Sağlığına Bakıyorlar Uygunsan Alırlar Askere Değilsen Neden Alsınlar
Sonra Anne Babana Hesap Veremiyorlar.

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 14:30:56 

Walla o durum öyle olmuyorki kardeş ya. Ben 20 yaşında gittim aslında muaf oluyordum gözden. Doktor dediki gitmek istiyormusun askere bende istiyorum dedim. O da gidebilir yazdı gönüllü gidiyordum yani. Şimdi durum yine öyle olacak sanırım. Doktor gidecen derse gidecem orası kesin ama yine aynı soruyu sorarsa ne diyim. Askerliktede vatan için ordu evinde yada gazinoda rütbelilere garsonluk yapmak bana mantıklı gelmiyor. Çünkü gözden dolayı bana silah vermezler. Bir yandanda içim içimi yiyorki ben vatan için ölürüm hiç tereddüte düşmedim bu konuda. Bir yandanda etrafımdaki herkes askerlik oyun gibi gitme diyor. Çünkü ben sınırda savaşmayacam sonuçta offfff offfffffff delirecem

302 Mesaj
12 Nisan 2009; 14:54:59 

Vatana fayda silah tutarak yapılmaz.

KURAL DIŞISINIZ | | Uymanız gereken kuralları devirmek için tıklayınız.

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 14:57:04 

Hah işte benimde koptuğum nokta o. Herkes sen yaptığın işte vatana daha faydalısın diyor. Çünkü herkesin faydasına olacak sistemlerle uğraşıyoruz. Bumu vatana daha faydalı yoksa söylediğim diğer şeylermi. Sorunun başladığı yer zaten seninde dediğim gibi "Vatana fayda silah tutarak yapılmaz."

4032 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:01:23 

İmzan Kuraldışı bu arada

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:04:46 

ya arkadaşım derdim imza gibimi duruyo sence

791 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:13:04 

Bencede git alırlarsa alırlar almazsarsa devam

/!\___DİKKAT GÖMEBİLİRİM___/!\

İmzam El Yapımıdır Çalmayınız.
eski nick:nicer

1157 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:14:57 

Askere gidersen ona göre muamele görürsün daha rahat olur diye düşünüyorum.

Git ya hem insanı olgunlaştırıyormuş.
Az kaldı benimde geliyorum.

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)

3278 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:19:55 

Ben gitmeni tavsiye ederim.İyi bir hayat tecrüben olur.Ayrıca yazılımcıyım demişsin.İyi bir yazılımıcıysan askerde epey işine yarar.Çünkü konusunda uzman kişiler daha iyi yerlerde istihdam edilir.En azından karargahta olursun.Askerlikle pek alakan olmaz.Hep üst rütbeli personelle muhatap olursun.

47 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:24:48 

Askerlik yapmayan adama kız vermezler.Hem sonra çok zoruna gider.Millet askerlik anısını anlatırken senin susman bilmiyorum.

1206 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:25:32 

aklın varsa gitme ben muaf olmaya çalışıyorum umarım olur

453 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:26:26 

gitme gözündeki olay yüzünden başına bir iş gelirse kimse sana dönüpte yardım eli bile uzatmaz.Ya şehit olursun yada kötürüm ozaman o vatanını koş kurtar bu senin asli görevin diyenleri yanında bulamazsın.muayaneye git gözündeki durumu tekrar anlat tek gözlü gibiyim de onlar o riski alamazlar birini görmez etmezde vurur öldürürsün diye.

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:26:38 

Bi yandan konuyu takip ediyorum bi yandanda sürekli imzan kural dışı muhabbetiyle uğraşıyorum nedir anlamadımki

480 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:27:28 

İlerde kalabalık bir ortamda lafı geçtiğinde veya çocuklarınız muhabbep ederkene aa senin baban askerde nbeciydi bnmki sıhhıyeci, çvş vs, eee seninki dediğinde muaf mı desin. Neyse biraz sert oldu galiba

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:29:31 

Aslında en büyük korkumdan biride o göz olayı zaten. Askerlikte herhangi bir durumdan dolayı silah talimi yaparken bile diğer gözüme birşey gelme durumunda bittim demektir. Çünkü tembellik olan gözüm %15 görüyor yani yazı falan okuyamıyorum. Geçenlerde burnumdan ameliyat oldum gözlerin kör olma riski vardı nasıl ameliyat oldum nasıl psikolojim bozuldu onu yaşamadan anlayamazsınız. Çünkü gözüme birşey olması demek yaptığım işi yapamayacağım demek.

480 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:30:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Shuffy

Vatana fayda silah tutarak yapılmaz.

İyi tamam her ne işle uğraşıyorsan sacıysan saz çal sözcüysen çaldır söle biraazda para almadan silah tutup namusunu koruyan insanları eğlendir vs.

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2009; 15:30:48 

bosver bısuru asker var zaten sen ısıne bak yanı yerınde olsam ben ole yapardım

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:31:34 

quote:

Orjinalden alıntı: BOZKURT_KMZ

İlerde kalabalık bir ortamda lafı geçtiğinde veya çocuklarınız muhabbep ederkene aa senin baban askerde nbeciydi bnmki sıhhıyeci, çvş vs, eee seninki dediğinde muaf mı desin. Neyse biraz sert oldu galiba

Bunları düşünmüyomuyum sanıyosun düşünüyorum tabiki :(

1931 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:34:43 

Vatan borcu namus borcudur.
İsteyen istediğini söylesin, yok şöyle yok böyle...
Eğer sağlığın yerinde ise düşüyor olman bile yanlış.

Izz ad-Din al-Qassam Brigades

Eylül aniden gelir...

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:36:30 

quote:

Orjinalden alıntı: 1299

Vatan borcu namus borcudur.
İsteyen istediğini söylesin, yok şöyle yok böyle...
Eğer sağlığın yerinde ise düşüyor olman bile yanlış.

Arkadaşım konunun tamamını okumadın sanırım sağ gözüm %15 görüyor diyorum buda zaten muaf olma nedeni. Ama bana soracaklar gitmek istiyormusun istemiyormusun diye o zaman karar bana kalacak. Bir yandanda diğer gözle ilgili endişeler var. Sen konunun tamamını bi oku bence

302 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:37:47 

Bak,toplumun baskısı seni hep caydırır ve korkutur.Bence buna kanma.Toplumun baskısına kanarsan zamanla bir klon'a dönüşür ama özgür iradeni dinlersen gerçek bir birey gibi davranırsın.Yazılımcılık bugün ülkemizde ihtiyaç duyduğumuz bir meslek.Ama asker desen 2 milyona yakın askerimiz var...Savaştayız sanki?

KURAL DIŞISINIZ | | Uymanız gereken kuralları devirmek için tıklayınız.

27938 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:40:17 

Dark_dartanyan

PM

Corsair Obsidian Serisi Kullanıcıları
Corsair Güç Kaynağı Kullanıcıları Kulübü

3962 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:40:33 

Yazdıklarından anlaşılıyorki yardımlık bir durum yok sen zaten kafanda kararını vermişsin burda kendi görüşünü destekleyecek adam arıyorsun ki için rahatlasın.

Sırf ilerde anı anlatmak için askere gitmek zaten ayrı bir saçmalık.

Bana sorarsan işinde iyi ise muaf kal.Çünkü teknoloji sektörü her geçen gün hızla gelişiyor ve hergün biz bir adım daha geri gidiyoruz.O yüzden senin işinde iyi olman askerde komutanlara hizmet yapmandan daha iyidir.

İlerde geçmişe baktığında ben karargahta şunları yaptım dersen mi için daha rahat edecek yoksa ben şu yazılımı geliştirdim dersen mi için daha rahat edecek ona karar ver.

Bana göre vermişsin zaten.

HAYAT BİR OYUNSA ŞİMDİ LEVEL ATLAMA ZAMANI
(zorlandığında hile serbest)

1931 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:40:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Dark_dartanyan

Arkadaşım konunun tamamını okumadın sanırım sağ gözüm %15 görüyor diyorum buda zaten muaf olma nedeni. Ama bana soracaklar gitmek istiyormusun istemiyormusun diye o zaman karar bana kalacak. Bir yandanda diğer gözle ilgili endişeler var. Sen konunun tamamını bi oku bence

Ben de sana sağlığın yerinde ise diyorum. Kaldı ki yerinde değil ise zaten seni muaf tutuyorlar.
İnsiyatif sana kalmış ise içinden geliyorsa git. Zaten içinden gelmeden gidiyor olmanın sana da askeriye ye de faydası olmayacaktır.

Izz ad-Din al-Qassam Brigades

Eylül aniden gelir...

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:44:59 

Farabî aslında karar vermedim. Benim kararım hep gitmekten yanaydı halada o taraf ağır basıyor. Kararıma kalırsan gitmemek değil gitmekten yana ama gidipte ordaki sorumluluğu kaldırmak. Ve oluşabilecek herhangi bir durumun hayatıma nasıl etki edeceğini düşünmek beni delirtiyo. Benim yerime kendini koy bir gözünde sorun var diğer gözüne atış yaparken herhangi birşey oldu yada tatbikatta yada herhangi birşeyde ne yaparsın ? İşinde yazılımsa ekrandaki yazıları okuyamadan ne yaparsın ? sorunumun başladığı ve bitemediği yer burası zaten

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2009; 15:46:35 

quote:

Orjinalden alıntı: 1299

Ben de sana sağlığın yerinde ise diyorum. Kaldı ki yerinde değil ise zaten seni muaf tutuyorlar.
İnsiyatif sana kalmış ise içinden geliyorsa git. Zaten içinden gelmeden gidiyor olmanın sana da askeriye ye de faydası olmayacaktır.

0

266 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:48:47 

ben suan askerim. iyi ki gelmişim askerlik inan bana çok şey öğretti ve eminim 150 gün sonra sivile döndügümde hersey farklı olacak. kesinlikle gitmeni tavsiye ederim. bunun yanı sıra askerlik yaptın mı diye sordugunda şan ve şeref dolu 460 gün yaptım diyebilirsin. burada her ihtiyacını karsılıyolar. en ufak parmak kırıgında bile 45 gün hava değişimi veriyorlar. emin ol sen onlar için çok önemlisin...

http://cimbomluligtvalma.com/

Lig TV alma, aldırtma!

367 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:53:28 

Arkadaşım gözünde problem varsa seni adam alıpta ateş hattında askerlik yaptırmaz.Nişan alacağın gözünde sorun var büyük ihtimal seni geri hizmete verirler merak etme.

Atletico Madrid

586 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:57:34 

gitmemek elindeyse gitme işine gücüne bak sen askerde biton zibidi var işi gücü olmayan onlar yapsın işte senin işinde iyi ne güzel bence işinde yükselmeye bak bu zamanda iş bulmak zor bulsanda adam akıllı iş bulmak zor. Hem memleketi senmi kurtaracaksın binlerce asker var ha 1 eksik ha 1 fazla 1 askerle ne vatan kurtulur ne vatan yok olur

mantık nasıl ama

"-Adalet diye birşey yok.. Bu dünyada yok"
( Spartacus )

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:59:19 

quote:

Orjinalden alıntı: GökaLp.

gitmemek elindeyse gitme işine gücüne bak sen askerde biton zibidi var işi gücü olmayan onlar yapsın işte senin işinde iyi ne güzel bence işinde yükselmeye bak bu zamanda iş bulmak zor bulsanda adam akıllı iş bulmak zor. Hem memleketi senmi kurtaracaksın binlerce asker var ha 1 eksik ha 1 fazla 1 askerle ne vatan kurtulur ne vatan yok olur

mantık nasıl ama

Avatarına ters düşen bi yorum imzanla mantıklı hale geliyor

8041 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:01:50 

Her Türk Asker Doğar

www.facebook.com/heywatchthis
www.facebook.com/Keskeniyaz

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:03:37 

Ama her türk gözünün birinde %85 görme sorunu olarak doğmaz

788 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:04:13 

gitme

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2009; 16:04:19 

ben askerde vizite çavuşuydum en az 100 kişinin çürük raporu almasına tanık oldum ve bu işle ugraştım deneyimlerime dayanak şunu söyleyebilirimki doktor herkese standart bu soruyu soruyor ve %85 in cevabı istiyorum olmasına ragrem doktor genede raporu eline veriyor doktor burada tamamen kendi görüşüne göre karar veriyor yani senin durumun askerlik yapmana bir engel teşkil etmiyorsa senin istemiyorum demen hiçbir şeyi degiştirmiyor. zaten doktor bu kararı tek başınada vermiyor doktor senin durumunu heyete bildiriyor heyette tartışılıyor ve alınıcak ortak kararla askerlik yapıp yapmayacagına karar veriliyor

329 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:07:10 

Walla 20 yaşında gittiğimde öyle olmadı. Doktor muayene etti askere gitmek istiyomusun istemiyomusun dedi istiyorum dedim. Ama iki gözde toplam 25 oranında sorun olanlar direk muaf oluyor. Allah korusun nöbette görmen gereken birşeyi görmezsen ve PKK lıların yapmak istediği şeyi sen istemeden yaparsan ne olacak. Askere gidip gelenler yada gitmek isteyenlerin bu durumu anlayacağını sanmıyorum. Biraz mantıklı düşünün arkadaşlar gittiğiniz yada gideceğiniz için cevap vermeyin. Burda benim hayatım söz konusu

1363 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:09:43 

Askere elverişli olmama şartları bellidir. Eğer bu şartları taşımıyorsan neden hayla gitmek istiyorsun ki. Bu kurallar aynı zamanda kişiyi korumak için konuluyor. Allah korusun ama ya askerde sağlam gözüne birşey olursa. Onun için gurur yapmayı bırak bence.

27938 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:46:08 

Dark_dartanyan,

2 adet Pm attım

Corsair Obsidian Serisi Kullanıcıları
Corsair Güç Kaynağı Kullanıcıları Kulübü

4605 Mesaj
12 Nisan 2009; 18:03:15 

bir gozun yüzde 15goruyorsa gitsen bile bir iş yapmassın diye düşünüyorum.bu durumda burada kalıp kariyerinde ilerliyerek Turkiye nin adını duyurman yada enazından buna katkıda bulunman daha iyi bence.aslında bunun konuşması bile gereksiz cunku zaten yüzde 15 goren bir gozle askere alınacagını zannetmiyorum

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

329 Mesaj
13 Nisan 2009; 14:02:55 

Arkadaşlar bugün askeri hastaneye gittim muayene etti doktor. Senin hakkında kararı yüzbaşım verir dedi önümüzdeki salı tekrar gel yüzbaşım muayene etsin tekrar o versin kararı dedi. Önümüzdeki haftaya kadar bekleyecez.

429 Mesaj
21 Nisan 2009; 16:51:16 

Ben de aynı konudan müzdaripim.. Benim tek gözümdeki görme yeteneği sadece %10 fakat sağ değil sol gözüm bozuk. Şu an kendi işimin başındayım ve 50den fazla adam çalıştırıyorum maaşlı,sigortalı vs.. Okuduğum ve anladığım kadarıyla benim de muaf olmam gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam şöyle diyor TSK : Bir gözü mercek kullanımı ile tam görme seviyesine ulaşsa dahi,diğer gözdeki görme kaybı 0.2 ve altında ise askerden muaf sayılır.. Sağ-Sol belirtmemiş.. Umarım bunun bi önemi yoktur. Çünkü ben askere GERİ HİZMET dahilinde gitmek istemiyorum. Revir görevlisi,Astsubay garsonu vs olmaktansa burada işimi yürütürüm. Yararlı olamayacağım bir kurumda saçma sapan bi görevde olmanın ne anlamı var ki?

You never know how STRONG you are.. Until being strong is the ONLY choice you have..

329 Mesaj
21 Nisan 2009; 22:53:32 

Walla kardeş anlamadım gitti. 7 yaşından beri bildiğim 4 yıl ankara göz bankasına gittiğim ve yaklaşık 10 yıldır peşinden koştuğum bütün gelişmeleri gün gün takip ettiğim hastalığımın aslında olmadığını görme tembelliği değil astigmat olduğunu öğrendim (Yetenek fışkıran doktor sayesinde) 2 dakika sürdü muayene vırt zırt oraya bak şunu oku sonra yaz "Baştabipliğe Astigmat A2F7 Komanda Olamaz" bu nasıl bir anlayıştır çözemedim gitti. Bana deseydi sağ gözde görme tembelliği var ama askerlik yapabilir. Komando olamaz diye seve seve giderdim. Şu hale bak rezillik resmen başka birşey değil. Gitmektende vazgeçtim bu durum sonucunda yarın itiraz dilekçesi ve rapor ekiyle başvuru yapacam. Ayrıca bugün yazmış olduğum diğer mesaj neden silindi anlayamadım. Silen arkadaş bana nedenini yazarsa sevinecem. Forumun moderatörleride iyice artis olmuş kafasına göre mesaj siliyo çok yanlış çok şurda birşey paylaşıyoruz. Delirtmeyin adamı

329 Mesaj
21 Nisan 2009; 22:58:22 

quote:

Walla kardeş anlamadım gitti. 7 yaşından beri bildiğim 4 yıl ankara göz bankasına gittiğim ve yaklaşık 10 yıldır peşinden koştuğum bütün gelişmeleri gün gün takip ettiğim hastalığımın aslında olmadığını görme tembelliği değil astigmat olduğunu öğrendim (Yetenek fışkıran doktor sayesinde) 2 dakika sürdü muayene vırt zırt oraya bak şunu oku sonra yaz "Baştabipliğe Astigmat A2F7 Komanda Olamaz" bu nasıl bir anlayıştır çözemedim gitti. Bana deseydi sağ gözde görme tembelliği var ama askerlik yapabilir. Komando olamaz diye seve seve giderdim. Şu hale bak rezillik resmen başka birşey değil. Gitmektende vazgeçtim bu durum sonucunda yarın itiraz dilekçesi ve rapor ekiyle başvuru yapacam. Ayrıca bugün yazmış olduğum diğer mesaj neden silindi anlayamadım. Silen arkadaş bana nedenini yazarsa sevinecem. Forumun moderatörleride iyice artis olmuş kafasına göre mesaj siliyo çok yanlış çok şurda birşey paylaşıyoruz. Delirtmeyin adamı

Hatta 2 mesajıda yazim şimdi siler falan süper modlarımız belki gözlerinden kaçar bu çok süperlerya

818 Mesaj
30 Nisan 2009; 19:09:39 

sonuç nedir ?

In love with BMW - F30 M-Sport

599 Mesaj
1 Mayıs 2009; 15:48:28 

Arkadaş hala işlerini bitiremedi mi, ilgiyle okumuştum başını oysaki

önce sormuşlar istersen gitmeyebilirsin diye gitçem demiş sora ya gitmesemmi demiş, sora ya en iyisi gitmiim demiş, sora onlar sen bi git demişler, sora subay sen zaten hasta değilsin demiş, nasıl olur amca demiş ne amcası ben amcan da değilim subayım ben demiş, e o zaman gidiciyim ben demiş evet demişler, ama gitmek istemiyom demiş, komando olmazsın er olursun demişler raporum var diye itiraz etmek üzreyken kesildi filim reklam girdi.

kusura bakma dalga geçmiyorum da hınzırlığım tuttu. Ama bende benzer durumdayım seninle, maceran süprizlerle dolu filim gibi, Baştan gitmeyecem desen belki başına hiçbirşey gelmeyecekti.

Hadi hayırlısı olsun inşallah istediğin gibi sonuçlanır. Hastalık olduğu için sevki uzatabilirsin diye hatırlıyorum; bu arada da raporla itiraz edersin inşallah gönlüne göre olur.

NasiLL

4132 Mesaj
1 Mayıs 2009; 16:56:54 

gitme

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

1160 Mesaj
2 Mayıs 2009; 17:49:32 

BENCE CÜRÜK VS ALMAYA calışmayın arkadaşlar helbet biter askerlik benim arkadaşın 2 güzünde de problem var hala askerlik yapıyor Ve benim her 2 kulağımda da %30 işitme her ikisinde de kayıp var bana söylediği laf komanda olmaz askerlik yaparsın dediler oysaki ben cürük almaya gitmedim kulağımda aşırı tinnitus ve uğultu var hatta kulamın birinin zarı delik cıktı asteğmen amaliyat etcez dedi binbaşı baktı amaliyata gerek yok dedi postaladı :) askelik yapcak bişi yok HER TÜRK ASKER DOĞAR

Siyah Sancaklılar.

3635 Mesaj
9 Eylül 2011; 19:42:50 

valla askere gidene kadar vatan millet sakarya sonrasında yediğin dayaklar kaldığın uykusuz geceler anana babana söven kom. lar yanına kar kalıyor. gece gündüz aşşağılanmalar vatan hainliği ile suçlanmalarda yanında tatlı oluyor. bizim ülkemizde askerlik askerlik değil ezme sindirme sistemi başka birşey değil. kimse bana vatan borcumu ödedin demesin. benim bu vatana hiç bir borcum yok, hiç kimsenin yok. benim varsa borcum Rabbime can borcumdur gerisi hikaye. bana göre böyle. soyguncuların cirit attığı can güvenliğinin kalmadığı bir vatan bana göre vatan değil ama Allah bizi burada yaratmış yaşıyoruz hamd olsun. 15 ay gidipde orda milletin uşaklığını yapmak vatan borcuysa gidin ömür boyu yapın o askerliği borcunuzu anca ödersiniz madem. binbaşı bana diyorki ailen hakkında kötü konuşayımmı istemem deyince kafa atıyor. hemde kısa dönem olmama rağmenç uzun dönemlerin Allah yardımcısı olsun azmı dayak yediler bizim çavuşdan adam bana sinirlenip onlara dalıyordu yazık ya. ondan sonra vatan millet sakarya. niye insanlar 10-15 yıldır askere bu kadar tepkili sanıyorsunuz işte bu yüzden orada sizi adam yerine koyan kimse yok. ben aylarca yemek yiyemedim kimin umrunda. bizim komutan her gece karsını düdüklemeye giderdi çocuk yapmaya sonrada bize küfürler yağdırırdı. arkadaş aklın varsa aklını kullan. askerde herkes kötü değil tabiyki bu vatan ve bu millet için canını verecek seni anandan babandan daha çok sevecek koruyacak komutanlarda vardır elbet ama benim gittiğim yer sürgün bölgesiymiş şimdiki aklım olsa kaçacak yer arardım ama gittim bir kere. konuya yazı yazma sebebime gelince bendede göz tembelliği vardı ve kalp romatizmam var. kalp romatizması olanlar bilirler sporla uğraşmaları kesinlikle yasaktır. buna rağmen askere aldılar ve beni insanlığımdan ettiler. askerlik bitmeye yakın küfürden başka kelime konuşmaz olmuştum. eğer ki sağlık problemin varsa gidipde orada rezil olma. kanun sana bu hakkı verdiyse bunu kullan tabi kullandırırlarsa.

lumia 720, sapphire 7870xt, i5 2500k, panasonic gf53k, samsung 46f6340 bu konularda sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

859 Mesaj
9 Eylül 2011; 20:13:59 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

valla askere gidene kadar vatan millet sakarya sonrasında yediğin dayaklar kaldığın uykusuz geceler anana babana söven kom. lar yanına kar kalıyor. gece gündüz aşşağılanmalar vatan hainliği ile suçlanmalarda yanında tatlı oluyor. bizim ülkemizde askerlik askerlik değil ezme sindirme sistemi başka birşey değil. kimse bana vatan borcumu ödedin demesin. benim bu vatana hiç bir borcum yok, hiç kimsenin yok. benim varsa borcum Rabbime can borcumdur gerisi hikaye. bana göre böyle. soyguncuların cirit attığı can güvenliğinin kalmadığı bir vatan bana göre vatan değil ama Allah bizi burada yaratmış yaşıyoruz hamd olsun. 15 ay gidipde orda milletin uşaklığını yapmak vatan borcuysa gidin ömür boyu yapın o askerliği borcunuzu anca ödersiniz madem. binbaşı bana diyorki ailen hakkında kötü konuşayımmı istemem deyince kafa atıyor. hemde kısa dönem olmama rağmenç uzun dönemlerin Allah yardımcısı olsun azmı dayak yediler bizim çavuşdan adam bana sinirlenip onlara dalıyordu yazık ya. ondan sonra vatan millet sakarya. niye insanlar 10-15 yıldır askere bu kadar tepkili sanıyorsunuz işte bu yüzden orada sizi adam yerine koyan kimse yok. ben aylarca yemek yiyemedim kimin umrunda. bizim komutan her gece karsını düdüklemeye giderdi çocuk yapmaya sonrada bize küfürler yağdırırdı. arkadaş aklın varsa aklını kullan. askerde herkes kötü değil tabiyki bu vatan ve bu millet için canını verecek seni anandan babandan daha çok sevecek koruyacak komutanlarda vardır elbet ama benim gittiğim yer sürgün bölgesiymiş şimdiki aklım olsa kaçacak yer arardım ama gittim bir kere. konuya yazı yazma sebebime gelince bendede göz tembelliği vardı ve kalp romatizmam var. kalp romatizması olanlar bilirler sporla uğraşmaları kesinlikle yasaktır. buna rağmen askere aldılar ve beni insanlığımdan ettiler. askerlik bitmeye yakın küfürden başka kelime konuşmaz olmuştum. eğer ki sağlık problemin varsa gidipde orada rezil olma. kanun sana bu hakkı verdiyse bunu kullan tabi kullandırırlarsa.

Kisisel yasadiklarini kabul edemeyiz tabiki ama vatan sadece yasadigin toprak demek degildir bunu unutma..bir hadis-i serifde peygamberimiz "vatan sevgisi imandandır" demistir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

sorunsuz alışverişler: 27fatih ( kliksa ve electroworld alışverişleri), thundere ( gg alışverişi) , coldfire3 ( kliksa alışverişi) , memmet77 (hızlıal alışverişleri), uğurum79 ( kliksa alışverişi ), fırsatkampanya ( hepsiburada alışverişi ) , isolayn007 ( kliksa alışverişi ) , khalasar ( n11 alışverişi)

164 Mesaj
13 Ekim 2011; 15:39:06 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Bu yazıyı sanki biyerden hatırlıyom

20 Mesaj
13 Ekim 2011; 17:30:12 

ben 15 ay askerliğimi yaptım sağım ve sağ gözüm %30 görüyor tembellik var bende de iyi ki yapmışım diyorum cünkü bitti askere gittiğimde toz toprağın arasında sürünürken ne işim var benim burda dediğimi biliyorum sen en iyisi gitme.....

1 Mesaj
16 Temmuz 2014; 18:20:23 

slm ben askerlıkten rapor aldım sol koldan 1/2 oranında malesef hastanede yuzde 28 oranında rapor verdıler ıse gıdıyorum muafım dıyom kac dıyor yuzde 28 dıyorum ıse almıyor sen yapamassın dıye gonderıyolar ne yapabılırım bana dıyolar ozur raporun olsun dıyolar yoksa almıyolar ne yapabılırım ?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » Askerlikten Muaf Olma Durumu Yardııııııııııım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.613