- x
Teknosa Teşhir Ürünü
26 Cevap17139 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

156 Mesaj
12 Nisan 2009; 5:19:34 

ÜRÜN

Selamlar bu ürünün teşhir olarak satılanı kalmış aynı fiyata teknosada.

Teşhir ürününü almak bir sorun çıkartır mı?

Yoksa bu bilgisayarın centrino ve ati ekran kartlı versiyonu daha iyi mi performans verir.
Kullanan veyahut bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

Şimdiden Teşekkür.

156 Mesaj
12 Nisan 2009; 19:41:08 

Cevap verebilecek bir kişi yok mu en azından?

1569 Mesaj
12 Nisan 2009; 19:56:55 

teşhir ürünlerini normalde normal fiyatın altına satmaları lazım eger ole bisi yapıolarsa al yoksa neden orda kac gun acık kalan urunu alsınki

2164 Mesaj
12 Nisan 2009; 20:02:34 

fiyat çok farketmiyorsa hiç bulaşma teşhir ürününe arkadaşında dediği gibi günlerce açık kalmış, herkes ellemiş, kurcalamış, içine toz girmiştir.

Beşiktaş - Manchester United

8 Mesaj
12 Nisan 2009; 20:09:59 

teşhir ürünlerinde kanuni olarak %15 indirimli olarak satılması gerekiyormuş gibi bir şeyler okumuştum..araştır istersen..

310 Mesaj
14 Nisan 2009; 16:32:23 

teşhir ürünümü bilmiyorum ama birde tamir görmüş bilgisayarları uygun fiyata satıyorlar yanlız bunlar 6 ay tamir garantili eğer tamir olmayacak gibi ise elinizde patlıyor geri almıyorlar

702 Mesaj
14 Nisan 2009; 17:44:08 

Hcm eğer bu fiyata veriyorlarsa teşhir ürününü hiç yanaşma derim...Teşhir ürünü demek büyük risk demektir her açıdan...Hem garanti açısından hem kozmetik açıdan hemde ruh sağlığı açısından...eğer teşhir ürünüyse fiyatıda teşhir etmeleri gerekir...

ɠƱʋȜɲ

333 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
MirAccK
15 Nisan 2009; 3:05:51 

Teşhir ürünlerde indirim mecburidir tüketici haklarında eskiden Vatan bilgisayarda çalışıyordum oradan biliyorum...

2257 Mesaj
18 Nisan 2009; 12:24:52 

satın alan adamlar sorunlu ürünleri geri getirdikten sonra sorunu hallettirip tekrar satma çabasıdır büyük ihtimale

teknosadan 200 ytlye toshiba g500 cep telefonu almıştım, meğer satıldıktan sonra 1 hafta içinde arıza çıkartıp iade edilmiş, teknosa tarafından tamir ettirilmiş ve piyasa fiyatından daha ucuza satılmış bir ürünmüş... geri gönderdim

demek istediğim dikkatli ol sonra canın yanmasın

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

9386 Mesaj
18 Nisan 2009; 12:31:30 

Teşhir mal isterse 300 lira ucuz olsun yinede almam. Sonuçta teşhir ürünü hergün yüzlerce kişinin eli deyiyor. O elleyenlerin ekranı parmaklamadıkları tuşlar üzerinde güç gösterisi yapmadıklarını bilemessiniz. Yukardaki arkadaşların dediği gibi o cihazların tamir görüp oraya koyulma ihtimalleride var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 18 Nisan 2009; 12:59:31 >

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Evga GTX 760 SC Dual Bios - Seasonic X-750 - Corsair H100i - Samsung PRO 840 256 GB - Corsair Obsidian 750D - Asus Transformer Book T100 Atom 3775

1961 Mesaj
18 Nisan 2009; 12:35:44 

Ben teşhır urunu aldım.Teknosadan gel ıncele dedıler ıcıne sınerse al dedıler.Gıttım baktım.Vıtrınde durmus.Hıc acılmamıstı.Cunku bataryası ve ısletım sıstemı kurulu degıldı.Ilk ben takıp kurdum.Sadece 2 tusunda cızık vardı, onun dısında hıc bır sey yoktu.Bunu kabullenıp aldım.Cunku Turkıyedekı sanırım son 744g50mn Acer modelıydı.Sımdılık bısey yok.Bakalım zaman ne gosterecek...

7080 Mesaj
25 Mart 2010; 12:52:06 

Konu biraz eski ama okuyucuları bilgilendirmek amacıyla yazmak istedim.

Teknosa da 3 farklı ürün tipi var:
- kutulu satış ürünleri
- ürün tanıtımı amacıyla kutusundan çıkarılmış teşhir ürünleri
- müşteri iadesi sonucu piyasa fiyatının altına satılan outlet diye tabir edilen ürünler.

teknosa dan şimdiye dek 2 tane teşhir ürünü, 2 tane de müşteri iadesi outlet ürün aldım.

aldığım teşhir ürünleri vitrinde duran nokia e50 cep telefonu ve philips ses kayıt cihazıydı. bu iki cihazın garantisi normal 2 yıl fakat alırken faturaya TEŞHİR ÜRÜNÜ ALDIM, diye Ad-soyad ve imza istiyorlar. Bu ürünlerde sorun yaşamadım.

outlet aldığım ürünler nokia 7360 ve samsung mp3 player dı. bu cihazların garantisi ise 6 AY. satın aldığınız tarihten itibaren ilk 3 gün içerisinde cihazda her hangi bir problem yaşarsanız iade etme şansınız var.
müşteri iadesi nokia 7360 da şuana dek sorun yaşamadım

ama ne yazıkki mp3 player a nasıl bir virüs girmişse cihazı açmayı başaramadım. geri vermek için mağazaya gittiğimde ürün iadesi sonucu ÖDENEN BEDELİN KARŞILIĞI ÇEK VERDİKLERİNİ söylediler ve buna itiraz ettim. Mağaza müdürüne Tüketici Haklarından parayı geri alacağımı ve Ticaret ve Sanayi Bakanlığına şikayet ettiğimde Teknosa nın en az 5 milyar eski TL ceza alacağını söyledim. İkna oldu ve kredi kartıma ödediğim tutarı iade etti.

ASUS marka teşhir ürünü bir laptopu arkadaşım YARI FİYATINA satın aldı. etiket fiyatı 2600 liraydı, 1300 liraya taksitle aldı. aksesuarları tam, tek eksi yönü vitrin içinde olmadığından gelen giden müşteriler ürünü incelemiş ekranda parmak izleri ve kapağın üst yüzünde çizikler vardı. başka da bir eksiği problemi yoktu. şu an hala kullanıyor.

takip etmek lazım

266 Mesaj
25 Mart 2010; 13:12:58 

fusem arkadaşıma kesinlikle katılıyorum. outletde satılan ürünlerde genel olarak hiç bir problem olmuyor sadece sw yüklendi yazan bir çok ürün piyasa fiyatının çok altında satılıyor ki sw yükledinin anlamı sistem restoredan sistemi yeniden kurduklarıdır. müşteri iadesi ve teşhir ürünleri satılıyor genelde ve eğer müşteri iadesiyse garanti ilk müşterinin aldığı zamandan başlıyor o da olsun olsun maximum 3 ay. ayrıca garantisi bitmiş ürünler için ki rafda var mı onu da bilmiyorum 2 senelik ürün hiç görmedim. o durumda 6 ay teknosa kendi garantisini veriyor. şu ana kadar 2 tane laptop aldık ikisinde de tek bir sorun yok. 3 gün içinde iade olayı da güzelmiş fusem sayesinde öğrendim harddisk gibi ürünlerde güvenemiyordum.

Lenovo S10-3t

7080 Mesaj
25 Mart 2010; 13:29:27 

@sethamon, alırken yine de teyit et, sorun çıkarsa iade olayı var mı diye
hatta imkanın varsa cihazı alırken mağazada dene.

266 Mesaj
25 Mart 2010; 13:36:15 

@fusem saolasın dostum. harddiskte tam kontrol için oldukça fazla zaman gerekecek ama 3 gün derlerse hiç bir sıkıntı yok. evde 1 günde hallederim testlerini. arkadaş oradan toshiba laptop almıştı 6 aydır kullanıyor tek bir sıkıntısı olmadı. bir de parlak kaplamalı laptop olduğu için oluşan el izlerini de çizik olarak belirttikleri için 650tl kazancımız olmuştu. mikrofiber bezle silince yepyeni görüntüsüne kavuştu

Lenovo S10-3t

7080 Mesaj
25 Mart 2010; 23:08:55 

rica ederim.
şimdiden hayırlı olsun :)

7080 Mesaj
16 Nisan 2010; 22:19:56 

teşhir ürünlerinde fiyat/performans iyi bir şey olunca, müşterilere bırakmıyor zaten çalışanlar :D
akrabaları, arkadaşları, kendileri ...

3585 Mesaj
17 Nisan 2010; 6:14:35 

duruma göre değişir aslında teşhir ürünlerin alımı..önyargılı olmamak lazım.

363 Mesaj
17 Nisan 2010; 12:30:08 

bencede fazla bir fark yoksa fiyat bakımından alma onca gün açık kaldı gelen geçen elledi tozlandı falan..

2012 Ford C-Max Titanium TDCİ X-Paket + Otomatik park Buz beyazı
2012 Ford Transit 13+1
2012 Fiat Linea Via 1.3 MultiJet 90HP
2011 Kia Rio 1.4 DOCH Trend Sedan
Bmw tutkunu..

65 Mesaj
18 Nisan 2010; 9:28:39 

bende dün teknosadan creative marka webcam aldım teknosanın web sitesinde 9.9tl idi. mağazaya gittim bi tane kalmış ,kasada fiyatını tekrar kontrol ettik teşhir ürünü olduğu için 2.5 tl ye düşmüş bende aldım.
iade ve değişim yok arıza durumunda garanti kapsamında servise verilebilir...şimdilik sorun yok çalışıyor.

329 Mesaj
28 Temmuz 2012; 13:34:48 

2007de teşhir ürünü 32" sony bravia lcd aldım.Maşallah hala çalışır durumda.Üstelik yaklaşık 2 sene pc monitörü olarak kullandım

11473 Mesaj
28 Temmuz 2012; 22:31:56 

quote:

Orijinalden alıntı: innsofheaven

2007de teşhir ürünü 32" sony bravia lcd aldım.Maşallah hala çalışır durumda.Üstelik yaklaşık 2 sene pc monitörü olarak kullandım

monitor farklı bir olay, kurcalanası bişey degil ama pc öyle degil..

329 Mesaj
31 Temmuz 2012; 12:41:22 

Media Markt'dan yeni pc kasası aldık.Dvd-rw çalışmıyodu mesela.

632 Mesaj
2 Şubat 2013; 22:26:13 

Bende bugün Babama LG LG 37LS5600 TV aldım.Nette adam akıllı sitelerde yok.Tesadüf Teknosada görüp 999 TL ye alıp birde memlekete postalattırdım kendi aracılıklarıyla.Sadece ekranda sümük gibi birşey vardı onu sildim çıktı.Öyle dokunulacak ellenecek bir yerde durmuyordu TV.Hemen gittim kapattım düğmesine basıp akşama kadar çalıştırmasınlar diye.2 Yıl garantili.Teşhir ürünü kaşesi bastılar.Tek merak ettiğim acaba mağaza müdürü vs. insiyatifi varmıydı indirim yaptırabilirmiydim aklımda kaldı.Ben zor bulnan bir panel olduğundan hemen atladım.Birde çocuğu AVM nin oyun parkına bırakacaktım 50 liram sahte çıkınca aklıma keşke TV ye pazarlık edeydim 50 lirayı ordan çıkaraydım dedim.Bu arada 127 liraya kasko ve +1 yıl garanti uzatımı teklif ettiler kabul etmedim..Çocuğa sordum 6 aydır burda durmuyordur değilmi bu dedim,yok abi 1 ay anca olmuştur dedi.Birde 'SEN' diye hitap ediyordu bir samimiyet hissi uyandırdı eleman rahatsız olmadım,dediğine inandım.Sanırım yeniydi..Yetkili bir elemanın yanına gitti.Onun suratında babamın adresini verirken teşhir ürününü normal fiyata kaptırmanın mutluluğunu gördüm sanırım.Vatanda stokta yok 950 TL gözüküyor.
Kullandığım Toshiba A100-599 u 5 yıl kadar önce vatanbilgisayar teşhir yollamış bilgi dışı.Fan tozluydu,kapağı açıkken hafif boşluk vardı sallanıyordu.Ama teknosada 2700 olan aleti ingilizce vistalı olarak 2150 ye aldığım için itiraz etmedim.Milletinki hep ekran kartı bozuldu benimki hala maşallah yani.Aslında bilmem kaçbin saat ömrü olan bir panel test edilmişse daha iyi bence.Aldığım kapalı kutu samsung c6000 TV ilk hafta bozuldu değişime gitti.Şimdi 70 yaşındaki babam nerde uğraşacak tamirle değişimle.Hayırlısı olsun..

ADAMIN ASABINI SİNİRLENDİRMEYİN!!!

584 Mesaj
15 Temmuz 2014; 5:57:27 

teknosodan 5+1 ev sinema sistemi alınırmı beyler teşhir ürün.

normalde 1.100 tl teşhir ürün olarak 299tl ye satıyorlar.

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
|Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

333 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
MirAccK
15 Temmuz 2014; 19:44:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Angelyus

teknosodan 5+1 ev sinema sistemi alınırmı beyler teşhir ürün.

normalde 1.100 tl teşhir ürün olarak 299tl ye satıyorlar.

Hangi ürünmüş o

296 Mesaj
16 Temmuz 2014; 12:28:11 

Web sitesinden teşhir ürünlerin fiyatlarına bakarken, aynı cihazın sıfır kapalı kutu olarak satılan şekline de bakın derim, arasındaki fiyat farkı 40-50 tl arasında değişiyor. 1000-1500 tl lik cihazlarda 50 tl kazanayım diye teşhir ürünlerde macera aramayın. Teknosa bunu hep yapıyor dikkat edin...

Örnek olması için biraz önce teknosa web sayfasından aldığım bir görüntü. Aynı ürün fakat sıfır ile teşhir arasındaki fiyat farkı sadece 55 tl. Üstelik sıfırını aldığınızda 100 tl lik hediye çeki veriliyor. Yani kapalı kutusu yine daha ucuza geliyor. Resmen insanlarla dalga geçiyorlar, Sizce değer mi?

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hookman -- 16 Temmuz 2014; 12:37:00 >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281