- x
Dünya tersine dönse ?
50 Cevap7128 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Nisan 2009; 1:25:35 

Dünya ters yönde dönse ne gibi değişiklikler olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 12 Nisan 2009; 1:45:23 >

1247 Mesaj
12 Nisan 2009; 1:43:47 

hangi bakımdan? kutuplardan mı tersine dönse yoksa batıdan doğuya mı?

|I'll be back...|
bir zamanlar altanns idim.

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2009; 1:46:17 

Batıdan doğuya..

569 Mesaj
12 Nisan 2009; 2:01:53 

Hava akımları tersine döner öncelikle, doğudan batıya doğru gelir. Biz da Balkanlardan gelen sıcak-soğuk havayla değil Kafkaslardan gelen havayla haşır neşir oluruz.
Hava akımlarıyla birlikte, okyanus akıntıları da karışacaktır doğal olarak, Avrupa'nın doğusundaki ılık su akımı değişir, büyük ihtimalle Avrupa Kıtası buzullara döner.

Kürenin öbür tarafında Amerikaya ne olur bilmiyorum, çok iç açıcı şeyler olmaz heralde.

61 Mesaj
12 Nisan 2009; 2:10:28 

Şu an öyle birşey olsa dünya yörüngesinden çıkar uzayın derinliklerine savrulur. Bize ne olacağını düşünmek istemem

1348 Mesaj
12 Nisan 2009; 2:17:20 

Terörün kaynağı batı olur

1186 Mesaj
12 Nisan 2009; 3:55:46 

Varsayım olur... Yaşanan ile öngörü arasındaki fark gerçek olan dır. Diye düşünüyorum.

Benim öngörüm ; fazla fark olmaz...

Saygılarımla,

Varsın bana " enayi" desinler dürüst olduğum için,
Uyanık ve hilekar olduğum için "akıllı" demesinlerde!

6821 Mesaj
12 Nisan 2009; 9:41:36 

quote:

Orjinalden alıntı: sitteisevir

Terörün kaynağı batı olur

terörün dogusu batısı yoktur terör terördür

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

10040 Mesaj
12 Nisan 2009; 9:58:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

Batıdan doğuya..

Dünya zaten batıdan doğuya dönüyor

---

Dünya eğer doğudan batıya dönseydi,güneşin önünden ilk önce batı geçecekti.O zamanda şu anda doğudan doğan güneş batıdan doğacak,dünyada güneş ışınlarını ilk Amerika görecek,en sonda Japonya görecekti..

Tabiki şu var insanoğlu yönleri belirlerken güneşin doğuşunu esas almıştı.Güneşi ilk gören yere doğu denmiş.Eğer zıt yöne dönüş olsaydı bu sefer de şu andaki batıya doğu diyecekti insan.Yani güneş yine doğudan doğacak,dünya batıdan doğuya dönecekti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 12 Nisan 2009; 16:07:21 >

2431 Mesaj
12 Nisan 2009; 13:15:29 

quote:

Batıdan doğuya..

Batıdan doğuya tanımı ne kadar doğru bilmem ama zaten batıdan doğuya dönüyor ve bu yüzden güneş doğudan doğuyor.

أصلينده بوتون حياتيميز شرفلى بر آولوم إيچيندر
ميليونلرجه إينسانين تكبير سسلرى أشليغينده أبدى إستراتگاحينه آوغورلنير إيكن بو سوز كلدى أقليمه
بن شرفلى بر آولومون نه ديمك آولدوغونى آنين جنازسينده آوغرنديم نجمالدين أربكان إننديغى كيبى يشادى

569 Mesaj
12 Nisan 2009; 15:25:45 

quote:

Orjinalden alıntı: etusch

Batıdan doğuya tanımı ne kadar doğru bilmem ama zaten batıdan doğuya dönüyor ve bu yüzden güneş doğudan doğuyor.

Doğudan batıya doğru dönüyor, hava akımları da tersi istikamette, yani batıdan doğuya doğru hareket ediyor.

10040 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:05:46 

quote:

Orjinalden alıntı: mujix

Doğudan batıya doğru dönüyor, hava akımları da tersi istikamette, yani batıdan doğuya doğru hareket ediyor.

Hayır dünya batıdan doğuya dönüyor..Bu yöndeki dönüşten dolayı da güneş'in önünden ilk önce doğudaki ülkeler geçiyor...

Elinize yuvarlak bir cisim alın,ilk önce batından doğuya doğru döndürün gözünüz ilk başta her zaman doğudakini görecektir.

569 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:10:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Shady

Hayır dünya batıdan doğuya dönüyor..Bu yöndeki dönüşten dolayı da güneş'in önünden ilk önce doğudaki ülkeler geçiyor...

Elinize yuvarlak bir cisim alın,ilk önce batından doğuya doğru döndürün gözünüz ilk başta her zaman doğudakini görecektir.

Dünyayı tersine döndürdün cidden

Doğudan batıya doğru döner, bilimsel açıklamasını geçip pratikten bir örnek vereyim.
Yılbaşında, yeni yıla ilk önce doğu ülkeleri girer, örneğin Türkiye'nin doğusundaki Çin, bir kaç saat önce girer.

Bu yüzden doğuda gmt-, batıda gmt+ olur.

2729 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:27:06 

Ne tarafa dönüyor bir karar verin artık Batı mı doğu mu ?

Only the brave..

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2009; 17:06:21 

ilk mesajımda olayın anlaşılması için bu cevabı vermiştim.Kısaca şu anki döndüğü yönden tersine dönerse ne olur ?
quote:

Batıdan doğuya..

10040 Mesaj
12 Nisan 2009; 17:28:05 

quote:

Orjinalden alıntı: mujix

Dünyayı tersine döndürdün cidden

Doğudan batıya doğru döner, bilimsel açıklamasını geçip pratikten bir örnek vereyim.
Yılbaşında, yeni yıla ilk önce doğu ülkeleri girer, örneğin Türkiye'nin doğusundaki Çin, bir kaç saat önce girer.

Bu yüzden doğuda gmt-, batıda gmt+ olur.

Dünyayı ben mi tersine döndürdüm ? Sen bence tersine döndürmeye çalışıyorsun;

İşte kendin söylüyorsun batıdan döndüğünü.Yılbaşında yeni yıla doğu ülkeleri daha önce girer çünkü onlar güneşin önünden daha önce geçiyor.GMT+ da zaten güneşi daha sonra görmelerinden kaynaklanıyor..Bir daha söylüyorum eline küre bir cisim al ve onu batıdan doğuya doğru döndür.Bak bakalım gözlerininin ilk göreceği noktalar,sonraki göreceğin ülkelerin doğusunda mı olacak batısında mı?

Ama hala inanmak istemiyorsan;

0

Dönme ekseninin çevresindeki okun dönüş yönüne dikkat edelim

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dünya;

"Hareketleri : Sürekli olarak hareket eden dünyanın iki çeşit hareketi vardır. Bu hareketlerden birisi kendi ekseni etrafında olur ve batıdan doğuya doğrudur"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 12 Nisan 2009; 17:31:24 >

569 Mesaj
12 Nisan 2009; 18:36:13 

GMT+ olan doğu değil batı, öncelikle o yanlış olmasın.
Bildiğim kadarıyla hava akımları dönme yönünün tersine hareket eder, güneşi de ilk gören doğu olduğuna göre dönüş yönündeki öncelik doğunundur.

Cidden iyice kafam karıştı, soruyu tübitağa ilettim, inşallah doyurucu bir cevap gelir.

2656 Mesaj
12 Nisan 2009; 22:37:13 

dunya dogudan batiya dogru doner

3203 Mesaj
12 Nisan 2009; 23:40:21 

Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter.Bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; Bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: Oldumu denmez oldu mu? denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

569 Mesaj
13 Nisan 2009; 0:18:48 

quote:

Orjinalden alıntı: döküntü

Dünya batıdan doğuya doğru döner. Tartışalacak bir mevzu değildir.

http://www.biltek.tubit...egori_id=3&soru_id=4371

http://www.genelforum.g...antalya-da-gorunur.html

http://www.cografya.biz...oner-t1361.0.html;wap2=

Verdiğiniz kaynakları inceledim. Bilim Teknikte, soruya verilen cevap değil, soruyu soranın kendi yazdığı birşey o, hatta cevabı verirken, kendi etrafındaki hareketi boşverelim diyor uzman kişi.
2. Kaynak zaten üsttekini copy paste etmişler bir forumda.
3. Kaynak da bir forum, güvenilir kaynak olması söz konusu değil.

Sorunun cevabını hali hazırda kesin olarak bilmiyorum, tübitaktan geleecek cevabı bekliyorum.
ancak beklerken şunu buldum:

quote:

Eğer bu cevap sizi ikna etmediyse, yerin Dünya'nın dönüşünden dolayı olan hareketinin hızını hesaplayın. Biz bunu Ankara için hesapladık ve saatte yaklaşık 1,300 km'lik bir hız bulduk! Bu kadar müthiş bir hızla hareket eden bir yer üzerinde saatte 100 km, en fazla 200 km hızla hareket eden arabalar bu hızdan etkileniyor olsalar, bu etki çok açık bir şekilde görünüyor olurdu. Hatta doğuya doğru değil yürümek, bir taşıtla bile gitmek imkansız olurdu!

Şimdi burda belirtildiğine göre, yeryüzündeki hareketli cisimler yerin kendi eksenindeki hareketinden etkilenmez, etkilenseydi doğudan batıya doğru gelen büyük bir güçten etkilenirdi diyor.

http://www.biltek.tubit...ategori_id=7&soru_id=51

edit: kaynağı ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mujix -- 13 Nisan 2009; 0:19:23 >

3203 Mesaj
13 Nisan 2009; 0:29:22 

Buyrun. Sol alttaki dünyanın dönüşünü seyredin hangi yönden hangi yöne döndüğümüzü anlarsınız

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yer_(gezegen)

hatta ve hatta daha büyük olsun.

http://tr.wikipedia.org...ating_earth_(large).gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi döküntü -- 13 Nisan 2009; 0:30:25 >

Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter.Bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; Bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: Oldumu denmez oldu mu? denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

10040 Mesaj
13 Nisan 2009; 0:30:11 

Hala inanmıyorsunuz ya o kadar kaynağa ben söyleyecek bir söz bulamıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 13 Nisan 2009; 0:30:32 >

3203 Mesaj
13 Nisan 2009; 0:31:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Shady

Hala inanmıyorsunuz ya o kadar kaynağa ben söyleyecek bir söz bulamıyorum..

hocam sorunu çözdüm. sizinki biraz teknik olmuş herkes anlayamaz

279 Mesaj
13 Nisan 2009; 0:43:30 

[font="Trebuchet MS"]Kıyamet kopabilir :-)[/font]

Yozgat'lı: BOZOK YAYLASININ MİLLİYETÇİ ÇOCUKLARI

1348 Mesaj
13 Nisan 2009; 1:06:48 

ya bu ilk öğretimde öğrendiğimiz şey batıdan döner tabiki

2431 Mesaj
13 Nisan 2009; 1:17:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Başbuğ66

أصلينده بوتون حياتيميز شرفلى بر آولوم إيچيندر
ميليونلرجه إينسانين تكبير سسلرى أشليغينده أبدى إستراتگاحينه آوغورلنير إيكن بو سوز كلدى أقليمه
بن شرفلى بر آولومون نه ديمك آولدوغونى آنين جنازسينده آوغرنديم نجمالدين أربكان إننديغى كيبى يشادى

3332 Mesaj
13 Nisan 2009; 1:24:50 

quote:

Yok daha kıyamet için erken. 2012 de kopuyoruz çünkü.

279 Mesaj
13 Nisan 2009; 1:26:27 

quote:

Orjinalden alıntı: jedi_master

[font="Trebuchet MS"]2013 yılını görebilseydik bari. Daha Avrupa Birliğine girecektik :-)[/font]

Yozgat'lı: BOZOK YAYLASININ MİLLİYETÇİ ÇOCUKLARI

2280 Mesaj
13 Nisan 2009; 2:16:50 

quote:

[font="Trebuchet MS"]2013 yılını görebilseydik bari. Daha Avrupa Birliğine girecektik :-)[/font]

AB ye giremeden kıyamet koparsa ne koyar bea

Daha biz vizesiz Avrupa ya gidecektik,

Pizza ve Paris Kulelerinin altında mendil satacaktık, elimizde foto makinalarıyla Pizza Photo, Paris Photo diyecektik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.S.S. -- 13 Nisan 2009; 2:17:58 >

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

2656 Mesaj
13 Nisan 2009; 13:21:45 

sorun bendemi bilmiyorum ama zaten verdiginiz giftede ap acik gorunuyor dogudan batiya dogru dondugu sagdan sola dogru hareket ediyor
quote:

Buyrun. Sol alttaki dünyanın dönüşünü seyredin hangi yönden hangi yöne döndüğümüzü anlarsınız

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yer_(gezegen)

hatta ve hatta daha büyük olsun.

http://tr.wikipedia.org...ating_earth_(large).gif

5361 Mesaj
13 Nisan 2009; 13:36:25 

Dünya batıdan doğuya döner, biraz mantıklı düşünün anlayacaksınız. Doğudan batıya doğru dönse, doğudakiler güneşi nasıl daha önce görecek?

Nikon D7000 / Tamron 17-50 f2.8 / Nikkor 50mm f1.8D / Nikkor 55-200 VR
flickr / Instagram

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2009; 13:53:41 

şimdiki hemen hemen doğal olayların tam tersi olur
ve savaşlar başlar

1348 Mesaj
13 Nisan 2009; 14:18:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Aspirin_Gripin

sorun bendemi bilmiyorum ama zaten verdiginiz giftede ap acik gorunuyor dogudan batiya dogru dondugu sagdan sola dogru hareket ediyor

ya arkadaşım nasıl doğudan döner iyi bak sol taraf yani batı sağa doğru dönüyor

3499 Mesaj
13 Nisan 2009; 15:22:29 

İklimlere ve dolayısıyla coğrafyalara etkisi dışında bir sabah kalktığımızda Güneş'in batıdan doğduğunu görmemiz sanırım psikolojimizi oldukça etkileyecektir. Düşünsenize, sabah güneşin doğuşuyla kalkmaya alışkınsınız, ortalığın garip bir şekilde batıdan itibaren aydınlanmaya başladığını ve bir anda Güneşin batıdan yükseldiğini görüyorsunuz. O an için sanırım akşam saatlerinde olduğumuza dair bir hisse kapılabiliriz. Bu da zihnimizi epeyce karıştıracaktır ve Güneşin sürekli yükseldiğini gözlemlemek kafamızdaki karışıklığı daha da artıracaktır.

Bu arada Dünya'nın batıdan doğuya doğru dönmekte olduğunu gösteren gerçek bir görüntünün linkini vermek istiyorum. Merkür'ü araştıran Messenger Uzay Aracının Dünyamızdan uzaklaşırken çektiği görüntülerin birleştirilmesiyle oluşturulan video:

http://messenger.jhuapl...ission/flyby_movie.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof -- 13 Nisan 2009; 16:21:35 >

3203 Mesaj
13 Nisan 2009; 17:07:08 

quote:

Orjinalden alıntı: Aspirin_Gripin

Hocam görüntü, sol tarafantan (batıdan) sağ tarafa doğru gidiyor (doğuya) Sorun sizde..

2656 Mesaj
13 Nisan 2009; 18:41:45 

evet haklisiniz duzeltiyorum donus yonu batidan basliyarak doguya dogru donuyor
quote:

Hocam görüntü, sol tarafantan (batıdan) sağ tarafa doğru gidiyor (doğuya) Sorun sizde..

1599 Mesaj
14 Nisan 2009; 0:24:11 

Denge tamamen bozulur. Zaten böyle olacak ardından Kıyamet kopacak

5753 Mesaj
2 Temmuz 2012; 18:50:01 

Yuvarlak bir cismin doğusu batısı olmaz ki.

James Hetfield Hayranları

1332 Mesaj
2 Temmuz 2012; 19:09:19 

quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Yok kardeş, hala kopamadık.

| Corel Draw x5 | Adobe Photoshop CS5 | Adobe Illustrator CS5 | Adobe Flash Professional CS5 |
"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz..."
F. Sultan Mehmed

555 Mesaj
2 Temmuz 2012; 19:29:50 

quote:

Yuvarlak bir cismin doğusu batısı olmaz ki.

Kardeşim 2 yıllık konuyu nerden buldunda hortlattın?

"Tanrı Türk'ü korusun!"

Red Fang \\ Nirvana \\ Kyuss \\ Alice In Chains \\ Fu Manchu \\ Melvins \\ Pearl Jam \\ Depeche Mode \\ Rammstein \\ Stone Temple Pilots \\ The Black Keys \\ Deftones \\

1049 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:27:44 

quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

yıl 2012 olmuş hala kopamadık kardeşim

Uzaklaştırılmış
3 Temmuz 2012; 18:07:59 

Dünya doğudan batıya ya da batıdan doğuya dönmez. Doğu batı 2 boyutlu haritada olan kavramlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2725 Mesaj
3 Temmuz 2012; 22:08:41 

Daha dünyanın döndüğü yönde bile uzlaşamamışız, bir sürü farklı fikir var(en az 3 tane farklı fikir saydım)

Ne olacak milletçe bizim halimiz böyle, inşallah bizden sonraki nesiller bu sorunu yaşamazlar...

Bu arada geçiş ani olursa dünyada çok hücreli hayat sona erer, hatta dünya etkiye dayanamayıp parçalanabilir. ama çooook uzun bir süreç içinde olursa hiç bir şey hissedilmez...
Bir de dönüş yönü aynı kalmak kaydıyla coğrafi kutuplar ekseninde dönerse belki daha az zarar verici olur..

Burada zarar veren olay dönüş hızının korkunç olması, bir anda tersine dönüldüğü zaman oluşacak ivmeye hiç bir şey dayanamaz...

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

2410 Mesaj
3 Temmuz 2012; 23:28:04 

Dunya her zaman batidan doguya doner. Cunku "bati" ve "dogu" dunyanin donus yonu uzerinden tanimlanir.

Smile... Tomorrow will be worse.

811 Mesaj
4 Temmuz 2012; 0:04:49 

bu konuda kimse konuyu dine bağlamamışsa,dünya tersine dönüyor demektir arkadaşlar...

2833 Mesaj
4 Temmuz 2012; 0:12:07 

Vazgeçmem.

3836 Mesaj
13 Temmuz 2012; 0:28:27 

neye göre ters, neye göre düz?

6949 Mesaj
13 Temmuz 2012; 2:24:49 

quote:

Orijinalden alıntı: alikuşcu

Vazgeçmem.

Konunun genel tartışmasına bakılırsa en beğendiğim yorum.

Steam ID: furkantrojka

Yamaha RBX-360|Seymour Duncan SPB3|Rotosound SH77|SansAmp Bass Driver Di
Minolta X300|Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7|Minolta MC Tele Rokkor 135mm 1:2.8|Sigma UC Zoom 28-70 1:2.8-4
Müzik diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum, gerçek olsa teori değil kanun olurdu.
Üç ayaklı bir masanın ayağını eksilttiğinizde yıkılıyor olması, masanın öyle yaratıldığı manasına gelmez.
Teknobiyotik 03.02.2013 tarihinde ellerinde olmayan ürünü sattı, 25.02.2013'te paramı iade etti.

1 Mesaj
23 Aralık 2012; 18:54:46 

coğrafya öğretmenine sordum susun artık
dünya batıdan doğuya döner

Uzaklaştırılmış
24 Aralık 2012; 17:05:49 

Dünya batıdan doğuya döner, eğer tersine dönseydi yine batıdan doğuya dönmüş olurdu

2047 Mesaj
24 Aralık 2012; 21:24:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Illuminn

Dünya batıdan doğuya döner, eğer tersine dönseydi yine batıdan doğuya dönmüş olurdu

Bak bu enteresan olmuş, zira tersine dönseydi biz o tarafa batı diyecektik. Yalnız bu konu daha önce Müslüm Baba'nın aklına gelmişti.

Kaynak Müslüm baba; "Dünya tersine dönse vazgeçmem gökteki güneş sönse vazgeçmem"

Bedensel ölümden sonra kişinin yaşamını sürdürdüğüne ne inanırım, ne de inanacağım. - A. Einstein
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422