Şimdi Ara

Yatak Tavsiyeleri [ANA KONU] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: wolfdks Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
6.185
Cevap
265
Favori
1.982.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

hayırlı olsun.
    idaş'ın hangi modeli?

Teşekkürler. Altın Ortopedik Deluxe modelini aldım.
  • HardRhymeRBJK kullanıcısına yanıt
    hocam bende bu üründen sipariş ettim. çok araştıramadım. mira coille bu ikisi arasında kaldım. bunu seçtim. siz tavsiye üzerine mi yöneldiniz bu yatağa. iyi günler dilerim
  • HardRhymeRBJK kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Pedli modelini alsaydınız keşke, ben pedin eksikliğini çok hissediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barizhata

hocam bende bu üründen sipariş ettim. çok araştıramadım. mira coille bu ikisi arasında kaldım. bunu seçtim. siz tavsiye üzerine mi yöneldiniz bu yatağa. iyi günler dilerim

İdaş olarak Millennium veya Altın Ortopedik Deluxe pedli, tercih edilebilir.
    Butçe daha çok ise platinum Collection serisi tercih edilebilir.

http://www.idas.com.tr/index.php/yataklar/platinum-collection.html

• 90 a 190 fiyat performans denebilecek bir baza onerebilirmisiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Bende ilk etapta pedli düşünüyodum fakat bi mağazada (aldığım yer değil) ped yatağa dikili olduğu için zamanla kıvrıldığı, formunun bozulduğu ve alanların şikayetçi olduğunu söyledi. Hatta artık pedli modelini satmayı düşünmüyoruz dedi ve aynı ürünün pedsizini önerdi. Mantıklı geldiği için pedsiz tercih ettim fakat kullandıkça pedli mi pedsiz mi anlarız artık :)
  • barizhata B kullanıcısına yanıt
    Bende çok araştırdım forumda ve diğer web sitelerinde. Tabi yatak konusu biraz enteresan kimse yoğurdum ekşi demiyor. lordford50'nin yorumları çok yardımcı oldu sağolsun. Bi kaç mağaza gittim ve bu mağazalarda sadece idaş yatakta yoktu. İlk tavsiyeleri idaş ikinci tavsiyeleri yataş oldu. Henüz kullanmaya başlamadım ama doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum..
  • arkadaşlar boy 180 , kilo 105.. bel fıtığı var. Genelde yüz üstü yada yan yatarım , sürekli yön değiştiririm. Uyku apnesi de var. Yatak benim için çok önem kazandı. Bana yatak tavsiyesinde bulunabilecek bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeHoroz

arkadaşlar boy 180 , kilo 105.. bel fıtığı var. Genelde yüz üstü yada yan yatarım , sürekli yön değiştiririm. Uyku apnesi de var. Yatak benim için çok önem kazandı. Bana yatak tavsiyesinde bulunabilecek bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum.

bel rahatsızlıkları için; bölgesel şekil alma ve basınç azaltma yeteneği olan (paket yay sistemli olabilir) orta sertlikte bir yatak veya pedli sert bir yatak tercih edilebilir.
    yumuşak yataklar veya visco kesinlikle tercih edilmemeli.

.
    Amerikan Kiropraktik Derneği sözcüsü George McClelland ;
    “Bizim tavsiyemiz orta sertlikteki yatağın bel ağrısı için en iyi sonuçları vereceği şeklindedir.
    Sert bir yatak kullanıyorsanız yatağın üzerine 1,5 ila 2 inç (yaklaşık 4 ila 5 cm) arasında yüksekliğe sahip bir yatak pedi yerleştirerek kullanmayı tavsiye ediyoruz” açıklamasını yapıyor.
    Açıklamalarına “Bilimsel araştırmaların bizim tavsiyelerimizi destekliyor olması harika!” diyerek devam ediyor.
    McClelland, orta sert bir yatağın veya üzerine ekstra yatak pedi ilave edilmiş sert bir yatağın omurga kıvrımlarına daha iyi uyum sağladığını söylüyor.
    Bu tür bir yatak pedini yatak ve uyku ürünleri satan birçok mağazada bulmak mümkün.
    McClelland açıklamalarına şöyle devam ediyor: "Omurga düz bir çizgi değildir.
    Orta sert bir yatak veya üzerine yatak pedi ilave edilerek orta sert hale getirilmiş sert bir yatak
    omurganın içbükey ve dışbükey şekilli bölümlerine daha iyi uyum sağlar.
    Genç bir insanın omurgası sert bir yatağı daha iyi tolere edebilir.
    Fakat orta yaşlardan sonra sırt ve bel ağrısı şikayetlerinin arttığı dönemlerde vücuda daha dengeli basınç uygulayan yatağın daha iyi olduğunu düşünüyoruz."
    Mclelland ve diğer uzmanlar aynı zamanda fazla yumuşak bir yatağın da vücuda yeterli desteği sağlayamayacağı için sakıncalı olduğunu belirtiyor.
    ...
    Bel ağrısı olan insanlar için de genel olarak orta sertlikte bir yatağın tavsiye edildiği söylenebilir mi?
    Kiropraktörlerin kanısı çoğunlukla bu yönde. Doktorların kanaatlerinin de bu yönde değişmekte olduğu görülüyor.
    Yatak endüstrisindeki uzmanlar da genel olarak bu görüşü benimsiyor.
    Tamamen bilimsel kanıtlara dayanmamakla birlikte, farklı disiplinlerden gelen uzmanların çoğu orta sertlik tavsiye ediyor.
    (nardayatakblog)

http://www.idas.com.tr/index.php/yataklar/platinum-collection/pocket2000.html
    http://www.isbiryatak.com/urunler/yataklar/pocket-spring-paket-yayli-yataklar/coolflow-2/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 2 Eylül 2015; 10:51:37 >

• Üzerine yattım ve inanılmaz keyif aldım ve 2 yıldır kullanıyorum. Bellona Offset Form yatağı tavsiye edebilirim. Başka markaları bilmiyorum denemedim ama bu model gerçekten çok iyi. İlginçtir kendimi güvende hissettiriyor
  • Türkiyede 65 dansite yani yumuşak latex var sadece , baya bi araştırdım. 80 dansite latex arıyorum bulamıyorum , bilgisi olan arkadaş var mı? sadece latex yatak arıyorum , yay istemiyorum.
  • 10 gündür yatak incelemekten, forum okumaktan, showroom gezmekten gına geldi. Bin çeşit yataktan eleye eleye son olarak "köklere dönüş" yaparak, huyunu suyunu bildiğim belli bir kalitede standart, sert, doğal malzeme (yün-pamuk) kullanan yılları aşıpta gelen "Yataş Blue Star" yatak aldım.

Kampanya varmış bu ay yüzde 30 indirim varmış biraz da pazarlıkla 700 lira civarına aldım. Kurtuldum. Bir şey değil harcadığım onca saat'e yazık oldu.
  • arkadaşlar. ikisi arasında kaldım

Bellona No Stress Yatakhttp://urun.n11.com/cift-kisilik-yatak/bellona-no-stress-yatak-150x200-P60688957

BELLONA- BIOENERGY ACTIVEhttp://urun.n11.com/cift-kisilik-yatak/bellona-bioenergy-active-yatak-150200-sert-ve-yumusak-P71890931

hangisi olur sizce

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• Merhaba bende 20 gün önce (29 ağustos) yatsandan millwood serisi yatak için sözleşme yaptık ürün en geç 15 eylülde teslim edilecekti, 16 eylül'de arayıp ürünün gelmediğini ve son durumunu sorduğumda yatağın üretiminin yapıldığı ve 17 eylülde nakliyesinin yapılacağı 18 eylülde teslim edileceği bilgisi verildi. Eşim 18 eylülde ürünü beklemesine rağmen gelmedi
    Bayiyi aradığımda ürünün fabrikada olduğu nakliyesinin henüz yapılmadığı bilğisi verildi. Ürünü aynı akşam iptal ettirdim . Ürün satıldıktan sonra bayi ve firmanın sorumluluğunun bitmediği; SERVİS, DESTEK,TESLİM VS sorumluluklarının yeni başladığı bir zamanda müşteri mağdur ediliyor ve firma üzerine düşeni yapmıyorsa ; ürün yıprandığında ve ileri ki zamanı düşünerek ÜRÜNÜ İPTAL ETTİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doygun76

Merhaba bende 20 gün önce (29 ağustos) yatsandan millwood serisi yatak için sözleşme yaptık ürün en geç 15 eylülde teslim edilecekti, 16 eylül'de arayıp ürünün gelmediğini ve son durumunu sorduğumda yatağın üretiminin yapıldığı ve 17 eylülde nakliyesinin yapılacağı 18 eylülde teslim edileceği bilgisi verildi. Eşim 18 eylülde ürünü beklemesine rağmen gelmedi
    Bayiyi aradığımda ürünün fabrikada olduğu nakliyesinin henüz yapılmadığı bilğisi verildi. Ürünü aynı akşam iptal ettirdim . Ürün satıldıktan sonra bayi ve firmanın sorumluluğunun bitmediği; SERVİS, DESTEK,TESLİM VS sorumluluklarının yeni başladığı bir zamanda müşteri mağdur ediliyor ve firma üzerine düşeni yapmıyorsa ; ürün yıprandığında ve ileri ki zamanı düşünerek ÜRÜNÜ İPTAL ETTİM.

Merhaba,
    Yaşadığınız durum üzücü.
    Benzer tarihlerde bizde aynı yataktan aldık.
    160x200 ölçülerinde.
    10 gün içinde gelmesi için rica ettik ve geldi de.
    Bayi yardımcı oldu. (Kocaeli-Mobesko)
    Sizde bayi sipariş karışıklığı yapmış olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar. Benimde yatağı değiştirmem gerekiyor ve size danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Ben 180 boy 93 kg eşim 161 boy 57 kg bütçe 800-1200 civarı. Herhangibir fiziksel rahatsızlığımıız bulunmamakta.
    Yatak değiştirme sebebimiz şu. Son 2 aydır sabah kalktığımıxda bel ağrısıyla kalkıyoruz. Kalktıktan yarımsaat sonra geçiyor ama gece uyku kalitemizide etkiliyor bu durum. Tek istwdiğimiz bebekler gibi uyuyabilmek Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nabaki -- 20 Eylül 2015; 9:06:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doygun76

Merhaba bende 20 gün önce (29 ağustos) yatsandan millwood serisi yatak için sözleşme yaptık ürün en geç 15 eylülde teslim edilecekti, 16 eylül'de arayıp ürünün gelmediğini ve son durumunu sorduğumda yatağın üretiminin yapıldığı ve 17 eylülde nakliyesinin yapılacağı 18 eylülde teslim edileceği bilgisi verildi. Eşim 18 eylülde ürünü beklemesine rağmen gelmedi

Size tamamen katılıyorum, ama 17 de nakliyeye verilen ürün için 19-20 sinde teslim edilirdi. Keşke 1-2 gün daha bekleseydiniz. Ama itimatsızlık hissettiysenizde bişey diyeneyiz tabi. Bayiler olarak hassasiyetler ve ticaret ahlakı değişebiliyor. Hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONURTO

10 gündür yatak incelemekten, forum okumaktan, showroom gezmekten gına geldi. Bin çeşit yataktan eleye eleye son olarak "köklere dönüş" yaparak, huyunu suyunu bildiğim belli bir kalitede standart, sert, doğal malzeme (yün-pamuk) kullanan yılları aşıpta gelen "Yataş Blue Star" yatak aldım.

Kampanya varmış bu ay yüzde 30 indirim varmış biraz da pazarlıkla 700 lira civarına aldım. Kurtuldum. Bir şey değil harcadığım onca saat'e yazık oldu.

Maalesef iyi bir tercih olmamış. Açmadıysanız yataşdan başka urun ( selective serisi) ile değiştirin. Hepsinde %25 indirim vardı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 20 Eylül 2015; 11:04:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

Merhabalar. Benimde yatağı değiştirmem gerekiyor ve size danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Ben 180 boy 93 kg eşim 161 boy 57 kg bütçe 800-1200 civarı. Herhangibir fiziksel rahatsızlığımıız bulunmamakta.
    Yatak değiştirme sebebimiz şu. Son 2 aydır sabah kalktığımıxda bel ağrısıyla kalkıyoruz. Kalktıktan yarımsaat sonra geçiyor ama gece uyku kalitemizide etkiliyor bu durum. Tek istwdiğimiz bebekler gibi uyuyabilmek Şimdiden teşekkürler.

Değiştirdiğinize değsin .
    İsteğinize uygun yataklar 1500 tl civarıdır.
    İdaş Platinum serisi miracal mira,
    işbir pocket spring paket yayli yataklar ,
    yatsan,
    yataş selective.
    Bunları bi araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 20 Eylül 2015; 11:29:05 >

• İşbir 1900 gibi
    Diğerleri 2100 2200 yazıyor. Benmi yanlış gördüm acaba. Çift kişilik yatak bakıyoruz 160x200

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.