Şimdi Ara

Yatak Tavsiyeleri [ANA KONU] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.183
Cevap
265
Favori
1.982.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
74. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: casper77

arkadaşlar merhaba,
    uzun zamandır yatak almak istiyoruduk. araştırmalara başladık ve bir sürü alternatifin olduğunu görerek, ayrıntılarda boğulduk.
    en sonunda o mu, bu mu derken istikbal therapy plus yatağı gördük ve iki yastığıyla birlikte aldık. umarım doğru yapmışıktır. 3 gündür yumuşak tarafını kullanıyoruz. şu an için gayet menunuz.
    ileriki günlerde isteyen arkadaşlar için tecrübelerimi paylaşırım.
    kalın sağlıcakla....

http://www.istikbal.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/premium-yataklar/therapy-plus-yatak

Bizde aynı yataktan almayın düşünüyoruz tecrübelerinizi paylaşırmısınız...ayrıca gece terleme sorunu yaşadınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mask6060

quote:

arkadaşlar merhaba,
    uzun zamandır yatak almak istiyoruduk. araştırmalara başladık ve bir sürü alternatifin olduğunu görerek, ayrıntılarda boğulduk.
    en sonunda o mu, bu mu derken istikbal therapy plus yatağı gördük ve iki yastığıyla birlikte aldık. umarım doğru yapmışıktır. 3 gündür yumuşak tarafını kullanıyoruz. şu an için gayet menunuz.
    kalın sağlıcakla....

http://www.istikbal.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/premium-yataklar/therapy-plus-yatak

Bizde aynı yataktan almayın düşünüyoruz tecrübelerinizi paylaşırmısınız...ayrıca gece terleme sorunu yaşadınız mı?

slm hocam ben de sizin aldığnız yatağı sipariş etmiştim ama üstündeki ped lateks diye iptal edip ultra energy aldım, ayın 10'u gibi gelecek,inşallah memnun kalırım benim yeni sipariş ettiğimin pedi viscojel

http://www.istikbal.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/premium-yataklar/ultra-energy-yatak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hababamgümgümgüm -- 5 Eylül 2013; 21:21:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hababamgümgümgüm

quote:

Orijinalden alıntı: mask6060

quote:

arkadaşlar merhaba,
    kalın sağlıcakla....

slm hocam ben de sizin aldığnız yatağı sipariş etmiştim ama üstündeki ped lateks diye iptal edip ultra energy aldım, ayın 10'u gibi gelecek,inşallah memnun kalırım benim yeni sipariş ettiğimin pedi viscojel

http://www.istikbal.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/premium-yataklar/ultra-energy-yatak

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar. Boyum 1.93, kilom 93, omuzlarım geniş ve genellikle yan yatarım (cenin pozisyonu diye tabir edilen). Yatak + baza alacağım fakat nasıl bir yatak almam gerekiyor bir fikrim yok. Yumuşak mı, sert mi, lateks mi, visco mu, yaylı mı yoksa yayla beraber visco kullanılan yataklardan mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bütçem sadece yatağa 600 tl civarı. Boyutları 130x200 ve üzeri düşünüyorum.

Düzenleme: İstikbal Stress Free aldım. Haftaya gelince yorumlarimi paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canberki -- 16 Eylül 2013; 14:45:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

Bu yatak olayı gerçekten zormuş. 200TL'yede var 1000TL'yede. (Tek kişilik için konuşuyorum.)

Çok iyi bakmak lazım.

Ayrıca İstikbaldeki Visco yataklarda ne kampanya var @KrM's

Alıntıları Göster
    bizde dün stress free aldık 610 TL bonusa 12 taksit 3 ay ertelemeli. bu yatağı kullanan var mı nasıldır. memnun değilseniz gelmeden değiştireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

bizde dün stress free aldık 610 TL bonusa 12 taksit 3 ay ertelemeli. bu yatağı kullanan var mı nasıldır. memnun değilseniz gelmeden değiştireceğim.

Alıntıları Göster
    latex visco tamamen para tuzagı.. firmalar 8CM'LİK visconun altına yapıştırmış süngeri visvo diye normal yatak fiyatının 2-3 katına bize pazarlıyor. şöyle yatak böyle yatak vs vs. Satış temsilcisi "Beyfendi visco yatak yazın çok terletir" demiyor. şöyle yatak böyle yatak.. yok antistrest yatak -yok parfümlü yatak - yok anti alerjen yatak HEPSİ PARA TUZAGI KANMAYIN..

Bence en iyisi yine yaylı yatak. vücudunuzun hiçbir yerine baskı olmuyor. yattıgınız gibi uyuyorsunuz. sağa sola dönmüyorsunuz. amerikan filmlerine bakın dikkat edin hepsi yaylı yatak.. tam ortopedik diye satılan yataklarda tam bir yalan. Kişiye özel yatak üreten firmalar hala yaylı sitemi kullanıyor.

Gidin yataga yatın 5-10 dk sabit kalın eğer vücudunuza bası hissediyor rahatsızlık hissediyorsanız o yatagı almayın. yatar yatmaz ooh ne rahatmış demeyin 5-10 dk uzanın..

satıcının şöyle böyle demesini dinlemeyin. kendi rahatınızı dinleyin...

İyi uykular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tusem -- 23 Eylül 2013; 15:43:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tusem

latex visco tamamen para tuzagı.. firmalar 8CM'LİK visconun altına yapıştırmış süngeri visvo diye normal yatak fiyatının 2-3 katına bize pazarlıyor. şöyle yatak böyle yatak vs vs. Satış temsilcisi "Beyfendi visco yatak yazın çok terletir" demiyor. şöyle yatak böyle yatak.. yok antistrest yatak -yok parfümlü yatak - yok anti alerjen yatak HEPSİ PARA TUZAGI KANMAYIN..

Bence en iyisi yine yaylı yatak. vücudunuzun hiçbir yerine baskı olmuyor. yattıgınız gibi uyuyorsunuz. sağa sola dönmüyorsunuz. amerikan filmlerine bakın dikkat edin hepsi yaylı yatak.. tam ortopedik diye satılan yataklarda tam bir yalan. Kişiye özel yatak üreten firmalar hala yaylı sitemi kullanıyor.

Gidin yataga yatın 5-10 dk sabit kalın eğer vücudunuza bası hissediyor rahatsızlık hissediyorsanız o yatagı almayın. yatar yatmaz ooh ne rahatmış demeyin 5-10 dk uzanın..

İyi uykular

Alıntıları Göster
    geçen hafta istikbalden stress free 160*200 modelini aldık. iki gün önce geldi. iki gecedir yatıyorum. gayet rahat bir yatak. sert yatak sevenler için ideal. fiyatı da uygun 12 ay taksit 610 TL

• mask6060 M kullanıcısına yanıt
    evet, önceki yatağa göre daha sıcak tutuyor. biraz terletti. ancak şu an alıştık galiba, bi problem yok :)
  • quote:

İyi uykular

Tam da visco yataklara odaklanmışken bu yorumunuz kafamı karıştırdı.
    Söylediğiniz şeyler tecrübe mi yoksa tahmin falan mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

İyi uykular

Tam da visco yataklara odaklanmışken bu yorumunuz kafamı karıştırdı.
    Söylediğiniz şeyler tecrübe mi yoksa tahmin falan mı?

bence de visco yerine yaylı yatak. bildiğim kadarıyla istikbalde yaysız yatak yok. visco bile olsa yaylı yapıyorlar.

• 12 gunun sonunda istikbal 140x200 stress free yatagim geldi. Ilk izlenimim cok iyi. Yatak sert ama uzerindeki pedi sayesinde vucudu kavriyor. Sert yatak sevenlere tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canberki

12 gunun sonunda istikbal 140x200 stress free yatagim geldi. Ilk izlenimim cok iyi. Yatak sert ama uzerindeki pedi sayesinde vucudu kavriyor. Sert yatak sevenlere tavsiye ederim.
    arkadaşlar
    mevcut kullandığım yaylı yatak üzerine aşağıdaki visco şilte almayı düşünüyorum.
    bel ağrılarım var, ve visco ped ile biraz daha sağlıklı yatış pozisyonu olabilir diye düşünüyorum. genellikle yüzü koyun yatarım.(kilo 105)
    bu konuda tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.
    bu tarz ped şilte tarzı ürünler beklenen faydayı sağlar mı?

http://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/visco-serisi-yataklar/visco-silte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirtarik -- 27 Eylül 2013; 2:10:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emirtarik

arkadaşlar
    mevcut kullandığım yaylı yatak üzerine aşağıdaki visco şilte almayı düşünüyorum.
    bel ağrılarım var, ve visco ped ile biraz daha sağlıklı yatış pozisyonu olabilir diye düşünüyorum. genellikle yüzü koyun yatarım.(kilo 105)
    bu konuda tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.
    bu tarz ped şilte tarzı ürünler beklenen faydayı sağlar mı?

http://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/visco-serisi-yataklar/visco-silte

Alıntıları Göster
    Hocam yatış pozisyonunu değiştirmen lazım yüz üstü yatış bele en ters gelen, ekstra yük bindiren pozisyon, cenin ya da sırt üstü en ideali.

Bende yakın zamanda orta- sert bir yatak arayısındaydım, bu yatağı aldım;http://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/full-ortopedik-yayli-yataklar/caprice-yatak

100x200 cm 300 tl ! Bonnel yay sistemine benzer SL yay sistemi var, çok rahat 187 cm 115 kg'yim yatağa gömülmeden daha az saatte daha dinç bir şekilde kalkıyorum.
    Artık kanıksadığım bel ağrılarım çok azaldı, yok olması için kilo vermek, spor lazım.

+750'ler, +850'ler vermeye gerek yok iki ay önce 300 liraya aldığım yataktan çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONURTO

Hocam yatış pozisyonunu değiştirmen lazım yüz üstü yatış bele en ters gelen, ekstra yük bindiren pozisyon, cenin ya da sırt üstü en ideali.

Bende yakın zamanda orta- sert bir yatak arayısındaydım, bu yatağı aldım;http://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/full-ortopedik-yayli-yataklar/caprice-yatak

100x200 cm 300 tl ! Bonnel yay sistemine benzer SL yay sistemi var, çok rahat 187 cm 115 kg'yim yatağa gömülmeden daha az saatte daha dinç bir şekilde kalkıyorum.
    Artık kanıksadığım bel ağrılarım çok azaldı, yok olması için kilo vermek, spor lazım.

+750'ler, +850'ler vermeye gerek yok iki ay önce 300 liraya aldığım yataktan çok memnunum.
    Bende yüzüstü yatarım hep, hatta elimi kolumu yastığın altına koyarım hep uyuşur elim kolum.
    Onun için vücut şeklini alan, kan dolaşımını kesmeyen bir yatak istiyorum, bu yaştan sonra yatış pozisyonunu değiştirmem çok zor.
    Visko yataklar uygunmu ki buna, 2-3 senedir visco yastık kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Bende yüzüstü yatarım hep, hatta elimi kolumu yastığın altına koyarım hep uyuşur elim kolum.
    Onun için vücut şeklini alan, kan dolaşımını kesmeyen bir yatak istiyorum, bu yaştan sonra yatış pozisyonunu değiştirmem çok zor.
    Visko yataklar uygunmu ki buna, 2-3 senedir visco yastık kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Alıntıları Göster
    yatağımızı değiştirmek istedik ve araştırmaya başladık.o kadar çok yatak varki...kararsız kaldık tabi baza da alınacak ve fiyatlar uçuk.bellona da yeni bazı yataklar var 1300 1400 civarı baza da 650 gibi bir rakam ama iyisi olsun rahat olsun istiyoruz.eşim kiloludur bende çok zayıf sayılmam.bize önerileriniz ne olur acaba?acil ve günlüdür lütfen:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ledi

yatağımızı değiştirmek istedik ve araştırmaya başladık.o kadar çok yatak varki...kararsız kaldık tabi baza da alınacak ve fiyatlar uçuk.bellona da yeni bazı yataklar var 1300 1400 civarı baza da 650 gibi bir rakam ama iyisi olsun rahat olsun istiyoruz.eşim kiloludur bende çok zayıf sayılmam.bize önerileriniz ne olur acaba?acil ve günlüdür lütfen:)

Alıntıları Göster
    bellona bakıyorsanız ofset modeli fiyat performans yönünden gayet iyi bir ürün.. çok da satılan bir model.. bakılmaya değer..

• Ben de yatak alcam ama uygun fiyat bakiyorum. Her sekil yatarim sikintim olmaz. 120*190 boyutlarinda ne cift ne tek kisilik yatak + baza onerecek var mi? Ogrenci evine koycagim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

Ben de yatak alcam ama uygun fiyat bakiyorum. Her sekil yatarim sikintim olmaz. 120*190 boyutlarinda ne cift ne tek kisilik yatak + baza onerecek var mi? Ogrenci evine koycagim :)
    Bellona Offset Form yatak almayı düşünüyorum 200x100 (450TL)

Veya diğer tercihim Doğtaş Dream series Med Pedic SuperFlex 200x100 (450TL)

Önerebileceğiniz bu fiyat çerçevesinde başka yataklar var mı acaba veya ikisi arasından hangisini tercih ederdiniz?

Boy:1.88 Kilo:90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cianni -- 9 Ekim 2013; 2:53:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Bellona Offset Form yatak almayı düşünüyorum 200x100 (450TL)

Veya diğer tercihim Doğtaş Dream series Med Pedic SuperFlex 200x100 (450TL)

Önerebileceğiniz bu fiyat çerçevesinde başka yataklar var mı acaba veya ikisi arasından hangisini tercih ederdiniz?

Boy:1.88 Kilo:90

Alıntıları Göster
    Lütfen bana bir yatak tavsiyesinde bulunun max verebileceğim fiyat 400 lira , öğrenciyim 90*190 olması lazım , bel ağrılarım var ona uygun bir yatak öneriri misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-98D8D3AE9

sayın ddisy_08 idaş ürünleri sattığımdan dolayı değil ama mira-coil yatağı gözüm kapalı önerebilirim.

Alıntıları Göster
    10 yılın ardından eşimle birlikte, fiyatı ikinci planda tutarak kaliteli yeni bir yatak aramaya başladık. Tabi 10 yıl içinde çok şey değişmiş; visco nedir, tempur nedir gibi konuları, bu konuyu araştıran herkes gibi, biz de öğrenmek zorunda kaldık. Açıkçası konuyu araştırdıkça kafamız daha çok karıştı... Genel olarak söylenen; tempurun yatak markası, visconun ise malzeme olduğu, bu malzemenin dentisite ve kalınlığına göre yatak kalite ve fiyatlarının değiştiği, tempurun iyi ancak pahalı bir marka olduğu, visco yatakların belli bir alışma sürecine ihtiyacı bulunduğu, alıştıktan sonra başka yatakta yatılamadığı, ancak vücut ısısına ve tere karşı hassas olduğu, insan belini desteklemediği ancak vücudun doğal formunu koruduğu v.s.
    Gidip hemen her bir markanın yatağını ayrı ayrı denedik. Tempur üzerinde dururken Laressa markalı yataklardan at kılı ve doğal malzeme ile yapılan Yukon modelinden çok etkilendik. Bu yatakla ilgili forumlarda pek bir şey bulamadık. En çok konuşulan konu Ali Ağaoğlu'nun at kılından yapılan yatak için ödediği astronomik rakamla ilgili magazin haberleriydi.
    Bahsettiğim Yukon yatağın fiyatının, ortalama bir Tempur fiyatı ayarında olması sebebiyle tereddütlerim oldu, ancak yataktan gerçekten etkilendiğimiz için gidip aldım.
    Şu kadarını söyleyebilirim; yatak gerçekten harika. Alışma süreci yok, terleme yok, üşüme yok, vücuda uyumu çok iyi. Bu yatakta uyumayı çok sevdik. En azından tempur mu visco mu, yaylı yatak mı konularına alternatif bir konu olması sebebiyle, bu yatakla ilgili benim gibi araştırma yapıp herhangi bir konu başlığı bulamayanlar için yazma gereği hissettim. Almayı düşünen olursa tereddüt etmesin, hiçbir yabancılık çekmeden yepyeni bir deneyim yaşayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ffmmyy

Lütfen bana bir yatak tavsiyesinde bulunun max verebileceğim fiyat 400 lira , öğrenciyim 90*190 olması lazım , bel ağrılarım var ona uygun bir yatak öneriri misiniz ?

Tavsiye edecek birisi yok mu ? Bende öğrenciyim bende arıyorum , sen aldın mı yatak ? Ben bugün araştırdım biraz 2 tane yatak buldum ama iyi bir tercih yapmak istiyorum ..

Yataklar

1) Yataş Multi Ultra Ortopedik 90*190 fiyat (şu an kampanyada) 321 lira Yataş Multi Ultra
    2) Yataş Star Soft Ortopedik 90*190 Fiyat ( şu an kampanyada) 383 lira Yataş Star Soft
    3) istikbal Stress Free yatak 90*190 ( liste fiyatı 395 lira ama ben bayinin birinden pazarlık yaptım 360 lira yaptı en son) istikbal stress free

Karar veremiyorum , hangisi fiyat performans açısından lütfen yardım edin arkadaşlar ..

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.