Şimdi Ara

iPong ile Türk Oyun geliştiriciler iPhone'da!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
7.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, taşınabilir müzik çalar arenasında iPod ve iTunes ile yakaladığı başarıyı iPhone'da Appstore ile devam ettiriyor. Yazılım geliştiriciler için milyonlarca iPhone kullanıcısına açılan kapı özelliği taşıyan Appstore, Türk yazılım geliştiricilerin de dikkatini çekmiş durumda.

iPong (Top Avı) oyununu geliştiren Elma Digital, masa üstü sistemler, Symbian ve PocketPC platformları için yıllardır yazılım geliştiren tecrübeli bir ekipten oluşuyor. iPhone için geliştirdikleri ilk oyunda Pang isimli arcade klasiğinden esinlenen ekip, denemek isteyenler için oyunun kısıtlı ücretsiz versiyonunu da geçtiğimiz günlerde Appstore'a ekledi.

Appstore üzerinden bir kaç kolay adımda iPhone'unuza yükleyip deneyebileceğiniz oyunun; Türkçe versiyonu Top Avı, İngilizce versiyonu ise iPong ismiyle yer alıyor. Oyunun tam sürümü içinse 1.99$ ödenmesi gerekiyor.

alt="iPong ile Türk Oyun geliştiriciler iPhone'da!" alt="iPong ile Türk Oyun geliştiriciler iPhone'da!"

• beyler bu konular aslına bakarsanız önemsenmesi gereken konular Amerika'da ki Stanford üniversitesinde iphone bölümü açılmış böyle oyun geliştirmek için filan
    bir yazılım şirketinde çalışan eleman bir oyun geliştirmiş ve 250.000$ dolar kazanmış ardından işi bırakmış yeni oyunlar geliştireceğini söylemiş
    bunların en güzel özelliği ise iphone sadece %30 kâr payı alıyor geri kalan %70 sizin
    :D:D;);)
  • çok güzel bişe ya. keşke bende yazabilsem
  • Bu oyun bir zamanlar atari salonlarında çok meşhurdu :) jeton jeton oynardım :)
  • Türkçe olması iyi olmuş..
  • Oyun yapabilenler hiç durmasın hele bu kriz döneminde çok iyi olur.
  • guzel bir oyun olmuş ama hareket işlemi biraz sıkıntı gibi geldi. Çok kuçük bir alan ayrılmış kontrol için.
  • Kontrollere alisiyorsunuz oynadikca bana oynarken eski gunleri hatirlatti :)
    Aglicam simdi ey gidi ateri gunleri ühühühhü :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

... Elma Digital, masa üstü sistemler, Symbian ve PocketPC platformları için yıllardır yazılım geliştiren tecrübeli bir ekipten oluşuyor ...

Diğer platformlarda imza attıkları uygulamaları bilen-gören-duyan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Saahin

beyler bu konular aslına bakarsanız önemsenmesi gereken konular Amerika'da ki Stanford üniversitesinde iphone bölümü açılmış böyle oyun geliştirmek için filan
    bir yazılım şirketinde çalışan eleman bir oyun geliştirmiş ve 250.000$ dolar kazanmış ardından işi bırakmış yeni oyunlar geliştireceğini söylemiş
    bunların en güzel özelliği ise iphone sadece %30 kâr payı alıyor geri kalan %70 sizin
    :D:D;);)

Evet isterseniz dersleri iTunes U'dan indirebilirsiniz

itms://deimos3.apple.com/WebObjects/Core.woa/Browse/itunes.stanford.edu.2024353965.02024353968

• aslında sadece iphone değil, diğer platformlar hala çok bakir. bende iphone ile fazla boğuşmadan android için yazlım geliştirseniz çok daha fazla tutar diye düşünüyorum. Ayrıca google bu işten sadece %20 alıyor. Yani MAC e göre daha fazla kar payı veriyor. Aynı zamanda yeni gelişen BlackBerry sisteminide unutmamak gerek bence :D
  • VAY BEEEE CRYSİS GİBİ :)
  • Bu oyun türü ilk olarak 1990'da Amiga'da Oops Up ile çıkmıştı.

http://www.youtube.com/watch?v=y3p0ia4ujiw

Daha sonra devam Pang ile geldi.

http://www.youtube.com/watch?v=3HFlfDdP0-M

iPhone versiyonunun grafiksel olarak üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyor bence.

• Oynanışı çok zor...
  • İyi para kırmışlardır :)
  • tam destek veriyorum helal olsun...

fakat oynanış çok zor işllh bi update ile falan düzeltilebilir.
  • oyun güzel daha farklı oyunlarla devamını bekliyoruz. desteği eksik etmeyelim bu arada
  • Arkadaşlar bu süper bişi.
    Bilenler var ise ben bir iki soru sormak istiyorum. Ben iPhone da uygulama yazmak istiyorum. Ama sadece oyun değil. Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum amatör bilgisayar programcısıyım. İzmirde Lisede Pascal da yarışmaya girmiştim. 2 arkadaştık. Dereceyede girdik finalde. Ticaret lisesinden 2 çocuk tüm kolejlere karşı. Neyse.

Bilen yardımcı olursa sevinirim.
  • 2.6 yı geçemedim

akselometre ile daha kolay oynanıyor..
  • Biraz zor ama güzel bir oyun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.